سردخانه

شیرآلات سردخانه آمونیاکی

شیرآلات سردخانه آمونیاکی

آیا در مورد شیرآلات سردخانه آمونیاکی به عنوان یکی از تجهیزات مهم به کار رفته در سردخانه های آمونیاکی اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید این تجهیزات تا چه میزان برای سیکل های تبریدی مهم و ضروری هستند؟ باید بگوییم به همان میزان که استفاده از سردخانه های آمونیاکی برای انجام عمل سرمایش و نگهداری از مواد غذایی و دیگر مواد فاسد شدنی در دنیا حائز اهمیت است، کیفیت تجهیزات به کار رفته در آن نیز  از اهمیت برخوردار هستند.

شیرآلات سردخانه آمونیاکی به عنوان یکی از تجهیزات مهم به کار رفته در این سردخانه ها، در برندها و مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند. این دسته از شیرآلات در عملکرد سیکل های برودت نقش مهمی ایفا می کنند و حتی باید بگوییم برخی از فرایند ها در سیکل های تبریدی به وسیله این دسته از تجهیزات انجام می شود.

برای این که بتوانید یک سیکل تبریدی مناسب را طراحی نمایید، نیاز به دانش فنی بالا و دقت در انتخاب ایستگاه شیرآلات بهینه خواهید داشت. از این رو اگر طراحی این سیستم ها توسط افراد متخصص و مجرب انجام نشود، می تواند هزینه های اضافی زیادی را برای کارفرما متحمل شود. از سوی دیگر استفاده از شیرآلات سردخانه آمونیاکی نامناسب با سیستم سیکل تبریدی می تواند به دیگر تجهیزات اصلی این سیستم ها نیز آسیب برساند.

استفاده از شیر آلات آمونیاکی یا به عبارتی ساخت سردخانه آمونیاکی در ابعاد کوچک باعث افزایش قیمت سردخانه می شود و این نوع سردخانه ها توجیه اقتصادی ندارند به همین دلیل باید سردخانه های آمونیاکی را در مقیاس بزرگ طراحی و اجرا نمود.

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت انواع شیرآلات سردخانه آمونیاکی می توانید همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

شیرآلات سردخانه آمونیاکی

انواع شیرآلات سردخانه آمونیاکی

شیرآلاتی که برای سردخانه های آمونیاکی استفاده می شوند، دارای تنوع بالایی هستند. هر کدام از این شیرآلات نیز در محل مناسبی نصب شده و عملکرد خاصی دارد. از جمله مهمترین شیرآلات آمونیاک باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شیر برقی آمونیاکی:

شیر برقی آمونیاکی یکی از نمونه شیرآلات سردخانه آمونیاکی است که در سیستم های برودتی و تهویه مطبوع از آن استفاده می شود. این شیر از مدل های مختلفی برخوردار هست و جزو پرکاربردترین شیرآلات سیستم های سردخانه ای در بازار به شمار می روند. از این رو بسیاری از مهندسان برای سیستم های تهویه مطبوع از این شیرآلات استفاده می کنند.

از شیرآلات برقی آمونیاکی می توان در حالت بسته و حالت باز استفاده کرد. در حالت بسته، انرژی الکتریکی به تحریک سیم پیچ پرداخته و منجر می شود تا شیر به حالت باز درآید. در حالی که در حالت باز، انرژی الکتریکی سیم پیچ را تحریک کرده و منجر می شود تا شیر برقی به حالت بسته درآید. به این طریق فرایند کنترل جریان سیستم های برودتی را در دست می گیرد.

 • شیر روتولاک آمونیاکی:

شیر کمپرسور یا شیر روتولاک آمونیاکی یکی دیگر از انواع شیرآلات سردخانه آمونیاکی به شمار می رود و از آن هم در سیستم های سردخانه ای و هم در یخچال ها استفاده می شود. این نوع شیرآلات را باید از جمله شیرهای برودتی به شمار آوریم که در زمان خرابی کمپرسور، از هدر رفتن مبرد جلوگیری می کنند. این شیرها در مدل ها و سایزهای مختلفی تولید می شوند و بهترین برندهای شیرآلات روتولاک نیز مربوط به کمپانی کستل و دانفوس است.

 • شیر انبساط آمونیاکی:

از دیگر نمونه شیرآلات سردخانه آمونیاکی باید به شیر انبساط اشاره کنیم. این شیرها معمولا بین کندانسور و اواپراتور نصب شده و برای کنترل فشار مبرد در سیستم های تبریدی مورد استفاده قرار می گیرند. شیرهای انبساطی آمونیاکی در دو نوع الکترونیکی و حرارتی تولید شده و بسته به ظرفیت سیستم سرمایشی، نوع مبرد و دمای اواپراتور مورد استفاده قرار می گیرند.

شیرآلات سردخانه آمونیاکی

معتبرترین برندهای شیرآلات سردخانه آمونیاکی

شیرآلات سیستم های سردخانه آمونیاکی در دو برند معتبر دانفوس و کستل تولید و به بازار عرضه می شوند. هر یک از این کمپانی ها شیرآلاتی را تولید می کنند که از ویژگی های منحصر به فرد و مناسبی برخوردار هستند.

 • شیرآلات آمونیاکی دانفوس:

شیر آمونیاکی دانفوس که توسط کمپانی دانمارکی دانفوس در نمونه های متنوعی تولید می شود، از مواد اولیه مرغوب برخوردار است. این شیرآلات سردخانه آمونیاکی تولید شده توسط کمپانی دانفوس را در مدل های مختلف از جمله شیرآلات برقی( مدل های مختلف از جمله شیر برقی 016D3330، شیر برقی 016D3332، شیر برقی 016D6065، شیر برقی 016D6080 و …)، شیرآلات دستی( مدل های مختلف از جمله شیر دستی 148B5001، شیر دستی 148B5010، شیر دستی 148B5011 و …)، شیر اطمینان و موارد دیگر می توان دسته بندی کرد.

شیرآلات سردخانه آمونیاکی دانفوس، در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. شیر سلونوئید ولو دانفوس یکی از این مدل شیرآلات آمونیاکی است که وظیفه دارد مایع مبرد به اواپراتور را قطع و وصل نماید. از این رو می توان از این شیر برقی در سیستم های سردخانه ای بالای صفر و زیر صفر به راحتی استفاده کرد.

برای آشنایی بیشتر با این دسته محصولات به صفحه شیرآلات آمونیاکی دانفوس مراجعه نمایید.

 

شیرآلات سردخانه آمونیاکی

 • شیرآلات آمونیاکی کستل:

شیرآلات آمونیاکی برند کستل که در شرکت معتبر ایتالیایی طراحی و تولید می شوند، از دیگر برندهایی هستند که در سیکل های تبریدی، سردخانه ها و تهویه های مطبوع از آنها استفاده می شود. این دسته از شیرآلات نیز همچون شیرآلات تولید شده در کمپانی دانفوس، در نمونه های متنوعی تولید می شوند. از جمله شیر کروی یا گلوب ولو که نوعی شیرخودکار در سیستم های سرمایشی است، شیر اطمینان که بارگذاری آن در سیکل های تبریدی به صورت مستقیم است، شیر دستی یا دیافراگمی کستل و شیر برقی کستل.

هر یک از این شیرآلات سردخانه آمونیاکی بسته به محل مناسب در سیستم های تبریدی برای تنظیم میزان جریان مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد دارند. از این رو لازم است پیش از اقدام به خرید شیرآلات برندهای معتبر، ابتدا در مورد نوع ساختار و محل مورد استفاده از آنها اطلاعات لازم را به دست آورید.

قیمت شیرآلات سردخانه آمونیاکی

همانطور که بیان نمودیم محصولات تولید شده توسط کمپانی دانفوس از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار هستند. اما با این حال این محصولات سردخانه ای از قیمت مناسبی برخوردار هستند. پس میتوانید برای خرید شیرآلات سردخانه آمونیاکی دانفوس با قیمت مناسب، اقدام نموده و از فروشگاه های آنلاین این محصولات را تهیه نمایید.

برای کسب اطلاع در خصوص قیمت محصولات دانفوس می توانید با نمایندگی های معتبر ارتباط برقرار نموده، و توسط کارشناسان از قیمت این دسته از محصولات اطلاع کسب کنید. پس از آن اقدام به خرید هر کدام از محصولات این شرکت که می خواهید نمایید.

 

دیدگاهی در مورد “شیرآلات سردخانه آمونیاکی
 1. آواتار خرمیان خرمیان گفت:

  سلام قیمت شیر برقی آمونیاکی چند می باشد؟

  1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

   سلام با توجه به نواسانات قیمت برای دریافت قیمت شیر برقی آمونیاکی با همکاران ما در صنابع برودتی نیک تماس بگیرید.تا قیمت روز شیر برقی آمونیاکی را اعلام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *