سردخانه

سرمایه لازم برای احداث سردخانه

برآورد سرمایه لازم برای احداث سردخانه

سرمایه لازم برای احداث سردخانه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی این عوامل میپردازیم و شما در محاسبه هزینه لازم برای احداث سردخانه یاری می نماییم تا بتوانید برای شروع کسب و کار خود برنامه ریزی دقیقی انجام دهید.

شما می توانید برای محاسبه سرمایه لازم برای احداث سردخانه خود با تضمین بهترین قیمت و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

عوامل تاثیر گذار در سرمایه لازم برای احداث سردخانه

 • ظرفیت سردخانه
 • شرایط اقلیمی محل احداث
 • نوع سردخانه
 • امکانات سردخانه
 • نوع تجهیزات سردخانه

در ادامه به بررسی این عوامل تاثیر گذار در سرمایه لازم برای احداث سردخانه می پردازیم.

تاثیر ظرفیت در سرمایه لازم برای احداث سردخانه

مهمترین عامل تاثیر گذار در سرمایه لازم برای احداث سردخانه ظرفیت آن می باشد هرچه ظرفیت سردخانه بیشتر باشد هزینه ساخت آن نیز افزایش می یابد. سردخانه ها را با توجه به نیاز و سرمایه ای که دارید می توانید در ظرفیت های مختلفی احداث نمایید شما می توانید با توجه به زمینی که در اختیار دارید یا سرمایه ای که دارید با استفاده از مشاوره تخصصی با کارشناسان ما ظرفیت سردخانه مورد نظر خود را برآورد نمایید.

تاثیر شرایط اقلیمی در سرمایه لازم برای احداث سردخانه

شرایط اقلیمی از جهت های مختلفی بر روی هزینه احداث سردخانه تاثیر گذار می باشد که در ادامه به بررسی این شرایط می پردازیم.

برای احداث سردخانه صنعتی نیاز به یک زمین صاف و هموار داریم و که در آن سازه سردخانه، مسیر های حمل و نقل و سایر تاسیسات را احداث نمایید و هرچه محل احداث سردخانه ناهموار و داری مشکل باشد باید هزینه بیشتری برای زیر سازی آن انجام دهید که سرمایه لازم برای احداث سردخانه را افزایش می دهد.

عامل دیگری که در سرمایه لازم برای احداث سردخانه تاثیر گذار است دمای هوا می باشد. در محاسبات ظرفیت تجهیزات برودتی سردخانه دمای هوا تاثیر بسزایی دارد و هرچه دمای هوا بیشتری باشد نیاز به تجهیزات برودتی قویتر با قیمت بیشتر می باشد.

همچنین دما بالای هوا باعث افزایش ضریب انتقال حرارت نیز می شود و به همین دلیل باید در ساخت سازه سردخانه صنعتی از ساندویچ پانل با ضخامت بالاتری استفاده شود تا ضریب انتقال حرارت کاهش و از هدر رفت انرژی جلوگیری شود.

شرایط اقلیمی بر روی نوع تجهیزات نیز تاثیر گذار می باشد به عنوان مثال کندانسور سردخانه با توجه به شرایط آب و هوایی راندمان متفاوتی دارد. در مناطق با شرایط آب و هوایی گرم و خشک پیشنهاد می شود که از کندانسور آبی استفاده شود چون کندانسور های هوایی راندمان پایینی دارند و یا در مناطق ساحلی در صورتی که از کندانسور هوایی استفاده می شود باید این کندانسور از نوع گلدن فین باشد چون کندانسور های معمولا در این شرایط اقلیمی عمر کوتاهی دارند.

تاثیر نوع سردخانه در سرمایه لازم برای احداث سردخانه

همانطور که میدانید سردخانه ها در مدل های مختلفی طراحی و اجرا می شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 • سردخانه بالای صفر
 • سردخانه زیر صفر
 • سردخانه آمونیاکی
 • سردخانه فریونی

سردخانه زیر صفر

سرمایه لازم برای احداث سردخانه زیر صفر در مقایسه با سردخانه بالای صفر کمی بیشتر می باشد به این دلیل که نیاز به تجهیزات برودتی قوی تری دارد و همچنین در ساخت سازه آن باید از ساندویچ پانل با ضخامت بالا استفاده شود تا بتوان دمای محیط را به زیر صفر برسانیم و ثابت نگهداریم.

سرمایه لازم برای احداث سردخانه زیر صفر

در سردخانه های زیر صفر محصولاتی مانند گوشت، مرغ، ماهی، بستنی، پنیرپیتزا، غذاهای نیمه آماده و غیره را در دمای حدود 18- درجه سانتی گراد نگهداری می نمایند. برخی از سردخانه های زیر صفر که کاربردهای خاصی دارند دمای آنها 40- درجه سانتی گراد می باشد.

ساخت سردخانه بستنی به صورت زیر صفر انجام می شود و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه ساخت سردخانه بستنی مراجعه نمایید.

سردخانه بالای صفر

سرمایه لازم برای احداث سردخانه بالا صفر همانطور که اشاره نمودیم کمی کمتر از سردخانه زیر صفر می باشد. در این نوع سردخانه محصولاتی چون میوه، سبزی، لبنیات، مواد پروتئنی تازه در دمای 0 الی 8 درجه سانتی گراد نگهداری می شوند. در سردخانه بالای صفر کنترل شرایط محیطی تنها به دما محدود نمی شود و عواملی چون رطوبت، نور، میزان گازهای محیط و غیره نیز برای نگهداری محصولات مختلف کنترل می شود.

سرمایه لازم برای احداث سردخانه بالای صفر

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های بالای صفر شما می توانید به صفحه ساخت سردخانه خرما مراجعه نمایید.

سردخانه آمونیاکی

سردخانه های آمونیاکی به دو صورت زیر صفر و بالای صفر طراحی و اجرا می شوند. این نوع سردخانه راندمان بالایی دارد و ساخت آن در ظرفیت های بالا توجیه اقتصادی دارد به این دلیل که سرمایه لازم برای احداث سردخانه آمونیاکی کوچک بسیار بالا می باشد و توجیه اقتصادی ندارد. سرمایه لازم برای احداث سردخانه آمونیاکی در ظرفیت های بالا با سردخانه فریونی تقریبا یکسان می باشد ولی سرمایه لازم برای احداث سردخانه آمونیاکی در ظرفیت پایین نسبت به سردخانه فریونی بسیار بالا می باشد.

سردخانه فریونی

همان طور که از اسم این نوع سردخانه مشخص است سیکل تبرید سردخانه فریونی با استفاده از گاز مبرد فریونی کار می کند. سرمایه لازم برای احداث سردخانه فریونی با توجه به ظرفیت آن متفاوت می باشد به این صورت که هزینه ساخت آن با افزایش ظرفیت بیشتر می شود و این نوع سردخانه در می توان بر خلاف سردخانه های آمونیاکی در ظرفیت های بسیار کم و زیاد به صورت زیر صفر و بالای صفر اجرا نمود.

تاثیر امکانات سردخانه در سرمایه لازم برای احداث سردخانه

در ساخت سردخانه می توان امکانات و تجهیزات ویژه ای را نصب نمود تا مدیریت سردخانه آسان و ضریب اطمینان آن افزایش یابد. این امکانات و تجهیزات جانبی سبب افزایش سرمایه لازم برای احداث سردخانه می شود که البته وجود این تجهیزات به افزایش سود آوری شما با کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و جلوگیری از خسارت های ناشی از خراب شدن محصولات کمک شایانی می نماید.

تاثیر نوع تجهیزات در سرمایه لازم برای ساخت سردخانه

در احداث سردخانه ها می توان از تجهیزات با برندها و کیفیت های مختلفی استفاده نمود. هرچه قطعات استفاده شده در ساخت سردخانه از کیفیت بالاتری برخوردار باشند یا به عبارتی از برندهای معتبر و معروف تری باشند علاوه بر افزایش ضریب اطمینان باعث افزایش سرمایه لازم برای احداث سردخانه نیز می شوند که البته در طولانی مدت توجیه اقتصادی دارد. به این دلیل که طول عمر تجهیزات افزایش و هزینه های تعمیر و نگهداری کاهش می یابد.

محاسبه سرمایه لازم برای احداث سردخانه

محاسبه سرمایه لازم برای احداث سردخانه

پس از بررسی مواردی که در بالا ذکر شد حال می توانید به محاسبه سرمایه لازم برای احداث سردخانه بپردازید شما نیاز ها و شرایط خود را به صورت دقیق به کارفرما اعلام می نمایید و آنها برآورد هزینه دقیقی برای پروژه شما انجام می دهند و مسیر شروع کسب و کار شما را روشن می نمایند. محاسبه دقیق سرمایه لازم برای احداث سردخانه برای شما بسیار مهم می باشد به این دلیل که اگر این برآوردها به درستی انجام نشود سبب مشکلات فراوانی در طول پروژه شما می شود.

دیدگاهی در مورد “سرمایه لازم برای احداث سردخانه

 1. آواتار فرهادیان فرهادیان گفت:

  سلام،چطور شرایط اقلیمی بر روی هزینه احداث سردخانه تأثیر می‌گذارد؟

  1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

   سلام، شرایط اقلیمی در هزینه احداث سردخانه تأثیرات متعددی دارد. ابتدا، نیاز به یک زمین صاف و هموار برای احداث سازه و سایر تاسیسات و مسیرهای حمل و نقل در نظر گرفته می‌شود. آب و هوای نا مطلوب هزینه زیرسازی بیشتری را به بار می آورد.
   دمای هوا نیز نقش مهمی در محاسبات ظرفیت تجهیزات برودتی دارد. اگر دمای هوا بیشتر باشد، نیاز به تجهیزات برودتی با قدرت بیشتر و قیمت بالاتر احتمالاً افزایش می‌یابد. همچنین، افزایش دما باعث افزایش ضریب انتقال حرارت می‌شود که ممکن است به استفاده از ساندویچ پانل با ضخامت بالاتر در سازه سردخانه نیاز داشته باشد.
   در نهایت، شرایط آب و هوایی می‌تواند نوع تجهیزات مورد استفاده در سردخانه را نیز تحت تأثیر قرار دهد. برای مثال، در مناطق گرم و خشک، استفاده از کندانسور آبی به جای کندانسور هوایی به دلیل راندمان پایین‌تر کندانسور‌های هوایی در این شرایط. پیشنهاد می‌شود.
   در مجموع، شرایط اقلیمی یکی از عوامل اساسی در تعیین سرمایه لازم برای احداث سردخانه است و نیاز به بررسی دقیق و شناخت دقیق از این شرایط جهت بهینه‌سازی هزینه‌ها را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *