فروش آنلاین : 09127444461
051-36654030

احداث سردخانه

احداث سردخانه

احداث سردخانه مواد غذایی برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی و ارائه انواع محصولات در تمامی طول سال می باشد و همچنین از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می نماید و از سمت دیگر به افزایش تولید مواد غذایی و سودآوری کشاورزان و صنعتگران منجر می شود.

جهت احداث سردخانه باید اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید کسب و کار خود را اغاز نمایید این اطلاعات شامل هزینه ساخت، طرح توجیهی، تجهیزات سردخانه، نگهداری مواد غذایی و غیره می باشد که در اینجا شما را با برخی از این موارد آشنا می نماییم.

صنایع برودتی نوری از بزرگترین مجریان احداث سردخانه می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت هزینه ساخت سردخانه به همراه مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

احداث سردخانه توجیه اقتصادی دارد ؟

احداث سردخانه اگر به صورت اصولی انجام شود توجیه اقتصادی دارد و سودآوری خوبی برای شما خواهد داشت ساخت سردخانه با استفاده از تجهیزات و قطعات با کیفیت که محاسبات و انتخاب قطعات توسط کارشناسان حرفه ای در این زمینه انجام شود هزینه تعمیر و نگهداری شما را کاهش می دهند و همچنین نگهداری محصولات بدون مشکلی انجام می شود که سبب می شود خسارت و هزینه های جانبی به شما وارد نشود.

برای احداث سردخانه باید تحقیقات اولیه فراوانی انجام دهید تا بتوانید یک کسب و کار پر سود را آغاز نمایید و ما شما را در این راه یاری می نماییم تا بتوانید احداث سردخانه خود به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

سردخانه ها در دو مدل کلی فریونی و آمونیاکی طراحی و اجرا می شوند که ساخت سردخانه آمونیاکی در ابعاد کوچک توجیه ندارد و هزینه بسیار زیادی به ما تحمیل می کند و باید سردخانه های کوچک را به صورت فریونی طراحی و اجرا نمایید و سردخانه های آمونیاکی در ابعاد بزرگ توجیه اقتصادی دارند و همچنین از راندمان بالایی برخوردار می باشد که سبب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری آن می شود.

احداث سردخانه

یکی از انواع سردخانه ها که کاربری بالایی دارد سردخانه مرکبات می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه ساخت سردخانه مرکبات مراجعه نمایید.

صفر تا صد احداث سردخانه

صفر تا صد احداث سردخانه شامل ساخت سازه، نصب بدنه، کف سازی، نصب تجهیزات برودتی و غیره می باشد که در ادامه این موارد را برای شما توضیح می دهیم.

طراحی نقشه سردخانه

قبل از هر کاری ابتدا باید طرح و نقشه احداث سردخانه را طراحی نماییم که در این نقشه ابعاد سردخانه، نوع سردخانه، سالن ها، محل قرار گیری تجهیزات برودتی و غیره مشخص می شود.

در طراحی نقشه سردخانه باید دقت نمایید که محل قرار گیری تجهیزات و قطعات برودتی به صورتی باشد که لوله کشی مورد نیاز سیکل تبرید به حداقل برسد و همچنین مسیر مشخصی برای لوله کشی ها در نقشه مشخص باشد.

در نقشه احداث سردخانه سالن ها و راهرو ها باید در ابعاد و اندازه های مناسبی باشند تا مشکلی برای رفت آمد و تخلیه بار ایجاد نکند و بر اساس نظر کارشناسان با تجربه در این زمینه طراحی شده باشد.

ساخت سازه سردخانه

پس از مشخص شده همه جزئیات احداث سردخانه اقدام به ساخت سازه سردخانه می نماییم. سازه سردخانه های بزرگ مانند سوله و انبار ها طراحی می شود و سپس بر روی این سازه ساندویچ پانل نصب می شود تا از ورود گرما به درون سردخانه جلوگیری شود.

پس از ساخت سازه سردخانه سالن های با ساندویچ پانل می سازیم و بخش های مختلف سردخانه را از یکدیگر جدا می نماییم.

استفاده از ساندویچ پانل در احداث سردخانه سبب افزایش سرعت می شود و همچنین این مصالح ساختمانی نوین عایق قوی گرما می باشد.

احداث سردخانه

ساخت سردخانه سیب کاربرد فراوانی دارد و گزینه مناسبی برای شروع این کسب کار می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه ساخت سردخانه سیب مراجعه نمایید.

کف سازی سردخانه

پس از اماده سازی بدنه سردخانه باید به سراغ کف سازی سردخانه برویم که امری بسیار مهم می باشد و باید به صورت اصولی پیاده سازی شود.

کف سازی سردخانه شامل چندین مرحله و لایه می باشد و هر قسمت باید خیلی دقیق انجام شود تا مشکلی برای کف سردخانه ایجاد نشود و نیازی به خراب کردن و کف سازی مجدد سردخانه نباشد.

انتخاب تجهیزات برودتی

این مرحله از کار هنگام طراحی نقشه سردخانه انجام می شود و باید بر اساس محاسبات دقیق تجهیزات سردخانه را انتخاب نماییم تا محیط سردخانه در دما و شرایط ایده آل مورد نیاز ما قرار بگیرد.

این محاسبات بر اساس ابعاد سردخانه، دما مورد نیاز، شرایط اقلیمی و دیگر فاکتور ها انجام می شود و این محاسبات باید با در نظر گرفتن تمام معیار های اثر گذار انجام شود تا عملکرد سردخانه ما با مشکل مواجه نشود.

یکی از انواع تجهیزات سردخانه درب سالن های می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه محصول درب سردخانه مراجعه نمایید.

نصب تجیهزات برودتی

پس از مشخص شدن دستگاه ها و آماده شدن سالن حال می توان تجهیزات برودتی را نصب و راه اندازی نمود. این تجهیزات شامل کندانسور، کمپرسور، اواپراتور، خط لوله و دیگر قطعات تشکیل دهنده سیکل تبرید می باشند که مهمترین آن را برای شما نام بردیم.

نصب این تجهیزات معمولا به این صورت می باشد که اواپراتور درون سالن قرار میگیرد و کندانسور و کمپرسور بر روی یک یونیت خارج از سالن می باشد و از طریق خط لوله به یکدیگر متصل می شوند.

سردخانه ها به دو صورت زیر صفر و بالا صفر طراحی و اجرا می شوند و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های زیر صفر به صفحه محصول سردخانه زیر صفر مراجعه نمایید.

تجهیزات احداث سردخانه

در احداث سردخانه از تجهیزات و قطعات مختلفی استفاده می شود که در اینجا به چند دستگاه مهم آن اشاره میکنیم.

کمپرسور سردخانه

در ساخت و احداث سردخانه، کمپرسور مهمترین وظیفه را بر عهده دارد و موتور سردخانه شما می باشد که عملیات فشرده سازی و به چرخش درآوردن مبرد در سیکل تبرید را بر عهده دارد.

کمپرسور ها دارای مدل های مختلفی چون پیستونی، اسکرو و اسکرال می باشند و همچنین کمپانی های مختلفی این دستگاه را تولید می نمایند و بهتر است برای احداث سردخانه از کمپرسور برندهای معروف دنیا چون بیتزر، کوپلند، مایکوم، دورین و دانفوس استفاده نمایید.

احداث سردخانه

کندانسور سردخانه

کندانسور که معمولا در کنار کمپرسور قرار میگیرد وظیفه خنک نمودن مبرد را بر عهده دارد و دارای مدل های مختلفی چون آبی، هوایی و تبخیری می باشد و بهترین برند کمپرسور موجود در بازار کمپرسورهای نیک می باشد.

اواپراتور سردخانه

اواپراتور وظیفه جذب گرمای محیط سردخانه را بر عهده دارد و برای احداث سردخانه از اواپراتور های هوایی استفاده می کنند که بتواند دمای هوای محیط را کاهش دهد از برترین برندهای اواپراتور موجود در بازار ایران می توان به اواپراتور نیک اشاره نمود.

انتخاب اواپراتور برای احداث سردخانه میوه بسیار مهم می باشد به این دلیل که اواپراتور در میزان رطوبت محیط تاثیر گذار می باشد و برای ساخت سردخانه های میوه که نیاز به رطوبت بالا دارد باید از اواپراتور با فاصله فین زیاد استفاده نمایید خیلی از کشاورزان اقدام به احداث سردخانه در زمین کشاورزی خود می نمایند و به این موضوع توجه نمی کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه میوه به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه ساخت سردخانه میوه مراجعه نمایید.

مشاوره احداث سردخانه

صنایع برودتی نوری دارای کارشناسان فنی زیادی می باشد که می توانند شما را در احداث سردخانه یاری نمایند و مطابق با نیاز و محصول مورد نگهداری شما بهترین پیشنهاد ها را می دهند و شما را در آغاز یک کسب و کار پر سود یاری می نمایند.

برای اطلاع از هرینه های ساخت سردخانه و عوامل تاثیر گذار در آن به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محاسبه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

محتوا
نوشته های تازه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
احداث سردخانه افغانستان تاجیکستان عراق مشهد تهران شیراز رشت اصفهان کیش قشم چابهار بندر عباس اهواز جیرفت دزفول زاهدان کرمان
لیست شهر
سبد خرید