فروش آنلاین : 09127444461
051-36654030

قرارداد ساخت سردخانه با جزئیات دقیق

قرارداد ساخت سردخانه

برای احداث سردخانه پس از بررسی و تحقیقات لازم در زمینه های مختلف نوبت به انتخاب پیمانکار و عقد قرارداد ساخت سردخانه می باشد که برای این امر شما باید در قراردادی موارد بسیار مهمی را ذکر نمایید و تعهدات طرفیت را کاملا مشخص نمایید تا اطمینان کامل برای اجرای دقیق این پروژه از سمت پیمانکار و کارفرما حاصل شود.

ساخت سردخانه مراحل مختلفی دارد که بهتر است اجرای کامل این پروژه توسط یک شرکت معتبر انجام شود که انتخاب این شرکت از متن قرارداد ساخت سردخانه مهمتر می باشد. مجموعه ای که قرار است برای شما سردخانه را اجرا نماید باید دارای سابقه طولانی و درخشانی باشد و همچنین تیم متعهد و دقیقی داشته باشد تا بتواند پروژه احداث سردخانه شما را به بهترین نحو اجرا نماید.

قرارداد ساخت سردخانه را می توان به دو بخش مجزا تقسیم نمود یک قسمت آن مربوط به اجرای سازه و بخش دیگر نصب تجهیزات برودتی می باشد که در ادامه جزئیات مربوط به هر کدام را توضیح می دهیم.

نمونه قرارداد ساخت سردخانه

 

نمونه قرارداد ساخت سازه سردخانه

 

قرارداد ساخت سازه سردخانه

در اجرای سازه سردخانه باید به ابعاد سردخانه یا همان ظرفیت سردخانه به صورت کامل اشاره شود و ابعاد اتاق ها، ارتفاع سقف سازه، فضای کلیدور، ویژگی های راهرو ها و دیگر بخش های سردخانه به صورت کامل در قرارداد ساخت سردخانه ذکر شود.

ساخت سازه سردخانه خود به چند مرحله مختلف تقسیم می شود که اولین مرحله آن ساخت اسکلت سردخانه می باشد در این مرحله باید دقیقا بر اساس نقشه ارائه شده پیاده سازی شود و از آهن آلات با سایز مناسب که در نقشه از قبل مشخص شده است استفاده شود و پس از تکمیل این مرحله بهتر است که سازه ساخته شده را با نقشه از قبل ارائه شده بررسی نمایید و تمامی جزئیات را چک نمایید و در قرارداد ساخت سردخانه این نقشه را پیوست نمایید.

قرارداد ساخت سردخانه آمونیاکی

در قرار داد ساخت سازه سردخانه باید به عایق بودن کامل دیوار ها اشاره نمایید تا دیواره های سازه شما از هدر رفت انرژی جلوگیری نمایند و همچنین در قرارداد نوع ساندویچ پانل، ضخامت، دانسیته و برند آن را ذکر نمایید و پس از اجرا آن را بررسی نمایید.

یکی از مشکلات رایج سردخانه ها، مخصوصا سردخانه های زیر صفر کف سازی نامناسب آنها می باشد و شما باید در قرارداد ساخت سردخانه خود به کف سازی با ضمانت عدم ترکیدن و یخ زدن آن اشاره نمایید تا به صورت دقیق این مرحله از کار اشاره شود عواملی چون ضخامت عایق استفاده شده در کف و ضخامت و تعداد لایه های کف سازی در قرارداد ذکر شود.

در قرارداد ساخت سردخانه مدل درب ها سردخانه، ابعاد، تعداد و محل نصب آنها به صورت دقیق ذکر شود و طی یک  فاکتور و نقشه به قرارداد پیوست شود بهتر است که برای انتخاب درب ها از مشاوره کامل متخصصی استفاده نمایید و سپس آن را انتخاب نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه مقاله سردخانه مراجعه نمایید.

قرارداد اجرای تجهیزات برودتی سردخانه

برای اجرای تجهیزات برودتی سردخانه باید به نکات خیلی کلی مانند دمای سردخانه، نوع سردخانه (آمونیاکی یا فریونی)، ظرفیت سردخانه، نوع محصول مورد نگهداری در سردخانه، میزان رطوبت محیط سرخانه، دمای ورود و خروج محصولات به سردخانه و دیگر ویژگی های مد نظر خود حتما اشاره نمایید.

پس از ذکر کلیات باید جزئیات دیگری نیز در قرارداد ساخت سردخانه ذکر شود مواردی مانند تعداد،برند و مدل کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، شیر آلات و کنترل جات که تاثیر بسزایی در کیفیت ساخت سردخانه و عمر مفید سردخانه خواهد داشت پیشنهاد می شود که موارد این چنین به صورت یک فاکتور کلی به قرار داد اصلی پیوست شود.

انتخاب صحیح اواپراتور با ویژگی های مورد نیاز محصول سردخانه در احداث سردخانه مخصوصا ساخت سردخانه میوه بسیار مهم می باشد و باید حتی شرایط رطوبتی مورد نیاز محیط سردخانه در قرارداد ذکر شود.

هزینه های مربوط به لوله کشی سیکل تبرید به صورت متری ذکر و متراژ تقریبی آن در قرارداد مشخص شود و برای بیشتر و کمتر شدن آن حدی مشخص نمایید.

تجهیزات مورد استفاده در ساخت تابلو برق نیز باید مشخص باشد و همچنین بر اساس ویژگی هایی که مد نظر شما می باشد طراحی و تولید شود به این دلیل که تابلو برق سردخانه نقش کلیدی در مدیریت سردخانه دارد.

یکی از مهمترین بخش های سردخانه کندانسینگ یونیت آن می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این بخش به صفحه کندانسینگ یونیت سردخانه مراجعه نمایید.

قرارداد ساخت سردخانه بالای صفر

در قرارداد ساخت سردخانه باید به عواملی چون بروز نشتی گاز اشاره شود و هزینه نشت یابی و شارژ مجدد گاز باید بر اساس شرایط ذکر شده در قرارداد مشخص باشد که برعهده کارفرما یا پیمانکار می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله نحوه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

قرارداد ساخت سردخانه با گارانتی و ضمانت

در قرارداد ساخت سردخانه باید گارانتی و ضمانت سردخانه را مشخص نمایید در کمترین حالت سردخانه باید شامل یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش باشد که می تواند بر اساس پیشنهاد پیمانکار بیشتر شود.

این ضمانت باید شامل تمامی بخش ها و قسمت های سردخانه شود تا پروژه به صورت کاملا دقیق و با کیفیت بالا اجرا شود.

در گارانتی سردخانه باید مدت زمان رفع مشکلات احتمالی نیز مشخص شود به این دلیل که سردخانه بسیار حساس می باشد و در صورت بروز مشکل جدی باید سریعا رفع شود تا خراب شدن محصولات درون سردخانه جلوگیری شود.

صنایع برودتی نوری از بزرگترین مجریان ساخت و احداث سردخانه در ایران می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت هزینه ساخت سردخانه و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

قرارداد ساخت سردخانه زیر صفر

مدت زمان قرارداد اجرای سردخانه

مدت زمان اجرای باید به صورت دقیق ذکر شود و اگر مدت زمان اجرای قرارداد به عوامل دیگری وابسته می باشد به صورت دقیق در قرارداد ذکر شود و برای تاخیر آن بر اساس حجم پروژه و خسارت های وارده به هر کدام از طرفین مبلغی مشخص شود.

شرایط پرداخت هزینه ساخت سردخانه

معمولا در قراردادهای ساخت سردخانه پرداخت ها در سه مرحله انجام می شود به این صورت که در دو مرحله اول هزینه کامل تجهیزات و بخش از هزینه ای اجرا پرداخت می شود و در اخرین مرحله بخش از هزینه اجرا که باقی مانده است پرداخت می شود که بر اساس توافق می تواند متغیر باشد ولی باید به صورت دقیق در متن قرارداد ذکر شود.

معمولا شرایط پرداخت بر روی مدت زمان اجرای پروژه تاثیر گذار می باشد و در صورت وجود تاخیر در مراحل پرداخت علاوه افزایش مدت زمان پروژه کارفرما می تواند در خواست خسارت نماید که باید در قرار ذکر شده باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه ساخت سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محاسبه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

 

محتوا
نوشته های تازه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
قرارداد ساخت سردخانه با جزئیات دقیق افغانستان تاجیکستان عراق مشهد تهران شیراز رشت اصفهان کیش قشم چابهار بندر عباس اهواز جیرفت دزفول زاهدان کرمان
لیست شهر
سبد خرید