ساخت سردخانه دارو

ساخت سردخانه دارو

ساخت سردخانه دارو جهت نگهداری و مواد اولیه ساخت دارو و همچنین نگهداری دارو ها باید با کیفیت بسیار بالایی انجام شود تا ظریب اطمینان انبار دارو افزایش یابد. به دلیل حساسیت بالای این محصولات جهت حفظ ویژگی و استفاده از آنها در شرایط حاد، باید از کیفیت و سلامت آنها اطمینان یابیم. از سوی دیگر قیمت بالای مواد اولیه داروها و خود دارو باعث می شود که کنترل دقیق شرایط سردخانه جهت جلوگیری از خرابی و بروز خسارت بسیار حیاتی باشد.

صنایع برودتی نوری امکان ساخت و طراحی انواع سردخانه دارو را برای شما انجام می دهد و شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و استعلام بهترین قیمت سردخانه دارو خود با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

ساخت سردخانه دارو

معرفی سردخانه دارو

سردخانه دارو محیطی می باشد که می توان در آن دارو و مواد آولیه آن را تا مدت زمان طولانی نگهداری نمود. در سردخانه دارو می توان شرایط لازم برای افزایش مدت زمان نگهداری محصولات دارویی را فراهم آورد. این شرایط شامل دما، رطوبت و نور مناسب می باشد.

سردخانه های دارو باید دقت عملکرد بالایی داشته باشند تا بتوان شرایط محیطی لازم را بدون اختلال فراهم آورد و دارو و مواد اولیه را تا مدت زمان لازم نگهداری نمود.

ساخت سردخانه دارو

جهت ساخت سردخانه دارو ابتدا باید ابعاد و دمای مورد نیاز را اعلام نمایید تا بر اساس این اطلاعات اولیه و اطلاعاتی که کارشناس پس از  بازدید محل پروژه به دست می آورد محاسبات لازم را انجام دهد و تجهیزات با ظرفیت مناسب جهت ساخت سردخانه دارو را انتخاب نماید.

انواع سردخانه دارو

سردخانه دارو را می توان به دو صورت بالای صفر و زیر صفر طراحی و اجرا نمود که معمولا برای نگهداری شربت ها و قرص ها از سردخانه بالای صفر و جهت نگهداری برخی از واکسن ها و مواد خاص از سردخانه های زیر صفر استفاده می کنند.

 • سردخانه دارو بالای صفر
 • سردخانه دارو زیر صفر

سردخانه دارو بالای صفر

دمای سردخانه های داروی بالای صفر معمولا بین 0 الی 8 درجه سانتی گراد می باشد و که می تواند بر اساس درخواست مشتری متغیر باشد و بازه بیشتری را در بر بگیرد در این دما محصولات یخ نمی زنند و می توان مواد دارویی را در این سردخانه ها نگهداری نمود.

سردخانه دارو زیر صفر

دمای سردخانه دارو زیر صفر می توان بین 18- الی 70- درجه سانتی گراد باشد که بر اساس درخواست مشتری طراحی و اجرا می شود در این سردخانه ها می توان مواد دارویی مختلف را به صورت منجمد نگهداری نمود و از خراب شدن آنها جلوگیری کرد.

سردخانه هایی که به دمای 70- درجه سانتی گراد بسیار کم طراحی و اجرا می شوند و موادی که در این سردخانه ها نگهداری می شوند بسیار محدود می باشند به همین دلیل می توان به جای ساخت سردخانه از محفظه های نیتروژن مایع استفاده نمود.

ساخت سردخانه دارو

تجهیزات ساخت سردخانه دارو

در ساخت سردخانه دارو از تجهیزات و قطعات مختلفی استفاده می شود تا ضریب اطمینان سردخانه افزایش یابد و عملکرد مطمئن و دقیقی داشته باشد در ادامه به چند مورد از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در ساخت سردخانه دارو اشاره میکنیم.

کمپرسور سردخانه دارو

کمپرسور یا همان قلب سردخانه وظیفه به گردش درآوردن مبرد در سیکل تبرید و فشرده سازی آن را بر عهده دارد عملکرد این موتور به این صورت می باشد که مبرد را از سمت اواپراتور مکش می کند و سپس فشرده سازی می نماید و سپس به سمت کندانسور هدایت می کند.

انتخاب کمپرسور یک یا چند کمپرسور بر اساس ظرفیت دقیق سردخانه بسیار ارزشمند می باشد به این دلیل که عملکرد کلی سردخانه را بهبود می دهد.

به جای استفاده از یک کمپرسور بهتر است که از چند کمپرسور با ظرفیت کمتر استفاده شود تا در صورت بروز مشکل و خرابی کل سیکل تبرید متوقف نشود و بتوان در هنگام سرویس و تعمیر یک کمپرسور دیگر موتور ها دمای سردخانه را حفظ نمایند و از بروز خسارت های جانبی مانند خرابی مواد دارویی درون سردخانه جلوگیری کند.

کندانسور سردخانه دارو

در ساخت سردخانه دارو می توان از انواع مختلف کندانسور ها استفاده نمود کندانسور ها که شامل 3 مدل هوایی، آبی و تبخیری می باشند بر اساس شرایط اقلیمی محل ساخت سردخانه انتخاب می شوند.

هر نوع کندانسور در شرایط آب و هوایی مختلف راندمان متفاوتی دارد و آب و هوای منطقه بر روی ظرفیت کندانسور تاثیر گذار می باشد به همین دلیل باید انتخاب کندانسور را به یک متخصص که به تمامی جوانب کار آشنا می باشد بسپارید تا راندمان سردخانه شما افزایش، هزینه ساخت و تعمیر و نگهداری سردخانه کاهش یابد.

کندانسور ها در سیکل تبرید وظیفه خنک سازی و تبدیل مبرد به مایع را بر عهده دارند و باید در ظرفیت مناسبی جهت سیکل تبرید انتخاب شوند تا تمامی مبرد وارد شده به مایع تبدیل شود و به صورت گاز از کندانسور خارج نشود.

اواپراتور سردخانه دارو

اواپراتور مورد استفاده در سردخانه تاثیر بسزایی در جذب رطوبت محیط دارد در سردخانه های دارو معمولا نیاز به رطوبت بالایی نمی باشد به همین دلیل می توان از اواپراتور با فاصله فین کم استفاده نمود تا هزینه ساخت سردخانه کاهش یابد.

اواپراتور های مورد استفاده در سردخانه به صورت سقفی، دیواری و زمینی طراحی می شوند که بر اساس نوع سردخانه و طراحی آن انتخاب می شوند این اواپراتور ها در ظرفیت های مختلفی طراحی می شوند و بر اساس محاسبات برودت مورد نیاز انتخاب می شوند.

تابلو برق سردخانه دارو

تابلو برق سردخانه دارو قسمت بسیار مهمی می باشد به این دلیل که کنترل و مدیریت سردخانه ها به وسیله تابلو برق انجام می شود و باید در ساخت سردخانه دارو از تجهیزات کنترلی کافی استفاده شود که تا از وضعیت سردخانه اطلاع کافی داشته باشیم و از بروز مشکلات جلوگیری نماییم یا در صورت وجود مشکل سریعا متوجه آن شویم و آن را حل نماییم.

شیرآلات و کنترلجات

در ساخت سردخانه دارو باید از تجهیزات کنترلی دقیق و حساس استفاده نمایید که ظریب اطمینان و عملکرد سردخانه دارو افزایش یابد. ما معمولا در ساخت سردخانه دارو از شیرآلات و کنترلجات دانفوس و کستل اورجینال استفاده می نماییم که بسیار دقیق و حساس می باشند و از بروز اشکال در سیستم تبرید سردخانه جلوگیری می نمایند.

سیکل تبرید پشتیبان

پیشنهاد می شود که در ساخت سردخانه دارو یک سیکل تبرید پشتیبان تعبیه شود تا در مواقع ضروری بتوان از این سیستم برای کنترل دمای محیط سردخانه استفاده شود.

ساندویچ پانل سردخانه دارو

در ساخت سازه سردخانه دارو از ساندویچ پانل های بهداشتی استفاده می شود این مصالح ساختمانی نوین در مقابل آفات و حشرات مقاوم بوده و امکان رشد و تکثیر آن ها در ساندویچ پانل وجود ندارد و ساندویچ پانل ها بسیار بهداشتی بوده و دارای قابلیت شستشو و ضد عفونی می باشد.

ساخت سردخانه دارو

ساندویچ پانل ها به صورت رنگ شده و بدون رنگ تولید می شوند که هر دو طول عمر بالایی دارند. نمونه های بدون رنگ که معمولا آلومینیومی هستند در ساخت سردخانه های دارو بیشتر استفاده می شوند.

جهت استعلام قیمت سردخانه دارو به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

قیمت سردخانه دارو

هزینه ساخت سردخانه دارو بر اساس ظرفیت، محل احداث، شرایط آب و هوایی، دمای سردخانه، تعداد سالن ها و چندین معیار دیگر مشخص می باشد که قبل از برآورد هزینه ساخت سردخانه باید این موارد مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوان هزینه ساخت آن را به شما اعلام نماییم.

پس برای استعلام قیمت دقیق هزینه ساخت سردخانه دارو خود با ما در تماس باشید.

در اینجا اطلاعات کلی در زمینه ساخت سردخانه دارو ارائه نمودیم که شما با کلیات ساخت آن آشنا شوید و جهت دریافت اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم که با کارشناسان صنایع برودتی نوری در ارتباط باشد تا با بررسی های دقیق و حرفه خود بهترین سردخانه دارو را برای شما پیاده سازی نمایند تا در بهینه ترین حالت ممکن سردخانه عمل نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه سردخانه مراجعه نمایید.

نظرات

2 نظرات

 • سلام
  خسته نباشید
  برای ساخت سردخانه دارو که ضریب اطمینان آن بالا باشد چه راهکارهایی دارید ؟
  داروهای مورد نگهداری در سردخانه بسیار به تغییرات دما حساس هستند و باید بتوانیم دما را ثابت نگهداریم.

  • سلام و درود خدمت شما
   در ساخت سردخانه دارو برای افزایش ضریب اطمینان از چند کمپرسور و سیکل تبرید مجزا استفاده می شود همچنین به جای استفاده از یک اواپراتور با ظرفیت بالا از چند اواپراتور با ظرفیت برابر استفاده می شود تا در صورت بروز مشکل برای هر کدام از قسمت ها، دستگاه دیگر تا حدودی بار برودتی مورد نیاز را تامین نماید.
   برای افزایش ایمنی سیستم می توان یک مدار تبرید کمکی استفاده نمود تا در صورت بروز مشکل مدار تبرید کمکی را در مدار قرار داد تا عملکرد سیستم با مشکل مواجه نشود.
   استفاده از عایق مناسب در ساخت سردخانه تاثیر بسزایی در ثابت نگه داشتن دمای محیط دارد. هرچه ضخامت ساندویچ پانل استفاده شده در ساخت سردخانه افزایش یابد تبادل حرارت با محیط بیرون کمتر می شود به همین دلیل تغییرات دمایی کمتر می شود. عایق بندی دقیق درز های سردخانه و استفاده از درب سردخانه با کیفیت نیز در کاهش تبادل حرارت تاثیر گذار می باشد.
   صنایع برودتی نوری راهکارهای مختلفی را برای افزایش ضریب اطمینان سردخانه بر اساس بودجه شما فراهم می کند و شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دسته بندی مطالب …