کندانسور سردخانه زیر صفر

کندانسور سردخانه زیر صفر

کندانسور بخش جدایی ناپذیر تمامی سیستم های برودتی می باشد که در سردخانه های زیر صفر نیاز به کندانسور های بسیار قوی می باشد تا تامین بار برودتی مورد نیاز امکان پذیر شود. کندانسور سردخانه زیر صفر می تواند در مدل های مختلفی طراحی و تولید شود که در ادامه آن ها را با شما در میان می گذاریم.

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان به همراه استعلام بهترین قیمت انواع کندانسور ها همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

کندانسور سردخانه زیر صفر چیست ؟

در ساخت هر سیستم برودتی نیاز به کندانسور داریم وظیفه این قطعه در سیکل برودتی به این صورت می باشد که مبرد پس از فشرده شدن در کمپرسور، دمای آن بسیار افزایش می یابد و به سمت کندانسور هدایت می شود در این مرحله کندانسور مبرد گازی شکل را خنک می کند.

کندانسور سردخانه زیر صفر

مبرد به دلیل فشار بالایی که دارد پس از خنک شدن از حالت گاز به مایع تبدیل و آماده ورود به اواپراتور می شود مبرد قبل از ورود به اواپراتور ابتدا با عبور از شیر انبساط فشار آن کاهش می یابد و پس از ورود به اواپراتور به دلیل فشار بسیار پایینی که دارد تمایل به تبخیر شدن پیدا می کند و با دریافت گرما محیط اطراف از حالت مایع به گاز تبدیل می شود.

چرخه ای که در بالا توضیح دادیم ادامه پیدا می کند و عملیات خنک سازی سردخانه انجام می شود و کندانسور باید به صورت دائم عملیات تقطیر و خنک سازی مبرد را انجام دهد تا سیکل تبرید کار خود را ادامه دهد.

جهت دریافت اطلاعات فنی بیشتر در زمینه کندانسور های سردخانه و استعلام قیمت آن به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه قیمت کندانسور سردخانه مراجعه نمایید.

انواع کندانسور سردخانه زیر صفر

در ساخت سردخانه زیر صفر می توان از انواع کندانسور های تولید شده برای صنعت برودت استفاده نمود و نکته قابل اهمیت ظرفیت آنها می باشد که باید متناسب با حجم و دمای سردخانه ظرفیت مناسبی داشته باشند. در ساخت سردخانه زیر صفر بر اساس موقعیت مکانی، شرایط اقلیمی، نوع سردخانه، ابعاد زمین و حجم سردخانه می توان یکی از انواع مختلف کندانسور سردخانه را انتخاب نمود که در ادامه انواع کندانسور سردخانه زیر صفر را برای شما توضیح می دهیم.

کندانسور سردخانه زیر صفر آبی

کندانسور سردخانه زیر صفر آبی که به صورت پوسته و لوله طراحی می شود عملیات خنک سازی مبرد را با استفاده از انتقال حرارت به آب انجام می دهد طراحی کندانسور پوسته و لوله به این صورت می باشد که شامل یک پوسته بوده و درون آن با تعداد زیادی لوله پر شده است نحوه علکرد کندانسور به این صورت می باشد که درون لوله ها دائما آب خنک در جریان می باشد و درون پوسته مبرد در جریان می باشد که با برخورد به لوله های آب حرارت خود را به آب درون لوله منتقل می کند و تبدیل به مایع می شود.

کندانسور سردخانه زیر صفر

کندانسور سردخانه زیر صفر آبی مناسب استفاده در مکان هایی می باشد که دسترسی به منابع آبی آزاد راحت می باشد و یا کندانسور های هوایی راندمان مناسبی نداشته باشند و از دیگر مزایایی که کندانسور آبی دارد می توان به ابعاد کوچک آن در مقایسه با ظرفیت آن اشاره نمود و همچنین کندانسور های آبی از مصرف برق بسیار پایینی برخوردار هستند و در مکان هایی که امکان تامین برق مصرفی کندانسور های هوایی نیست گزینه بسیار مناسبی هستند.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های هوایی به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور آبی بازدید نمایید.

کندانسور سردخانه زیر صفر هوایی

کندانسور سردخانه زیر صفر هوایی گرمای مبرد، که درون کویل در جریان می باشد را از طریق جریان هوای شدیدی که فن ها ایجاد می کنند به محیط اطراف منتقل می نماید این کندانسور ها طول عمر بالایی دارند و تعمیر و نگهداری آن ها آسان و کم هزینه می باشد.

معمولا هزینه ساخت کندانسور سردخانه زیر صفر هوایی در مقایسه با کندانسور آبی بیشتر می باشد اما به دلیل هزینه پایین نگهداری محبوبیت بیشتری دارند و در اکثر پروژه ها از این نوع کندانسور استفاده می شود مگر اینکه کندانسور هوایی راندمان مناسبی نداشته باشد و یا به دلایل دیگر امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد.

کندانسور سردخانه زیر صفر

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های هوایی به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور هوایی نیک بازدید نمایید.

کندانسور سردخانه زیر صفر تبخیری

کندانسور سردخانه زیر صفر تبخیری در ظرفیت های بالایی طراحی و تولید می شود نحوه عملکرد این کندانسور به این صورت می باشد که با استفاده از آب و هوا به صورت همزمان عملیات خنک سازی را انجام می دهند. کندانسور سردخانه زیر صفر تبخیری تشکیل شده از یک کویل حرارتی که در بالای آن تعدادی نازل آب قرار دارد و در پایین آن یک یا چند فن وجود دارد که هوا را به سمت بالا هدایت می کند و در زیر کویل یک تشتک وجود دارد که آب باقیمانده روی کویل در آن جمع آوری و مجدد توسط پمپ بر روی کویل پاشیده می شود.

در کندانسور سردخانه زیر صفر تبخیری بر روی کویل حرارتی آب به صورت یکنواخت توسط نازل هایی پاشیده می شود و قطرات ریز آب با برخورد به سطح کویل حرارت مبرد جاری درون کویل را دریافت می کنند و تبخیر می شوند و وزش باید از سمت پایین کویل باعث می شود عملیات تبخیر آب با سرعت بالاتری انجام شود و هوای گرم و مرطوب به سرعت از محفظه کندانسور خارج شود.

کندانسور سردخانه زیر صفر

از کندانسور سردخانه زیر صفر تبخیری معمولا در ساخت سردخانه های آمونیاکی بسیار عظیم استفاده می شود و این مدل کندانسور ها را می توان در مقایسه با دو مدل دیگر در ظرفیت های بسیار بالاتری طراحی و تولید نمود و همچنین همانند دیگر کندانسور ها امکان استفاده به صورت موازی وجود دارد.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های تبخیری به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور تبخیری بازدید نمایید.

کندانسور سردخانه زیر صفر آمونیاکی

کندانسور سردخانه زیر صفر آمونیاکی از جنس فولاد ساخته می شود و امکان استفاده از فلز های رنگی مانند مس در ساخت کندانسور سردخانه زیر صفر آمونیاکی وجود ندارد این کندانسور ها در ظرفیت های بسیار بالایی طراحی و تولید می شود تا امکان استفاده از آن ها در سردخانه های عظیم آمونیاکی امکان پذیر باشد.

هزینه ساخت کندانسور های آمونیاکی در مقایسه با کندانسور های فریونی بیشتر می باشد به این دلیل که ساخت کندانسور فولادی و استیل سخت تر از کندانسور های مسی می باشد و همچنین به دلیل پایین بودن ضریب انتقال حرارت فولاد در مقایسه با مس باید کندانسور سردخانه زیر صفر آمونیاکی را در ابعاد بزرگتری طراحی و تولید نماییم.

قیمت کندانسور سردخانه زیر صفر

قیمت کندانسور سردخانه زیر صفر بر اساس مدل و ظرفیت متغییر می باشد و شما پس از در نظر گرفتن شرایط محل راه اندازی سردخانه و انجام محاسبات لازم می توانید برای استعلام قیمت کندانسور سردخانه زیر صفر خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید و همچنین می توانید تمامی مراحل انتخاب و انجام محاسبات را به ما واگذار کنید تا بر اساس سردخانه زیر صفر شما بهترین انتخاب را برای شما انجام دهیم.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه انواع کندانسور ها به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه کندانسور مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …