سردخانه

کندانسینگ یونیت سردخانه چیست؟

کندانسینگ یونیت

در مقاله ی کندانسینگ یونیت سردخانه قصد داریم با بررسی فنی کندانسینگ یونیت، معرفی انواع condensing Unit، قیمت کندانسینگ یونیت ، برند های خوب کندانسینگ یونیت و موارد دیگر شما را در خرید کندانسینگ یونیت سردخانه مناسبِ کسب و کار خود یاری کنیم.

سیستم انجماد یکی از مهمترین موارد در سردخانه ها برای نگه داری، افزایش طول عمر و کیفیت مواد است که برای داشتن هوای مطلوب سردخانه تجهیزات و سیستم های مختلفی است که از مهمترین آنها به به اوپراتور، کندانسور، کمپرسور، شیرآلات می توان اشاره کرد.

کندانسینگ یونیت چیست ؟

در واقع کندانسینگ یونیت (Condensing Unit) یک سیستم خنک کننده است که از چندین دستگاه مختلف که مهمترین آن کمپرسور و کندانسور می باشد تشکیل شده است.

در این یونیت گاز مبرد توسط کمپرسور فشرده می شود و سپس توسط کندانسور خنک و به مایع تبدیل می شود و به سمت اواپراتور هدایت می شود.

کندانسینگ یونیت سردخانه

مجموعه ای از کندانسور، کمپرسور و سایر شیرآلات و کنترلجات که به صورت یک جا جمع آوری و در سردخانه تعبیه شده و بار برودتی مورد نیاز سردخانه یا سیستم تبریدی را تامین و به سمت اواپراتور منتقل می نماید، را کندانسینگ یونیت سردخانه می گوییم.

کندانسینگ یونیت سردخانه بر اساس نوع  ساخت سردخانه (بالای صفر/ زیر صفر)، ظرفیت سردخانه و دیگرعوامل تاثیر گذار در ساخت سردخانه طراحی و تولید می شود که در ادامه به برخی از این مشخصات فنی اشاره می نماییم.

خرید کندانسینگ یونیت سردخانه

نوع و برند قطعات و تجهیزات، محاسبه دقیق بار برودتی مورد نیاز (دمای مورد نیازسردخانه بالا یا پایین صفر) محیط، شرایط آب و هوایی، میزان استفاده از سردخانه از موارد مهمی است که قبل خرید کندانسینگ یونیت سردخانه باید به آن توجه کنیم تا سردخانه بیشترین کارایی را داشته باشد.

به طور مثال اینکه سردخانه چند تن مواد را باید سرد کند یا در شهر با آب و هوای گرم یا سرد واقع شده و میزان مراجعه به سردخانه (باز و بسته شدن درب سردخانه) چند بار و چه مدت است، واینکه چه میزان درجه سردی لازم داریم و… در انتخاب نوع کندانسینگ یونیت سردخانه مهم است.

قیمت کندانسینگ یونیت سردخانه

معمولا قیمت کندانسینگ یونیت سردخانه به عوامل مختلفی مانند برند کندانسینگ، ظرفیت، تجهیزات و قطعات نصب شده در آن بستگی دارد و می توانیم بنا به نیاز ارزان ترین کندانسینگ یونیت راانتخاب کنیم.

مشخصات فنی کندانسینگ یونیت سردخانه

کندانسینگ یونیت سردخانه باید به صورت کاملا دقیق و با استفاده از قطعات و تجهیزات کامل حفاظتی و امنیتی طراحی و تولید شود که صنایع برودتی نوری با بهره گیری از دانش فنی روز خود در ساخت این یونیت ها تجهیزات امنیتی کاملی را برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کمپرسور و دیگر بخش های سیکل تبرید نصب می نماید و برای افزایش ضریب اطمینان این تجهیزات کنترلی و حفاظتی از محصولات با کیفیت بالا تولید کمپانی هایی چون دانفوس و کستل می باشند.

صنایع برودتی نوری پس از ساخت یونیت، آن ها را با استفاده از گاز ازت در 3 مرحله تست می نماید تا از عدم نشت گاز سیستم اطمینان یابد و سپس کل مسیر لوله پلمپ می نماید تا زمان نصب و راه اندازی رطوبت و دیگر آلودگی ها در خط لوله وجود نداشته باشد.

نحوه جوش لوله های مسی به یکدیگر و نحوه قرار گیری این لوله ها در ساخت کندانسینگ یونیت بسیار مهم می باشد که باید به صورت اصولی و بر اساس یافته های جدید علم تبرید طراحی و تولید شود که صنایع برودتی نوری تمامی این نکات و جزئیات را در ساخت یونیت های خود رعایت می نماید.

صنایع برودتی نوری از بزرگترین تولید کنندگان یونیت کندانسینگ در ایران می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت کندانسینگ یونیت و دریافت مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب صحیح کندانسینگ یونیت با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

انواع کندانسینگ یونیت

کندانسینگ یونیت ها را می توان بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی نمود که در ادامه به برخی از آنها اشاره می نماییم.

کندانسینگ یونیت هوا خنک Air cooled condensing unit

کندانسینگ یونیت هوا خنک مجهز به کندانسور هوایی می باشد و به همین دلیل نامگذاری شده است راندمان این کندانسور به شرایط آب و هوایی محل نصب بستگی دارد به این دلیل که برای کاهش دمای گاز مبرد از هوای محیط اطراف استفاده می نماید.

معمولا کندانسور های هوایی در مقایسه با کندانسور های آبی در شرایط جوی مساعد هزینه تعمیر و نگهداری پایین و طول عمر بالایی دارند که البته به کیفیت و تولید کننده کندانسور نیز بستگی دارد و اگر کندانسور هوایی به صورت اصولی با استفاده از مواد اولیه مرغوب و تکنولوژی ساخت جدید تولید شده باشد مشکلی برای آن ایجاد نمی شود.

کندانسینگ یونیت هوا خنک Air cooled condensing unit مجهز به کندانسور هوایی می باشد ،برای خرید کندانسینگ یونیت هوا خنک یا قیمت ارزانترین کندانسینگ یونیت هوا خنک به سایت نوری مراجعه کنید .

برای خرید بهترین کندانسورهوایی حتما صفحه کندانسورهای هوایی را مطالعه کنید.

کندانسینگ یونیت آب خنک Cool water condensing unit

کندانسینگ یونیت آب خنک مجهز به کندانسور آبی می باشد و برای کاهش دما گاز مبرد از آب استفاده می نماید این نوع کندانسور ها راندمان بالاتری نسبت به مدل هوایی دارند که دلیل آن استفاده از آب برای جذب گرمای گاز مبرد می باشد.

این نوع کندانسور ها نیاز به یک منبع تامین کننده آب خنک دارند که بتواند با استفاده از آن عملیات کندانسینگ را به درستی انجام دهد که معمولا در کنار این نوع کندانسینگ یونیت های یک برج خنک کننده نیز نصب می شود تا آب مورد نیاز یونیت را تامین نماید.

در یونیت آب خنک به دلیل جریان دائمی آب در آن رسوب و فرسایش اتفاق می افتد که باعث افت راندمان و خرابی کندانسور می شود به همین دلیل باید کندانسور های آبی را به صورت منظم سرویس و شستشو نمایید.

کندانسینگ یونیت اب خنک Cool water condensing unit مجهز به کندانسور آبی می باشد ،برای خرید کندانسینگ یونیت آب خنک یا قیمت ارزانترین کندانسینگ یونیت آب خنک به سایت نوری مراجعه کنید .

برای خرید بهترین کندانسورآبی حتما صفحه کندانسور آبی را مطالعه کنید.

کندانسینگ یونیت عمودی Vertical condensing unit

کندانسینگ یونیت عمودی به یونیتی می گویند که کندانسور هوایی آن به صورت عمودی نصب می شود کمپرسور و دیگر تجهیزات مقابل آن قرار می گیرند و جهت پرتاب باد فن ها معمولا از داخل به بیرون می باشد که بر اساس شرایط محل نصب می توان آن را تغییر داد.

کندانسینگ یونیت افقی Horizontal unit condensing

کندانسینگ یونیت افقی به این صورت می باشد که کندانسور های هوایی به صورت افقی بر روی یونیت قرار میگیرند و کمپرسور و دیگر تجهیزات در زیر کندانسور نصب می شوند و جهت پرتاب باد کندانسور ها معمولا به سمت بالا می باشد که بر اساس نیاز انتخاب و نصب می شوند.

اجزا کندانسینگ یونیت

در ساخت این یونیت ها از تجهیزات و قطعات مختلفی استفاده می شود که در ادامه برخی از مهمترین آنها اشاره می نماییم.

کمپرسور کندانسینگ یونیت

کمپرسور مهمترین بخش سیکل تبرید تراکمی می باشد این دستگاه در ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شود و دارای مدل های مختلفی چون پیستونی، اسکرال و اسکرو می باشد که بر اساس نیاز انتخاب می شوند. این دستگاه نیز توسط کمپانی های مختلفی در دنیا تولید می شود که معروف ترین آنها عبارتند از کمپانی بیتزر، کوپلند، دورین و دانفوس که کیفیت ساخت کمپرسور های این شرکت ها بسیار بالا بوده و سبب افزایش ضریب اطمینان سردخانه شما می شود.

اجزای کندانسینگ یونیت ،خرید کندانسینگ یونیت ،قیمت کندانسینگ یونیت

کندانسور کندانسینگ یونیت

کندانسور دستگاه می باشد که گاز مبرد فشرده شده در کمپرسور را به مایع تبدیل می نماید. در این دستگاه دمای گاز مبرد کاهش می یابد و به دلیل فشار بالایی که دارد نقطه میعان آن افزایش یافته و سریعتر به مایع تبدیل می شود.

اویل سپراتور

اویل سپراتور دستگاهی می باشد که روغن موجود در مخلوط گاز و روغن خروجی از کمپرسور را از یکدیگر تفکیک می نماید و از ورود روغن به خط لوله جلوگیری می نماید و روغن تفکیک شده از گاز را مجدد به درون کمپرسور هدایت می نماید. 

رسیور

رسیور دستگاه می باشد که در اغلب یونیت ها نصب می شود این قسمت از یونیت مایع مبرد را درون خود ذخیره می نماید تا تعداد دفعات روشن و خاموش شدن کمپرسور کاهش یابد.

سوالات متداول

اجزای اصلی کندانسینگ یونیت شامل کمپرسور،کندانسور، فن‌های خنک‌کننده و مبدل حرارتی هستند.

ظرفیت خنک‌سازی، کیفیت ساخت، نوع فن‌ها و سیستم‌های حرارتی، برند و اندازه کندانسینگ یونیت بر قیمت آن تأثیرگذار هستند.

بله، برندهای تجاری از کندانسینگ یونیت‌ها وجود دارند، از جمله برندهای معتبر مانند Bitzer, Copeland, Danfoss

دیدگاهی در مورد “کندانسینگ یونیت سردخانه چیست؟

 1. آواتار سهند سلیمی سهند سلیمی گفت:

  سلام
  شیرآلات کندانسینگ یونیت سردخانه تولید شده توسط شرکت شما از چه برندی می باشد و همچنین بفرمایید که سایر تجهیزات استفاده شده از برندهای معتبر می باشند ؟

  1. آواتار مدیر سایت مدیر سایت گفت:

   سلام و درود خدمت شما
   ما در ساخت کندانسینگ یونیت سردخانه از شیرآلات و کنترلجات دانفوس و کستل استفاده می نماییم که کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند. تمامی تجهیزات مانند بال ولو، اویل سپراتور، شیر قطع کن، سایت گلس، فیلتر درایر، مایع شکن، شیر یکطرفه، چک ولو و سایر تجهیزات همه از برندهای دانفوس یا کستل می باشند.
   سایر تجهیزات کندانسینگ یونیت سردخانه مانند کمپرسور و کندانسور نیز از برندهای معروف و با کیفیت می باشند. معمولا از کندانسور های کمپانی نیک که تحت فشار بالای گاز مقاومت بسیار عالی دارند و موتور یونیت از کمپرسورهای بیتزر، دانفوس، دورین، کوپلند و سایر برند های معتبر می باشند که بر اساس سلیقه و نظر شما بر روی یونیت نصب می شوند.
   در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید خوشحال می شویم که با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 2. آواتار عیسی عیسی گفت:

  سلام، چه نکاتی در نگهداری و تعمیرات کندانسینگ یونیت سردخانه باید در نظر گرفت؟

  1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

   سلام، تعویض و چک کردن : بررسی و تعویض منظم لوله‌ها و تجهیزات که ممکن است به دلیل تشکیل یخ مسدود شده باشند.
   بررسی سیستم گاز مبرد: اطمینان از صحت و عملکرد سیستم گاز مبرد که در کنار کندانسینگ یونیت قرار دارد.
   تعویض فیلترها: فیلترهای هوای کندانسینگ یونیت باید به صورت دوره‌ای تعویض شوند تا جلوی مشکلات احتمالی گرفته شود.
   بررسی و تعمیر تجهیزات الکتریکی: بررسی سیم‌ها، کانکتورها و تجهیزات الکتریکی جهت اطمینان از عملکرد صحیح آنها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *