سردخانه

ساخت سردخانه خشکبار

سردخانه خشکبار

ساخت سردخانه خشکبار و آجیل در کشور ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد تا بتوانیم این محصولات را که به صورت فصلی تولید می شوند را تا مدت زمان طولانی نگهداری نماییم. در اینجا قصد داریم شما را با این نوع سردخانه آشنا نماییم و برای ساخت سردخانه شما را راهنمایی نماییم.

صنایع برودتی نوری از بزرگترین مجریان ساخت سردخانه در ایران می باشد و شما می توانید برای استعلام هزینه ساخت سردخانه خشکبار و آجیل و دریافت مشاوره تخصصی رایگان در این زمینه با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

سردخانه خشکبار چیست ؟

سردخانه خشکبار و آجیل معمولا به صورت بالای صفر طراحی می شود که البته در برخی موارد این سردخانه را به صورت زیر صفری برای برخی محصولات خاص طراحی می نمایند. این نوع سردخانه ها باید رطوبت پایینی داشته باشند تا بتوان محصولات را بدون افت کیفیت نگهداری نمود و برای این منظور باید از تجهیزات خاص و از اواپراتور با فاصله فین کم استفاده نمود.

محیط سردخانه خشکبار و آجیل باید کاملا بهداشتی باشد و از ورود هرگونه جانور و حشره جلوگیری شود تا آسیبی به محصولات وارد نشود.

ساخت سردخانه خشکبار

انواع سردخانه خشکبار و آجیل

سردخانه های خشکبار را می توان به دو صورت آمونیاکی و فریونی طراحی و اجرا نمود که در ادامه در رابطه با هر کدام توضیحات لازم را ارائه می دهیم.

سردخانه خشکبار آمونیاکی

سردخانه های آمونیاکی در ابعاد و ظرفیت های بالایی طراحی و اجرا می شوند به این دلیل که هزینه ساخت آن در ابعاد کوچک توجیه اقتصادی ندارد از این نوع سردخانه های صنعتی می توان برای نگهداری محصولات خشکبار مختلف در دماهای متفاوت استفاده نمود.

سردخانه های آمونیاکی مجهز به سالن های مختلفی هستند که امکان مدیریت و تنظیم دما به صورت مجزا را به ما می دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های آمونیاکی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه سردخانه آمونیاکی مراجعه نمایید.

سردخانه خشکبار فریونی

سردخانه خشکبار و آجیل فریونی را می توان در ابعاد و ظرفیت های مختلفی طراحی اجرا نمود هزینه ساخت این نوع سردخانه بر اساس ظرفیت آن متغیر می باشد و با افزایش ظرفیت هزینه آن نیز بیشتر می شود. معمولا سردخانه های کوچک را به صورت فریونی طراحی و اجرا می نمایند.

شما می توانید برای آشنایی کامل با سردخانه های فریونی به صفحه سردخانه فریونی مراجعه نمایید.

تجهیزات ساخت سردخانه خشکبار و آجیل

در ساخت سردخانه خشکبار و آجیل از تجهیزات و قطعات مختلف و زیادی استفاده می شود که در ادامه به برخی از مهمترین دستگاه های استفاده شده در ساخت سردخانه اشاره می نماییم.

کمپرسور سردخانه خشکبار

کمپرسور یا موتور سردخانه مهمترین بخش سردخانه می باشد که وظیفه فشرده سازی و به گردش در آوردن گاز مبرد را سیکل تبرید بر عهده دارد این دستگاه در مدل ها و ظرفیت های مختلفی توسط کمپانی های متعددی در سراسر دنیا طراحی و تولید می شود که برترین تولید کنندگان کمپرسور عبارتند از کمپانی بیتزر آلمان، کوپلند آمریکا، دانفوس دانمارک، دورین ایتالیا و چند برند معروف دیگر که محصولات اورجینال آنها در ایران موجود می باشد.

کندانسور سردخانه خشکبار

کندانسور از دیگر تجهیزات اصلی سردخانه می باشد که وظیفه کاهش دمای گاز مبرد و تبدیل آن به مایع را بر عهده دارد این دستگاه در مدل های مختلفی چون هوایی، آبی و تبخیری طراحی و تولید می شود به همین دلیل می توان از آن در هر شرایط آب و هوایی استفاده نمود.

کندانسور سردخانه خشکبار

شرایط آب و هوایی تاثیر بسزایی بر روی عملکرد و انتخاب کندانسور دارد به همین دلیل باید در انتخاب کندانسور بسیار دقت نمایید تا دستگاهی متناسب با شرایط اقلیمی خود انتخاب نمایید.

اواپراتور سردخانه خشکبار

اواپراتور در سردخانه ها وظیفه جذب گرما محیط سردخانه را بر عهده دارد درون این دستگاه مبرد از حالت مایع به گاز تبدیل می شود و برای انجام این عملیات گرمای نهان تبخیر خود را از محیط سردخانه جذب می نماید.

اواپراتور ها تاثیر بسزایی در میزان رطوبت سردخانه دارند این دستگاه به دلیل دمای بسیار پایینی که دارد رطوبت موجود در هوا را منجمد می نماید و سپس به وسیله سیستم دیفراست به مایع تبدیل می شود و از محیط سردخانه خارج می شود.

هزینه ساخت سردخانه خشکبار

به شما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی سردخانه ها و احداث سردخانه خشکبار خود به صفحه مشاوره احداث سردخانه مراجعه نمایید.

عوامل تاثیر گذار در کاهش هزینه های نگهداری سردخانه خشکبار

ساخت سردخانه خشکبار و آجیل باید با دقت بسیار بالایی انجام شود تا راندمان بالایی داشته باشد و همچنین عملکرد صحیح آن از خراب شدن محصولات غذایی جلوگیری نماید برای این منظور باید در ساخت سردخانه به یکسری موارد دقت نمایید که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

قطعات و تجهیزات با کیفیت ساخت و ضریب اطمینان بالا :

شرکت ها و کمپانی های مختلفی تجهیزات مورد نیاز ساخت سردخانه را فراهم می آورند که هر کدام کیفیت ساخت متفاوتی دارند و ما قصد داریم شما را با بهترین قطعات و تجهیزات آشنا نماییم همانطور که در بالا برندهای مطرح کمپرسور سردخانه را به شما معرفی نمودیم.

اواپراتور و کندانسور بعد از  کمپرسور مهمترین قسمت های هر سردخانه می باشند که کمپانی نیک تولید کننده بهترین اواپراتور و کندانسور در ایران می باشد که محصولات این کمپانی به کشورهای مختلفی ارسال می شود محصولات این شرکت با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بر اساس تکنولوژی روز اروپا طراحی و تولید می شود به همین دلیل محصولات این شرکت طول عمر و راندمان بالایی دارند.

از دیگر تجهیزات استفاده شده در ساخت سردخانه خشکبار شیر آلات و تجهیزات کنترلی می باشد که پیشنهاد می شود این تجهیزات را از برندهای معتبری چون دانفوس و کستل تهیه نمایید که دقت و کیفیت ساخت بالایی دارند.

طراحی صحیح و اصولی :

ساخت سردخانه ها بر اساس ظرفیت، دمای مورد نیاز و چندین عامل دیگر انجام می شود که باید محاسبات سردخانه با دقت بالایی انجام شود و بر اساس این محاسبات تجهیزات مناسبی انتخاب نمایید تا سردخانه شما محصول را در مدت زمان لازم در دمای مورد نظر حفظ نماید.

استفاده از تجهیزات پشتیبان :

در سردخانه های پیشنهاد می شود که از دو مدار یا چند مدار مختلف برای کاهش دمای سردخانه استفاده نمایید تا در صورت بروز مشکل برای هر سیکل، سیکل دیگر تا حدی بار برودتی مورد نیاز را تامین نماید و از خراب شدن محصولات جلوگیری نماید.

جلوگیری از هدر رفت انرژی :

در ساخت سردخانه باید سازه را کاملا عایق و با استفاده از ساندویچ پانل با کیفیت بالا که دارای ضخامت 8 الی 15 سانتی متری و دانسیته 40 می باشد اجرا شود تا از هدر رفت انرژی و افزایش هزینه برق جلوگیری شود این امر سبب کاهش مدت زمان کارکرد تجهیزات برودتی و کاهش استهلاک این تجهیزات می شود و از خراب شدن این قطعات جلوگیری می نماید.

هزینه ساخت سردخانه خشکبار

هزینه ساخت سردخانه خشکبار بر اساس ظرفیت، نوع، شرایط آب و هوایی محل احداث و شرایط مورد نیاز محصول متفاوت می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت سردخانه خشکبار و دریافت مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب تجهیزات سردخانه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه ساخت سردخانه های مختلف به شما پیشنهاد میکنیم که به صفحه محاسبه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

دیدگاهی در مورد “ساخت سردخانه خشکبار

  1. آواتار ثامن ثامن گفت:

    سلام، چرا استفاده از ساندویچ پانل با کیفیت برای ساخت سردخانه خشکبار مهم است؟

    1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

      سلام، ساندویچ پانل‌ها با کیفیت برای ساخت سردخانه خشکبار به دلیل ویژگی‌های حرارتی و عایق‌های بالا بسیار حیاتی هستند. این پانل‌ها از لایه‌های مختلف با دانسیته بالا و قابلیت عایق‌گذاری مناسب تشکیل شده‌اند که موجب جلوگیری از هدر رفت انرژی و حفظ دما درون سردخانه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *