تونل انجماد کوچک

تونل انجماد کوچک

تونل های انجماد که از آنها برای انجماد مواد غذایی استفاده می شود، در ابعاد و ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شوند. تونل انجماد کوچک نمونه ای از تونل های انجماد است که در محیط های خاص از آنها استفاده می شود. این تونل ها به دلیل داشتن ظرفیت کم، میزان محدودی از مواد غذایی، سبزیجات، میوه جات و … را منجمد می کنند.

کوچک بودن ابعاد تونل انجماد کوچک یکی از دلایلی است که این نوع تونل ها در میان مشتریان محبوبیت بیشتری دارند. در اصل باید بگوییم بیشترین استفاده از تونل انجماد کوچک برای مراکزی است که قصد دارند مواد غذایی کمی را در سریع ترین زمان ممکن منجمد نموده و به مشتری عرضه کنند. می توان با استفاده از این تونل ها به راحتی محصولات دریایی همچون میگو، ماهی و  … را منجمد کرد.

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان و استعلام بهترین قیمت تونل انجماد کوچک همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

تونل انجماد کوچک

تونل های کوچک هیچ تفاوتی با تونل های بزرگ ندارند. تنها تفاوت این دو تونل انجماد، ابعاد و ظرفیت آنها برای منجمد کردن مواد غذایی است.

طراحی و ساخت تونل انجماد کوچک

بهتر است این نکته را بدانید که هر نوع تونل انجمادی را نمی توان برای هر محصولی مورد استفاده قرار داد. می دانیم که روش های مختلفی برای منجمد کردن مواد غذایی وجود دارند که هر یک بسته به پارامترهای خاصی عملیات انجماد را انجام می دهند. از این رو ممکن است برخی از تونل های انجماد به دلیل اشغال فضای زیاد، یا حتی کوچک بودن بیش از اندازه و کمبود ظرفیت، دستگاه مناسبی برای منجمد کردن مواد غذایی به شمار نروند.

لازم است در طراحی و ساخت تونل انجماد کوچک به استانداردهای بهداشت جهانی توجه نموده و اقدام به ساخت تونل مناسبی برای محیط های کوچک نمود. از میان نمونه تونل انجماد کوچک باید به تونل های خطی و مارپیچی اشاره کنیم که در ابعاد مختلف طراحی می شوند. می توان نمونه کوچک این تونل های انجماد را برای محیط هایی با فضای کم استفاده کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تونل های انجماد به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله تونل انجماد چیست مراجعه نمایید.

تجهیزات تونل انجماد کوچک کدامند؟ 

در تونل انجماد کوچک چند قطعه مهم از جمله کندانسور، اواپراتور، کمپرسور و … استفاده می شوند. که این قطعات با داشتن ظرفیت محدود برای تونل های انجماد کاربرد دارند. نمی توانیم بگوییم تنها نمونه تونل های انجماد، تونل هایی از نوع تونل انجماد سریع یا IQF هستند. نمونه های دیگری نیز از این تونل ها طراحی و تولید می شوند که به دلیل داشت میزان ظرفیت کمتر از تونل های انجماد بزرگ، در لیست تونل انجماد کوچک قرار می گیرند.

مسئله ای که باید بدانید این است که برای طراحی و ساخت تونل انجماد کوچک لازم است به ظرفیت تونل توجه شود، بعد از آن اقدام به خرید تجهیزات مورد نظر نمود. این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه میزان ظرفیت و ابعاد تونل های انجماد کمتر باشد، تجهیزاتی که برای آن استفاده می شود نیز باید از میزان ظرفیت و قدرت کمتری برخوردار باشند.

تونل های انجماد برودتی کوچک با داشتن بازدهی بالا و تحت پوشش قرار دادن منطقه کوچکی از محیط، بسیار محبوب هستند. این نمونه از تونل ها در اندازه های مختلفی طراحی و ساخته می شوند و حتی می توان با توجه به ظرفیت خط تولید، اقدام به سفارش ساخت تونل انجماد کوچک برودتی نمود. در این نوع تونل های انجماد از  کمپرسورهای مخصوص همچون کمپرسورهای دومرحله ای یا اسکرو استفاده می شود.

اواپراتورها نیز از دیگر تجهیزاتی هستند که در این تونل ها مورد استفاده قرار می گیرند. در نهایت نیز باید به عایق بندی تونل انجماد کوچک توجه نمود. نمی توان به دلیل کوچک بودن این تونل ها، عایق بندی آنها را بی تفاوت انجام داد. پس باید از تجهیزات لازم همچون درب و بدنه مناسب برای عایق بندی این تونل ها نیز استفاده کرد.

تونل انجماد کوچک

هزینه ساخت تونل انجماد کوچک 

همانطور که پیش از این بیان نمودیم، برای ساخت تونل های انجماد تجهیزات و فاکتورهای بسیاری استفاده می شود. از این رو لازم است در زمان خرید تونل های انجماد در ابعاد بزرگ، به تجهیزاتی که در آن به کار برده شده است توجه نمایید. زیرا برای این تونل ها از تجهیزات مناسب استفاده می شود که می تواند میزان مواد غذایی بیشتری را با کیفیت بالا منجمد کند.

شما می توانید برای اطلاع دقیق از هزینه ساخت تونل انجماد به صفحه محاسبه هزینه ساخت تونل انجماد مراجعه نمایید.

در حالی که برای ساخت تونل انجماد کوچک نیاز به تجهیزاتی وجود دارد که بتواند عملکرد مطلوبی داشته باشد و بدون ایجاد آسیب در کیفیت مواد غذایی اقدام به منجمد کردن مواد در محدودیت کم نماید. پس انتخاب تجهیزات برای این نوع تونل ها مسلما با دشواری بیشتری همراه خواهد بود.

تونل انجماد کوچک

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که تونل های انجمادی که با نیتروژن مایع یا دی اکسید کربن کار می کنند، نسبت به تونل های انجماد معمولی فرایند انجماد سریع تری دارند اما از هزینه  بیشتری نیز برخوردار هستند. پس برای محاسبه هزینه ساخت تونل انجماد کوچک، لازم است به نوع عملکرد سیستم توجه نمایید.

جهت استعلام قیمت تونل انجماد به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه قیمت تونل انجماد مراجعه نمایید.

کاربرد تونل انجماد کوچک به چه صورت است؟ 

تونل های انجماد که به عنوان سیستم های پرکاربرد در عصر حاضر شناخته می شوند، یک کاربرد ویژه و مهم دارند. آن هم منجمد کردن مواد غذایی در دمای مناسب و نگهداری از این مواد برای مدت زمان بیشتری است. بیشتر تولیدکنندگان با تهیه تونل های انجماد بزرگ، مواد غذایی تولید نموده را با استفاده از این دستگاه ها به راحتی منجمد می کنند.

البته کارخانه های تولید کننده مواد غذایی از آنجا که در میزان ظرفیت بالایی تولید انجام می دهند، نمی توانند از تونل انجماد کوچک استفاده کنند. پس نیاز به تونل های بزرگی دارند که در ظرفیت بالایی مواد غذایی تولید شده را با کیفیت مطلوب منجمد نموده و بتوان این مواد غذایی را برای مدت زمان طولانی بدون هیچ گونه آسیبی به بافت مواد، نگهداری کرد.

علاوه بر این موارد باید بگوییم استفاده از تونل انجماد کوچک و بزرگ، برای فریز کردن مواد غذایی با سرعت بالا کاربرد دارند. تا با این روش کیفیت، طعم، عطر و … مواد غذایی بدون هیچ گونه آسیبی حفظ شود. از سوی دیگر می تواند مواد غذایی را پس از منجمد کردن به راحتی حمل و آماده سازی نموده و به شرکت های پخش و عرضه منتقل کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تونل انجماد سریع IQF می توانید به صفحه محصول تونل انجماد IQF مراجعه نمایید.

تونل انجماد ریلی کوچک چه نوع تونلی است؟ 

تونل های انجماد ریلی نمونه از تونل های انجمادی هستند که در خط تولید کارخانه جات مورد استفاده قرار می گیرند. اما نمونه کوچک این تونل ها علاوه بر انجماد مواد غذایی، به منظور میکروب زدایی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. می توان با استفاده از تونل های انجماد ریلی کوچک به راحتی در ظرفیت محدود اقدام به منجمد کردن مواد غذایی مختلف نمود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دستگاه انجماد سریع به صفحه ساخت تونل انجماد مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
دسته بندی مطالب …
برودتی نوری
برودتی نوری

صنایع برودتی نوری فعال در زمینه صنعت برودت توانسته است برای مجموعه های بزرگ خدمات ارزنده ای ارائه دهد و شما می توانید برای ساخت سردخانه، چیلر، تونل انجماد، آیس بانک و همچنین تهیه تجهیزات برودتی مانند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و ریز اقلام مورد نیاز در صنعت برودت از ما یاری بخواهید .

آیکون های اجتماعی