فروش آنلاین : 09127444461
051-36654030

ساخت سردخانه در کرمان

ساخت سردخانه در کرمان

سردخانه ها مجموعه ای از ساختمان ها و تجهیزاتی هستند که با تولید سرما توسط تجهیزات خاص، شرایط مراقبت و نگهداری از محصولات کشاورزی، مواد غذایی، محصولات دامی و هر موادی که با افزایش دما در معرض فساد قرار دارد ، را فراهم می کنند.

جهت سفارش ساخت سردخانه در کرمان به همراه مشاوره تخصصی رایگان و استعلام بهترین قیمت همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

صنایع برودتی نوری دارای تیم فنی فعال در کرمان می باشد و نیاز شما را سریعا برآورده می نماید.

ساخت سردخانه در کرمان

سردخانه با توجه به موادی که در آنها نگهداری می شوند به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه به تفصیل شرح خواهیم داد:

ساخت سردخانه زیر صفر در کرمان

سردخانه های زیر صفر مورد استفاده کالاهایی هستند که برای مراقبت طولانی مدت نیاز به انجماد دارند و برای انجماد نیز به دمای زیر صفر درجه نیاز است . دمای سردخانه های زیر صفر معمولا تا منفی 40 درجه هم کاهش می یابد.

مواد غذایی مانند گوشت و مرغ برای جلوگیری از خرابی و فاسد شدن نیاز به نگهداری در دمای زیر صفر درجه دارند. سردخانه های زیر صفر درجه دارای سالن های یک مداره و دو مداره هستند.

ساخت سردخانه در کرمان

در سردخانه های زیر صفر ظرفیت و نوع موتور سردخانه (کمپرسور سردخانه) باید با دقت و نوع تشخیص متخصصان انتخاب شود و قبل از تصمیم نهایی محاسبات دقیقی انجام شود.

در ساخت سردخانه در کرمان، سردخانه های زیر صفر درجه به صورت چند اتاق با فضاهای مجزا ساخته می  شوند در این صورت می توان دمای هر اتاق را به نسبت نوع نیاز مواد داخل اتاق، تنظیم کرد و کنترل نمود.

ساخت سردخانه بالای صفر در کرمان

سردخانه های بالای صفر درجه مورد استفاده میوه جات و سبزیجات هستند. در این سردخانه تازگی مواد غذایی حفظ می شود و موجب انجماد مواد نیز نمی شود.

سردخانه های زیر صفر درجه و سردخانه های بالای صفر درجه دارای سالن های یک مداره در یکی از حالت های زیر صفر درجه یا بالای صفر درجه و سالن های دو مداره در هر دو حالت زیر صفر درجه و بالای صفر درجه می باشند. در ساخت سردخانه در کرمان با توجه به نوع استفاده در سردخانه با تولیدکننده های سرما طراحی و اجرا می گردند.

یکی از انواع سردخانه های بالای صفر سردخانه میوه می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه ساخت آن به صفحه قیمت سردخانه میوه مراجعه نمایید.

سردخانه آمونیاکی

در ساخت سردخانه در کرمان از نوع سردخانه های آمونیاکی، به دو صورت بالای صفر و پایین صفر طراحی و ساخته می شود. تجهیزات مورد استفاده در سردخانه های آمونیاکی با سردخانه های فریونی کاملا متفاوت هستند. برای حفظ محیط زیست با توجه به شرایط عملکرد سردخانه های آمونیاکی باید در نظر بگیریم که این گاز به محیط زیست آسیب می رساند و جایگزین های بهتری برای این گاز در نظر گرفته شود.

سردخانه فریونی

سردخانه های فریونی را می توان به دو صورت بالای صفر و پایین صفر درجه طراحی کرد و تنها اجزای سردخانه با توجه به دمای آن متفاوت خواهند بود. از تجهیزات استفاده شده در ساخت سردخانه در کرمان (سردخانه های فریونی) تولید کننده های برودت فریون می باشد که گاز R22 با توجه به هزینه پایین آن، بیشتر در پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت برآورد هزینه ساخت سردخانه به شما پیشنهاد می کنیم به مقاله هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

ساخت سردخانه در کرمان

ساخت سردخانه در کرمان : کمپرسور سردخانه

اساسی ترین بخش یک سردخانه کمپرسور سردخانه می باشد. کار اصلی کمپرسور سردخانه، فشرده کردن گازهاست. در زمان فشرده سازی گازها توسط کمپرسورهای سردخانه، دمای گازها باید تا حد معینی افزایش پیدا کند. کمپرسورهای پراستفاده دو نوع اسکرو و اسکرال می باشند.

از این بخش سردخانه در روند ساخت سردخانه در کرمان میتوان به عنوان اصلی ترین قسمت یک سردخانه نام برد که جهت فشرده سازی گازها از آن استفاده می شود.

هنگام فشرده سازی گازها دمای آنها به اندازه ای بالا می رود. مبردهای صنعتی از سه نوع مختلف کمپرسور استفاده می کنند کمپرسورهای پیستونی، اسکرال و کمپرسورهای اسکرو. تفاوت کمپرسورهای اسکرال و کمپرسورهای اسکرو در میزان حجم گازهای فشرده شده است که توسط اسکرال ها بیشتر است.

ساخت سردخانه در کرمان : اوپراتور سردخانه

اواپراتور ها همان دستگاه هایی هستند که به عنوان خنک کننده در اتاق های سردخانه کاربرد دارند. این دستگاه وظیفه سردسازی فضای سردخانه را بر عهده دارد که در روی مکان مشخص شده ای نصب می شود و در بین قطعات آن گاز فریون به جریان در می آید و سرما در محیط به طور یکنواخت پخش می شود.

هوای سردی که در فضای سردخانه تولید می شود به وسیله اواپراتور ها به جریان می افتد . در ساخت سردخانه در کرمان اواپراتور ها را به عنوان خنک کننده فضای داخلی سردخانه در نظر می گیرند.

ساخت سردخانه در کرمان : کندانسور سردخانه

کندانسور سردخانه از تجهیزات ضروری در ساخت سردخانه در کرمان می باشد که وظیفه تغییر حالت مبرد گازی به حالت مبرد مایع را بر عهده دارد و در واقع مبدل حرارتی هستند و با خنک کردن مبرد باعث تغییر حالت مبرد از گاز به مایع می شوند و چرخه سردسازی ادامه دار خواهد بود.

کندانسور ها تکمیل کننده فعالیت کمپرسورها هستند بنابراین این دو محصول را نمی توان از یکدیگر جدا دانست.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت این سازه به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

ساخت سردخانه در کرمان

ساخت سردخانه دارو در کرمان

در ساخت سردخانه در کرمان (سردخانه های دارویی) برای نگهداری دارو یا تجهیزات و دستگاه های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد دمای مناسب این سردخانه ها بین 2 الی 8 درجه سانتی گراد می باشد. ساخت سردخانه در کرمان برای مصارف دارویی عمدتا جهت نگهداری محصولات و کالاهای پزشکی مورد استفاده است که کیفیت آنها در دمای معمولی تضمین نمی شود.

بعضی از دارو ها مانند داروهای تزریقی یا واکسن ها برای نگهداری حتی برای چند ساعت هم نباید در مجاورت هوای بیرون قرار بگیرند و برای سالم ماندن تا زمان استفاده نیاز به محیطی سرد  در دمای بین 2 الی 8 در جه دارند. یکی دیگر از مواردی که  معمولا در سردخانه های دارویی قابل نگهداری است خون است.

برای مراقبت و نگهداری خون در سردخانه به دمای منفی 5 درجه سانتی گراد تا 1 در جه نیاز داریم. بر اساس دارویی که  در این سردخانه ها قرار می گیرد دما نیز قابل تغییر است. در ساخت سردخانه در کرمان اناق های سردخانه موجب می شوند کیفیت دارو کاهش پیدا نکند و عمر مفید دارو نیز طولانی تر شود. با دمای ثابت کاملا اتوماتیک ، راه اندازی خودکار و خاموش کردن بدون عملیات دستی و نمایش دمای دیجیتال ، امنیت ذخیره سازی داروها تضمین می شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه این سازه صنعتی به شما پیشنهاد میکنیم به مقاله سردخانه مراجعه نمایید.

محتوا
نوشته های تازه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
ساخت سردخانه در کرمان افغانستان تاجیکستان عراق مشهد تهران شیراز رشت اصفهان کیش قشم چابهار بندر عباس اهواز جیرفت دزفول زاهدان کرمان
لیست شهر
سبد خرید