سردخانه

هزینه ساخت سردخانه 40 تنی

محاسبه قیمت ساخت سردخانه 40 تن

معمولا هزینه ساخت سردخانه 40 تنی با توجه به نوع سردخانه متفاوت است، زیرا انواع سردخانه با شرایط خاصی احداث می شوند. هزینه ساخت سردخانه بنا به نوع سردخانه ( دما، کاربرد، مبرد ) ظرفیت، تجیهزات و برند آن ها کم یا زیاد می گردد.

در این مقاله سعی کردیم که موارد مهمی که در هزینه ساخت سردخانه 40 تنی اثر دارند را نام ببریم.

سردخانه فضایی است که با ایجاد شرایطی چون حفظ دمای مناسب، رطوبت و اکسیژن کافی به حفظ ویژگی های مواد کمک می کند. از موادی که در سردخانه نگه داری می شوند می توانیم به مواد غذایی، دارویی و … اشاره کنیم.

هزینه ساخت سردخانه 40 تنی

محاسبه هزینه ساخت سردخانه 40 تنی

از موارد مهمی که در برآورد هزینه ساخت سردخانه 40 تنی در سال 1402 سهم زیادی دارند می توانیم به هزینه دریافت مجوز ساخت سردخانه، هزینه خرید زمین و … اشاره کنیم. این موارد را در ذیل به طور مختصر توضیح داده ایم.

هزینه دریافت مجوزها

برای شروع ساخت سردخانه باید ابتدا به شرکت های دریافت مجوز مراجعه کنیم و بنا به نوع سردخانه مدارک را تحویل داده و هزینه های مجوز ساخت سردخانه 40 تنی را پرداخت کنیم.

هزینه خرید زمین

برای احداث سردخانه 40 تنی نیاز به داشتن زمین مناسب برای ساخت سردخانه است، پس باید هزینه خرید زمین در احداث سردخانه 40 تنی میوه یا مواد غذایی و … را مد نظر قرار داد. هزینه خرید زمین سردخانه با توجه به اینکه زمین در چه محدوده مکانی و جغرافیایی قرار دارد، متفاوت است.

به طور مثال ممکن است هزینه ساخت سردخانه 40 تنی میوه در نزدیکی زمین های کشاورزی، از زمین هایی که با زمین های کشاورزی فاصله بیشتری دارند گران تر باشد. نحوه دسترسی به منابع طبیعی مانند: آب، برق، گاز، دسترسی به جاده ها، حمل و نقل نیز از دیگر عوامل مهم تاثیر گذار در قیمت زمین سردخانه هستند.

هزینه خرید تجهیزات سردخانه 40 تنی

از آنجاییکه خرید تجهیزات سردخانه بر اساس ابعاد سردخانه، نوع مبرد، دمای سردخانه و دیگر موارد می باشد، به همین نسبت هزینه خرید تجهیزات سردخانه متفاوت است. به طور مثال: قیمت خرید تجهیزات برای یک سردخانه فریونی 2 تنی با قیمت خرید تجهیزات یک سردخانه 40 تنی یکی نیست. در ذیل به طور مختصر به این موارد اشاره می کنیم.

ابعاد سردخانه

ابعاد و ظرفیت سردخانه در برآورد هزینه ساخت سردخانه بسیار مهم است، زیرا اینکه چه متراژی باید سرد نگه داشته شود در نوع تجهیزات،برند، تعداد تجهیزات سردخانه و… مهم است.

به طور مثال هزینه ساخت سردخانه 5 تنی میوه با هزینه ساخت سردخانه 40 تنی میوه یا مواد غذایی یکی نیست.

سردخانه فریونی یا آمونیاکی

سردخانه ها بر اساس گاز مبرد استفاده شده به دو نوع سردخانه فریونی و سردخانه آمونیاکی تقسیم می شوند، که بنا به متراژ سردخانه می توانیم با مشاوره با شرکت ساخت سردخانه، یکی را انتخاب کنیم.

اگر ظرفیت سردخانه کم است یا به اصطلاح سردخانه کوچک یا متوسط است سردخانه فریونی پیشنهاد می شود و در ظرفیت ها و حجم بالا یا سردخانه بزرگ سردخانه آمونیاکی پیشنهاد ما می باشد. سردخانه 40 تنی را بهتر است از نوع سردخانه فریونی بسازیم.

خرید سردخانه 40 تنی

هزینه ساخت سردخانه 40 تنی بر اساس کاربرد

سردخانه ها بر اساس کاربرد به سردخانه های مواد غذایی، دارویی، شیمیایی و … تقسیم می شوند.

از سردخانه های40 تنی مواد غذایی می توانیم به سردخانه 40 تنی میوه و سبزیجات، سردخانه 40 تنی مرکبات، سردخانه 40 تنی گوشت، سردخانه 40 تنی پسته و خشکبار و … اشاره کنیم.

سردخانه ها ثابت یا کانکسی

سردخانه های کانکسی را در هر جایی می توان نصب کرد و بعد از مدتی که لازم نداشتیم جابجا کرد، اما در سردخانه های ثابت در زمینی که خریده ایم باید اقدام به ساخت سردخانه کنیم.

اینکه از کدام نوع سردخانه استفاده کنیم در هزینه های ساخت سردخانه 40 تنی موثر است.

سردخانه ها بر اساس دما

سردخانه ها بر اساس دمای نگه داری مواد دارای تجهیزات متفاوتی می باشند، از سردخانه ها بر اساس دما می توانیم به سردخانه 40 تنی بالای صفر و سردخانه 40 تنی زیر صفر اشاره کنیم.

هزینه ساخت سردخانه 40 تنی بالای صفر

این سردخانه ها وظیفه حفظ مواد با ویژگی های تازه، مانند رنگ بو و … را دارند. معمولا در سردخانه بالای صفر دمای منفی 1 الی مثبت 8 درجه سانتی گراد را داریم.

در این سردخانه ها نیازی به انجماد نیست و همین که محصولات سرد نگه داشته شوند کافیست.

از سردخانه 40 تنی بالای صفر به سردخانه 40 تنی میوه، سردخانه 40 تنی دارو، سردخانه 40 تنی سیب زمینی و … می توانیم اشاره کنیم.

هزینه ساخت سردخانه 40 تنی زیر صفر

این سردخانه ها باید مواد را در دمای 0 الی منفی 40 درجه سانتیگراد نگه دارند زیرا به انجماد نیاز دارد.

از سردخانه های 40 تنی زیر صفر می توانیم به سردخانه 40 تنی گوشت، مرغ و ماهی، سردخانه 40 تنی لبنیات اشاره کنیم.

تحهیزات ساخت سردخانه 40 تنی

تجهیزات سردخانه 40 تنی

بعد از معلوم شدن مواردی چون زمین سردخانه، نوع سردخانه ( سردخانه بالا یا زیر صفر، سردخانه آمونیاکی یا سردخانه فریونی ) و کاربرد آن باید به طراحی و خرید تجهیزات سردخانه بپردازیم.

از تجهیزاتی که در هزینه سردخانه 40 تنی بیشترین اثر را دارند، می توانیم به کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، عایق ها و درب سردخانه اشاره کنیم.

کمپرسور سردخانه 40 تنی

کمپرسور سردخانه 40 تنی را باید مناسب با ظرفیت سردخانه انتخاب کرد زیرا کمپرسور یا موتور سردخانه مانند قلب سردخانه می باشد.

نوع برند و ظرفیت کمپرسور در هزینه ساخت سردخانه 40 تنی مهم است. برای سردخانه می توانیم از کمپرسورهای رفت و برگشتی، اسکرال یا اسکرو با برند های بیتزر آلمان، کمپرسور منیروپ دانفوس فرانسه و … یکی را انتخاب کنیم.

در انتخاب کمپرسور سردخانه 40 تنی باید به قابلیت تعمیر یا تعویض قطعات دقت کرد.

اواپراتورسردخانه 40 تنی

اواپراتورها به دلیل وظیفه ای جذب گرمایی که دارند باید متناسب با ظرفیت 40 تنی انتخاب شوند.

لیست قیمت خرید اواپراتور سردخانه 40 تنی را می توانید از کارشناسان ما در شرکت نیک نوری دریافت کنید.

کندانسور سردخانه 40 تنی

کندانسور سردخانه 40 تنی را بنا به نیاز می توانید از بین کندانسور سردخانه هوایی، کندانسور سردخانه آبی، کندانسور سردخانه تبخیری که با برند های نیک، نوین، صابکول، نیک، تبادل کار، بوران، آرشه و … در بازار موجود هستند انتخاب کنید.

عایق ها

از آنجاییکه عایق ها از اتلاف انرژی جلوگیری و دمای سردخانه را حفظ می کنند برای ساخت سردخانه 40 تنی نوع عایق بسیار مهم می باشد.

از موارد مهم در انتخاب عایق سردخانه به شریط آب و هوایی، نوع محصول نگه داری شده، دمای سردخانه می توانیم اشاره کنیم.

دیدگاهی در مورد “هزینه ساخت سردخانه 40 تنی

  1. آواتار داوود داوود گفت:

    سلام، تفاوت سردخانه های ثابت و کانکسی در هزینه ساخت چگونه است؟

    1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

      سلام، سردخانه‌های کانکسی نسبت به سردخانه‌های ثابت از لحاظ قابلیت جابجایی بیشتری برخوردار هستند. اما نصب و ساخت سردخانه ثابت نیاز به زمین مناسب و فرآیند بیشتری دارد که ممکن است هزینه بیشتری را به دنبال داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *