ساخت سردخانه ماهی و آبزیان

ساخت سردخانه ماهی و آبزیان

ساخت سردخانه ماهی جهت نگهداری طولانی مدت ماهی و آبزیان انجام می شود تا بتوان این محصولات را در فصل مناسب صید نمود و برای استفاده در سردخانه نگهداری نمود.

ساخت سردخانه ماهی در ظرفیت های مختلف بر اساس نیاز انجام می شود و ساخت سردخانه ماهی به دو صورت زیر صفر و بالای صفر انجام می شود که در سردخانه های بالای صفر امکان نگهداری طولانی مدت ماهی وجود ندارد و حداکثر مدت زمان نگهداری آبزیان در این سردخانه ها یک هفته می باشد و ساخت سردخانه ماهی بیشتر به صورت زیر صفر انجام می شود که می توان ماهی و دیگر آبزیان را تا مدت زمان طولانی نگهداری نمود.

صنایع برودتی نوری تولید کننده انواع سردخانه در ظرفیت و مدل های مختلف می باشد و شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان در زمینه ساخت سردخانه و یا استعلام هزینه ساخت سردخانه ماهی و آبزیان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

ساخت سردخانه ماهی و آبزیان

ساخت سردخانه ماهی زیر صفر

ساخت سردخانه ماهی زیر صفر در ابعاد و مدل های مختلفی بر اساس نیاز انجام می شود در سردخانه زیر صفر می توان ماهی ها و دیگر آبزیان را بر اساس نوع آنها بین 5 الی 8 ماه نگهداری نمود و دمای سردخانه زیر صفر ماهی 18- سانتی گراد می باشد.

ساخت سردخانه ماهی به صورت کانکسی، اتاقی، صنعتی و دیگر مدل ها قابل اجرا می شود حتی می توان سردخانه ماهی در کشتی ساخته شود تا محصولات صید شده را تا مدت زمان زیادی نگهداری نمود.

ساخت سردخانه ماهی و آبزیان به دو صورت آمونیاکی و فریونی قابل پیاده سازی می باشد و برای ساخت سردخانه های کوچک و متوسط سردخانه را به صورت فریونی و برای ساخت سردخانه ها در ابعاد بزرگ و صنعتی به صورت آمونیاکی طراحی و اجرا می شود که البته امکان ساخت سردخانه های عظیم و صنعتی به صورت فریونی هم امکان پذیر می باشد اما ساخت سردخانه ماهی در ابعاد کوچک به صورت آمونیاکی توجیه اقتصادی ندارد.

ساخت سردخانه ماهی کانکسی

سردخانه های ماهی کانکسی دارای قابلیت جابجایی می باشند و می توان این سردخانه ها را به صورت فصلی جابجا نمود. ابعاد این سردخانه ها کوچک می باشد و دارای تجهیزات مناسب جهت جابجایی می باشند.

این نوع سردخانه ها به صورت فریونی طراحی می شوند و تجهیزات برودتی آن شامل کمپرسور، کندانسور و اواپراتور بر روی آن نصب می باشد.

ساخت سردخانه ماهی صنعتی

سردخانه های صنعتی ماهی دارای سالن های متعددی می باشند و مناسب نگهداری حجم زیادی از ماهی و آبزیان می باشد معمولا این سردخانه ها را نزدیکی محل صید ماهی و آبزیان اجرا می نمایند تا بتوانند ماهی های صید شده را در این محل نگهداری  نمایند و به صورت تدریجی در بازار عرضه یا به دیگر نقاط ارسال نمایند.

ماهی و دیگر آبزیان را قبل از انتقال به سردخانه باید سریعا منجمد نمود تا خواصیت آن حفظ شود و برای این کار نیاز به تونل انجماد داریم تا بتوانیم این محصولات را سریعا منجمد نماییم و به سردخانه منتقل نماییم.

تونل انجماد ماهی

تونل انجماد ماهی در مدل های مختلفی طراحی و اجرا می شود استفاده از تونل های انجماد برای نگهداری ماهی ها مزایای بسیاری دارد به عنوان مثال با منجمد نمودن سریع آبزیان از ایجاد کریستال های یخ درشت در بافت های آن جلوگیری می شود در حالی که در انجماد آهسته کریستال های یخ درشتی در بافت های ماهی و دیگر آبزیان به وجود می آید که سبب آسیب به پروتئین ها و ویتامین های درون گوشت ماهی می شود و ارزش غذایی این محصولات را کاهش می دهد.

استفاده از تونل انجماد مزایای دیگری نیز دارد که می توان به کاهش هزینه ساخت سردخانه ماهی اشاره نمود به دلیل منجمد شدن ماهی و دیگر محصولات قبل از ورود به سردخانه دیگر نیازی با بار برودتی زیادی جهت کاهش دمای ماهی ها وجود ندارد و پس از ورود محصول به درون سردخانه نیاز به بار برودتی زیادی نمی باشد.

ساخت سردخانه ماهی و آبزیانتجهیزات ساخت سردخانه ماهی

در ساخت سردخانه ها از تجهیزات و قطعات مختلفی استفاده می شود که در ادامه به چند دستگاه مهم آن اشاره می کنیم.

جهت استعلام هزینه ساخت سردخانه ماهی و آبزیان به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محاسبه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

کمپرسور سردخانه ماهی

کمپرسور مهمترین بخش سردخانه می باشد و قلب سیستم تبرید می باشد کمپرسور ها در مدل ها و ظرفیت های مختلفی توسط کمپانی های متعددی در سراسر دنیا تولید می شوند که انتخاب صحیح این موتور از برندهای مطرح و با کیفیت سبب افزایش طول عمر سردخانه و ضریب اطمینان سردخانه می شود.

کمپرسورهای مورد استفاده در ساخت سردخانه معمولا از مدل های پیستونی و اسکرو می باشد که البته در برخی موارد از کمپرسور های اسکرال نیز استفاده می شود که البته باید بدانید کمپرسور های اسکرال غیر قابل تعمیر می باشند.

از برندهای معروف کمپرسور می توان به بیتزر، دانفوس، کوپلند و دورین اشاره نمود که کیفیت بالا و تکنولوژی ساخت بسیار جدیدی دارند و می توان از آنها با خیالی راحت در سردخانه ها استفاده نمایید.

کندانسور سردخانه ماهی

کندانسور دستگاه دیگری می باشد که وظیفه دفع گرمای سردخانه را بر عهده دارد این دستگاه در مدل های مختلفی چون هوایی، آبی و تبخیری تولید می شود و در شرایط آب و هوایی مختلف راندمان متفاوتی دارد.

از بهترین برندهای کندانسور سردخانه می توان به کندانسور های نیک اشاره نمود که تنوع کالایی بالایی دارند و انواع مختلف مدل های کندانسور را تولید می نماید.

اواپراتور سردخانه ماهی

در ساخت سردخانه ها باید از اواپراتور های هوایی استفاده نمود که بر اساس دمای سردخانه مدل آن متفاوت می باشد. اواپراتور سردخانه وظیفه جذب گرمای محیط سردخانه را بر عهده دارد و بهترین برند داخلی هم نیک می باشد که اواپراتور های تولیدی این مجموعه پاسخگو نیاز تمامی سردخانه ها می باشد و کیفیت ساخت بالا و تکنولوژی روز دنیا در ساخت آنها استفاده می شود.

ساخت سردخانه ماهی و آبزیانهزینه ساخت سردخانه ماهی

قیمت سردخانه ماهی بر اساس ظرفیت، دما، شرایط آب و هوایی و چند معیار دیگر مشخص می شود که این معیار ها تاثیر بسزایی در نحوه ساخت سردخانه و عملکرد سردخانه دارد و باید برای ساخت سردخانه ماهی از نظر کارشناسان فنی استفاده نمایید تا پس از بررسی دقیق محل اجرای سردخانه و دیگر عوامل مورد نظر شما محاسابات لازم را انجام دهند و بر اساس تجهیزات و قطعات مورد نیاز شما قیمت دقیق را به شما اعلام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه سردخانه مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …