تونل انجماد در اصفهان

تونل انجماد در اصفهان

تونل انجماد چیست؟

سالن هایی که در آن محصولات و مواد غذایی را به قصد انجماد نگهداری می کنند و با عبور هوای سرد با دمای منفی 40 درجه در اطراف محصولات باعث انجماد مواد غذایی می شود را تونل انجماد می گویند. در شرکت صنایع برودتی نوری با استفاده از تجهیزات برتر و مهندسی روز دنیا تونل های انجماد را طراحی و اجرا می کنند.

جهت سفارش تونل انجماد در اصفهان به همراه مشاوره تخصصی رایگان و استعلام بهترین قیمت همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

صنایع برودتی نوری دارای تیم فنی فعال در اصفهان می باشد و نیاز شما سریعا برآورده می نماید.

تونل انجماد در اصفهان

طراحی و راه اندازی تونل انجماد در اصفهان

در عملیات طراحی و ساخت تونل انجماد در اصفهان ابتدا باید گنجایش و ظرفیت تونل انجماد مشخص گردد. به این معنی که باید حجم و تعداد موادی که به انجماد سریع نیاز دارند تعیین شود و بر آن اساس ظرفیت تونل انجماد مشخص شود.  دما در تونل انجماد تا دمای منفی 40 درجه سانتی گراد کاهش می یابد و مواد غذایی تا دمای منفی 18 درجه سانتی گراد منجمد می شوند.

موارد استفاده تونل انجماد در اصفهان

برای انجماد سریع مواد غذایی از تونل های انجماد استفاده می شود. مواد غذایی مانند فرآورده های لبنی و گوشتی و میوه و سبزیجات در مدت زمان پایین و با سرعت بالا در تونل انجماد در اصفهان به مرحله انجماد می رسند و تحت شرایط خاص در انبار سردخانه نگهداری می شوند. به طور کل موادی که نیاز به انجماد سریع دارند و باید سریعا فریز شوند تا دچار افت کیفیت نشوند، دمای آنها باید توسط تونل های انجماد طی پروسه انجماد تا منفی 40 کاهش یابد و به انجماد برسند.

جهت استعلام قیمت تونل انجماد به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه قیمت تونل انجماد مراجعه نمایید.

شرایط محافظت، تعمیر و نگهداری تونل انجماد

برای محافظت از تونل انجماد در اصفهان و بهبود کارایی آن باید در دوره های مختلف و به صورت مرتب سرویس شود تا مشکلات احتمالی تشخیص داده شود و از بروز خرابی و مشکلات جلوگیری به عمل آید.

مواردی که باید در سرویس تونل های انجماد در اصفهان رعایت گردد، دما و فشار، میزان روغن، فشار و دمای کمپرسور، تسمه و نوار نقاله، یاتاقان ها و دمنده ها هستند. این موارد باید بررسی و چک شوند و به نیازهای هر کدام جداگانه پرداخته شود.

مزایای تونل انجماد در اصفهان

انجماد محصولات و مواد غذایی در کمترین زمان ممکن

انجماد مواد غذایی با سرعت بالا جهت حفظ کیفیت مواد اولیه

انجماد سریع در تونل انجماد در اصفهان سبب جلوگیری از خرابی بافت مواد غذایی و محصولات می گردد.

خواص مواد غذایی پس از انجماد در تونل انجماد در اصفهان حفظ می شود.

بدلیل مکانیزه بودن فرآیند انجماد، نیاز به نیروی انسانی در برخی بخش ها که با دستگاه های اتومات کار می کنند کاهش پیدا می کند.

حفظ مواد غذایی برای جلوگیری از فساد و خرابی مواد غذایی

محصولات به سرعت برای ورود به بازار آماده می شوند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه تمام شده تونل انجماد به شما پیشنهاد میکنیم که به صفحه هزینه ساخت تونل انجماد مراجعه نمایید.

تونل انجماد در اصفهان

انواع روش های انجماد در تونل انجماد در اصفهان

رایج ترین و متداول ترین نوع انجماد محصولات در تونل انجماد در اصفهان ، انجماد سریع می باشد که به یکی از سه روش دیگر انجام می گیرد:

  1. انجماد محصولات توسط جریان هوای سرد : برای کاهش دمای محصولاتی از قبیل مرغ و گوشت، از روش انجماد توسط هوای سرد صورت می گیرد. در این روش، هوای سرد از بین محصولات عبور می کند و تمامی سطوح محصولات در جوار هوای سرد قرار می گیرد.
    در استفاده از این روش باید محصولات را در قفسه هایی قرار داد تا جریان عبوری هوای زیر صفر درجه سانتی گراد سبب انجماد محصولات گردد. این روش بسته به نوع محصول و ظرفیت دستگاه های برودت ساز در مدت زمان معینی معین می شود. در انجماد توسط جریان هوای سرد، چیدمان محصولات از اهمیت زیادی برخوردار است.
  1. انجماد محصولات توسط تماس غیر مستقیم : تونل انجماد در اصفهان که به این روش عمل منجمد کردن محصولات را انجام می دهند، از اپراتورهای صفحه ای استفاده می کند. هوای سرد از بین این صفحات عبور می کند و محصولات به طور مستقیم با صفحات در ارتباطند. سرعت انجماد در این روش به گنجایش جابجایی دمای سطح مقطح اپراتور صفحه ای بستگی دارد. برای انجماد محصولات کم حجم معمولا از این روش انجماد بهره می گیرند.
    از این روش در سطح گسترده در کاربردهای تجاری وسیع، برای افزایش سرعت برودت و انجماد با کمک اپراتورهای صفحه ای استفاده می شود. انجماد توسط تماس غیر مستقیم، در استفاده های تجاری به این شکل انجام می شود که دو صفحه به طور موازی روی هم قرار می گیرند و توسط نیروی هیدرولیک باز و بسته می شوند، سپس محصولات بین این دو صفحه قرار میگیرند و توسط نیروی هیدرولیک بر آنها فشار وارد میشود و به دلیل وجود صفحات اپراتور در بالا و زیر محصولات، انجماد با سرعت بالا اتفاق می افتد.
  2. انجماد محصولات توسط غوطه ور سازی در نیتروژن مایع

حرارت در مایعات به سرعت انتقال پیدا می کند. همین ویژگی باعث شده تا برای انجماد محصولات در تونل انجماد در اصفهان از روش غوطه ور سازی محصولات در نیتروژن مایع کمک بگیرند. بهترین دلیل استفاده از این روش در تونل انجماد در اصفهان این است که محصولات در حین انجماد روی یکدیگر قرار نمی گیرند و به صورت توده ای منجمد نمی شوند؛ قابلیت جداسازی دارند و به صورت مجزا منجمد خواهند شد.
بسته بندی محصولات در این روش بسیار مورد اهمیت است زیرا مایع سردشونده نباید راه نفوذی به محصول پیدا کند تا موجب تغییرات درونی و طاهری در محصول نشود.

مهمترین عیب این روش همین مساله می باشد که مایع سرد شونده ممکن است به داخل محصول نفوذ پیدا کند و سبب کاهش کیفیت محصول شود. پس در انتخاب نوع بسته بندی و انجام بسته بندی محصولات برای انجماد به وسیله غوطه ور سازی دقت لازم داشته باشید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت تونل انجماد به شما پیشنهاد میکنیم که به مقاله ساخت تونل انجماد مراجعه نمایید.

تونل انجماد در اصفهان

در تصویر بالا یک نمونه تونل انجماد IQF را مشاهده می کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این دستگاه به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه تونل انجماد IQF مراجعه نمایید.

در مورد انجماد سبزی ها و میوه ها در تونل انجماد در اصفهان این نکته قابل ذکر است که قبل از انجام پروسه انجماد برای آماده سازی محصولات ، باید در زمان رسیدگی کامل میوه ها  چیده شوند همچنین باید به طور کامل ضدعفونی شوند و شست و شو داده شوند تا آثار سمپاشی و میکروب ها از روی آنها پاک شوند.

گروه صنایع نوری قبل از ساخت تونل انجماد در اصفهان آماده ارائه مشاوره های فنی و تخصصی در این زمینه می باشد. همچنین جهت اجرایی کردن تونل انجماد در اصفهان ، شرکت برودتی نوری با تولید و نصب تجهیزات و قطعات برودتی، تونل انجماد را تجهیز کرده و تونل انجماد با بهترین عملکرد برای شما آماده می کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تونل های انجماد و خرید آن به شما پیشنهاد میکنیم که به محصول تونل انجماد مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

دسته بندی مطالب …

برودتی نوری

برودتی نوری

صنایع برودتی نوری فعال در زمینه صنعت برودت توانسته است برای مجموعه های بزرگ خدمات ارزنده ای ارائه دهد و شما می توانید برای ساخت سردخانه، چیلر، تونل انجماد، آیس بانک و همچنین تهیه تجهیزات برودتی مانند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و ریز اقلام مورد نیاز در صنعت برودت از ما یاری بخواهید .

آیکون های اجتماعی