ساخت سردخانه خرما

ساخت سردخانه خرما

ساخت سردخانه خرما یکی از کارهای پر درآمد و سودده در ایران می باشد به دلیل تولید حجم بالای این محصول در ایران صنعتگران و تاجران برای افزایش سود فروش خرما آن را در سردخانه ها نگهداری می کنند تا پس از پایان دوره برداشت آن را به بازار داخلی و خارجی عرضه نمایند.

ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان خرما می باشد شهر های جنوبی ایران آب و هوای بسیار مناسبی برای تولید خرما می باشد اما به دلیل کاهش قیمت این محصول در فصل برداشت آن را به سردخانه منتقل می کنند تا با عرضه تدریجی در طول سال از افت قیمت و خرابی خرما جلوگیری شود.

ساخت سردخانه خرما می تواند در ابعاد و حجم های مختلفی انجام شود که بر اساس بودجه و ابعاد زمینی که در اختیار دارید می تواند متفاوت باشد.

صنایع برودتی نوری یکی از بزرگترین سازنده های سردخانه در کشور می باشد که می تواند ساخت و طراحی سردخانه شما را بر عهده بگیرد و شما می توانید برای استعلام هزینه ساخت سردخانه خرما به همراه مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با همکاران ما در ارتباط باشید.

ساخت سردخانه خرما

در صورتی که خرما را درون سردخانه نگهداری نکنیم دچار افت هایی چون کرم میوه خوار، سوسک کرگدنی و کرم میوه خوار می شود که باعث فاسد شدن محصول و غیر قابل استفاده شدن آن می شود و ضرر بسیار زیادی به شما وارد می کند.

نحوه ساخت سردخانه خرما

برای ساخت سردخانه خرما باید به نکات زیادی توجه داشته باشیم صرفا دما نگهداری محصول نکته کلیدی کار نمی باشد بسیاری از سردخانه داران به دلیل عدم اجرای سردخانه خود به صورت اصولی خسارت های زیادی میبینند که با رعایت برخی نکات که در اینجا ذکر میکنیم می توانند از این خسارت جلوگیری نمایند.

میوه خرما مدل های متنوعی دارد و برای نگهداری آن باید شرایط محیط سردخانه متفاوت باشد که در ادامه این موارد را برای شما مشخص می کنیم.

رقم خرما میزان رطوبت استان تولیدکننده
کبکاب مرطوب خوزستان و بوشهر
آلویی مرطوب بوشهر، فارس و هرمزگان
پیرام خشک هرمزگان
مضافتی مرطوب کرمان
زاهدی مرطوب بوشهر، فارس، هرمزگان
استعمران نیمه خشک خوزستان
ربی خشک سیستان و بلوچستان
شاهانی خشک فارس
کلوته مرطوب کرمان
سایر خشک خوزستان

سردخانه خرما نوعی سردخانه بالای صفر میوه می باشد که به شما پیشنهاد میکنیم جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه ساخت سردخانه میوه مراجعه نمایید.

برای ساخت سردخانه که شرایط مورد نیاز برای هر رقم خرما را داشته باشد باید در انتخاب اواپراتور بسیار دقت نماییم به این دلیل که میزان رطوبت محیط با نوع اواپراتور انتخاب شده رابطه دارد و در صورتی که از اواپراتور با فاصله فین کم استفاده کنیم بالا بردن رطوبت دشوار می شود.

نکته دیگری که باید در نظر بگیریم گردش هوا می باشد نحوه بسته بندی و قرار گرفتن خرما در سردخانه باید به گونه ای باشد که هوا از میان آن به راحتی عبور کند و اگر هوا در میان خرما ها گردش نداشته باشد باعث خرابی محصول می شود که برای این منظور باید موارد زیر را رعایت نمایید.

  • بسته بندی خرما های خشک باید سبدی و برای خرمای مرطوب کارتنی باشد.
  • چیدمان بسته های خرما باید از دیوار 20 سانتی متر فاصله داشته باشد.
  • فاصله بسته های خرما تا سقف باید تا 10 سانتی متر پایین تر از اواپراتور باشد.
  • بسته های خرما بر روی پالت با ارتفاع حداقل 10 سانتی متر قرار بگیرند.

با رعایت مواردی فوق می توانید با خیال راحت محصول خود را درون سردخانه نگهداری نمایید و در موقع نیاز آن را به بازار ارائه نمایید تا سود خوبی عاید شما شود و از خسارت های احتمالی و افت کیفیت محصول جلوگیری نمایید.

جهت استعلام قیمت سرخانه خود می توانید به صفحه محاسبه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

ساخت سردخانه خرما

انواع سردخانه خرما

ساخت سردخانه خرما بر اساس مدت زمانی که می خواهیم آن را نگهداری کنیم متفاوت می باشد که به دو صورت زیر انجام می شود.

  • ساخت سردخانه خرما زیر صفر
  • ساخت سردخانه خرما بالای صفر

ساخت سردخانه خرما بالای صفر

از سردخانه بالای صفر برای نگهداری خرما به مدت 3 الی 6 ماه استفاده می شو دمای مورد نیاز برای نگهداری خرما برای مدت 3 ماه بین 0 الی 2 درجه می باشد و برای نگهداری تا 6 ماه باید دمای سردخانه منفی 3 درجه باشد که سردخانه های بالای صفر تا این دما را پشتیبانی می کنند.

پس برای ساخت سردخانه خرما ابتدا باید مدت زمان نگهداری خرما را مشخص نماییم تا برای ساخت سردخانه خرما هزینه بیشتری پرداخت نکنیم به این دلیل که هرچه دمای سردخانه کمتر باشد هزینه ساخت سردخانه خرما افزایش می یابد.

ساخت سردخانه خرما

ساخت سردخانه خرما زیر صفر

از سردخانه خرما زیر صفر برای نگهداری خرما به مدت یک سال استفاده می شود در این حالت دمای نگهداری خرما منفی 18 درجه سانتی گراد می باشد و می توان به راحتی بدون نگرانی از خراب شدن محصول آن را به مدت یکسال درون سردخانه نگهداری نمود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت این نوع سردخانه به شما پیشنهاد میکنیم که به صفحه ساخت سردخانه زیر صفر مراجعه نمایید.

هزینه ساخت سردخانه خرما

هزینه ساخت سردخانه خرما بر اساس نیاز شما متفاوت می باشد و همچنین معیار های متفاوتی در هزینه ساخت آن تاثیر گذار می باشد که ادامه به آنها اشاره میکنیم.

ابعاد سردخانه خرما :

ابعاد سردخانه خرما بزرگترین عامل تاثیر گذار در ساخت سردخانه خرما می باشد که می تواند قیمت آن را افزایش دهد که البته با افزایش ابعاد یا همان حجم سردخانه میزان سود آوری آن هم افزایش می یابد.

دمای سردخانه خرما :

همان طور که اشاره نمودیم ساخت سردخانه خرما به دو صورت انجام می شود یکی زیر صفر و دیگری بالای صفر می باشد که هزینه ساخت سردخانه های زیر صفر بیشتر از هزینه ساخت سردخانه بالای صفر می باشد.

البته این اختلاف هزینه در مقایسه با کل هزینه های ساخت سردخانه خرما زیاد محسوس نیست و بهتر است که بیشتر به نیاز خود توجه نمایید و این مسئله را در آورد ها هزینه ای در نظر نگیرید.

نوع سردخانه خرما :

ساخت سردخانه خرما می تواند به دو صورت فریونی و آمونیاکی انجام شود که برای ساخت سردخانه های کوچک بهتر است از نوع فریونی پیاده سازی شود به این دلیل که تجهیزات سردخانه آمونیاکی بسیار گران می باشند و ساخت آن در ابعاد کوچک توجیه اقتصادی ندارد.

سردخانه های آمونیاکی به صورت صنعتی طراحی و اجرا می شوند که و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه ساخت سردخانه صنعتی مراجعه نمایید.

ساخت سردخانه خرما

عایق بندی سردخانه خرما :

استفاده از عایق بندی مناسب در ساخت سردخانه خرما باعث می شود که هزینه مصرف انرژی مجموعه کاهش یابد همچنین استهلاک تجهیزات برودتی کمتر می شود برای ساخت سردخانه می توان از ساندویچ پانل در ضخامت های متنوعی استفاده شود اما هرچه ضخامت ساندویچ پانل بیشتر باشد میزان عایق بندی بهتری می شود و نیاز به مصرف انرژی کمتری می باشد.

قیمت سردخانه خرما

مواردی که در بالا توضیح داده شد موارد کلی بودن و عامل های دیگری هم در تعیین هزینه ساخت سردخانه خرما تاثیر گذار هستند که شما می توانید برای استعلام دقیق هزینه ساخت سردخانه خرما با کارشناسان مجموعه برودتی نوری در ارتباط باشید تا به صورت رایگان برآورد های لازم را برای شما انجام دهند.

سردخانه های خرما معمولا در جنوب کشور کارایی بالای دارند و صنایع برودتی نوری امکان خدمات دهی در تمامی شهر های جنوبی را با استفاده از تیم های فعال در این شهر ها فراهم نموده است یکی از این شهر ها جیرفت می باشد که شما می توانید جهت ساخت سردخانه در این شهر به صفحه ساخت سردخانه در جیرفت مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دسته بندی مطالب …