انتخاب کندانسور و خرید کندانسور مناسب

انتخاب کندانسور

قبل از خرید کندانسور ابتدا باید نوع کندانسور مورد نظر خود را انتخاب کنید و انتخاب کندانسور و نوع آن بسیار مهم می باشد و باید بر اساس معیار های مخالفی انجام شود که در این مقاله قصد داریم معیار های لازم برای انتخاب کندانسور را برای شما شرح دهیم تا بتوانید کندانسور مناسب کار خود را خریداری نمایید.

انتخاب کندانسور مناسب باعث می شود که عملکرد سیستم شما بهبود یابد و همچنین مصرف انرژی کاهش یابد و علاوه بر آن مجموعه شما به بهترین نحو طراحی شود تا بهترین کارایی را برای شما داشته باشد تا بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید.

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان برای انتخاب کندانسور مناسب و خرید آن همراه با استعلام بهترین قیمت کندانسور همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

توجه به نکات ظریف ولی مهمی که در این مقاله قصد داریم برای شما شرح دهیم باعث می شود که کار شما به بهترین نحو انجام شود و بیشتر بهره را از کسب کار و خود ببرید.

انتخاب کندانسور

قبل از اینکه در رابطه با نحوه انتخاب کندانسور و خرید آن صحبت کنیم بهتر است با انواع آن ها آشنا شوید.

انواع کندانسور

کندانسور ها را می توان به صورت شمای کلی زیر نشان داد.

 • کندانسور هوایی
  • کندانسور هوایی با جریان طبیعی هوا
  • کندانسور هوایی با جریان اجباری هوا
 • کندانسور آبی 
  • کندانسور آبی پوسته و لوله
  • کندانسور آبی دو لوله
  • کندانسور آبی پوسته و کویل مارپیچ
 • کندانسور تبخیری

کندانسور هوایی

کندانسور های هوایی که به دو دسته کلی تقسیم می شوند از کم استهلاک ترین نمونه کندانسور ها می باشند که این عامل در انتخاب کندانسور بسیار تاثیر گذار می باشد این دسته از کندانسور های عملیات خنک سازی را با استفاده از هوای محیط انجام می دهند و گرمای مبرد درون خود را به هوا منتقل میکنند و باعث خنک شدن و تقطیر گاز درون خود می شوند.

خرید کندانسور

جهت دریافت اطلاعات فنی بیشتر در زمینه کندانسور های سردخانه و استعلام قیمت آن به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه قیمت کندانسور سردخانه مراجعه نمایید.

آب و هوای منطقه در انتخاب کندانسور بسیار مهم می باشد استفاده از کندانسور هوایی در بیشتر شرایط اقلیمی مناسب می باشد ولی در مناطقی که آب و هوای گرم و خشک دارند راندمان این دستگاه بسیار افت می کند و ظرفیت آن کاهش می یابد به همین دلیل باید در این مناطق از کندانسور آبی یا تبخیری استفاده نمایید.

کندانسور های هوایی که دارای فن می باشند صدای زیادی تولید می کنند و بهتر است از محل سکونت و قرار گیری افراد فاصله داشته باشد تا صدای فن های این دستگاه مزاحمت ایجاد نکند.

دسته بندی کندانسور هوایی بر اساس شکل ظاهری:

 • کندانسور هوایی عمودی
 • کندانسور هوایی افقی
 • کندانسور هوایی V شکل
 • کندانسور هوایی پکیجی

این دسته بندی کندانسور های هوایی به ما کمک می کند که دستگاه را بر اساس فضایی که در اختیار داریم انتخاب نماییم و هر کدام از این مدل ها دارای ویژگی های خاصی می باشند به عنوان مثال اگر محل نصب کندانسور فضای باریکی می باشد و در صورت نصب کندانسور عمودی محل جریان هوای کندانسور به دیوار بر خورد می کند باید از کندانسور افقی استفاده کنیم تا مسیر جریان هوا مسدود نباشد.

از کندانسور های V شکل معمولا در مکان هایی استفاده می شود که نیاز به کندانسور با ظرفیت بالا داریم و همچنین فضای نصب بسیار محدودی داریم طراحی v شکل کویل های کندانسور سطح انتقال حرارت را افزایش می دهد و همچنین ابعاد کندانسور را کاهش می دهد این کندانسور ها معمولا در ظرفیت های بالا طراحی و تولید می شوند و در بسیاری از پروژه ها بسیار کاربردی می باشند.

استفاده از فن مناسب در ساخت کندانسور باعث افزایش کیفیت این دستگاه می شود و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به محصول فن کندانسور مراجعه نمایید.

خرید کندانسور

کندانسور هوایی پکیجی طراحی شده برای استفاده در مکان های رو باز می باشد که در انتخاب کندانسور بسیار تاثیر گذار می باشد و در این کندانسور معمولا کویل با زاویه 45 درجه به سمت داخل و فن ها هم با همین زاویه بر روی شاسی دستگاه قرار گرفته است تا عرض دستگاه هم کاهش یابد و در پایین بدنه این دستگاه امکان نصب کمپرسور و خط مایع سیستم برودتی امکان پذیر می باشد.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های هوایی به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور هوایی بازدید نمایید.

کندانسور آبی

کندانسور های آبی همان طور که در شمای کلی بالا مشاهده کردین به 3 دسته کلی تقسیم شده اند ولی در حال حاضر بیشتر از مدل پوسته و لوله استفاده می شود و مدل های دیگر به دلیل راندمان پایین و هزینه های بالا تعمیر و نگهداری استفاده نمی شوند.

کندانسور آبی پوسته و لوله در مقایسه با مدل هوایی دارای راندمان بالاتری می باشد به این دلیل که آب از ظرفیت گرمایی بالاتری برخوردار می باشد و سریعتر گرما را جذب می نماید به همین دلیل کندانسور های آبی را می توان در ظرفیت های بسیار بالایی طراحی و تولید نمود.

در کندانسور پوسته و لوله انتقال حرارت از طریق برخورد مبرد با لوله های آب انجام می شود و برای خنک سازی مبرد به آب احتیاج داریم و استفاده از کندانسور آبی در مکان هایی که به منابع آبی آزاد دسترسی داریم مقرون به صرفه می باشد و هزینه انرژی مورد نیاز آن بسیار کاهش می یابد.

در کندانسور پوسته و لوله به دلیل عدم استفاده از فن مصرف انرژی یا همان برق آن بسیار کم می باشد و فقط تامین آب خنک آن نیاز به انرژی برق دارد که اگر از منابع آبی آزاد استفاده شود هزینه بسیار کمی برای کارکرد دستگاه پرداخت خواهید کرد و اگر به این منابع دسترسی ندارید با استفاده از برج خنک کننده آب مورد استفاده را کندانسور پوسته و لوله را مجدد به چرخه باز میگردد.

مصرف انرژی در انتخاب کندانسور و خرید آن بسیار تاثیر گذار می باشد به این دلیل که ممکن است در برخی مناطق به برق یا آب کافی برای تامین انرژی دستگاه دسترسی نداشته باشیم.

انتخاب کندانسور

نکته دیگری که در خرید کندانسور و انتخاب آن باید دقت نماییم فضای مورد نیاز نصب و صدای آن می باشد که کندانسور پوسته و لوله فضای بسیار کمی را اشغال می نماید و همچنین هیچگونه لرزش و صدایی تولید نمی کند که این مزیت بسیار بزرگی می باشد.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های هوایی به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور آبی بازدید نمایید.

کندانسور تبخیری

خرید کندانسور تبخیری معمولا در پروژه های بسیار بزرگ پیشنهاد می شود این دستگاه از راندمان و ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین استهلاک آن تقریبا از کندانسور آبی پایین تر می باشد به همین دلیل هزینه نگهداری و تعمیر آن مناسب می باشد این کندانسور با استفاده از آب و هوا به صورت همزمان عملیات خنک سازی را انجام می دهد و در مناطق با آب و هوای گرم و خشک انتخاب کندانسور تبخیری بسیار درست می باشد.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های تبخیری به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور تبخیری نیک بازدید نمایید.

خرید کندانسور

با توجه به نکاتی که در بالا برای شما آورده ایم تا حدودی برای انتخاب کندانسور مورد نیاز خود آماده شده اید و می توانید با دید بازتری انتخاب خود را انجام دهید و خرید کندانسور را اصولی انجام دهید اما شما می توانید علاوه بر اطلاعاتی که بالا در اختیار شما گذاشتیم از طریق تماس با کارشناسان ما اطلاعات جزئی تری در زمینه انتخاب کندانسور در اختیار شما قرار دهند و شما را در خرید کندانسور یاری نمایند.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه انواع کندانسور ها به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه کندانسور مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …