قطع برق و خسارت به سردخانه ها

قطع برق

قطع برق سراسری ایران

به دلیل قطع برق کشور به صورت روزانه ممکن است که به سردخانه شما یا دیگر تجهیزات برودتی مجموعه شما آسیب وارد شود قطع برق که به صورت ناگهانی اتفاق می افتد می تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه های برقی از جمله کمپرسور، اواپراتور و کندانسور شود که تکرار مداوم آن باعث سوختن این قطعات می شود و بهتر است که به دنبال راه حل مناسبی برای این موارد باشید.

قطع برق سردخانه باعث می شود که محصول نگهداری شده در مجموعه در معرض فاسد شدن قرار بگیرد که اگر دمای محیط محصول از حد متعارف آن خارج شود این اتفاق میافتد.

قطع برق عایق بندی

عایق بندی سردخانه

مهمترین عامل تاثیر گذار در زمان قطع برق برای سردخانه داران عایق بندی سردخانه می باشد در صورتی که سردخانه به صورت کاملا اصولی و با استفاده از تجهیزات مناسب عایق شده باشد کمترین میزان هدر رفت دما را دارد و برای این کار باید از ساندویچ پانل با ضخامت مناسب و دانسیته 40 استفاده نمایند همچنین درزبندی مناسب سردخانه با اسپری فوم و ماستیک می تواند میزان هدر رفتن انرژی را کاهش دهد.

در سردخانه ها با گذشت زمان ممکن است درزها بر اثر انبساط و انقباض باز شوند و نیاز به سرویس مجدد و درزبندی باشد تا از هدر رفت انرژی جلوگیری شود.

در صورتی که از عایق بندی مناسب سردخانه خود مطمئن نیستید می توانید همین حالا از طریق چت آنلاین یا تماس با شماره 09127444461 درخواست اعزام نیرو متخصص جهت بازدید و عایق بندی سردخانه خود نمایید.

قطع برق آیس بانک

استفاده از آیس بانک هنگام قطع برق

پیشنهاد دیگری که می توانیم به شما ارائه کنیم استفاده از آیس بانک می باشد استفاده از آیس بانک در زمانی که حتی، قطعی برق هم نداشته باشید در مصرف انرژی به شما کمک می کند به این صورت که این سیستم معمولا در شب ها که خارج از بازه اوج مصرف می باشد از کمپرسور برای ایجاد یخ درون آیس بانک استفاده می کند و در طول روز کمپرسور کمتر کار می کند.

در این سیستم ها می توان از کمپرسور با توان پایین تر یا در صورتی که نیاز به چند کمپرسور می باشد از آیس بانک به عنوان جایگزین کمپرسورهای اضافی استفاده شود البته برای این جایگزینی نیاز به محاسبات دقیقی دارد تا مشخص شود چه تعداد کمپرسور با چه حجم آیس بانک مورد نیاز می باشد.

در زمان قطع برق می توان از آیس بانک استفاده نمود به این دلیل که آیس بانک ها مصرف انرژی زیادی ندارند و با یک موتور برق معمولی هم کار می کنند ولی کمپرسور ها نیاز به برق زیادی دارند و در صورت قطع برق باید ژنراتورهای قوی و صنعتی بر اساس قدرت کمپرسور تعبیه شود تا بتوانند کار کنند.

در آیس بانک هنگام قطع برق باید پمپ آن باید کار کند تا سرما را به سردخانه منتقل کند و شما می توانید با تهیه یک موتور برق این پمپ و اواپراتور را روشن نگهدارید تا دمای سردخانه افزایش نیابد.

جهت استعلام قیمت آیس بانک می توانید همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و مشاوره تخصصی رایگان ما بهره ببرید.

بسته نگهداشتن درب سردخانه یا پرده هوا 

در زمان قطع شدن برق بهتر است که درب سردخانه را بسته نگهدارید تا از گرم شدن محیط سردخانه و فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری شود در صورتی که نیاز دارید حتما درب سردخانه را باز کنید بهتر است با استفاده از موتور برق پرده های هوا را روشن نگهدارید تا از خروج سرما جلوگیری شود.

استفاده از پرده هوا تا حدودی از خروج هوای سرد جلوگیری می نماید به همین دلیل می باشد که بر روی درب سردخانه ها نصب می شود و هنگام قطع برق هم روشن نگهداشتن این تجهیزات بسیار حیاتی می باشد.

همه محصولات مورد نگهداری در سردخانه ها همگی بسیار به تغییر دما حساس می باشند که میوه ها حساسیت بیشتری دارند و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه مقاله قیمت سردخانه میوه مراجعه نمایید.

ژنراتور برق

تهیه ژنراتور برق برای سردخانه های بزرگ بسیار هزینه بر می باشد و اگر شما مواردی که در بالا ذکر شده را رعایت فرمایید می توان گفت که نیازی به ژنراتور برق نخواهید داشت ولی در صورتی که تمایل دارید تحت هر شرایطی سردخانه به فعالیت خود ادامه دهد باید از سازنده سردخانه خود در رابطه با میزان مصرف برق تجهیزات سردخانه صحبت نمایید و بر اساس این اطلاعات نسبت به تهیه ژنراتور برق اقدام نمایید.

بهتر است که زمانبندی قطع برق منطقه خود را بدانید و براساس آن اقدامات لازم را انجام دهید ما در ادامه جدول زمانبندی قطع برق تهران ، مشهد و دزفول را برای شما آورده ایم تا بتوانید به خوبی کارهای خود را مدیریت نمایید.

جدول قطع برق مشهد

قطع برق مشهد

جدول قطع برق تهران

قطع برق تهران
قطع برق تهرانقطع برق تهران
قطع برق تهران
قطع برق تهران
قطع برق تهران
قطع برق تهران
قطع برق تهران
قطع برق تهران

برای اطلاعات دقیق تر می توانید به وبسایت اداره برق تهران مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …