مقالات

سایت گلاس چیست؟

سایت گلاس

سایت گلاس یکی از تجهیزات کاربردی برای رویت وضعیت سیال در یک سیکل یا مدار بسته می باشد آنها در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند که همه آنها مجهز به یک شیشه می باشند که از طریق آن می توان سیال را رویت نمود.

با استفاده از این دستگاه می توان رنگ، حجم، شافیت و دیگر ویژگی های سیال را بررسی نمود به عنوان مثال در صورت مشاهده کف یا حباب در قسمت شیشه ای دستگاه در خط لوله سیستم های تبریدی می توان به این موضوع پی برد که سیستم به درستی عمل نمی کند و احتمال وجود نشتی، عدم عملکرد صحیح فیلتر ها و مشکلات احتمالی مختلفی می باشد و یا از سایت گلاس نصب شده بر روی کمپرسور ها می توان حجم روغن و میزان شفافیت آن را بررسی نمود و در صورتی که میزان آن کم بود و یا روغن کیفیت خود را از دست داده بود برای تعویض یا شارژ آن اقدام نماییم.

صنایع برودتی نوری عامل فروش انواع سایت گلاس های مختلف می باشد و شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب قطعه مناسب و استعلام بهترین قیمت سایت گلاس با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

کاربرد سایت گلاس

از سایت گلاس در خط های مختلفی استفاده می شود و در همه آنها وضعیت ماده عبوری در خط را نشان می دهد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می نماییم.

استفاده در خط مایع برای مشاهده وضعیت مایع عبوری

استفاده بر روی مخازن جهت بررسی میزان و کیفیت ماده

استفاده از این قطعه در هنگام شستشو خطوط و مشاهده ذرات خارجی و آلودگی

استفاده در خط بخار جهت بررسی عدم وجود مایع در لوله

قیمت انواع سایت گلاس

انواع سایت گلاس ها

با توجه به نیاز این قطعه را در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند که در ادامه آنها را به شما معرفی می نماییم.

1- سایت گلاس پنجره ای (Sight Glass Window) : این قطعه بر روی مخزن های روغن تجهیزات مختلف و یا تانکرها استفاده می شود.

2- سایت گلاس های نشانگر جریان (Sight Flow Indicator) : از این قطعه در خطوط جریان سیال استفاده می شود.

سایت گلاس سردخانه چیست؟

در سیکل تبرید سردخانه ها در بخش های مختلفی از این دستگاه استفاده می شود و هر دو مدل ذکر شده در بالا در سیکل تبرید سردخانه های وجود دارد که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های مختلف و بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت سردخانه به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

سایت گلاس خط مایع :

در خط مایع سردخانه می توان از چندین سایت گلاس استفاده نمود که بر اساس لوله کشی، نظر مجری و کارفرما مشخص می شود ولی استفاده از این دستگاه قبل از اکسپنشن ولو بسیار ضروری می باشد مبرد مایع قبل از اکسپنشن ولو باید شفاف و بدون حباب باشد و همچنین ذرات خارجی دیگری در آن مشاهده نشود و در صورتی که مشکلی در خط مایع ایجاد شد بتوانیم آن را تشخیص دهیم.

اغلب سایت گلاس ها رطوبت موجود در سیکل را به ما نشان می دهند که در صورت وجود آب در سیکل تبرید باید فیلتر ها را بررسی و تعویض نماییم.

انواع سایت گلاس

سایت گلاس خط برگشت :

سایت گلاس برگشت گاز به ما کمک می کند تا از عملکرد صحیح اواپراتور و اکسپنشن ولو اطمینان یابیم به این صورت که در قسمت شیشه ای این قطعه در قسمت برگشت نباید هیچ گونه مایعی دیده شود و کل مبرد باید به صورت گاز به سمت کمپرسور برگشت نماید.

سایت گلاس کمپرسور :

بر روی کمپرسور های سردخانه از سایت گلاس استفاده می شود که نشان دهنده حجم و کیفیت روغن می باشد میزان روغن موجود در کمپرسور را می توان با استفاده از این محصول تشخیص داد که این نشان گر در کمپرسورهای مختلف باید میزان مختلفی را نشان می دهد که باید بر اساس کاتالوگ تولید کننده کمپرسور آن را بررسی نمایید.

همچنین با استفاده از آن می توان از کیفیت روغن اطلاع یافت به این صورت که می توان رنگ روغن و شفافیت آن را از این طریق بررسی نمود و در صورت تیره شدن روغن و یا کاهش آن سرویس مورد نیاز را انجام داد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کمپرسور های برودتی و همچنین اطلاع از میزان روغن مناسب برای هر کمپرسور به صفحه محصول کمپرسور بیتزر مراجعه نمایید.

سازنده سایت گلاس

این محصول توسط کمپانی های مختلفی در دنیا تولید می شوند که در ادامه دو برند معتبر که مجصولاتی با کیفیت بالا تولید می نمایند را به شما معرفی می نماییم.

سایت گلاس کستل

سایت گلاس کستل تولید کشور ایتالیا می باشد که اکنون در بیشتر از 90 کشور دنیا ارائه می شود این محصول کیفیت ساخت بالایی دارد و در مدل های مختلفی تولید می شوند که پاسخگو تمامی نیاز های صنعتی می باشد این محصول در اندازه مختلفی تولید می شود تا بتوان از آن در خط لوله های مختلف بدون مشکل استفاده نمود.

سایت گلاس دانفوس

دانفوس یک کمپانی دانمارکی می باشد که رنج گسترده ای از محصولات را تولید می نماید محصولات این کمپانی همگی از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار می باشند و دقت بسیار بالا و کیفیت بسیار خوبی دارند و به همین دلیل پیشنهاد می شود که در ساخت سردخانه ها از محصولات این کمپانی استفاده شود.

سایت گلاس دانفوس در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود و رنج گسترده ای از نیاز ها را بر آورده می نماید این محصول در دو مدل پنجره ای و نشان دهنده جریان تولید می شود.

شیشه استفاده شده در ساخت این قطعه دانفوس کیفیت بالایی دارد و در مقابل فشار بسیار بالای موجود در خط لوله مقاومت بسیار خوبی دارد.

سایت گلاس دانفوس

لیست قیمت سایت گلاس

قیمت سایت گلاس بر اساس برند، مدل، سایز متفاوت می باشد و به دلیل نوسانات قیمت امکان ارائه لیست قیمت وجود ندارد به همین دلیل شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید و همچنین از مشاوره تخصصی کارشناسان ما برای انتخاب بهترین سایت گلاس برای سیستم خود استفاده نمایید.

دیدگاهی در مورد “سایت گلاس چیست؟

 1. آواتار علی یار علی یار گفت:

  سلام ، چگونه سایت گلاس می‌تواند در نظارت و تشخیص مشکلات در خطوط مایع سردخانه مفید باشد؟

  1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

   سلام ، در خطوط مایع سردخانه، سایت گلاس می‌تواند به ما کمک کند:
   میزان رطوبت موجود در سیکل تبرید را نشان دهد.
   شفافیت و بدون حباب بودن مبرد مایع را تأیید کند.
   حضور ذرات خارجی را مشاهده نماید.
   هر گونه مشکل در خط مایع را تشخیص دهد.
   به کمک این اطلاعات، می‌توان مشکلات را به‌سرعت شناسایی و برطرف کرد و از کارکرد صحیح سیکل تبرید سردخانه اطمینان حاصل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *