ساخت سردخانه گوشت

ساخت سردخانه گوشت

ساخت سردخانه گوشت شیوه های متنوعی دارد که در اینجا شما را با انواع آن آشنا میکنیم تا برای سفارش و راه اندازی سردخانه گوشت اطلاعات لازم را داشته باشید.

بر اساس نحوه عرضه گوشت به بازار نیاز به سردخانه های متفاوتی می باشد اگر بخواهیم گوشت را به صورت تازه به بازار ارائه کنیم پس از کشتار آن را در اتاق پیش سرد یا یک سردخانه صفر درجه نگهداری می کنیم و سپس به بازار عرضه میکنیم اما بسیار مهم است که گوشت پس از ذبح سریعا دمای آن کاهش یابد تا از بیماری های احتمالی مانند تب کریمه کنگو پیشگیری شود.

اما اگر قرار باشد گوشت به صورت منجمد و پس از مدت زمان زیادی به بازار عرضه شود باید پس از مرحله پیش سرد به تونل انجماد منتقل شود تا به سرعت آن را منجمد کنیم و سپس گوشت را به سردخانه زیر صفر منتقل کنیم تا برای مدت زمان طولانی آن را نگهداری کنیم.

صنایع برودتی نوری یکی از بزرگترین سازنده های سردخانه در کشور می باشد که می تواند ساخت و طراحی سردخانه شما را بر عهده بگیرد و شما می توانید برای استعلام هزینه ساخت سردخانه گوشت به همراه مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با همکاران ما در ارتباط باشید.

ساخت سردخانه گوشت

در ادامه هر یک از این نوع سردخانه ها را بررسی میکنیم.

ساخت سردخانه گوشت تازه

ساخت سردخانه گوشت تازه برای نگهداری کوتاه مدت گوشت می باشد که دمای آن نباید کمتر از منفی 1 درجه باشد چون باعث یخ زن گوشت می شود دمای ایده مناسب برای این سردخانه صفر الی 4 درجه می باشد که بر اساس نوع گوشت متفاوت می باشد و همچنین میزان رطوبت بالایی لازم دارد تا گوشت تازه بماند.

ساخت سردخانه گوشت بالای صفر برای عرضه مستقیم گوشت به بازار می باشد و معمولا ابعاد آن کوچک می باشد البته برخی کشتارگاه های بزرگ سفارش ساخت سردخانه گوشت در ابعاد بسیار بزرگ را دارند تا بتوانند حجم زیاد محصولات خود را تا قبل از ارسال به فروشگاه ها نگهداری نمایند.

جهت ساخت سردخانه های عظیم و صنعتی گوشت به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه ساخت سردخانه صنعتی مراجعه نمایید.

ساخت سردخانه گوشت منجمد

ساخت سردخانه گوشت منجمد به ما کمک می کند تا بتوانیم گوشت را به مدت یکسال نگهداری نمود دمای این سردخانه ها منفی 18 درجه سانتی گراد می باشد و می توان گوشت ها را پس از منجمد شدن درون این سردخانه ها نگهداری نمود.

ساخت سردخانه گوشت زیر صفر به ما کمک می کند تا بتوانیم در بازه های زمانی که حجم تولیدات بالا می باشد گوشت را به درون سردخانه منتقل نمود و در زمان مورد نیاز به بازار عرضه نمود.

ساخت سردخانه گوشت

این سردخانه ها در ابعاد مختلفی طراحی و تولید می شوند که بر اساس نیاز مشتری به صورت کاملا حرفه ای طراحی و پس از تایید اجرا می شود این سردخانه ها را می توان به دو صورت فریونی و آمونیاکی اجرا نمود.

نکته مهمی که وجود دارد باید گوشت به صورت کاملا منجمد وارد این سردخانه ها شود به این دلیل که اگر گوشت منجمد نباشد در این سردخانه به صورت تدریجی منجمد می شود و خواص خود را از دست می دهد.

ساخت تونل انجماد گوشت

تونل انجماد گوشت معمولا به صورت سالنی طراحی و اجرا می شود تونل انجماد در ابعاد و ظرفیت های متنوعی اجرا می شود و پاسخگو تمامی نیاز های صنعتی می باشد در تونل انجماد گوشت در زمان بسیار کمی به دمای منفی 18 درجه سانتی گراد می رسد که باعث می شود خواص خود را حفظ نماید و کیفیت و مزه آن تغییر نکند.

اگر گوشت به صورت آهسته منجمد شود آب موجود در گوشت به کریستال های بزرگ یخی تبدیل می شوند و باعث تحریب بافت پروتئین های گوشت می شود و خواصیت گوشت را از بین می برد و همچنین کیفیت گوشت افت پیدا می کند.

جهت استعلام قیمت سرخانه خود می توانید به صفحه محاسبه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سردخانه گوشت

برای ساخت سردخانه نیاز به تجهیزات متنوعی می باشد که در اینجا چند قطعه اصلی را معرفی می کنیم و توضیحات لازم را به شما ارائه میکنیم.

کمپرسور سردخانه گوشت

کمپرسور که اصلی ترین بخش سردخانه می باشد وظیفه فشرده سازی گاز را بر عهده دارد و همچنین مبرد را در سیکل تبرید به چرخش در می آورد. کمپرسور ها در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند که می توان آنها را به سه گروه کلی پیستونی، اسکرال و اسکرو دسته بندی نمود.

کندانسور سردخانه گوشت

برای ساخت سردخانه گوشت نیاز به یک یا چند کندانسور داریم که بر اساس ظرفیت سردخانه تعبیه می شوند کندانسور وظیفه تبدیل مبرد از حالت گاز به مایع می باشد که مبرد پس از فشرده سازی دمای آن بسیار افزایش می یابد و سپس وارد کندانسور می شود که در این مرحله کندانسور با دفع حرارت مبرد باعث تبدیل آن به مایع می شود و مایع خنک شده را به سمت اواپراتور منتقل می کند.

ساخت سردخانه گوشت

اواپراتور سردخانه گوشت

نقش اواپراتور در سردخانه گوشت خنک سازی محیط سردخانه می باشد که این کار را از طریق جذب گرمای محیط انجام می دهد و نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت می باشد که مبرد مایع خارج شده از کندانسور ابتدا از شیر انبساط عبور می کند و دچار افت فشار بسیار شدیدی می شود.

مبرد پس از افت فشار به حالت ناپایداری می رسد که باعث می شود تمایل به تبخیر شدن پیدا کند و برای این منظور گرمای نهان تبخیر خود را از محیط اطراف میگیرد و سپس به گاز تبدیل می شود و از اواپراتور خارج می شود که در نهان منجر به خنک شدن سردخانه می شود.

صنایع برودتی نوری امکان تعمیر و سرویس انواع سردخانه ها را در سراسر کشور فراهم آورده است و شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت تعمیر سردخانه خود به صفحه تعمیر سردخانه مراجعه نمایید.

انواع سردخانه گوشت

سردخانه های گوشت را می توان به دو صورت کلی فریونی و آمونیاکی طراحی نمود که بر اساس ابعاد سردخانه و نیاز پیاده سازی می شوند و در ادامه هر کدام را به صورت مجزا توضیح می دهیم.

ساخت سردخانه گوشت

ساخت سردخانه گوشت فریونی

سردخانه فریونی رایج ترین نوع سردخانه گوشت می باشد این نوع سردخانه در ساختار خود از گاز فریون برای انتقال حرارت استفاده می کند و ساخت آن در ابعاد و اندازه های مختلف امکان پذیر می باشد که باعث شده است تمامی سردخانه های کوچک را فریونی بسازند.

گاز فریون اثر کشندگی بر روی انسان ندارد و به اندازه آمونیاک کشنده و سمی نمی باشد ولی خطرات زیست محیطی دیگری دارد که باعث سوراخ شدن لایه اوزون و افزایش گرمای زمین می شود.

صنایع برودتی نوری امکان ساخت سردخانه در سراسر داخل و خارج از کشور را فراهم آورده است و برای ساخت سردخانه در اهواز می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید.

ساخت سردخانه گوشت آمونیاکی

ساخت سردخانه گوشت آمونیاکی فقط در ابعاد بزرگ توجیه اقتصادی دارد به این دلیل که تجهیزات و قطعات سردخانه آمونیاکی بسیار گران می باشد ولی قیمت خود گاز آمونیاک در مقایسه با گاز فریون ارزان تر می باشد و سردخانه های آمونیاکی به دلیل راندمان بالای کاری که دارند در ابعاد بزرگ کارایی و عملکرد بسیار خوبی دارند به همین دلیل ساخت آنها فقط در ابعاد بزرگ توجیه پذیر می باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سردخانه های می توانید به صفحه سردخانه مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …