چیلر

چیلر سرمایشی

چیلر سرمایشی

یکی از از کاربرد های چیلر سرمایشی استفاده در ساختمان ها به عنوان سیستم تهویه مطبوع می باشد چیلر سرمایشی در کنار فن کویل ها یا هواسازها می تواند عملیات خنک سازی محیط ساختمان را بهتر از هر دستگاه دیگری انجام دهد تا کیفیت هوای محیط زندگی ما بهبود یابد.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع چیلر سرمایشی می باشد و برای شما مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب و آشنایی با انواع چیلرها را فراهم آورده است شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت چیلر سرمایشی و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

چیلر سرمایشی

چیلر سرمایشی چیست ؟

چیلر سرمایشی دستگاهی می باشد که با سیکل تبرید خود تولید آب خنک می نماید و آب خنک تولید شده توسط چیلر به سمت دستگاه هایی چون فن کویل و یا هوا ساز منتقل می شود و درون این دستگاه ها عملیات تبادل حرارت آب یا هوای محیط انجام می شود و به دلیل پایین بودن دمای آب حرارت را از هوا محیط جذب می کند و سبب خنک شدن هوا می شود و آب پس از دریافت گرمای محیط مجدد به اواپراتور چیلر منتقل می شود تا مجدد دمای آن کاهش یابد.

طرز کار چیلر سرمایشی

چیلرهای سرمایشی به گروه اصلی تراکمی و جذبی تقسیم می شوند که در اینجا ما در رابطه با چیلرهای رایج تراکمی صحبت می کنیم.

سیکل تبرید چیلر سرمایشی تراکمی تشکیل شده از سه بخش اصلی کمپرسور، اواپراتور و کندانسور می باشد که عملیات کاهش دما آب به این صورت انجام می شود که مبردی که در سیکل تبرید در گردش می باشد گرما را در قسمت اواپراتور از آب جذب می نمایند و در قسمت کندانسور گرما را به محیط بیرون منتقل می نماید.

در سیکل تبرید ابتدا گاز مبرد درون کمپرسور فشرده می شود و سپس به سمت کندانسور هدایت می شود درون کندانسور دمای گاز کاهش می یابد و به دلیل فشار بالا و دمای پایینی که دارد از حالت گاز به مایع تبدیل و سپس از کندانسور خارج شده و به سمت اواپراتور هدایت می شود.

مایع مبرد قبل از ورود به اواپراتور ابتدا از یکی شیر انبساط عبور می نماید که سبب افت فشار آن می شود و سپس وارد اواپراتور می شود و مایع مبرد به دلیل فشار بسیار پایینی که دارد تمایل به تبخیر شدن دارد و با دریافت گرمای نهان تبخیر خود از محیط اطراف یا همان سیال ثانویه که آب می باشد به گاز تبدیل می شود و از اواپراتور خارج می شود و این چرخه ادامه می یابد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلرهای صنعتی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر صنعتی مراجعه نمایید.

انواع چیلر سرمایشی تراکمی

چیلرهای سرمایشی تراکمی خود به دو گروه کلی هوا خنک و آب خنک دسته بندی می شوند که هر کدام ویژگی ها و عملکرد متفاوتی دارند که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم.

چیلر سرمایشی هوا خنک

چیلر تراکمی سرمایشی هوا خنک مجهز به کندانسور هوایی می باشد که دلیل نامگذاری این نوع چیلر می باشد چیلرهای هوا خنک استهلاک بسیار پایینی دارند و به همین دلیل هزینه تعمیر و نگهداری آنها پایین می باشد و همچنین استفاده از این دسته چیلر ها مشکلات کمتری برای مصرف کننده ایجاد می کند که سبب افزایش محبوبیت آن شده است.

چیلرهای هوا خنک برای کاهش دمای گاز مبرد از هوای محیط اطراف استفاده می نمایند و به همین دلیل در مناطق با شرایط آب و هوایی مختلف راندمان متفاوتی را ارائه می دهند و در مناطق با شرایط آب و هوایی گرم و خشک راندمان بسیار پایینی دارند و بهتر است که در این مناطق از چیلر آبی استفاده نمایید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلرهای منزل مسکونی و بررسی قیمت آنها به مقاله چیلر برای منزل مسکونی مراجعه نمایید.

چیلر سرمایشی آب خنک

چیلر تراکمی سرمایشی آب خنک مجهز به کندانسور آبی می باشد و نسبت به چیلر هوایی از راندمان بالاتری برخوردار می باشد این دسته از چیلرهای سرمایشی در برای کندانسور خود نیاز به آب دارند که معمولا آب مورد نیاز دستگاه توسط برج خنک کننده یا منابع آزاد آبی تامین می شود.

چیلر سرمایشیچیلرهای آبی به دلیل استفاده از آب برای خنک نمودن گاز مبرد راندمان بهتری دارند و همچنین به دلیل عدم نیاز به فن در قسمت کندانسور مصرف انرژی آن کاهش می یابد و در نهایت سبب کاهش مصرف انرژی آن نسبت به چیلر هوایی می شود.

در چیلر سرمایشی آبی به دلیل جریان دائمی آب در قسمت کندانسور فرسایش و نشست رسوب اتفاق می افتد که نیاز به سرویس و شستشو دائمی دارد تا عملکرد کندانسور به حالت اولیه بازگردد و راندمان آن کاهش نیابد.

جهت کسب اطلاعات دقیق تر در زمینه چیلرهای تراکمی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه چیلر تراکمی مراجعه نمایید.

قطعات چیلر سرمایشی تراکمی

در ساخت چیلرهای سرمایشی تراکمی از قطعات و تجهیزات مختلفی استفاده می شود که در ادامه برخی از مهمترین آنها اشاره می نماییم.

کمپرسور چیلر سرمایشی تراکمی

کمپرسور یا موتور چیلر مهمترین بخش چیلر می باشد که وظیفه فشرده سازی گاز مبرد را بر عهده دارد استفاده از کمپرسور با کیفیت در ساخت چیلر ضریب اطمینان دستگاه شما افزایش می دهد برندهایی چون کوپلند، دانفوس، بیتزر و دورین از برترین کمپانی های ارائه دهنده کمپرسور هستند که محصولات آنها در ایران نیز ارائه می شود و حتما قبل از خرید چیلر سرمایشی به کمپرسور آن دقت نمایید.

چیلر سرمایشی

کندانسور چیلر سرمایشی تراکمی

همانطور که اشاره نمودیم در ساخت چیلر ها از دو نوع کندانسور هوایی و آبی استفاده می شود که هرکدام ویژگی های خاص خود را داشتند و برترین برند ارائه دهنده کندانسور چیلر سرمایشی برودتی نیک نوری می باشد که با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و استفاده از بهترین مواد اولیه این تجهیزات را تولید می نماید.

شما می توانید برای بررسی قیمت چیلرهای تراکمی و کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید آنها به صفحه قیمت چیلر هوا خنک مراجعه نمایید.

اواپراتور چیلر سرمایشی تراکمی

اواپراتور مورد استفاده در چیلرهای سرمایشی از نوع آبی می باشد و معمولا از دو مدل پوسته و لوله یا صفحه ای استفاده می شود که معمولا در چیلر با ظرفیت بالا از اواپراتور پوسته و لوله استفاده می شود و در مینی چیلر ها و چیلرهای ظرفیت پایین از اواپراتور صفحه که راندمان بالاتری دارد استفاده می شود.

یکی از کاربردهای چیلر در صنعت استفاده از آن برای خنک نمودن قطعات تولیدی توسط دستگاه تزریق پلاستیک می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه قیمت چیلر دستگاه تزریق مراجعه نمایید.

قیمت چیلر سرمایشی

قیمت چیلر سرمایشی به عوامل متعددی بستگی دارد که مهمترین آن ظرفیت چیلر و نوع چیلر می باشد که پس از مشخص شدن این دو عامل باید تجهیزات استفاده شده در چیلر را بررسی نماییم و به برند قطعاتی چون کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، شیرآلات و تجهیزات کنترلی دقت نمایید مخصوصا برند و تعداد تجیهزات و کنترلی و شیر آلات استفاده شده در ساخت چیلر به این دلیل که این قطعات تاثیر بسزایی در عملکرد و هزینه های نگهداری دستگاه شما دارند.

صنایع برودتی نوری در ساخت چیلر سرمایشی از برترین قطعات و تجهیزات اروپایی استفاده می نماید و عملکرد صحیح با رانمان بالا چیلر را به شما اطمینان می دهد و که می توانید برای دریافت جزئیات بیشتر در رابطه با این چیلر ها با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع چیلرها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر مراجعه نمایید.

دیدگاهی در مورد “چیلر سرمایشی

  1. آواتار خدامی خدامی گفت:

    سلام ،برای خرید چیلر سرمایشی هوا خنک برای شهر تهران چه کاری باید انجام دهم ؟

    1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

      سلام ، با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید و نوع و برند چیلر سرمایشی هوا خنک مد نظر خود را اعلام کنید تا برایتان ارسال گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *