مشاوره احداث سردخانه

مشاوره احداث سردخانه

سردخانه ها در مدل های مختلف با کاربری های متفاوتی طراحی و اجرا می شوند به همین دلیل نیاز به مشاوره احداث سردخانه دارید تا متخصصین در این زمینه شما را در شروع یک کسب و کار سودمند یاری نمایند که در اینجا قصد داریم اطلاعات اولیه که قبل از مشاوره احداث سردخانه نیاز دارید در اختیار شما قرار دهیم که بیشتر این اطلاعات مربوط به سوالات متداول شما می باشد.

صنایع برودتی نوری از بزرگ ترین مجریان احداث سردخانه در ایران می باشد و شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان در این زمینه و استعلام بهترین قیمت هزینه احداث سردخانه با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

صفر تا صد احداث سردخانه

مشاوره احداث سردخانه مربوط به صفر تا صد ساخت سردخانه می باشد و تمامی مراحل شامل انتخاب نوع سردخانه که به صورت آمونیاکی یا فریونی اجرا شود و سازه سردخانه به چه صورت طراحی و چه تجهیزات برودتی در آن نصب شود در اینجا توضیح داده می شود.

مشاوره احداث سردخانه آمونیاکی

احداث سردخانه شامل مراحلی مختلفی می باشد ولی مهمترین مرحله قبل از شروع ساخت آن می باشد که باید به درستی تمامی جوانب کار سنجیده شود و سردخانه را بر اساس نظر یک کارشناس که سابقه خوبی در این زمینه دارد اجرا نمایید در ادامه برخی از مراحل کار و نکاتی که باید مد نظر خود قرار دهید را توضیح می دهیم.

جهت کسب اطلاعات دقیق در زمینه ساخت سردخانه به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

مشاوره احداث سردخانه: بررسی محل ساخت سردخانه

اولین گام ساخت سردخانه بررسی محل ساخت و خرید زمین مناسب می باشد در این مرحله باید عوامل مختلفی را بررسی نماییم که یکی از آن ها بررسی شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه می باشد به این دلیل که شرایط اقلیمی تاثیر بسزایی در انتخاب تجهیزات برودتی و همجنین انتخاب ساندویچ پانل مورد نیاز برای ساخت سازه دارد به این دلیل که تجهیزات برودتی در شرایط آب و هوایی مختلف راندمان متفاوتی دارند و همچنین برای عایق نمودن سردخانه باید از ساندویچ پانل مناسب با شرایط آب و هوایی استفاده شود.

مشاوره احداث سردخانه: بررسی فضا مورد نیاز

در مشاوره احداث سردخانه به شما پیشنهاد هایی در راستای استفاده بهینه از فضا و همچنین اجرای پروژه بر اساس بودجه شما ارائه می شود. فضا مورد نیاز شما برای نگهداری محصول در سردخانه به عواملی چون زمین سردخانه، ارتفاع سردخانه و از همه مهمتری بودجه شما بستگی دارد که باید این موارد به خوبی بررسی و به بهترین نحوه نقشه سردخانه طراحی شود تا همه نیاز های شما را برآورده نماید.

در بررسی فضای حجمی سردخانه باید به این جمع بندی نیز برسیم که سردخانه را به صورت فریونی و یا آمونیاکی پیاده سازی نماییم که معمولا سردخانه های کوچک را به صورت فریونی و سردخانه های بزرگ را به صورت آمونیاکی طراحی و اجرا می نمایند.

مشاوره احداث سردخانه بالای صفر

طراحی سردخانه

طراحی سردخانه شامل دو مرحله می باشد یک مرحله طراحی نقشه سازه سردخانه و دیگری نقشه اجرای تجهیزات برودتی آن می باشد که در ادامه هر کدام را به تفکیک توضیح می دهیم.

سازه سردخانه

پس از بررسی ابعاد زمین، ظرفیت حجمی سردخانه و دیگر نیاز های شما که در جلسه مشاوره احداث سردخانه مشخص می شود نقشه سازه سردخانه کشیده می شود و سپس بر اساس آن ساخت سردخانه آغاز می شود. ساخت سازه سردخانه شامل مراحلی چون ساخت اسکلت، نصب ساندویچ پانل ها و کف سازی سردخانه می باشد.

در ساخت سازه سردخانه باید از ساندویچ پانل با ضخامت مناسب استفاده نماییم در سردخانه ها هرچه اختلاف دما بین محیط داخل و بیرون بیشتر باشد باید ضخامت ساندویچ پانل بیشتر شود و همچنین ساندویچ پانل استفاده شده در ساخت سردخانه باید دانسیته بالایی داشته باشد تا از هدر رفت انرژی جلوگیری نماید.

در مشاوره احداث سردخانه اهمیت بالای ساخت سردخانه با عایق های حرارتی قوی توضیح می دهد که هرچه سازه سردخانه عایق قوی تری باشد هزینه های تعمیر و نگهداری مجموعه کاهش می یابد به این دلیل که کارکرد تجهیزات برودتی شده و سبب کاهش استهلاک و هزینه برق مصرفی شما می شود.

از موارد دیگری که مشاوره احداث سردخانه به آن اشاره می شود کف سازی صحیح و دقیق سردخانه می باشد که برخی از پیمانکاران از موضوع بی اطلاع هستند و اگر کف سازی سردخانه شما به درستی اجرا نشود خسارت های سنگینی به مجموعه شما وارد می شود.

تعیین بار برودتی مورد نیاز سردخانه

پس از طراحی سازه سردخانه باید برآوردها و نقشه مورد نیاز برای سیستم برودتی آن آماده شود که باید بر اساس بار برودتی مورد نیاز سردخانه محاسبات دقیقی انجام شود و سپس تجهیزات مورد نیاز انتخاب و نقشه پیاده سازی آن آماده شود.

در تعیین بار برودتی سردخانه و انتخاب تجهیزات عواملی چون دمای مورد نظر سردخانه (بالای صفر یا زیر صفر)، ظرفیت، نوع محصول مورد نگهداری، شرایط آب و هوایی منطقه، دمای محصول ورودی، مدت زمان باز بودن درب ها و چندیدن عامل دیگر در محاسبه دقیق بار برودتی مورد نیاز سردخانه تاثیر گذار می باشد که باید به دقت بررسی و در محاسبات لحاظ شوند.

تجهیزات مورد نیاز در احداث سردخانه

در ساخت سردخانه ها از تجهیزات و قطعات مختلفی استفاده می شود که دارای قدرت و ظرفیت متفاوتی می باشند که در ادامه برخی از آنها را به صورت مختصر توضیح می دهیم.

کمپرسور سردخانه

کمپرسور از مهمترین بخش های هر سردخانه می باشد و به آن موتور سردخانه نیز می گویند این محصول در مدل ها و ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شود و معروف ترین برندهای تولید کننده کمپرسور عبارتند از بیتزر، کوپلند، دورین، دانفوس و مایکوم که کیفیت ساخت این کمپرسور ها بسیار بالا می باشد و در ساخت سردخانه های مختلفی استفاده می شوند.

کندانسور سردخانه

کندانسور از دیگر تجهیزات مهم سردخانه می باشد که انتخاب صحیح آن بر اساس شرایط اقلیمی بسیار مهم می باشد این دستگاه در 3 مدل مختلف هوایی، آبی و تبخیری تولید می شود و توسط برندهای مختلفی ارائه می شوند و در مشاوره احداث سردخانه باید شرایط اقلیمی محل سردخانه بررسی و بر اساس آن نوع کندانسور مشخص شود.

اواپراتور سردخانه

اواپراتور نیز نقش بسزایی در عملکرد سردخانه دارد این دستگاه درون محیط سردخانه نصب می شود و وظیفه جذب حرارت را بر عهده دارد و همچنین اواپراتور ها تاثیر بسزایی در میزان رطوبت محیط سردخانه دارند و هنگام دریافت مشاوره احداث سردخانه باید نوع اواپراتور با فاصله فین مناسبی معرفی شود.

مشاوره احداث سردخانه زیر صفر

محاسبه قیمت سردخانه

قیمت سردخانه بر اساس عوامل مختلفی که در بالا توضیح دادیم محاسبه می شود عواملی چون ظرفیت، دمای سردخانه، نوع سردخانه، محصول مورد نگهداری سردخانه، شرایط اقلیمی محل احداث سردخانه، برند تجهیزات مورد استفاده در ساخت و غیره که در بالا توضیح دادیم تعیین کننده می باشند پس شما می توانید پس مشخص نمودن نیاز های خود برای دریافت مشاوره تخصصی و تکمیلی احداث سردخانه با کارشناسان ما تماس بگیرید و علاوه بر دریافت مشاوره احداث سردخانه از هزینه ساخت آن نیز مطلع شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه مقاله سردخانه مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …