خرید چیلر خانگی و نکات مهم در قیمت چیلر خانگی

خرید چیلر خانگی

امروزه با توجه به گسترش آپارتمان سازی نیاز به سیستم های تهویه مطبوعی می باشد که بتواند محیط وسیعی را خنک کند به همین منظور خرید چیلر خانگی بسیار رایج شده است.

برای اینکه بتوانیم شما را در خرید چیلر خانگی راهنمایی کنیم ابتدا باید بدانید که چیلر چیست و با انواع آن آشنا شوید.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع چیلر خانگی می باشد و برای افزایش کیفیت خدمات خود مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب چیلر در ظرفیت مناسب برای شما در نظر گرفته است و شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و استعلام بهترین قیمت چیلر خانگی با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

چیلر خانگی چیست ؟

چیلر خانگی دستگاهی است که حرارت (گرما) را از مایعات می  گیرد. به اینصورت که در چیلر با استفاده از سیکل تبرید مایعات ورودی به اواپراتور از طریق مجاورت با مبرد چیلر خنک می شود سپس مایع خنک شده برای سرد کردن هوا درون هواساز یا فن کویل های ساختمان استفاده می شود.

چیلرها شامل دو دسته کلی جذبی و تراکمی می باشند که معمولا در خرید چیلر خانگی از نوع تراکمی استفاده می شود.

در بالا توضیح مختصری در زمینه چیلر به شما ارائه شد و برای اینکه اطلاعات کامل تری در این زمینه پیدا کنید می توانید به صفحه چیلر مراجعه نمایید تا خرید چیلر خانگی خود را با اطلاعات بیشتری انجام دهید.

انواع چیلر خانگی تراکمی

چیلر تراکمی تشکیل شده از سه بخش اصلی کمپرسور، اواپراتور و کندانسور می باشد که یک سیکل تبرید را تشکیل می دهند در این مدار مبرد ابتدا درون کمپرسور فشرده و داغ می شود و سپس به کندانسور منتقل می شود و در این مرحله خنک شده و از حالت گاز به مایع تبدیل می شود در مرحله بعدی وارد اواپراتور می شود و مایع مورد نظر ما را خنک می کند.

چیلرهای تراکمی بر اساس نوع کندانسوری که دارند با یکدیگر تفاوت دارند و بر همین اساس به 3 مدل مختلف دسته بندی شده اند و برای خرید چیلر خانگی باید در این زمینه اطلاعات کسب نمایید که در ادامه برای شما شرح می دهیم.

  • چیلر تراکمی هوا خنک
  • چیلر تراکمی آب خنک
  • چیلر تراکمی تبخیری

جهت کسب اطلاعات دقیق در زمینه چیلرهای تراکمی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر تراکمی مراجعه نمایید.

چیلر تراکمی هوا خنک

این نوع چیلر مجهز به کندانسور هوا خنک می باشد و نحوه عملکرد این نوع کندانسور به این صورت است که یک یا چند فن بر روی کویل ها قرار میگیرد و هوا را از روی فین ها عبور میدهد تا کندانسور خنک شود.

خرید چیلر خانگی

چیلر تراکمی آب خنک

این نوع چیلر در قسمت کندانسور از آب برای خنک کردن مبرد استفاده می کند و همان طور که مشخص است آب باعث می شود مبرد سریعتر خنک شود و راندمان بالاتری داشته باشیم نحوه عملکرد این چیلر به این صورت می باشد که مایع در مجاورت مبرد قرار میگیرد تا تبادل حرارت انجام شود و مایع خنک شود.

آب استفاده شده در کندانسور به برج خنک کننده منتقل می شود و در آنجا بخشی از آب تبخیر شده و آب باقی مانده خنک می شود.

خرید چیلر خانگی

چیلر تراکمی تبخیری

این نوع چیلر در قسمت کندانسور از آب و هوا به صورت همزمان برای خنک کردن مبرد استفاده می کند. نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت می باشد که آب توسط نازل بر روی کویل پاشیده می شود و همزمان هوا توسط فن از زیر کویل به سمت بالا دمیده می شود و باعث می شود که مبرد داخل کندانسور خنک شود.

در بالا توضیحات مختصری در زمینه چیلرها ارائه کردیم تا زودتر بتوانیم نکات مهم برای خرید چیلر خانگی را برای شما شرح دهیم.

بهترین چیلر خانگی

خیلی ها این سوال را میپرسند که بهترین چیلر خانگی چیست و باید در جواب گفت که برای خرید چیلر خانگی مناسب برای مجموعه شما معیارهای زیادی هستند که باعث می شود یک چیلر بهترین نوع برای مصرف شما باشد و در ادامه قصد داریم این معیارها را برای راهنمایی شما در خرید چیلر خانگی ارائه دهیم.

خرید چیلر خانگییکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در کیفیت چیلر کمپرسور آن می باشد و شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه کمپرسور چیلر مراجعه نمایید.

معیارهای مهم در خرید و قیمت چیلر خانگی:

میزان مصرف برق

در خرید چیلر خانگی باید بدانید که با افزایش توان هر چیلر میزان مصرف برق آن هم افزایش می یابد اما در ظرفیت یکسان در چیلر آبی، تبخیری و هوایی به ترتیب مصرف برق آنها افزایش می یابد و میزان برق مصرفی چیلر آبی به دلیل عدم وجود فن در قسمت کندانسور نسبت به دو مدل دیگر کمتر می باشد.

در چیلر هوایی به دلیل استفاده از تعدادی فن برای خنک کردن مبرد مصرف برق افزایش می یابد تا حدی که در برخی پروژه ها که نیاز به بار برودتی زیادی می باشد تامین برق چیلر هوایی در برخی منطقه های شهری امکان پذیر نیست و حتما باید قبل از خرید چیلر خانگی مدل هوایی از میزان برق مصرفی دستگاه و میزان قابل ارائه در منطقه اطلاعات کاملی داشته باشید.

نوع کمپرسور تاثیر بسزایی در مصرف انرژی چیلر دارد و معمولا چیلرهای اسکرال راندمان بالا و مصرف انرژی کمتری دارند شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه محصول چیلر اسکرال مراجعه نمایید.

ابعاد دستگاه

از دیگر عوامل تاثیرگذار در خرید چیلر خانگی ابعاد دستگاه شما می باشد که باید قبل از خرید چیلر خانگی آن را از فروشنده بپرسید تا مطمئن شود که فضا کافی برای آن دارید یا خیر البته در شرکت های معتبر کارشناسی را برای بازدید محل پروژه اعزام میکنند تا بررسی های لازم را برای شما انجام دهند.

چیلرهای هوایی نسبت به دو مدل دیگر نیاز به فضا بیشتری دارند و در پروژه هایی که محدودیت فضا دارید بهتر است از چیلر آب خنک استفاده نمایید.

جهت خرید مینی چیلر و استعلام قیمت آن به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه قیمت مینی چیلر مراجعه نمایید.

قیمت چیلر خانگی : هزینه نگهداری

هزینه نگهداری چیلر هوا خنک نسبت به دو مدل دیگر بسیار کمتر می باشد و به این دلیل که چیلرهای هوا خنک نیاز به سرویس دوره ای خاصی ندارند و تنها سرویس مورد نیاز این دستگاه شستشوی سالانه کویل ها می باشد ولی در چیلرهای آبی به دلیل وجود آب در کندانسور استهلاک دستگاه افزایش می یابد و همچنین نیاز به مواد افزودنی برای کاهش میزان رسوب گذاری و خورندگی آب باعث می شود هزینه نگهداری چیلر آبی افزایش یابد.

خرید چیلر خانگی مدل آبی در مجموعه های مسکونی که تعداد افراد زیاد می باشد توصیه نمی شود به این دلیل که برای تعمیر یا سرویس دوره ای دستگاه نیاز به جمع آوری مبلغ های متفاوتی طی دوره های زمانی مختلف می باشد و در صورتی که بخشی از افراد همکاری لازم را نداشته باشند کل افراد ساختمان دچار مشکل می شوند.

قیمت چیلر خانگی هوا خنک در مقایسه با چیلر آبی کمی بیشتر می باشد اما به دلیل مزایایی که در بالا ذکر شد طرفدار بیشتری دارد.

قیمت چیلر خانگی : میزان مصرف آب

همان طور که میدانید در چیلر آبی و تبخیری بخشی از آب در گردش داخل کندانسور تبخیر یا به عبارتی مصرف می شود در مکان هایی که دسترسی به آب مشکل می باشد بهتر است که برای خرید چیلر خانگی ، چیلر هوایی انتخاب شود که در قسمت کندانسور مصرف آب ندارند.

قیمت چیلر خانگی : آب و هوای منطقه

آب و هوای منطقه در خرید و قیمت چیلر خانگی بسیار تاثیر گذار می باشد به این دلیل که در برخی مناطق از هر نوع چیلری نمی توان استفاده نمود که در ادامه جزئیات را برای شما شرح می دهیم.

برای مناطق با آب و هوای گرم و مرطوب امکان استفاده از چیلر های آبی و تبخیری وجود ندارد به این دلیل که با توجه به رطوبت بالا هوا عملیات خنک سازی آب از طریق تبخیر به خوبی انجام نمی شود و کارایی چیلر بسیار افت میکند و بهتر است که در این مناطق فقط از چیلر هوا خنک استفاده شود.

در مناطق با آب و هوای گرم و خشک به دلیل بالا بودن دمای هوا و عدم وجود رطوبت نمی توان از چیلر هوایی استفاده نمود و باید از چیلر های آبی یا تبخیری استفاده نمایید به این دلیل که در آب و هوای خشک عملیات تبخیر به خوبی انجام می شود و آب مورد استفاده در کندانسور به خوبی خنک می شود.

در مناطق با آب و هوای معتدل می توانید از هر نوع چیلری استفاده نمایید و محدودیتی در خرید چیلر خانگی تراکمی ندارید.

صنایع برودتی نوری امکان ارسال و نصب چیلر در سراسر داخل و خارج از کشور را فراهم اورده است و شما می توانید برای خرید چیلر در افغانستان بر روی لینک آن کلیک نمایید.

قیمت چیلر خانگی : راندمان

چیلر آبی به دلیل استفاده از آب برای خنک کردن مبرد از راندمان بالاتری برخوردار می باشد یا به عبارتی مبرد را سریعتر خنک میکند و برای خرید چیلر خانگی با توان بالا و ابعاد کوچک می توان از چیلر آبی استفاده نمود.

قیمت چیلر خانگی

برای خرید چیلر خانگی قیمت عامل تاثیر گذاری می باشد و قیمت چیلر بر اساس معیارهای متفاوتی تعیین می شود و در اینجا ما قصد داریم که مقایسه قیمت بین انواع چیلر های تراکمی را داشته باشیم.

در دیجی کالا قیمت چیلر خانگی را نمی توانید پیدا کنید و آنها را مقایسه کنید به این دلیل که در بیشتر مواقع ساخت چیلر خانگی به صورت سفارشی انجام می شود و شما نیاز به یک شرکت معتبر دارید که شما را در این زمینه راهنمایی کند تا بتوانید خرید چیلر خانگی خود را انجام دهید.

در اینجا قیمت مینی چیلر ایرانی را برای 3 ظرفیت مختلف بر اساس قیمت روز که مقاله منتشر شده است عنوان میکنیم البته باید یدانید که در این چیلرها از کمپرسور با برترین برند اروپایی مانند بیتزر، دورین و غیره استفاده می شود و تجهیزاتی مانند اتصالات هم از برندهای معروف مانند دانفوس و کستل اورجینال استفاده می شود و کندانسور و اواپراتور این دستگاه ها تولید برترین برند ایرانی با گارانتی معتبر می باشد.

قیمت این چیلرها را بر اساس مدل آبی و هوایی به صورت مجزا اعلام می کنیم تا بتوانید مقایسه قیمتی بین این دو مدل داشته باشید.

لیست قیمت مینی چیلر :

قیمت مینی چیلر 2 تن آبی : 39,800,00 تومان

قیمت مینی چیلر 2 تن هوایی : 48,000,000 تومان

قیمت مینی چیلر 5 تن آبی : 81,000,000 تومان

قیمت مینی چیلر 5 تن هوایی : 95,000,000 تومان

قیمت مینی چیلر 8 تن آبی : 109,300,000 تومان

قیمت مینی چیلر 8 تن هوایی : 130,000,000 تومان

همان طور که در بالا مشاهده نموده اید قیمت چیلر آبی نسبت به چیلر هوایی ارزان تر می باشد که هنگام تصمیم برای خرید چیلر خانگی باید مد نظرتان قرار دهید.

برای محاسبه قیمت تمام شده چیلر مورد نیاز خود می توانید به سایت برودتی نوری مراجعه نمایید و فرم دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا کارشناسان این شرکت معتبر با شما تماس بگیرند.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

دسته بندی مطالب …

برودتی نوری

برودتی نوری

صنایع برودتی نوری فعال در زمینه صنعت برودت توانسته است برای مجموعه های بزرگ خدمات ارزنده ای ارائه دهد و شما می توانید برای ساخت سردخانه، چیلر، تونل انجماد، آیس بانک و همچنین تهیه تجهیزات برودتی مانند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و ریز اقلام مورد نیاز در صنعت برودت از ما یاری بخواهید .

آیکون های اجتماعی