مقالات

فیلتر درایر

فیلتر درایو

فیلتر درایر یکی از قطعات مهم در سیکل تبرید تراکمی می باشد که از بروز مشکلات و خرابی در سیکل تبرید جلوگیری می نماید که در اینجا قصد داریم این موارد را برای شما شرح دهیم.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع فیلتر درایرهای مختلف می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت فیلتر درایر و دریافت مشاوره تخصصی رایگان در این زمینه با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

فیلتر درایر چیست ؟

فیلتر درایر در سیکل تبرید رطوبت، ذرات معلق خارجی و دیگر آلودگی ها را جذب می نماید و از گردش آنها در چرخه جلوگیری می نماید این قطعه در سیکل تبرید تراکمی در بخش های مختلفی نصب می شود و در ساخت چیلر و سردخانه مورد استفاده قرار میگیرد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلر ها به صفحه محصول چیلر مراجعه نمایید.

فیلتر درایر آلکو

وظایف فیلتر درایر در سیستم های تبرید چیست؟

همانطور که گفتیم فیلتر درایر از آسیب رسیدن به قطعات سیکل تبرید جلوگیری می نماید به این صورت که رطوبت، اسیدها و ذرات خارجی که وارد سیکل تبرید شده اند را جذب می نماید و نمیگذارد که در قطعات مختلف مخصوصا کمپرسور ایجاد مشکل نمایند.

در صورت وجود رطوبت در سیکل تبرید راندمان کاهش می یابد و همچنین در قسمت کمپرسور با روغن واکنش می دهد و سبب ایجاد اسید می شود که باعث خرابی خط لوله و دیگر تجهیزات سیکل تبرید می شود.

قیمت فیلتر درایر

انواع فیلتر درایر

این قطعه را می توان بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی نمود یکی از رایج ترین روش های دسته بندی فیلتر درایر بر اساس طراحی آن می باشد که در دو مدل هرمتیک و سمی هرمتیک طراحی می شود.

در مدل سمی هرمتیک این قطعه قابلیت تعویض هسته یا همان فیلتر آن وجود دارد که به این مدل کر درایر نیز گفته می شود و به پوسته آن پوسته کر درایر و به فیلتر داخلی آن کر درایر گفته می شود و تعویض آن بسیار راحت می باشد و هنگام سرویس دستگاه می توان به راحتی آن را تعویض نمود.

در صورت وجود مشکل در سیکل تبرید تراکمی و کثیف شدن فیلتر درایر باید به صورت کامل این قطعه را تعویض نمایید در صورتی که اگر پوسته کر درایر نصب شده باشد می توان فقط کر درایر یا همان هسته آن را تعویض نمود.

دسته بندی دیگر که می توان برای این قطعه در نظر گرفت بر اساس جهت جریان سیال درون آن می باشد به این صورت که برخی فیلتر های درایر به صورت یک طرفه استاندارد طراحی می شوند و برخی مدل ها به صورت دو طرفه طراحی می شوند که به آنها Bi-Flow نیز می گویند.

فیلتر درایر خط مکش

فیلتر درایر ها در قسمت های مختلفی نصب می شوند و فیلتر خط مکش بعد از اواپراتور و قبل از کمپرسور نصب می شود و از ورود هر گونه آلودگی، رطوبت و ذرات معلق خارجی به درون کمپرسور جلوگیری می نماید. در صورت ورود ذرات خارجی و رطوبت به درون کمپرسور به دلیل عملکرد حساسی که دارد و همچنین وجود روغن، فشار و حرارت به سرعت با دیگر مواد واکنش می دهد و باعث ایجاد خرابی در سیکل تبرید می شود.

فیلتر درایر خط مایع

مکان دیگری که این قطعه نصب می شود در خط مایع پس از کندانسور و قبل از اکسپنشن ولو می باشد که از اکسپنشن ولو و اواپراتور محافظت می نماید. معمولا پس از این قطعه در سیکل تبرید سایت گلاس نصب می شود که می توان از کیفیت مبرد موجود در سیکل اطمینان یافت و در صورت عملکرد نادرست فیلتر به آن پی برد و نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

فیلتر درایر سردخانه

فیلتر درایر سردخانه نیز مانند دیگر فیلترها می باشد که معمولا از نوع پوسته کر درایر می باشد به این دلیل که نیاز به تعویض مرتب آن می باشد و در سایز مناسب با سیکل تبرید سردخانه انتخاب می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها و نحوه ساخت آنها به صفحه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

تعویض فیلتر درایر

فیلتر درایر ها بر اثر مرور زمان فرسوده و کثیف می شوند و سبب افت فشار مبرد و انتقال آلودگی به بخش های مختلف سیکل تبرید وجود دارد به همین دلیل باید پس از مدتی آنها را تعویض نمایید. برای تعویض آن باید دقت نمایید که فیلتری مناسبی تهیه نمایید به این دلیل که فیلتر ها بر اساس سایز، نوع روغن کمپرسور و مبرد مدل های متفاوتی دارند که در صورت انتخاب غلط عملکرد مطلوبی نخواهند داشت.

هنگام نصب فیلتر باید به جهت آن دقت نمایید که اگر فیلتر از نوع یک طرفه می باشد در جهت درست سیکل قرار بگیرد.

کر درایر

انواع برندهای فیلتر درایر

این قطعه توسط برندهای مختلفی در سراسر دنیا طراحی و تولید می شود و در ادامه قصد داریم شما را با دو برند تولید کننده این قطعه که کیفیت ساخت بسیار بالایی نیز دارند آشنا نماییم.

فیلتر درایر دانفوس

فیلتر درایر دانفوس در دو مدل DCL و DML طراحی و تولید می شود و ترکیبات استفاده شده در ساخت آنها متفاوت می باشد به این صورت که در ساخت فیلتر DML از 100 درصد غربال مولکولی و در مدل DCL از 80 درصد غربال مولوکولی و 20 درصد آلومینای فعال استفاده شده است.

این مدل فیلتر درایر هر دو برای اتصال در سیکل تبرید به دو صورت مهره ای و جوشی تولید می شوند و قابل استفاده با مبرد های HFC و HCFC می باشند و در سایز های مختلفی برای استفاده در سیکل های تبرید متفاوت طراحی شده اند.

فیلتر درایر دانفوس

فیلتر درایر کستل

فیلتر درایر کستل کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و شرکت آن در ایتالیا قرار دارد و این قطعه در دو مدل مختلف هرمیتک و سمی هرمتیک طراحی و تولید می نماید و برای تامین نیاز مصرف کنندگان این محصول را در مدل های مختلف با سایز های متفاوت طراحی و تولید می نماید و همچنین این محصول برای نصب در خط لوله به دو صورت مهره ای و جوشی ارائه می شود.

فیلتر درایر کستل

قیمت فیلتر درایر

قیمت فیلتر درایر بر اساس مدل، برند و سایز آن متفاوت می باشد و شما باید قبل از خرید این قطعه با استفاده از راهنمایی یک کارشناس اقدام به انتخاب فیلتر مناسب نمایید. صنایع برودتی نوری برای شما مشاوره تخصصی رایگان در نظر گرفته است تا شما بتوانید با اطمینان بالا محصول مورد نظر خود را انتخاب و خرید فیلتر درایر را با خیالی آسوده انجام دهید.

 

 

دیدگاهی در مورد “فیلتر درایر

  1. آواتار فوادی فوادی گفت:

    سلام، چگونه یک فیلتر درایر تعویض می‌شود؟

    1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

      سلام، زمان تعویض فیلتر درایر به میزان استفاده و نوع فیلتر بستگی دارد. برخی از فیلترها قابلیت شستشو و استفاده مجدد دارند، در حالی که برخی دیگر باید هربار که آلودگی به حدی افزایش یابد که تأثیر منفی بر عملکرد سیستم داشته باشد، تعویض شوند. معمولاً تعویض فیلترها هر 3 تا 6 ماه یا بر اساس دستورالعمل تولید کننده سیستم تهویه مطبوع انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *