کندانسور سردخانه چیست ؟

کندانسور سردخانه

کندانسور سردخانه از جمله تجهزات مهم سیستم برودتی می باشد که در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود که این دستگاه بر اساس ظرفیت برودتی سردخانه، شرایط آب و هوایی و چندین معیار دیگر انتخاب می شود.

کندانسور های سردخانه را می توان به دو صورت دسته بندی نمود یکی بر اساس مبرد مورد استفاده و دیگری نحوه خنک سازی آن ها می باشد.

دسته بندی بر اساس مبرد مورد استفاده:

  • کندانسور سردخانه آمونیاکی
  • کندانسور سردخانه فریونی

کندانسور سردخانه آمونیاکی

در ساخت این نوع کندانسور امکان استفاده از مس و دیگر فلزات رنگی نمی باشد و معمولا لوله های این کندانسور از جنس فولاد می باشد این نوع کندانسور در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود که بر اساس نیاز مورد استفاده قرار میگیرند.

مس در مقایسه با فولاد از ضریب انتقال حرارت بالاتری برخوردار می باشد ولی به دلیل واکنش مس با آمونیاک امکان استفاده از آن در سیستم های برودتی آمونیاکی نمی باشد به همین دلیل ظرفیت کندانسور کاهش می یابد و باید آن را در ابعاد بزرگتری طراحی و تولید نماییم.

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان به همراه استعلام بهترین قیمت انواع کندانسور ها همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

کندانسور سردخانه

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع کندانسور در سراسر داخل و خارج از کشور می باشد و شما می توانید برای خرید کندانسور در چابهار بر روی لینک آن کلیک نمایید.

کندانسور سردخانه فریونی

در ساخت کندانسور فریونی معمولا از لوله های مسی استفاده می شود که ضریب انتقال حرارت بسیار بالایی دارد و فرم دادن این آلیاژ نسبت به فولاد بسیار راحت تر می باشد و ساخت کندانسور های فریونی در مقایسه با کندانسور های آمونیاکی راحت تر می باشد و در ظرفیت یکسان ابعاد کوچکتری دارند.

جهت دریافت اطلاعات فنی بیشتر در زمینه کندانسور های سردخانه و استعلام قیمت آن به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه قیمت کندانسور سردخانه مراجعه نمایید.

این نوع کندانسور هم در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود و تنوع کندانسور های فریونی و آمونیاکی مثل یکدیگر می باشند با این تفاوت که آلیاژ استفاده شده در ساخت آنها متفاوت می باشد.

انواع کندانسور سردخانه بر اساس نحوه انتقال حرارت :

  • کندانسور سردخانه هوایی
  • کندانسور سردخانه آبی
  • کندانسور سردخانه تبخیری

کندانسور سردخانه هوایی

این کندانسور با استفاده از هوای محیط عملیات خنک سازی را انجام می دهد به این صورت که کندانسور هوایی تشکیل شده از یک کویل حرارتی که شامل لوله های رفت و برگشتی می باشد و بر روی این لوله ها فین ها با فاصله بسیار کم از یکدیگر قرار گرفته اند و بر اساس ابعاد و ظرفیت کندانسور یک یا چند فن بر روی این دستگاه وجود دارد که هوا را با فشار از میان آن عبور می دهد تا دمای کندانسور کاهش یابد.

این کندانسور دارای طراحی های مختلفی می باشد و به صورت عمودی، افقی، V شکل و غیره طراحی و تولید می شود تا در مکان های مختلف قابل استفاده باشند.

کندانسور سردخانه هوایی در محیط های بسیار گرم و خشک راندمان بسیار پایینی دارد و بهتر است که در این مناطق از دو مدل دیگر استفاده شود تا عملیات خنک سازی و تقطیر مبرد را به خوبی انجام دهند.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های هوایی به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور هوایی نیک بازدید نمایید.

کندانسور سردخانه آبی

این کندانسور که در حال حاضر به صورت پوسته و لوله طراحی می شود از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به این دلیل که عملیات خنک سازی را با استفاده از آب انجام می دهد و عملکرد این کندانسور به این صورت می باشد که در قسمت پوسته مبرد در جریان می باشد و تعداد بسیار زیادی لوله در این پوسته قرار دارد که درون آن آب یا هر مایع واسط دیگری در جریان می باشد و مبرد با برخورد به این لوله ها حرارت خود را به سیال درون آن منتقل می کند تا خنک و تقطیر شود.

کندانسور های آبی به دلیل تماس دائمی که با آب دارند نیاز به تعمیر و سرویس دوره ای دارند و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه تعمیر کندانسور مراجعه نمایید.

کندانسور سردخانه

این کندانسور ها مصرف انرژی بسیار پایینی دارند به این دلیل که نیاز به فن های زیاد و پر قدرت ندارند و از سمت دیگر به دلیل استفاده از آب برای خنک سازی مبرد از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تولید کندانسور ها به شما پیشنهاد میکنیم که به صفحه ساخت کندانسور و طراحی کندانسور مراجعه نمایید.

کندانسور تبخیری سردخانه

این کندانسور از آب و هوا به صورت همزمان برای خنک سازی مبرد استفاده می کند این کندانسور ها طراحی بسیار حرفه ای دارند و معمولا در ظرفیت های بسیار بالا ساخته می شوند. نحوه عملکرد این کندانسور به این صورت می باشد که با استفاده از تبخیر آب عملیات خنک سازی را انجام میدهد.

ساختار این کندانسور به این صورت می باشد که یک کویل حرارتی در نیمه بالایی دستگاه قرار دارد و مبرد در آن گردش می کند و بالای کویل تعدادی نازل قرار گرفته است که وظیفه آن ها پاشیدن آب به صورت یکسان بر روی کویل می باشد و در پایین دستگاه یک یا چند فن وجود دارد که هوا را با سرعت به سمت بالا دستگاه هدایت می کند و جلو این فن ها یک تشتک قرار دارد که آب باقیمانده روی کویل درون در آن جمع می شود.

در این کندانسور سردخانه با پاشیده شدن آب بر روی کویل دستگاه حرارت مبرد به آب منتقل می شود و اماده تبخیر می شود و سپس با وزش باد از پایین عملیات تبخیر را سرعت می بخشد و آب به سرعت حرارت مورد نیاز برای تبخیر را جذب می کند و بخار می شود و سپس هوای گرم و مرطوب از محیط کندانسور سردخانه خارج می شود.

کندانسور سردخانه

از این کندانسور معمولا در ساخت سردخانه های عظیم آمونیاکی استفاده می شود جنس لوله های این کندانسور از استیل و یا آهن گالوانیزه شده می باشد تا در اثر تماس دائمی با آب خراب نشود.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های تبخیری به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور تبخیری بازدید نمایید.

هزینه ساخت کندانسور سردخانه

قیمت کندانسور سردخانه بر اساس ظرفیت و مدل آن متفاوت می باشد و عواملی دیگر چون آلیاژ استفاده در ساخت کندانسور، نوع و آلیاژ فین ها، تکنولوژی ساخت، مدل لوله ها استفاده شده، بدنه دستگاه، برند و نوع فن استفاده شده، برند کندانسور و چندین معیار دیگر وجود دارد که هزینه ساخت کندانسور سردخانه را تحت تاثیر قرار می دهد و شما باید به این موارد هنگام خرید کندانسور سردخانه دقت نمایید.

انتخاب کندانسور سردخانه

برای انتخاب کندانسور سردخانه باید ابتدا بر اساس شرایط اقلیمی منطقه و چند معیار دیگر نوع کندانسور را انتخاب نمایید و سپس به انجام محاسبات لازم بپردازید برای این کار به شما توصیه می کنم که از مشاوره یک متخصص استفاده نمایید تا این محاسبات و انتخاب کندانسور را با دقت بالایی برای شما انجام دهد اگر کندانسور بر اساس ظرفیت مورد نیاز تمامی فصول سال انتخاب نشود ممکن است که به دیگر تجهیزات برودتی آسیب وارد کند و خسارت سنگینی به مجموعه شما وارد نماید.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه انواع کندانسور ها به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه کندانسور مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …