کندانسینگ یونیت سردخانه چیست؟

کندانسینگ یونیت

کندانسینگ یونیت ها در مدل ها و ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شوند و مهمترین بخش سیستم های تبرید تراکمی می باشد در اینجا قصد داریم شما را با این دستگاه آشنا نماییم و اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

کندانسینگ یونیت چیست ؟

کندانسینگ یونیت ها از چندین دستگاه مختلف تشکیل شده اند که مهمترین آن کمپرسور و کندانسور می باشد در این یونیت گاز مبرد توسط کمپرسور فشرده می شود و سپس توسط کندانسور خنک و به مایع تبدیل می شود و به سمت اواپراتور هدایت می شود.

کندانسینگ یونیت سردخانه

کندانسینگ یونیت سردخانه تمامی مدل هایی که در بالا ذکر شد را در بر می گیرد این یونیت بر اساس نوع سردخانه (بالای صفر/ زیر صفر)، ظرفیت سردخانه و دیگر عوامل تاثیر گذار در ساخت سردخانه طراحی و تولید می شود که در ادامه به برخی از این مشخصات فنی اشاره می نماییم.

مشخصات فنی کندانسینگ یونیت سردخانه

کندانسینگ یونیت سردخانه باید به صورت کاملا دقیق و با استفاده از قطعات و تجهیزات کامل حفاظتی و امنیتی طراحی و تولید شود که صنایع برودتی نوری با بهره گیری از دانش فنی روز خود در ساخت این یونیت ها تجهیزات امنیتی کاملی را برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کمپرسور و دیگر بخش های سیکل تبرید نصب می نماید و برای افزایش ضریب اطمینان این تجهیزات کنترلی و حفاظتی از محصولات با کیفیت بالا تولید کمپانی هایی چون دانفوس و کستل می باشند.

صنایع برودتی نوری پس از ساخت یونیت آن ها را با استفاده از گاز ازت در 3 مرحله تست می نماید تا از عدم نشت گاز سیستم اطمینان یابد و سپس کل مسیر لوله پلمپ می نماید تا زمان نصب و راه اندازی رطوبت و دیگر آلودگی ها در خط لوله وجود نداشته باشد.

نحوه جوش لوله های مسی به یکدیگر و نحوه قرار گیری این لوله ها در ساخت کندانسینگ یونیت بسیار مهم می باشد که باید به صورت اصولی و بر اساس یافته های جدید علم تبرید طراحی و تولید شود که صنایع برودتی نوری تمامی این نکات و جزئیات را در ساخت یونیت های خود رعایت می نماید.

صنایع برودتی نوری از بزرگترین تولید کنندگان یونیت کندانسینگ در ایران می باشد و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت کندانسینگ یونیت و دریافت مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب صحیح کندانسینگ یونیت با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

اجزا کندانسینگ یونیت

در ساخت این یونیت ها از تجهیزات و قطعات مختلفی استفاده می شود که در ادامه برخی از مهمترین آنها اشاره می نماییم.

کمپرسور کندانسینگ یونیت

کمپرسور مهمترین بخش سیکل تبرید تراکمی می باشد این دستگاه در ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شود و دارای مدل های مختلفی چون پیستونی، اسکرال و اسکرو می باشد که بر اساس نیاز انتخاب می شوند. این دستگاه نیز توسط کمپانی های مختلفی در دنیا تولید می شود که معروف ترین آنها عبارتند از کمپانی بیتزر، کوپلند، دورین و دانفوس که کیفیت ساخت کمپرسور های این شرکت ها بسیار بالا بوده و سبب افزایش ضریب اطمینان سردخانه شما می شود.

اجزای کندانسینگ یونیت

کندانسور کندانسینگ یونیت

کندانسور دستگاه می باشد که گاز مبرد فشرده شده در کمپرسور را به مایع تبدیل می نماید. در این دستگاه دمای گاز مبرد کاهش می یابد و به دلیل فشار بالایی که دارد نقطه میعان آن افزایش یافته و سریعتر به مایع تبدیل می شود.

اویل سپراتور

اویل سپراتور دستگاهی می باشد که روغن موجود در مخلوط گاز و روغن خروجی از کمپرسور را از یکدیگر تفکیک می نماید و از ورود روغن به خط لوله جلوگیری می نماید و روغن تفکیک شده از گاز را مجدد به درون کمپرسور هدایت می نماید.

رسیور

رسیور دستگاه می باشد که در اغلب یونیت ها نصب می شود این قسمت از یونیت مایع مبرد را درون خود ذخیره می نماید تا تعداد دفعات روشن و خاموش شدن کمپرسور کاهش یابد.

انواع کندانسینگ یونیت

کندانسینگ یونیت ها را می توان بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی نمود که در ادامه به برخی از آنها اشاره می نماییم.

کندانسینگ یونیت هوا خنک

کندانسینگ یونیت هوا خنک مجهز به کندانسور هوایی می باشد و به همین دلیل نامگذاری شده است راندمان این کندانسور به شرایط آب و هوایی محل نصب بستگی دارد به این دلیل که برای کاهش دمای گاز مبرد از هوای محیط اطراف استفاده می نماید.

معمولا کندانسور های هوایی در مقایسه با کندانسور های آبی در شرایط جوی مساعد هزینه تعمیر و نگهداری پایین و طول عمر بالایی دارند که البته به کیفیت و تولید کننده کندانسور نیز بستگی دارد و اگر کندانسور هوایی به صورت اصولی با استفاده از مواد اولیه مرغوب و تکنولوژی ساخت جدید تولید شده باشد مشکلی برای آن ایجاد نمی شود.

کندانسینگ یونیت هوا خنک

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور های هوایی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول کندانسور هوایی مراجعه نمایید.

کندانسینگ یونیت آب خنک

کندانسینگ یونیت آب خنک مجهز به کندانسور آبی می باشد و برای کاهش دما گاز مبرد از آب استفاده می نماید این نوع کندانسور ها راندمان بالاتری نسبت به مدل هوایی دارند که دلیل آن استفاده از آب برای جذب گرمای گاز مبرد می باشد.

این نوع کندانسور ها نیاز به یک منبع تامین کننده آب خنک دارند که بتواند با استفاده از آن عملیات کندانسینگ را به درستی انجام دهد که معمولا در کنار این نوع کندانسینگ یونیت های یک برج خنک کننده نیز نصب می شود تا آب مورد نیاز یونیت را تامین نماید.

در یونیت آب خنک به دلیل جریان دائمی آب در آن رسوب و فرسایش اتفاق می افتد که باعث افت راندمان و خرابی کندانسور می شود به همین دلیل باید کندانسور های آبی را به صورت منظم سرویس و شستشو نمایید.

کندانسینگ یونیت آب خنک

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور های آبی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه کندانسور آبی مراجعه نمایید.

کندانسینگ یونیت عمودی

کندانسینگ یونیت عمودی به یونیتی می گویند که کندانسور هوایی آن به صورت عمودی نصب می شود کمپرسور و دیگر تجهیزات مقابل آن قرار می گیرند و جهت پرتاب باد فن ها معمولا از داخل به بیرون می باشد که بر اساس شرایط محل نصب می توان آن را تغییر داد.

کندانسینگ یونیت افقی

کندانسینگ یونیت افقی به این صورت می باشد که کندانسور های هوایی به صورت افقی بر روی یونیت قرار میگیرند و کمپرسور و دیگر تجهیزات در زیر کندانسور نصب می شوند و جهت پرتاب باد کندانسور ها معمولا به سمت بالا می باشد که بر اساس نیاز انتخاب و نصب می شوند.

قیمت کندانسینگ یونیت سردخانه

قیمت کندانسینگ یونیت سردخانه بر اساس ظرفیت، تجهیزات و قطعات نصب شده در آن متفاوت می باشد و مهمترین مرحله قبل از خرید کندانسینگ یونیت محاسبه دقیق بار برودتی مورد نیاز و نوع قطعات و تجهیزات مورد نیاز شما می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات تخصصی در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید و مناسب ترین کندانسینگ یونیت را بر اساس نیاز شما پیشنهاد نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه مقاله ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …