قیمت سردخانه لبنیات

سردخانه لبنیات

سردخانه لبنیات جزو پرکاربرد ترین سردخانه ها می باشد و قیمت سردخانه لبنیات بر اساس ابعاد و نوع آن متفاوت می باشد این نوع سردخانه ها باید ضریب عملکرد بالایی داشته باشند با توجه به این که لبنیات برای انسان ها بسیار مقوی و مغزی می باشند مکان مناسبی برایی رشد باکتری ها و تکثیر آنها می باشد که با نگهداری این محصول در سردخانه می توان از فاسد شدن آن جلو گیری نمود  که در ادامه توضیحات بیشتری را در این زمینه به شما ارائه می نماییم.

صنایع برودتی نیک نوری از بزرگترین سازندگان سردخانه در ایران می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت سردخانه لبنیات و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

سردخانه لبنیات چیست ؟

سردخانه لبنیات در دو مدل زیر صفر و بالای صفر طراحی و تولید می شود و از سردخانه لبنیات بالای صفر جهت نگهداری این محصولات به صورت تازه و از سردخانه لبنیات زیر صفر جهت نگهداری محصولات لبنی به صورت منجمد استفاده می شود که در ادامه هر کدام را برای شما شرح می دهیم.

قیمت سردخانه لبنیات

انواع سردخانه لبنیات

سردخانه لبنیات را می توان بر اساس دما و یا محصولی که در آن نگهداری می شود دسته بندی نمود که در اینجا قصد داریم این نوع سردخانه را بر اساس نوع محصولی که در آن نگهداری می نماییم دسته بندی و هر کدام را توضیح دهیم.

سردخانه شیر خام

شیر خام را معمولا در شیر سردکن یا سردخانه نگهداری می نمایند سردخانه شیر خام از نوع بالای صفر می باشد و باید دمای شیر را در 4 درجه سلسیوس ثابت نگهدارد. شیر ابتدا در دامداری با استفاده از شیر سردکن در مدت زمان 2 الی 3 ساعت به دمای 4 درجه سلسیوس کاهش می یابد و سپس برای نگهداری می توان آن را به سردخانه منتقل نمود.

سردخانه خامه

دمای سردخانه بر اساس نوع خامه ای که در آن نگهداری می شود متفاوت می باشد و دمای نگهداری خامه پاستوریزه بسته بندی شده با خامه غیر پاستوریزه شده متفاوت می باشد و خامه پاستوریزه بسته بندی شده را می توان به مدت 7 روز در دمای 5 درجه سانتی گراد نگهداری نمود به این معنی که سردخانه خامه نیز از نوع بالای صفر می باشد.

سردخانه لبنیات شیر

سردخانه ماست

پس از فرآوری ماست باید آن را سرد نمود تا از ترش شدن و خرابی آن جلوگیری نمود این محصول پس از فرآوری در سردخانه با دمای پایین بسته بندی می شود و دما آن را به سرعت کاهش می دهند و سپس می توان آن را در سردخانه با دمای حدود 0 الی 5 درجه سانتی گراد نگهداری نمود.

سردخانه پنیر

سردخانه پنیر نیز از نوع سردخانه های بالای صفر می باشد این محصول پس از فرآوری سرد و بسته بندی می شود و در سردخانه با دمای 0 الی 5 درجه درجه سانتی گراد نگهداری می شود که البته دمای نگهداری پنیر می تواند بر اساس نوع آن متفاوت می باشد و پنیر های تازه مانند پنیر خامه ای که آب زیادی دارد نیاز به دمای پایین تر و پنیر های سفت و نمکی را می توان در دمای های بالاتر نیز نگهداری نمود.

سردخانه لبنیات ماست

سردخانه کره

سردخانه کره بر اساس مدت زمان مورد نیاز برای نگهداری به دمای متفاوتی دارد و می توان سردخانه کره را به دو صورت زیر صفر و بالای صفر طراحی نمود و کره بسته بندی شده را می توان در سردخانه بالای صفر در دمای 4 درجه سانتی گراد به مدت 2 الی 3 هفته نگهداری نمود و در سردخانه زیر صفر با دمای بین 15- الی 20- درجه سانتی گراد می توان کره را تا یک سال نگهداری نمود.

سردخانه پنیر یخ زده

سردخانه لبنیات پنیر یخ زده یک سردخانه زیر صفر می باشد و در آن پنیر های سفت و منجمد را می توان به مدت یک سال در دمای 20- درجه سانتی گراد نگهداری نمود و پنیر های نرم منجمد شده را در همان دما به مدت 6 ماه نگهداری نمود.

سردخانه بستنی

سردخانه بستنی از نوع سردخانه زیر صفر می باشد و در این سردخانه لبنیات بستنی پس از منجمد شدن در تونل انجماد در این محل نگهداری می شود و مدت زمان نگهداری آن بر اساس بسته بندی متفاوت می باشد که بین 6 الی یک سال می باشد.

ساخت سردخانه لبنیات

ساخت سردخانه لبنیات باید به صورت کاملا بهداشتی و با استفاده از تجهیزات و قطعات باکیفیت بالا انجام شود تا ضریب اطمینان عملکرد سردخانه افزایش یابد در ساخت این سردخانه از قطعات و تجهیزات مختلفی استفاده می شود که در ادامه برخی از آنها اشاره می نماییم.

کمپرسور سردخانه لبنیات

کمپرسور مهمترین بخش سردخانه لبنیات می باشد و این دستگاه بر اساس نوع سردخانه ( بالای صفر یا زیر صفر ) و ظرفیت مورد نیاز انتخاب می شود بهتر است در ساخت سردخانه لبنیات از کمپرسور با ضریب اطمینان بالا استفاده نماییم به عنوان مثال برندهایی چون بیتزر، کوپلند، دانفوس و دورین کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند و برای این کار توصیه می شوند.

کندانسور سردخانه لبنیات

کندانسور از دیگر بخش های اصلی ساخت سردخانه می باشد و این دستگاه در 3 مدل آبی، هوایی و تبخیری تولید می شود که هر کدام از این مدل ها در شرایط آب و هوایی مختلف راندمان متفاوتی دارد.

اواپراتور سردخانه لبنیات

اواپراتور یکی از قطعات سردخانه می باشد که درون سردخانه نصب می شود و وظیفه کاهش دمای محیط سردخانه را بر عهده دارد این دستگاه در ابعاد و ویژگی های مختلفی تولید می شود که بر اساس نیاز انتخاب و در سردخانه لبنیات نصب می شود.

قیمت سردخانه لبنیات

قیمت سردخانه لبنیات بر اساس ظرفیت و دما متفاوت می باشد و پس از مشخص شدن این دو متغییر می توانید هزینه ساخت سردخانه لبنیات را با قطعات و تجهیزات مختلف بر آورد نمایید و به شما توصیه می کنیم که در ساخت سردخانه لبنیات از قطعات با برندهای معتبر استفاده نمایید و تمامی تجهیزات کنترلی و محافظتی لازم را در سردخانه خود نصب نمایید تا بتوانید محصولات خود را با کیفیت بالا نگهداری نمایید و از خراب شدن آنها جلوگیری نمایید.

صنایع برودتی نیک نوری سردخانه لبنیات را با استفاده از بهترین قطعات و تجهیزات برای شما طراحی و اجرا می کند و شما می توانید استعلام بهترین قیمت سردخانه لبنیات را از کارشناسان ما بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه سردخانه مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …