ساندویچ پانل

ساندویچ پانل صنعتی

ساندویچ پانل صنعتی

ساندویچ پانل صنعتی مصالح ساختمانی نوینی می باشد که کاربرد فراوانی دارد این محصول ویژگی های منحصر به فردی دارد که سبب افزایش کاربرد آن در صنایع مختلف شده است در اینجا قصد داریم شما را با این محصول نوین آشنا نماییم تا بتوانید برای انتخاب و خرید این محصول اطلاعات کاملی داشته باشید.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع ساندویچ پانل صنعتی می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت ساندویچ پانل صنعتی و دریافت مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب و محاسبه ابعاد ساندویچ پانل ها با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

ساندویچ پانل صنعتی چیست ؟

ساندویچ پانل صنعتی محصول جدیدی می باشد که کمک شایانی به صنعتگران نموده است این محصول تشکیل شده از دو یا یک لایه ورق فلزی که میان توسط یک عایق پر شده است ورق استفاده شده در ساختار این محصول معمولا از ورق گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم و غیره استفاده می شود و از عایق های مختلفی چون پشم سنگ، xps، پلی اورتان، پلی یورتان و غیره برای پر کردن لایه میانی استفاده می نمایند.

قیمت ساندویچ پانل صنعتی

ساندویچ پانل صنعتی دارای ویژگی های مختلفی می باشد تا بتواند تمامی نیازهای صنعتی را برآورده نماید ساندویچ پانل ها در بر اساس ویژگی هایی چون نوع و ضخامت ورق، نوع، ضخامت، دانسیته عایق، مدل و طرح پانل، نحوه تولید و کیفیت آن مورد بررسی قرار می گیرد و در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول در ضخامت های 4 الی 20 سانتی متری تولید می شود که این ضخامت مربوط به لایه میانی پانل یعنی عایق آن می باشد که معمولا از پانل های ضخامت بالا در ساخت سردخانه های صنعتی استفاده می نمایند که تاثیر بسزایی در جلوگیری از هدر رفت انرژی دارد.

ورق ساندویچ پانل صنعتی

ساندویچ پانل های دور رو ورق مقاومت بیشتری نسبت به مدل های یک رو ورق دارند و هرچه ضخامت ورق بیشتر باشد مقاومت فشاری پانل افزایش می یابد و معمولا ضخامت ورق استفاده شده در ساخت پانل بین 0.5 تا 1.5 میلی متر می باشد. عامل دیگری که در مقاومت پانل تاثیر گذار می باشد فرم دهی ورق پانل می باشد برخی از پانل ها به صاف و برخی دارای فرم خاصی می باشند معمولا هر چه فرم پانل بیشتر باشد مقاومت فشاری آن افزایش می یابد که البته ورق بیشتری استفاده می شود و هزینه پانل نیز افزایش می یابد.

انتخاب پانل با آلیاژ مناسب به محل اجرای پروژه و نیاز کارفرما دارد که باید بر اساس ویژگی هایی که هر آلیاژ دارد به درستی انتخاب شود.

ساخت کانکس با ساندویچ پانل صنعتی که ضخامت ورق آنها بالا می باشد سبب افزایش کیفیت این نوع کانکس می شود.

عایق ساندویچ پانل صنعتی

عامل دیگری که در ویژگی های پانل تاثیر گذار می باشد عایق آن می باشد همانطور که در بالا اشاره نمودیم از عایق های مختلفی می توان در ساخت پانل استفاده نمود که در حال حاظر مرغوب ترین آن پلی یورتان می باشد که باعث افزایش مقاومت فشاری، ضریب عایق حرارتی و صوتی می شود و همچنین ویژگی هایی چون نسوز بودن نیز دارد.

عوامل دیگری چون ضخامت و دانسیته پانل نیز در افزایش مقاومت فشاری و کاهش ضریب انتقال حرارت پانل تاثیر گذار می باشد.

انواع ساندویچ پانل صنعتی

ساندویچ پانل ها را می توان بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی نمود که در ادامه این دسته بندی را بر اساس کاربرد آن انجام می دهیم.

ساندویچ پانل صنعتی سقفی

تفاوت عمده پانل سقفی با نوع دیواری فرم دهی ورق آن می باشد که برای افزایش مقاومت فشاری سطح آن به صورت ذوزنقه ای طراحی شده است که به آن گام نیز می گویند و معمولا به صورت 3 گام، 4 گام و 5 گام طراحی و تولید می شوند که هر چه تعداد این گام ها بیشتر باشد مقاومت آن افزایش می یابد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساندویچ پانل های سقفی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه قیمت ساندویچ پانل سقفی مراجعه نمایید.

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل صنعتی دیواری

ساندویچ پانل دیواری همانطور که از اسم آن مشخص می باشد برای ساخت دیواره های سازه استفاده می شود این محصول در مدل های مختلفی چون صاف، مینیاتوری، کلاسیک، پیچ مخفی و غیره که تفاوت این مدل ها در ظاهر آن می باشد و بر اساس سلیقه و نیاز در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساندویچ پانل دیواری به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول ساندویچ پانل دیواری مراجعه نمایید.

ساندویچ پانل دیواری

کاربرد ساندویچ پانل صنعتی

از ساندویچ پانل صنعتی در ساخت سازه های صنعتی مختلفی چون سوله کارخانجات، انبارها، سردخانه ها و غیره استفاده می شود این محصول بر اساس ویژگی هایی که دارد کیفیت سازه های فوق را افزایش داده است که در ادامه برخی از این ویژگی ها می پردازیم.

ویژگی های ساندویچ پانل صنعتی

 • نصب آسان و سریع
 • عایق قوی حرارت و صدا
 • مقاوم در برابر زلزله
 • مقاوم در برابر طوفان
 • سبک و حمل آسان
 • تولید به صورت نسوز یا کند سوز
 • کاملا بهداشتی و قابل شسشو
 • جلوگیری از رشد باکتری و قارچ
 • مقاوم در برابر رطوبت و آب
 • عایق الکتریکی
 • مقاوم در برابر اشعه خورشید
 • قابل جدا سازی برای انتقال سازه

 

ساخت سردخانه با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل صنعتی کمک شایانی به ساخت سردخانه ها می نماید این محصول به این دلیل که عایق قوی حرارت می باشد باعث کاهش مصرف انرژی سردخانه و هزینه های تعمیر و نگهداری مجموعه می شود هر چه از نفوذ گرما به درون سردخانه جلوگیری شود تجهیزات برودتی کمتر کار می کنند و استهلاک و مصرف انرژی آنها کاهش می یابد.

در ساخت سردخانه ها از ساندویچ پانل با دانسیته 40 و ضخامت 8 الی 15 سانتی متری استفاده می نمایند که بر اساس دمای سردخانه و دمای محیط بیرون انتخاب می شود هرچه اختلاف دمای بین داخل و خارج سردخانه افزایش یابد باید ضخامت ساندویچ پانل افزایش یابد به این دلیل که با افزایش اختلاف دما ضریب انتقال حرارت افزایش می یابد و با افزایش ضخامت پانل ساندویچی این ضریب کاهش می یابد.

انواع ساندویچ پانل صنعتی

قیمت ساندویچ پانل صنعتی

قیمت ساندویچ پانل صنعتی بر اساس ویژگی هایی که در بالا برای شما شرح دادیم متفاوت می باشد و پس از مشخص نمودن نوع ساندویچ پانل مورد نظر می توانید استعلام بهترین قیمت ساندویچ پانل صنعتی را از کارشناسان ما بگیرید و همچنین در انتخاب این محصول و انجام محاسبات لازم جهت تعداد تخته ها و ابعاد آنها می توانید از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساندویچ پانل ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول ساندویچ پانل مراجعه نمایید.

دیدگاهی در مورد “ساندویچ پانل صنعتی

 1. آواتار قادری قادری گفت:

  سلام، کاربردهای ساندویچ پانل صنعتی چیست؟

  1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

   سلام، ساندویچ پانل‌های صنعتی در صنایع مختلف و کاربردهای متنوعی استفاده می‌شوند از جمله:
   ساختمان‌های صنعتی و تجاری: برای ساخت دیوارها و سقف‌ها.
   ساخت واحدهای تولیدی و انبارها: جهت ایجاد محیط‌های مناسب در شرایط حرارتی یا صوتی خاص.
   خودروسازی: برای ساخت بدنه و پوشش داخلی اتومبیل‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *