کندانسور

کندانسور صنعتی

کندانسور صنعتی

کندانسور صنعتی در صنایع مختلفی چون پتروشیمی، پالایشگاه، سردخانه، چیلرهای صنعتی و بسیاری دیگر از مراکز صنعتی مختلف استفاده می شود.

در اینجا شما را با عملکرد کندانسور صنعتی و اجزای آن آشنا می کنیم تا برای خرید کندانسور صنعتی اطلاعات کاملی داشته باشید.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع کندانسور صنعتی می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت کندانسور صنعتی و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

کندانسور صنعتی

کندانسور صنعتی چیست ؟

وظیفه کندانسور های کاهش دمای سیال ورودی و تبدیل آن به مایع می باشد که این عملیات در کندانسور صنعتی به شیوه های مختلفی انجام می شود و همیشه سعی بر این بوده است که این کندانسور ها را با بیشترین راندمان طراحی و تولید نماییم.

کندانسور های صنعتی برای خنک سازی گاز حرارت آن را به یک سیال ثانویه منتقل می کنند و این سیال هم با یکدیگر ترکیب نمی شوند.

سیال ثانویه مورد استفاده برای خنک سازی گاز می تواند آب یا هوا باشد که بر اساس نوع کندانسور این تبدل حرارت بین گاز درون کندانسور و آب یا هوا انجام می شود.

صنایع برودتی نوری انواع کندانسور های صنعتی را در سراسر داخل و خارج از ایران ارائه می نماید و برای خرید آن در تهران می توانید به صفحه کندانسور در تهران مراجعه نمایید.

انواع کندانسور صنعتی

کندانسور ها را می توان بر اساس ساختار و سیال ثانویه که حرارت را به آن منتقل می کنند دسته بندی نمود که در زیر یک دسته بندی کلی از این محصول را می توانید مشاهده نمایید.

 • کندانسور هوایی
  • کندانسور هوایی با جریان طبیعی
  • کندانسور هوایی با جریان اجباری
 • کندانسور آبی
  • کندانسور پوسته و لوله
  • کندانسور دو لوله ای
  • کندانسور کویل و لوله مارپیچ
 • کندانسور تبخیری

هر کدام از این کندانسور ها دارای عملکرد و طراحی متفاوتی می باشند که در ادامه هر کدام را به صورت مجزا توضیح می دهیم.

کندانسور صنعتی هوایی

این نوع کندانسور که در دو مدل مختلف طراحی و تولید می شود تبادل حرارتی خود را با هوای محیط اطراف انجام می دهد که هر مدل را به صورت مجزا شرح می دهیم.

کندانسور صنعتی هوایی با جریان طبیعی

کندانسور های با جریان طبیعی هوا دارای یک کویل می باشند که حرارت گاز درون خود را به محیط اطراف منتقل می کنند ساختار کویل این کندانسور تشکیل شده از چندین ردیف لوله می باشد که بر روی این لوله ها فین های آلومینیومی قرار گرفته است و سطح تبادل حرارت با هوای اطراف را افزایش داده است جنس لوله های کویل معمولا از مس می باشد به این دلیل که ضریب انتقال حرارت بالایی دارد.

هوای میان کویل بر اثر مجاورت و برخورد به سطح آن حرارت گاز درون کندانسور را جذب می کند و همانطور که می دانید هوای گرم سبک بوده و به سمت بالا منتقل می شود و هوای تازه و خنک جایگزین هوای گرم می شود و به این صورت عملیات خنک سازی گاز انجام می شود.

کندانسور صنعتی هوایی با جریان اجباری

در این نوع کندانسور صنعتی بجای استفاده از جریان طبیعی هوا از جریان اجباری استفاده می شود و هوا با سرعت و فشار بیشتری از میان کویل عبور می کند و باعث افزایش ضریب انتقال حرارت می شود در این نوع کندانسور صنعتی بر روی کویل یک یا چند فن نصب می شود که باعث می شود دائما هوای خنک در مجاورت سطح کویل قرار داشته باشد.

در طراحی این کندانسور ها می توان فاصله بین فین ها را بسیار کمتر کرد تا سطح انتقال حرارت افزایش یابد و از سمت دیگر به دلیل وجود فن ها عملیات گردش هوا متوقف می شود و ظرفیت کندانسور افزایش می یابد.

در طراحی این کندانسور ها از متودهای جدید استفاده می شود تا ضریب انتقال حرارت افزایش و راندمان دستگاه بهبود یابد تا بتوانیم کندانسور های کم مصرف طراحی و تولید نماییم.

کندانسور صنعتیاستفاده از لوله های اینر گرو و فین های موجدار روش های افزایش تبدل حرارت می باشد که در ساختار کندانسور های هوایی جدید استفاده می شود.

یکی از بزرگترین تولید کنندگان کندانسور در ایران صنایع برودتی نیک می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کندانسور نیک مراجعه نمایید.

کندانسور صنعتی آبی

این نوع کندانسور که در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود از آب به عنوان سیال ثانویه استفاده می کند و بهترین نوع آن کندانسور پوسته و لوله می باشد که راندمان بسیار بالایی دارد و دیگر مدل ها به دلیل راندمان پایین و مشکلات ساختاری کمتر استفاده می شوند.

عملکرد کندانسور پوسته و لوله به این صورت می باشد که درون لوله آب جریان دارد و گاز مورد نظر وارد پوسته می شود و در اثر برخورد با لوله ها خنک شده و به مایع تبدیل می شود و سپس از کندانسور خارج می شود.

کندانسور های آبی پوسته و لوله از راندمان بسیار بالایی برخوردار می باشند و به دلیل عدم وجود فن مصرف انرژی بسیار پایینی دارند به همین دلیل بسیار کاربردی می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این دسته از کندانسور ها به شما پیشنهاد میکنیم که به صفحه کندانسور آبی مراجعه نمایید.

کندانسور صنعتی

کندانسور صنعتی تبخیری

کندانسور های تبخیری از آب و هوا به صورت همزمان جهت خنک سازی گاز استفاده می شوند که باعث می شود راندمان بسیار بالایی داشته باشند. اجزای این کندانسور شامل کویل، فن، نازل آب، مخزن جمع آوری آب و غیره می باشد.

عملکرد کندانسور تبخیری به این صورت می باشد که آب توسط نازل هایی بر روی سطح کویل پاشیده می شود و جریان هوا توسط فن ها از سمت پایین به بالا در حرکت می باشد آب پاشیده شده روی کویل گرما گاز درون کویل را جذب می کند و آماده تبخیر می شود که به دلیل وجود جریان هوا سرعت تبخیر آب افزایش می یابد و هوای گرم سریعا از محیط خارج می شود و گاز درون کویل خنک می شود.

معمولا جنس این کندانسور ها از استیل یا آهن گالوانیزه شده می باشد که در اثر وجود آب در مجارت آن دچار فرسودگی و خرابی نشود و طول عمر بالایی داشته باشند.

کندانسور های تبخیری را معمولا در ابعاد بزرگی طراحی و تولید می کنند و در پروژهای صنعتی مختلفی چون سردخانه های آمونیاکی و فریونی استفاده می کنند این کندانسور در مناطق با آب و هوای گرم و خشک راندمان بسیار بالا دارند و بسیار کاربردی می باشند.

کندانسور های تبخیری با کویل استیل دارای راندمان و کیفیت بسیار بالایی می باشد و می توان از آن در سبستم های برودتی آمونیاکی استفاده نمود جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این دسته از کندانسور ها به صفحه کندانسور استیل مراجعه نمایید.

کندانسور صنعتی

فروش کندانسور صنعتی

فروش کندانسور های صنعتی برای کاربردها و شرایط کاری مختلف طراحی متفاوتی دارند و شما باید دستگاهی متناسب با نیاز خود تهیه نمایید صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع کندانسور ها و کویل های حرارتی می باشد و کارشناسان این شرکت می توانند شما را در انتخاب و خرید کندانسور صنعتی مناسب راهنمایی نمایند تا شما مناسب ترین دستگاه را برای تجهیزات صنعتی خود تهیه نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور ها به شما پیشنهاد میکینم که به صفحه محصول کندانسور مراجعه نمایید.

دیدگاهی در مورد “کندانسور صنعتی
 1. آواتار مرتضوی مرتضوی گفت:

  سلام یک کندانسور صنعتی برای سردخانه 5000 تنی لازم دارم ، ممنون میشم برای خریدش راهنمایی ام کنید .

  1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

   سلام ، کندانسور سردخانه صنعتی 5000 تنی را می توانید از برند نیک تهیه کنید .
   کافیست با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید تا مراحل ارسال را برایتان شرح دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *