هزینه ساخت تونل انجماد

هزینه ساخت تونل انجماد

تونل های انجماد به عنوان یکی از سیستم های مهم برای انجماد مواد غذایی تولید شده، معمولا از هزینه ساخت بالایی برخوردار هستند. زیرا هزینه ساخت تونل انجماد بسته به ظرفیت، ابعاد و تجهیزاتی که برای ساخت آن استفاده می شود، تعیین می شود. تمام کارخانه های تولید کننده مواد غذایی و کشتارگاه ها لازم است پیش از انتقال محصولات خود به سردخانه ها، آنها را در قسمت پیش سرد کن یا تونل انجماد با سرعت بالایی منجمد کنند.

از این رو ساخت تونل های انجماد از اهمیت بالایی برخوردار هستند. با وجود بالا بودن هزینه ساخت تونل انجماد، اما استفاده از این دستگاه ها مزایای بسیاری به همراه دارد. از جمله مهمترین این مزایا باید به حفظ کیفیت و تازگی مواد غذایی تولید شده پس از انجماد اشاره کنیم. از آنجایی که تونل های انجماد با سرعت بالا و روش های مختلف اقدام به منجمد کردن مواد غذایی می پردازند، مانع از ایجاد کریستال های یخی بزرگ در این محصولات غذایی شده و کیفیت آنها را حفظ میکنند.

جهت استعلام هزینه ساخت تونل انجماد بر اساس ظرفیت و مدل درخواستی خود به همراه مشاوره تخصصی رایگان همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

هزینه ساخت تونل انجماد

از این رو با پرداخت هزینه ساخت تونل انجماد و استفاده از این سیستم ها می توان رنگ، مزه، بو و شکل مواد غذایی منجمد شده را به خوبی حفظ کرد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تونل های انجماد در ابعاد متنوعی طراحی و ساخته می شوند و قابلیت استفاده در محیط های مختلف را دارند. پس بهتر است پیش از ساخت تونل های انجماد به ابعاد تونل انجماد مورد نظر خود توجه نمایید.

تونل های انجماد دارای مدل های مختلفی می باشند یکی از حساس ترین و پیشرفته ترین آن نمونه های مورد استفاده در کارخانجات بستنی می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تونل انجماد بستنی و شکلات مراجعه نمایید.

کاربرد تونل انجماد چیست؟

تونل های انجماد قادر هستند تا دمای 40- درجه سانتی گراد را ایجاد کرده و بدون آسیب رساندن به کیفیت مواد غذایی، آنها را پس از تولید منجمد کنند. با وجود این که سردخانه ها محیط های بزرگتری برای نگهداری و انجماد مواد غذایی به شمار می روند، اما هوای سرد در آنجا به صورت ثابت و تا 18- درجه وجود دارد.

با این تفاسیر باید بگوییم کاربرد زیاد تونل های انجماد منجر می شود تا بالا بودن هزینه ساخت تونل انجماد برای بیشتر تولیدکنندگان اهمیتی نداشته باشد و ترجیح دهند از این سیستم برای انجماد مواد غذایی تولید شده استفاده کنند.

جهت استعلام قیمت تونل انجماد به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه قیمت تونل انجماد مراجعه نمایید.

هزینه ساخت تونل انجماد

تجهیزات تاثیرگذار در قیمت ساخت تونل های انجماد

همانطور که پیش از این بیان نمودیم، مسائل بسیاری در هزینه ساخت تونل انجماد تاثیرگذار هستند. یکی از مهمترین این مسائل تجهیزات به کار برده شده در سیستم تونل های انجماد است.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع تونل های انجماد در سراسر داخل و خارج از کشور می باشد و شما می توانید برای خرید تونل انجماد در اصفهان بر روی لینک آن کلیک نمایید.

از جمله تجهیزات مهمی که باید در ساخت تونل های انجماد اقدام به استفاده از آنها نمود عبارتند از:

  • کمپرسور تونل انجماد:

کمپرسورهایی که برای ساخت تونل های انجماد مورد استفاده قرار می گیرند، کاربرد بسیاری بالایی دارند. این سیستم ها اصولا از نوع دو مرحله ای بوده و توسط برندها معروفی در جهان تولید می شوند. از جمله بهترین نمونه برند کمپرسور تونل انجماد باید به کمپرسورهای دو مرحله ای دانفوس اشاره کنیم. کمپرسورها از جمله تجهیزات مهمی هستند که در سیستم های تبریدی کاربرد دارند و در هزینه ساخت تونل انجماد نیز تاثیرگذار هستند.

کمپرسور قلب تونل های انجماد شناخته می شوند و وظیفه متراکم کردن گاز را در چرخه تونل ها بر عهده دارند. گاز گرم شده و متراکم شده توسط کمپرسورها به سمت کندانسورها هدایت شده و پس از خنک شدن به مایع تبدیل می شوند. از این رو لازم است برای ساخت تونل های انجماد حتما از کمپرسورها مناسب استفاده شود.

  • کندانسور تونل انجماد:

از دیگر تجهیزاتی که در هزینه ساخت تونل انجماد تاثیرگذار است، باید به کندانسورها اشاره کنیم. کندانسورها نوعی مبدل حرارتی در تونل های انجماد به شمار می روند، که گاز را در چرخه تونل ها خنک کرده و به مایع تبدیل می کنند. اصولا این سیستم ها می توانند به صورت هوایی، آبی یا تبخیری باشند.

در نظر داشته باشید که استفاده از تجهیزات مناسب بسته به ظرفیت تونل های انجماد، مسئله مهمی است که باید در زمان تهیه آنها توجه کنید. زیرا تجهیزاتی همچون کندانسورها خود به تجهیزات دیگری همچون یک یا چند فن نیاز دارند که تعداد فن ها بسته به ظرفیت کندانسورها متغیر خواهد بود.

  • اواپراتور تونل انجماد:

در انتها باید به یکی دیگر از تجهیزات مهمی که در هزینه ساخت تونل انجماد تاثیرگذار است اشاره کنیم. اواپراتورها یا تبخیر کنندگان دستگاه هایی هستند که مایعات و آب را در چرخه تونل های انجماد تبخیر نموده و بیشتر در سیستم های تهویه مطبوع از آنها استفاده می شود. این سیستم ها در تونل های انجماد مایع مبرد را به گاز تبدیل می کنند و منجر به سرد شدن هوا در داخل تونل های انجماد می گردند.

هزینه ساخت تونل انجماد

در عکس بالای یک نمونه تونل انجماد خطی را نشان می دهد که اواپراتور مورد استفاده در آن با اواپراتور مورد استفاده در تونل های سالنی متفاوت می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه تونل انجماد IQF چیست مراجعه نمایید.

هزینه ساخت تونل انجماد به برند تجهیزات استفاده شده در آن هم بستگی دارد و استفاده از تجهیزات و قطعات برترین برندهای اروپایی و یا استفاده از تجهیزات داخلی مرغوب هزینه ساخت تونل انجماد را افزایش می دهد ولی باعث می شود طول عمر دستگاه شما افزایش یابد و همچنین صرفه اقتصادی داشه باشد.

تونل های انجماد نیتروژنی فاقد تجهیزاتی که در اینجا ذکر شده می باشند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه تونل انجماد نیتروژنی مراجعه نمایید.

هزینه ساخت تونل انجماد کوچک چقدر است؟

همانطور که پیش از این بیان نمودیم، قیمت ساخت تونل انجماد بسته به ابعاد و ظرفیت آن می تواند متغیر باشد. همینطور نوع تونل انجماد و برند قطعات استفاده شده در آن هزینه ساخت تونل انجماد را تغییر می دهد و هزینه ساخت تونل انجماد خطی IQF با تونل های انجماد سالنی در حجم یکسان متفاوت می باشد.

تونل های انجماد کوچکی که از مایع نیتروژنی یا کرایونیک برای انجماد مواد غذایی استفاده می کنند مسلما نسبت به تونل های انجماد بزرگی که از روش معمولی برای انجماد استفاده می کنند هزینه ساخت بیشتری خواهند داشت. علت این مسئله ابعاد و ظرفیت تونل های انجماد کوچک نیست، بلکه ماده ای که برای انجماد مواد غذایی در این تونل ها استفاده می شود از قیمت بالایی برخوردار است.

این نمونه از تونل های انجماد که به عنوان تونل های انجماد فوق سریع نیز شناخته می شوند، از هزینه ساخت بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل در زمان بررسی هزینه ساخت تونل انجماد کوچک یا بزرگ به بررسی روشی که برای انجماد مواد غذایی استفاده می شود توجه نمایید. زیرا این مسئله نیز می تواند در کنار ابعاد و ظرفیت تونل ها، در قیمت نهایی ساخت تونل های انجماد تاثیرگذار باشد.

هزینه ساخت تونل انجماد نشان دهنده کیفیت بالا یا پایین آن نمی باشد هرچند که هزینه ساخت تونل انجماد خوب بالا می باشد اما باید به تجهیزات و قطعات استفاده شده در آن دقت نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
دسته بندی مطالب …
برودتی نوری
برودتی نوری

صنایع برودتی نوری فعال در زمینه صنعت برودت توانسته است برای مجموعه های بزرگ خدمات ارزنده ای ارائه دهد و شما می توانید برای ساخت سردخانه، چیلر، تونل انجماد، آیس بانک و همچنین تهیه تجهیزات برودتی مانند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و ریز اقلام مورد نیاز در صنعت برودت از ما یاری بخواهید .

آیکون های اجتماعی