سردخانه

قیمت سردخانه لبنیات

سردخانه لبنیات

سردخانه لبنیات جزو پرکاربرد ترین سردخانه ها می باشد و قیمت سردخانه لبنیات بر اساس ابعاد و نوع آن متفاوت می باشد. این نوع سردخانه ها باید ضریب اطمینان بالایی داشته باشند. با توجه به این که لبنیات برای انسان ها بسیار مقوی و مغزی می باشند مکان مناسبی برایی رشد باکتری ها و تکثیر آنها می باشد که با نگهداری این محصول در سردخانه می توان از فاسد شدن آن جلوگیری نمود.  در ادامه توضیحات بیشتری را در این زمینه به شما ارائه می نماییم.

صنایع برودتی نیک نوری از بزرگترین سازندگان سردخانه در ایران می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت سردخانه لبنیات و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

سردخانه لبنیات چیست ؟

سردخانه لبنیات در دو مدل زیر صفر و بالای صفر طراحی و تولید می شود و از سردخانه لبنیات بالای صفر جهت نگهداری این محصولات به صورت تازه و از سردخانه لبنیات زیر صفر جهت نگهداری محصولات لبنی به صورت منجمد استفاده می شود که در ادامه هر کدام را برای شما شرح می دهیم.

انواع سردخانه لبنیات صنعتی

سردخانه لبنیات را می توان بر اساس دما و یا محصولی که در آن نگهداری می شود دسته بندی نمود که در اینجا قصد داریم این نوع سردخانه را بر اساس نوع محصولی که در آن نگهداری می نماییم دسته بندی و هر کدام را توضیح دهیم.

سردخانه شیر خام

شیر خام را معمولا در شیر سردکن یا سردخانه نگهداری می نمایند سردخانه شیر خام از نوع بالای صفر می باشد و باید دمای شیر را در 4 درجه سلسیوس ثابت نگهدارد. شیر ابتدا در دامداری با استفاده از شیر سردکن در مدت زمان 2 الی 3 ساعت به دمای 4 درجه سلسیوس کاهش می یابد و سپس برای نگهداری می توان آن را به سردخانه منتقل نمود.

سردخانه خامه

دمای سردخانه بر اساس نوع خامه ای که در آن نگهداری می شود متفاوت می باشد و دمای نگهداری خامه پاستوریزه بسته بندی شده با خامه غیر پاستوریزه شده متفاوت می باشد و خامه پاستوریزه بسته بندی شده را می توان به مدت 7 روز در دمای 5 درجه سانتی گراد نگهداری نمود به این معنی که سردخانه خامه نیز از نوع بالای صفر می باشد.

سردخانه ماست

پس از فرآوری ماست باید آن را سرد نمود تا از ترش شدن و خرابی آن جلوگیری نمود این محصول پس از فرآوری در سردخانه با دمای پایین بسته بندی می شود و دما آن را به سرعت کاهش می دهند و سپس می توان آن را در سردخانه با دمای حدود 0 الی 5 درجه سانتی گراد نگهداری نمود.

سردخانه لبنیات بالای صفرسردخانه پنیر

سردخانه پنیر نیز از نوع سردخانه های بالای صفر می باشد این محصول پس از فرآوری سرد و بسته بندی می شود و در سردخانه با دمای 0 الی 5 درجه درجه سانتی گراد نگهداری می شود. البته دمای نگهداری پنیر می تواند بر اساس نوع آن متفاوت می باشد و پنیر های تازه مانند پنیر خامه ای که آب زیادی دارد نیاز به دمای پایین تر و پنیر های سفت و نمکی را می توان در دمای های بالاتر نیز نگهداری نمود.

در ساخت سردخانه پنیر باید با توجه به نوع تولیدات کارخانه سالن های مخصوصی طراحی و اجرا شود و در صورتی که پنیر های متفاوتی تولید می نماید بهتر است که سردخانه با اتاق های متعدد پیاده سازی شود تا بتوان دمای هر اتاق را به صورت مجزا تنظیم نمود.

سردخانه کره

سردخانه کره بر اساس مدت زمان مورد نیاز برای نگهداری به دمای متفاوتی دارد و می توان سردخانه کره را به دو صورت زیر صفر و بالای صفر طراحی نمود و کره بسته بندی شده را می توان در سردخانه بالای صفر در دمای 4 درجه سانتی گراد به مدت 2 الی 3 هفته نگهداری نمود و در سردخانه زیر صفر با دمای بین 15- الی 20- درجه سانتی گراد می توان کره را تا یک سال نگهداری نمود.

سردخانه پنیر یخ زده

سردخانه لبنیات پنیر یخ زده یک سردخانه زیر صفر می باشد و در آن پنیر های سفت و منجمد را می توان به مدت یک سال در دمای 20- درجه سانتی گراد نگهداری نمود و پنیر های نرم منجمد شده را در همان دما به مدت 6 ماه نگهداری نمود.

سردخانه بستنی

سردخانه بستنی از نوع سردخانه زیر صفر می باشد و در این سردخانه لبنیات بستنی پس از منجمد شدن در تونل انجماد در این محل نگهداری می شود و مدت زمان نگهداری آن بر اساس بسته بندی متفاوت می باشد که بین 6 الی یک سال می باشد.

ساخت سردخانه لبنیات

ساخت سردخانه لبنیات باید به صورت کاملا بهداشتی و با استفاده از تجهیزات و قطعات باکیفیت بالا انجام شود تا ضریب اطمینان عملکرد سردخانه افزایش یابد در ساخت این سردخانه از قطعات و تجهیزات مختلفی استفاده می شود که در ادامه برخی از آنها اشاره می نماییم.

قیمت سردخانه لبنیات

کمپرسور سردخانه لبنیاتی

کمپرسور مهمترین بخش سردخانه لبنیات می باشد و این دستگاه بر اساس نوع سردخانه ( بالای صفر یا زیر صفر ) و ظرفیت مورد نیاز انتخاب می شود بهتر است در ساخت سردخانه لبنیات از کمپرسور با ضریب اطمینان بالا استفاده نماییم به عنوان مثال برندهایی چون بیتزر، کوپلند، دانفوس و دورین کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند و برای این کار توصیه می شوند.

کندانسور سردخانه لبنیاتی

کندانسور از دیگر بخش های اصلی ساخت سردخانه می باشد و این دستگاه در 3 مدل آبی، هوایی و تبخیری تولید می شود که هر کدام از این مدل ها در شرایط آب و هوایی مختلف راندمان متفاوتی دارد.

اواپراتور سردخانه لبنیاتی

اواپراتور یکی از قطعات سردخانه می باشد که درون سردخانه نصب می شود و وظیفه کاهش دمای محیط سردخانه را بر عهده دارد این دستگاه در ابعاد و ویژگی های مختلفی تولید می شود که بر اساس نیاز انتخاب و در سردخانه لبنیات نصب می شود.

انواع سردخانه نگهداری لبنیاتی

سردخانه نگهداری لبنیات را می توان بر اساس دما آن نیز دسته بندی نمود که در ادامه بررسی این دو نوع سردخانه می پردازیم.

سردخانه لبنیات زیر صفر

در سردخانه لبنیات زیر صفر محصولات را به صورت منجمد نگهداری می نماید و دمای محیط این نوع سردخانه ها کمتر از 18- درجه سانتی گراد می باشد. در سردخانه صنعتی لبنیات زیر صفر محصولاتی چون کره، شیر پاستوریزه غلیظ، خامه، پنیر، پنیر پیتزا، ماست و سایر محصولات لبنی را به صورت منجمد نگهداری می نمایند.

سردخانه لبنیات زیر صفر

سردخانه لبنیات بالای صفر

سردخانه لبنیات بالا صفر جهت نگهداری محصولات لبنی به صورت تازه استفاده می شود. دمای محیط سردخانه لبنیات بالای صفر در حدود 0 الی 5 درجه سانتی گراد می باشد و در آن می توان محصولاتی چون شیر تازه، کره، ماست، پنیر، خامه و سایر محصولات لبنی را نگهداری نمود.

مدت زمان نگهداری محصولات لبنی در سردخانه بالای صفر نسبت به مدت زمان نگهداری آنها در سردخانه زیر صفر کمتر می باشد. اما محصولاتی که در سردخانه بالای صفر به صورت تازه نگهداری می شوند کیفیت و ارزش غذایی بالاتری دارند.

دمای نگهداری لبنیات در سردخانه

دمای مناسب برای نگهداری لبنیات در سردخانه به شرح زیر است:

 • شیر و ماست: دمای نگهداری بهترین آنها ۷ درجه سانتیگراد است. در این دما فسادپذیری آنها کمتر و ماندگاری بیشتر است.
 • خامه: دمای مناسب نگهداری خامه ۴ درجه سانتیگراد است. در این دما ماندگاری آن تا یک هفته است.
 • پنیر: بسته به نوع پنیر، دمای نگهداری متفاوت است. پنیرهای نرم مانند پنیر فتا در دمای ۴-۶ درجه و پنیرهای سفت شده مانند پنیر چدار در دمای ۸-۱۲ سانتیگراد نگهداری می شوند.
 • کره: دمای مناسب نگهداری کره ۴-۱۰ درجه سانتیگراد است. در این دما کره تا دو هفته قابل مصرف می باشد.
 • دوغ: دوغ باید در دمای ۴-۶ درجه سانتیگراد نگهداری شود. در این صورت ماندگاری آن تا یک هفته خواهد بود.

قیمت سردخانه لبنیات

قیمت سردخانه لبنیات بر اساس ظرفیت و دما متفاوت می باشد و پس از مشخص شدن این دو متغییر می توانید هزینه ساخت سردخانه لبنیات را با قطعات و تجهیزات مختلف بر آورد نمایید و به شما توصیه می کنیم که در ساخت سردخانه لبنیات از قطعات با برندهای معتبر استفاده نمایید و تمامی تجهیزات کنترلی و محافظتی لازم را در سردخانه خود نصب نمایید تا بتوانید محصولات خود را با کیفیت بالا نگهداری نمایید و از خراب شدن آنها جلوگیری نمایید.

صنایع برودتی نیک نوری سردخانه لبنیات را با استفاده از بهترین قطعات و تجهیزات برای شما طراحی و اجرا می کند و شما می توانید استعلام بهترین قیمت سردخانه لبنیات را از کارشناسان ما بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه سردخانه مراجعه نمایید.

دیدگاهی در مورد “قیمت سردخانه لبنیات
 1. آواتار هادی ترابی هادی ترابی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه سردخانه لبنیات برای نگهداری پنیر لازم دارم لطفا بفرمایید که برای ساخت سازه سردخانه لبنیات و سیستم برودتی تجهیزات لازم رو شما دارید ؟

  1. آواتار امین محمد قلم دست ( مدیر سایت ) امین محمد قلم دست ( مدیر سایت ) گفت:

   سلام و درود خدمت شما
   ما تمامی تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سردخانه لبنیات را ارائه می دهیم و شما می توانید این تجهیزات را با برندهای متنوع و اصل از ما خریداری نمایید یا کل پروژه احداث سردخانه لبنیات را از 0 تا 100 به ما واگذار نمایید.
   ما ارائه دهنده ساندویچ پانل سردخانه ای، درب ، کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، تابلو برق، شیرآلات، کنترلجات و سایر تجهیزات برودتی مورد نیاز برای ساخت سردخانه می باشیم.
   برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *