سردخانه

تسهیلات برای احداث سردخانه

تسهیلات احداث سردخانه

دریافت تسهیلات برای احداث سردخانه نیاز به یکسری شرایط اولیه دارد که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم. دریافت تسهیلات ساخت سردخانه به شما کمک می نماید که بتوانید سردخانه صنعتی بزرگ با ظرفیت بالایی داشته باشید و سودآوری خود را افزایش دهید.

توجه داشته باشید که وام احداث سردخانه تنهای بخشی از هزینه های ساخت سردخانه را پوشش می دهد و شما نیاز به بودجه اولیه دارید. تسهیلات احداث سردخانه معمولا توسط بانک های صنعت و معدن، کشاورزی و غیره با توجه به قوانین و شرایط روز اعطا می شود و شما باید دارای جواز تاسیس سردخانه باشید و همچنین زمین مورد نیاز برای احداث سردخانه را دارا باشید.

صنایع برودتی نوری از بزرگترین مجریان ساخت سردخانه می باشد و شما می توانید برای ساخت سردخانه خود با تضمین بهترین قیمت و دریافت مشاوره تخصصی رایگان در زمینه مراحل و نحوه ساخت سردخانه خود با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

مدارک لازم جهت تسهیلات برای احداث سردخانه

در اینجا به بخش از مدارک و شرایط لازم برای دریافت وام احداث سردخانه صنعتی اشاره می نماییم و برای دریافت اطلاعات تکمیلی و دقیق باید به بانک مورد نظر مراجعه نمایید.

طرح توجیهی برای دریافت وام سردخانه

نوشتن یک طرح توجیهی مناسب با توجه به ظرفیت و نوع سردخانه صنعتی برای دریافت تسهیلات احداث سردخانه باید با دقت بالایی انجام شود تا برای دریافت وام دچار مشکل نشوید. طرح توجیهی ساخت سردخانه شامل تمامی هزینه های اجرا، نگهداری و غیره به همراه درآمد سردخانه و سود حاصله می باشد که باید به صورت دقیق برآورد و محاسبه شود.

وام ساخت سردخانه

در ادامه به بررسی هزینه ها، درآمد ها و سرمایه اولیه مورد نیاز برای دریافت تسهیلات احداث سردخانه و نوشتن طرح توجیهی می پردازیم.

زمین محل احداث در شرایط تسهیلات احداث سردخانه

در طرح توجیهی سردخانه باید مشخصات و ویژگی های زمین از جمله ابعاد، محل زمین، امتیازات مانند آب، برق، گاز و تلفن مشخص شود و با توجه به زمینی که در اختیار دارید و یا قصد خرید آن را دارید طرح توجیهی خود را تدوین نمایید.

زمین مورد نظر برای احداث سردخانه محصولات کشاورزی می تواند در کنار زمین کشاورزی یا باغ شما باشد تا هزینه های حمل و نقل و انتقال محصول به سردخانه کاهش یابد.

محوطه محل احداث سردخانه برای وام ساخت سردخانه

برای احداث سردخانه باید محوطه سازی کاملی انجام شود و هزینه های آن و امکاناتی که در محیط پیاده سازی می شوند بر اساس استاندارد ها و نیاز در طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات احداث سردخانه لحاظ شود. در زمین محل احداث سردخانه باید فضای سبز مناسب، مسیر تردد خودرو، روشنایی و سایر امکانات لحاظ شود.

ساخت سازه سردخانه

برآورد دقیق هزینه های ساخت سوله سردخانه و سایر ساختمان های مورد نیاز برای اداره سردخانه مانند واحد های اداری، نگهبانی، سرایداری، آزمایشگاه ها، تونل انجماد، اتاق پیش سرد، محل تخلیه و بارگیری، پارکینگ و غیره باید در بودجه مورد نیاز طرح اعلام شود.

در این مرحله باید تمامی هزینه های مربوط به اجرای سازه ها مشخص شود به عنوان مثال در ساخت سازه سردخانه باید به هزینه های پی سازی، ساخت اسکلت، خرید و اجرای ساندویچ پانل ها، کف سازی، درب سردخانه و سایر قسمت ها توجه شود.

هزینه تجهیزات سردخانه برای تسهیلات ساخت سردخانه

مهمترین قسمت سردخانه ها سیکل تبرید و تجهیزات آزمایشگاهی آنها می باشد. تجهیزات سیکل تبرید شامل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، شیرآلات و کنترلجات، تابلو برق، ترموستات ها و غیره می باشند که شما می توانید برای استعلام دقیق قیمت این تجهیزات و هزینه اجرای آن با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا به صفحه محاسبه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

هزینه ساخت سردخانه بر اساس نوع سردخانه که آمونیاکی یا فریونی باشد و یا اینکه سردخانه بالای صفر و زیر صفر باشد متفاوت می باشد همچنین امکانات و ویژگی های هر سردخانه در قیمت تمام شده آن تاثیر گذار می باشد که باید برای دریافت تسهیلات برای احداث سردخانه و نوشتن طرح توجیهی به این مسائل دقت نمایید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سردخانه زیر صفر به صفحه مقاله سردخانه زیر صفر مراجعه نمایید و اطلاعات کاملی از کاربرد و نحوه ساخت آن کسب نمایید.

وام احداث سردخانه

شما می توانید برای برای آشنایی با تمامی تجهزات و قطعات سردخانه ای به صفحه قطعات سردخانه مراجعه نمایید.

در هزینه ساخت سردخانه ظرفیت عامل بسیار مهمی می باشد و طرح توجیهی سردخانه های معمولا بر اساس ظرفیت سردخانه آماده سازی می شوند به عنوان مثال طرح توجیهی سردخانه 3000 تنی با طرح توجیهی سردخانه 1000 تنی و 5000 تنی متفاوت می باشد.

تجهیزات حمل و نقل برای وام احداث سردخانه

در سردخانه ها برای جابجایی بارها از تجهیزاتی چون لیفتراک، جرثقیل سقفی و ماشینی، کامیون، وانت و غیره استفاده می شود که این لوازم باید در طرح توجهی احداث سردخانه لحاظ شود.

هزینه تجهیزات تکمیلی برای تسهیلات احداث سردخانه

تجهیزات و لوازم اداری، ابزارهای فنی و سایر تجهیزات جزئی که در هر سردخانه ای لازم می باشد باید در برآورد هزینه های سردخانه لحاظ شود که این تجهیزات با توجه به کاربری و نیاز شما متفاوت می باشد.

هزینه تعمیر و نگهداری سردخانه

سردخانه ها دارای هزینه های جاری مانند حقوق پرسنل، هزینه انرژی های مصرفی ( آب، برق، گاز )، هزینه تعمیرات و تعویض قطعات سیکل تبرید، شارژ گاز مدار تبرید و تعویض روغن کمپرسور و سایر هزینه های جاری هر سردخانه باید برای دریافت تسهیلات برای احداث سردخانه مشخص شود.

تسهیلات ساخت سردخانه

تعیین بازگشت سرمایه و سود آوری

پس از مشخص کردن اطلاعات بالا در طرح توجیهی باید همه این اعداد و ارقام را در کنار یکدیگر بگذارید و به جمع بندی بپردازید. برای بانک ها بسیار مهم می باشد که شما بتوانید اقساط وام ساخت سردخانه را پرداخت نمایید به همین دلیل لازم است که سودآوری سردخانه را مشخص نمایید و زمان بازگشت سرمایه به صورت تقریبی مشخص شود.

برای مشخص نمودن این اطلاعات باید هزینه های اولیه اجرا و ساخت سردخانه شامل تمامی قسمت ها را مشخص نمایید و سپس بر اساس ظرفیت و نوع سردخانه به محاسبه درآمد سالانه سردخانه بپردازید و سپس هزینه های جاری هر سال را از درآمد کسر نمایید تا سود خالص سالانه سردخانه مشخص شود. سپس بر اساس سود خالص می توانید زمان بازگشت سرمایه احداث سردخانه را مشخص نماید و در طرح توجیهی احداث سردخانه آن را مشخص نمایید.

دیدگاهی در مورد “تسهیلات برای احداث سردخانه

 1. آواتار مومنیبار مومنیبار گفت:

  سلام، چه مدارک و اطلاعاتی برای درخواست تسهیلات احداث سردخانه لازم است؟

  1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

   سلام، برای درخواست تسهیلات احداث سردخانه، مدارک و اطلاعات زیر به عنوان بخشی از طرح توجیهی و درخواست وام مورد نیاز می‌باشد:
   طرح توجیهی
   مشخصات زمین
   محوطه سازی و زیرساخت‌ها
   ساخت و سازه سردخانه
   هزینه‌های دقیق برآورد شده
   مشخصات سودآوری و بازپرداخت وام
   مستندات حقوقی و مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *