کندانسور

تعمیر کندانسور

تعمیر کندانسور

تعمیر کندانسور های مختلف باید به صورت اصولی و دقیق انجام شود به این دلیل که در کندانسور های سیستم ها برودتی معمولا از گاز های گران قیمت یا سمی استفاده می شود که در صورت بروز نشتی و یا هرگونه عیب دیگری خسارات فراوانی به مجموعه شما وارد می نماید.

تعمیر کندانسور و سرویس کندانسور ها بر اساس مدلی که دارند در تعمیر سردخانه متفاوت می باشد و در ادامه انواع کندانسور ها و نحوه تعمیر و سرویس آن را با هم بررسی می کنیم تا اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید و سپس برای تعمیر کندانسور خود اقدام نمایید.

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان و یا درخواست تعمیرکار برای سرویس و تعمیر کندانسور خود همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

تعمیر کندانسور

آشنایی با تعمیر انواع کندانسور ها

کندانسور ها به سه گروه کلی هوایی، آبی و تبخیری دسته بندی می شوند که در تعمیر هر کدام از این کندانسور ها نکاتی وجود دارد که باید به دقت بررسی نمایید در زیر نحوه عملکرد هر کدام را برای شما شرح می دهیم و سپس در رابطه با تعمیر آن اطلاعات لازم را در اختیار شما می گذاریم.

تعمیر کندانسور هوایی

در کندانسور هوایی همانطور که می دانید عملیات خنک سازی مبرد با استفاده از انتقال حرارت به محیط اطراف انجام می شود و در تعمیر این کندانسور مشکلات احتمالی که وجود دارد خراب شدن فن ها، سوراخ شدن کویل، و بسته شدن مسیر هوا می باشد که در صورت بروز هرگونه از این مشکلات عملکرد کندانسور مختل می شود.

بسته شدن مسیر هوای کندانسور دو علت دارد یکی کثیف شدن و جمع شدن گرد غبار و دیگری خراب شدن فین ها و خم شدن آن ها می باشد که در صورت وجود کثیفی بر روی فین ها می توان کویل کندانسور را کاملا شستشو دارد و عملکرد آن را بهبود دهیم و این شستشو باید به صورتی انجام شود که آب و محلول شستشو در قطعات الکتریکی دستگاه نفوذ نکند و یا از مواد شوینده قوی که می تواند با آلومینیوم یا مس واکنش دهد استفاده نکنیم.

تعمیر کندانسور

در صورتی که فین ها کج شده باشند و بر روی یکدیگر قرار گرفته باشند می توان آن ها را با استفاده از شانه فین مرتب کنیم تا مجدد قابل استفاده شوند و مسیر گردش هوا باز شود تا عملیات خنک سازی به خوبی انجام شود.

در صورت آسیب دیدن فین ها و خرابی کامل آن ظرفیت کندانسور کاهش می یابد و نمی تواند مثل گذشته وظیفه خود را انجام دهد و در صورت بروز چنین مشکلی باید کندانسور را عوض کنید و از این دستگاه در سیستم برودتی دیگر با ظرفیت پایین تر استفاده نمایید.

در صورت خرابی فن دستگاه و کاهش دور باید فن را سریعا تعویض نمایید یا برای تعمیر فن و سیم پیچ آن اقدام نمایید تا مشکل شما برطرف شود.

کندانسور های هوایی در مناطق گرم و مرطوب به دلیل اسیدی بودن هوای محیط دچار فرسایش می شوند و فین ها و لوله ها آسیب میبینند و سوراخ می شوند که این مشکلات معمولا با استفاده از کندانسور گلدن فین کاهش می یابد ولی در نهایت نیاز به تعمیر کندانسور می باشد تا این نشتی ها را رفع نماییم.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های هوایی به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور هوایی بازدید نمایید.

سرویس و تعمیر کندانسور آبی

کندانسور های آبی به دلیل تماس مستقیم و دائمی که با آب دارند دچار فرسایش و خرابی می شوند و نیاز به سرویس و تعمیر کندانسور آبی می باشد کندانسور های آبی که معمولا به صورت پوسته و لوله طراحی می شوند شامل یک پوسته اصلی می باشند که درون آن تعداد بسیار زیادی لوله وجود دارد و درون این لوله ها آب در جریان می باشد که به دلیل رسوب گذاری و واکنش با فلزات این لوله ها دچار خرابی و مسدودی می شوند.

تعمیر کندانسور

کندانسور های پوسته و لوله نیاز به سرویس دوره ای دارند تا این رسوبات که در لوله جمع آوری شدند از بین بروند و راندمان دستگاه به حالت عادی بازگردد در صورتی که این سرویس دوره ای انجام نشود مسیر جریان آب کاملا مسدود می شود و راندمان دستگاه کاهش می یابد و در نهایت درست کردن آن بسیار دشوار و سخت می شود.

لوله های آب این کندانسور پس از مدتی دچار نشتی می شوند و یا محل اتصال ورودی آب ممکن است دچار نشتی شود این مشکلات تا حدی قابل تعمیر می باشد ولی تعمیر کندانسور آبی به معنی کاهش ظرفیت آن نمی باشد و می توان از آن کندانسور تا زمانی که قابل تعمیر می باشد استفاده نمود و پس از خرابی کامل آن را تعویض نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تولید و ساخت کندانسور ها به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله ساخت کندانسور و طراحی کندانسور مراجعه نمایید.

سرویس و تعمیر کندانسور تبخیری

کندانسور های تبخیری از بخش زیادی تشکیل شده است که سرویس و تعمیر کندانسور تبخیری را به کاری تخصصی تبدیل کرده است همانطور که می دانید کندانسور تبخیری دارای بخش های مختلفی چون کویل حرارتی، نازل آب، پمپ آب، تشتک جمع آوری آب، فن و غیره می باشد.

کویل این دستگاه را معمولا از جنس استیل یا آهن گالوانیزه تولید می کنند تا در مجاورت آب دچار مشکل نشود اما اگر بخش گالوانیزه آن دچار خراشیدگی شود و گالوانیزه آن از بین برود به سرعت دچار پوسیدگی می شود و در کویل آن نشتی به وجود می آید که باید کویل کندانسور را تعمیر نماییم.

مسیر نازل های آب به دلیل وجود املاح در آب مسدود می شوند و یا به دلیل فرسایش از بین می روند و لازم است که پس از مدتی آن ها را تعویض یا سرویس نمایید همچنین فن های کندانسور که معمولا از نوع سانتریفیوژی می باشند تسمه ها و قطعات متحرک آن نیاز به بازدید و سرویس دوره دارند تا عملکرد آن ها با مشکل مواجه نشود و همچنین در صورت وجود خرابی در قطعاتی چون تسمه و بلبرینگ باید آنها را تعویض نمود.

صنایع بروتی نوری ارائه دهنده خدمات و انواع کندانسور ها در سراسر داخل و خارج از کشور می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کندانسور در دزفول بر روی لینک آن کلیک نمایید.

تعمیرکار کندانسور

تعمیر کندانسور نیاز به یک تیم حرفه ای و شرکتی معتبر دارد که در این زمینه دارای سابقه طولانی و درخشانی باشد و تعمیرکار کندانسور یعنی یک مجموعه کامل از افراد متخصص با مهارت های مختلف و تجهیزات و لوازم حرفه برای تعمیر کندانسور می باشند که شما می توانید با بررسی دقیق کار تعمیر کندانسور خود را به این افراد واگذار نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور ها به شما پیشنهاد میکنیم که به صفحه کندانسور مراجعه نمایید.

دیدگاهی در مورد “تعمیر کندانسور

  1. آواتار مینایی مینایی گفت:

    سلام ، یک کندانسور آبی داریم که خراب شده است ، می خوام بدونم هزینه سرویس و تعمیر کندانسور آبی به چه صورت می باشد؟

    1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

      سلام لازم است تا کنانسورآبی شما بررسی گردد و میزان خرابی ها سنجیده شود سپس امکان بر آورد هزینه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *