تونل انجماد سریع IQF

تونل انجماد IQF

عبارت Individual quick freezing که به معنی انجماد سریع اختصاصی است، در واقع به تونل انجماد IQF اشاره دارد. تکنولوژی جدیدی که با بالاترین کیفیت به فریز کردن مواد غذایی و محصولات دیگر کمک می کند. در اصل باید بگوییم این تکنولوژی به گونه ای طراحی شده است که بتواند با کمترین آسیب در بافت مواد غذایی، آنها را در دمای مناسب فریز نماید.

تونل های انجماد در ظرفیت های مختلف طراحی و تولید می شوند ظرفیت این دستگاه بر اساس تن مشخص می شود و می توان این دستگاه را در ظرفیت های 1 تن یا 500 تن یا در هر ظرفیت دیگری بر اساس نیاز شما پیاده سازی نمود.

تونل انجماد چیست ؟

در جواب به سوال تونل انجماد چیست؟ باید بگوییم که تونل های انجماد یک نوع سردخانه می باشند که از اهمیت بالایی برخوردار هستند به این دلیل که در حفظ کیفیت مواد غذایی نقش موثری دارند. اگر فرایند انجماد به صورت آهسته انجام شود کریستال های یخ درشت در بافت مواد غذایی ایجاد می شود و باعث تخریب بافت مواد غذایی می شود درحالی که در فرآیند انجماد سریع بافت های کریستال یخ کوچکتر بوده و ظاهر، بافت و طعم مواد غذایی حفظ می شوند.

استفاده از این دستگاه سبب می شود که زنجیره تامین و نگهداری مواد غذایی انسان ها با کیفیت بالاتری انجام شود و به سلامت انسان ها کمک فراوانی می نماید.

این دستگاه را با عنوان دستگاه انجماد سریع نیز می شناسند. برخی از افراد که با عنوان تخصصی آن آشنا نیستن این دستگاه را با نام ها مختلفی معرفی می نمایند که یکی از رایج ترین آنها دستگاه انجماد سریع می باشد.

تونل انجماد سریع گوشت

انواع تونل انجماد

تونل های انجماد را می توان بر اساس نحوه عملکرد آنها دسته بندی کرد که می توان به نوع وزشی، تماسی، دارای نوار نقاله و … اشاره کرد.

در روش تماسی مواد را در بین جداره هایی قرار میدهند تا منجمد شوند و در بعضی مواقع از طریق تماس مستقیم با نیتروژن مایع مواد را منجمد میکنند.

در نوع وزشی هوای سرد توسط فن ها از روی محصولات عبور کرده و باعث انجماد مواد می شوند که در حال حاظر از این روش برای منجمد کردن مواد غذایی در کشور استفاده می شود.

هزینه ساخت و نگهداری تونل های انجماد وزشی نسبت به مدل دیگر مقرون به صرفه می باشد و استفاده از آن آسان تر می باشد.

تونل انجماد سریع یا IQF

تونل انجماد IQF برای منجمد کردن مواد غذایی و محصولات مختلف در دمای  40 –  درجه سانتی گراد تولید شده است. محصولاتی که با استفاده از این تکنولوژی در طی چند دقیقه منجمد می شوند، هیچ گونه آسیبی در بافت آنها ایجاد نشده و تازگی و کیفیت خود را حفظ می کنند.

این مسئله در کیفیت، عطر، طعم، ویتامین ها و تازگی محصولات و گیاهان تاثیر گذاشته و محصولات را در عالی ترین کیفیت منجمد می کنند. علاوه بر آن باید بگوییم این تونل های انجماد در شرایط بی وزنی محصولات و مواد غذایی را به صورت تک به تک منجمد می کند. از این رو استفاده از تونل انجماد IQF یک روش عالی و مناسب برای انجماد مواد غذایی به شمار می رود.

انواع تونل انجماد سریع

تونل انجماد سریع بر اساس نو آوری های جدید در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود که در ادامه به دو نوع آن اشاره می نماییم.

تونل انجماد IQF نیتروژنی

در برخی از تونل های انجماد سریع به جای استفاده از تجهیزات برودتی تراکمی از اسپری نیتروژن مایع بر روی محصولات استفاده می نمایند در این تونل انجماد سریع دیگر نیازی به سیکل تبرید نمی باشد و فقط نیاز به منبع نیتروژن مایع دارند.

نیتروژن مایع ماده ای خنثی می باشد که در حالت عادی در هوا وجود دارد و ضرری برای مواد غذایی ندارد.

تونل انجماد سریع با سیکل تبرید تراکمی

این نوع تونل های انجماد بسیار رایج می باشند و همانند نمونه نیتروژنی توانایی انجماد سریع محصولات را دارا می باشد این نوع تونل انجماد سریع در مقایسه با نمونه نیتروژنی مصرف برق بسیار بالایی دارد ولی برای انجماد سریع نیاز نیتروژن مایع ندارد که در ادامه ساختار آن را کاملا توضیح می دهیم.

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان به همراه استعلام بهترین قیمت تونل انجماد سریع و IQF همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

ساخت تونل انجماد IQF 

برای ساخت تونل انجماد سریع از تجهیزات بسیاری استفاده می شود. البته باید به این نکته اشاره کنیم که مهمترین پارامتر تونل های انجماد میزان ظرفیت آنها است. اصولا از تکنولوژی انجماد سریع برای انجماد مواد غذایی در سرعت و حجم بالا استفاده می شود. از این رو برای راه اندازی این سیستم ها نیاز به تجهیزات مناسبی است.

شیرهای انبساط، تابلو برق، کمپرسور دو مرحله ای، کندانسور، عایق و اواپراتور از جمله تجهیزات تونل انجماد سریع IQF هستند. ظرفیت تونل های انجماد نیز بسته به مقدار موادی که در زمان مشخصی نیاز به سرد شدن دارند و بسته به دمای مناسب برای انجماد، تعیین می شوند. علاوه بر این تجهیزات یاد شده باید بگوییم مبردهای مختلفی از جمله آمونیاک، فریون و موارد دیگر نیز برای طراحی و ساخت سیستم های انجماد سریع مورد استفاده قرار می گیرند.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با نحوه انجماد و دستگاه انجماد سریع به مقاله دستگاه انجماد سریع مراجعه نمایید.

 • تونل انجماد سریع IQFکمپرسور تونل انجماد سریع

کمپرسورها در اصل قلب سیستم های سرمایشی هستند. برای این که بتوان بیشتر با عملکرد کمپرسور تونل انجماد IQF سریع آشنا شد، لازم است ابتدا نسبت به سیکل های تبریدی شناخت مطلوبی به دست آورد. از کمپرسورها در سیستم های مختلف سردخانه ای استفاده می شود. اما کمپرسورهایی که برای تونل انجماد سریع استفاده می شوند، معمولا از نوع کمپرسورهای دو مرحله ای هستند.

این کمپرسورها به گاز اجازه می دهند که در هر مرحله ای خنک شده و بازدهی سیستم را افزایش دهند. البته لازم به ذکر است که کمپرسورهای مورد استفاده برای تونل های انجماد تنها برای افزایش بازدهی استفاده نمی شوند. بلکه در برخی از سیستم ها این کمپرسورها در چند مرحله که به فشرده سازی گاز کمک می کنند، اقدام به کاهش دمای گاز نیز می نمایند. زیرا قطعات داخلی کمپرسورها ممکن است قادر به تحمل میزان دمای بالا نباشند.

کمپرسور پیستونی بیتزر دو مرحله ای یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت انواع تونل های انجماد می باشد. این کمپرسور آلمانی کیفیت ساخت بالایی دارد و خدمات پس از فروش معتبری در ایران دارد.

 • اواپراتور تونل انجماد سریع

اواپراتورهای تونل های انجماد سریع از دیگر تجهیزات مهمی هستند که در سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های سردخانه ای استفاده می شوند. این تجهیزات برای تبادل حرارت در سیستم چرخش تبریدی استفاده شده و مایع را به گاز تبدیل می کنند. در نتیجه نیز با استفاده از این فرایند هوا و مایع را در محیط اطراف سرد می کنند.

اواپراتور تونل انجماد IQF سیستمی است که در آن گاز مبرد در پایین ترین دما از دمای محیط اواپراتور جوشیده و گرمای تولید شده مواد و محیط اطراف توسط این سیستم جذب می شود تا سرد شوند. این تجهیزات نیز در نمونه های متنوعی طراحی و تولید شده و برای سیستم های تبریدی و تونل های انجماد استفاده می شوند.

برای آشنایی کامل با این نوع اواپراتور ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه اواپراتور سردخانه مراجعه نمایید.

اواپراتور تونل انجماد سریع

یکی از برندهای تولید کننده تونل انجماد سریع و اواپراتور تونل انجماد برودتی نیک نوری می باشد که  شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تونل انجماد نیک مراجعه نمایید.

 • کندانسور تونل انجماد سریع

کندانسور تونل انجماد سریع یکی دیگر از تجهیزاتی است که در سیستم های تهویه مطبوع و سردخانه ای استفاده می شود. این سیستم ها برای تبدیل گاز به مایع در چرخه سردخانه ای و انتقال گرما به محیط اعم از مایع یا هوا مورد استفاده قرار می گیرند. کندانسور تونل انجماد IQF را باید به سه گروه هوایی، تبخیری و آبی دسته بندی نمایید که معمولا از نوع آبی استفاده می شود و هر یک از این سیستم ها دارای عملکرد مجزایی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور سردخانه و خرید این دستگاه به صفحه قیمت کندانسور مراجعه نمایید.

مهمترین کاربرد تونل انجماد IQF

از تونل انجماد سریع برای آماده سازی محصولات جهت نگهداری طولانی مدت استفاده می کنند. از جمله محصولاتی که می توان با استفاده از تکنولوژی انجماد سریع با کیفیت بالایی نگهداری نمود، عبارتند از میوه، سبزیجات، آبجو، آبمیوه، مرغ، گوشت، تخم مرغ های بدون جعبه و محصولات دریایی. این محصولات پس از انجماد کیفیت اصلی و تازگی خود را حفظ کرده و در دمای 18- درجه نگهداری می شوند.

در اصل کاربرد تونل انجماد IQF نگهداری از مواد غذایی و برخی محصولات در بهترین کیفیت است. در کنار محصولاتی که به آنها اشاره کردیم باید بگوییم از تونل انجماد برای فریز کردن مواد غذایی دیگری همچون مواد کنسرو شده، نان ها، مواد غذایی پخته شده و بستنی نیز استفاده می شود.

در ادامه به بررسی یکی کاربردهای این دستگاه می پردازیم :

تونل انجماد ماهی و میگو

از این دستگاه برای منجمد نمودن سریع ماهی و میگو و سایر محصولات دریایی استفاده می شود. همانطور که می دانید این مواد غذایی سرشار از پروتئین و مواد مغزی هستند و باید در نگهداری آنها بسیار دقت شود تا کیفیت آنها کاهش نیابد. به همین دلیل در فصل هایی که صید ماهی و میگو و سایر آبزیان زیاد می باشد می توان از تونل انجماد میگو و ماهی استفاده نمود تا ماهی ها و میگو ها را سریع منجمد نمود و برای نگهداری طولانی مدت آماده نمود.

تونل انجماد سبزیجات

تونل انجماد سبزیجات این امکان را به ما می دهند تا بتوانید این دسته از محصولات که مدت زمان نگهداری بسیار پایینی دارند را تا مدت طولانی نگهداری نمود. ساخت تونل انجماد سبزیجات همانند سایر تونل های انجماد می باشد و معمولا برای منجمد نمودن این دسته از محصولات از تونل انجماد خطی استفاده می نمایند.

با استفاده از تونل انجماد سبزیجات می توان محصولاتی چون نخود فرنگی، ذرت، لوبیا سبز، باقالی، کلم، هویج و سایر سبزیجات غیر برگی را منجمد و برای نگهداری طولانی مدت آماده نمود.

تونل انجماد گوشت چیست ؟

گوشت یکی از مواد غذایی خاصی است که در حالت عادی به سرعت فاسد شده و نمی توان آن را برای مدت زمان زیادی نگهداری کرد برای این که بتوان بیشتر از 72 ساعت اقدام به نگهداری گوشت نمود، لازم است این محصول منجمد شود.

تونل انجماد گوشت در مدل های مختلفی طراحی و اجرا می شود و همه این مدل ها باید بتوانند گوشت را در مدت زمان کوتاهی منجمد نمایند انجماد سریع گوشت سبب می شود آب درون گوشت بصورت کریستال های بزرگ یخ ایجاد نشود و به بافت پروتئین های گوشت آسیب نزند.

در تونل انجماد گوشت دمای محیط را به منفی 40 درجه سانتی گراد می رسانند و سرعت گردش هوا را افزایش می دهند تا تبادل گرمای گوشت با اواپراتور های تونل انجماد افزایش یابد هرچه سرعت گردش هوا بیشتر باشد سرعت انتقال حرارت افزایش می یابد و گوشت سریعتر منجمد می شود.

تونل انجماد گوشت

گوشت پس از منجمد شدن به سردخانه گوشت منتقل می شود و می توان آن را در دمای 18- درجه سانتی گراد برای مدت زمان طولانی نگهداری نمود.

انواع تونل انجماد گوشت

تونل انجماد گوشت را می توان بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی نمود که در زیر به دو نمونه رایج از آنها اشاره می کنیم.

تونل انجماد سالنی

در تونل های انجماد سالنی حجم زیاد از گوشت را وارد سالن انجماد می کنند و سپس دمای درون اتاق را به منفی 40 درجه می رسانند و اواپراتور های نصب شده در این سالن از فن های بسیار قوی برخوردار هستند که سرعت گردش هوا را افزایش می دهند و سبب انتقال سریع گرمای گوشت به اواپراتور می شود و عملیات انجماد با سرعت بالایی انجام می شود.

تونل انجماد سریع IQF

تونل انجماد سریع گوشت عملیات منجمد سازی را سریعتر از مدل سالنی انجام می دهد به این صورت که سطح انتقال گوشت با هوا را افزایش می دهیم و تکه های گوشت را به صورت تکی بر روی نوار قرار می دهیم این نوع تونل انجماد که به آن تونل انجماد خطی نیز می گویند تشکیل شده از یک نوار نقاله که گوشت بر روی آن قرار میگیرد و سپس دیگر تجهیزات برودتی هوای بسیار سرد را از روی محصول عبور می دهند تا عملیات انجماد گوشت با سرعت بالاتری انجام شود.

تونل انجماد گوشت

به تونل انجماد IQF تونل انجماد خطی نیز می گویند چون محصولات به صورت خطی وارد دستگاه و سپس خارج می شوند در برخی از مدل های این دستگاه به جای تجهیزات برودتی از نیتروژن مایع استفاده می نمایند و با اسپری این مایع بر روی مواد غذایی آنها را سریعا منجمد می نمایند.

مهمترین کاربرد تونل انجماد گوشت

تونل های انجماد که امروزه به عنوان یکی از دستگاه های محبوب در سطح جهان شناخته می شوند، دارای کاربردهای مختلفی هستند. مثلا از تونل های انجماد گوشت برای منجمد کردن و حتی نگهداری از این نوع مواد غذایی می توان استفاده کرد. تونل انجماد هیچ گونه آسیبی به کیفیت و تازگی گوشت ها وارد نکرده و با بالاترین کیفیت این محصولات را منجمد می کند.

از این رو بسیاری از کارخانجات صنعتی برای این که بتوانند محصولات گوشتی تولید نموده خود را برای مدت زمان طولانی نگهداری کنند، بدون این که در بافت و کیفیت آنها اختلالی پیش آید، به سراغ استفاده از تونل انجماد گوشت می روند. این تونل با ایجاد دمای مناسب برای منجمد کردن و واکنش سریع انجماد نه تنها در بافت گوشت مشکلی به وجود نمی آورد، بلکه می تواند تازگی و طعم خوش آن را نیز حفظ کند.

به همین دلیل امروزه بسیاری از تولیدکنندگان از تونل های انجماد در ابعاد مختلف برای منجمد کردن و نگهداری مواد غذایی از جمله گوشت، مرغ، سبزیجات، میوه و … استفاده می کنند. البته لازم است بدانید که محصولات گوشتی با روش انجماد آرام نیز در دمای 18- تا 40- درجه سانتیگراد منجمد می شوند. اما مسلما روش انجماد سریع می تواند در مدت زمان انجماد و حفظ کیفیت محصول تاثیرگذارتر باشد.

قیمت تونل انجماد گوشت

شرکت های تولید کننده بسیاری در ایران وجود دارند که در زمینه ساخت و طراحی تونل های انجماد فعالیت می کنند. این کمپانی ها بسته به تجهیزاتی که در تونل های انجماد استفاده می کنند، هزینه متفاوتی برای ساخت تونل می پردازند. از این رو برای بررسی و محاسبه قیمت تونل انجماد گوشت لازم است به تجهیزاتی که در ساخت تونل ها به کار برده شده است توجه نمود.

تاریخچه تونل انجماد 

از دیرباز مردم دنیا روش های مختلفی را برای نگهداری از مواد غذایی خود انتخاب می کردند. مثلا اسکیموها هنوز در قطب شمال و جنوب از یخچال های طبیعی برای نگهداری شکارهای خود استفاده می کنند. اما گذشت زمان و رونق تکنولوژی منجر شد تا دستگاه ها و تونل های انجماد با بهترین و مجهزترین تکنولوژی ها تولید و به بازار عرضه شوند. تا بتوانند فرایند انجماد سریع محصولات را در دمای مناسب رونق بخشند.

ساخت انواع تونل انجماد

مزایای تونل انجماد

 • منجمد کردن مواد غذایی در مدت زمان کوتاه
 • جلوگیری از تخریب بافت مواد غذایی و خواصیت مواد غذایی
 • به دلیل اتومات بودن بعضی از بخش های دستگاه نیاز به نیروی انسانی کاهش میابد.
 • جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی و رشد باکتری ها
 • اماده شدن سریع محصول جهت ارائه به بازار

تفاوت تونل انجماد و سردخانه چیست ؟

تفاوت عمده تونل انجماد و سردخانه در کابرد آنها می باشد از سردخانه برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی استفاده می شود ولی از تونل انجماد تنها برای منجمد نمودن محصولات استفاده می نمایند. محصولات ابتدا در تونل انجماد با سرعت بسیار بالا منجمد می شوند و سپس به سردخانه زیر صفر برای نگهداری منتقل می شوند.

سردخانه ها زیر صفر توانایی منجمد نمودن سریع مواد غذایی را ندارند و برای اضافه کردن این قابلیت به سرخانه باید هزینه بسیار بالایی برای ساخت سردخانه پرداخت نماییم که اصلا مقرون به صرفه نمی باشد و اگر بخواهیم محصولات را در سردخانه قرار دهیم تا به صورت تدریجی منجمد شوند خاصیت و کیفیت خود را از دست می دهند.

قیمت تونل انجماد IQF 

قیمت تونل انجماد IQF بسته به میزان ظرفیتی که دارد و تجهیزاتی که برای ساخت آن استفاده شده است، می تواند متغیر باشد. از این رو پیش از آنکه بخواهید اقدام به خرید تونل انجماد IQF نمایید، بهتر است با انواع تونل های انجماد آشنا شده و بسته به میزان ظرفیت محصولاتی که تمایل دارند فریز نمایید، اقدام به تهیه آن نمایید.

بهتر است برای انتخاب تونل های انجماد مناسب، با کارشناسان و نمایندگان معتبر ارتباط برقرار نموده و پس از آن بهترین تونل انجماد سریع را با قیمت مقرون به صرفه و مناسب تهیه نمایید. حتما برای خرید تونل های انجماد به نوع طراحی و تجهیزاتی که در این تونل ها به کار رفته شده است، توجه ویژه ای نمایید. تا بهترین سیستم را برای فریز کردن محصولات خود تهیه کنید.

نظرات

20 نظرات

 • سلام
  وقت بخیر
  من یه تونل انجماد لازم دارم که بتونم در هر مرحله حدود 8 تن مرغ را منجمد کنم. لطفا راهنمایی کنید که چه نوع تونلی باید خریداری کنم. متشکرم

  • سلام و درود خدمت شما
   ظرفیت تونل های انجماد با توجه به حجم محصولی که در آنها منجمد می شود مشخص می شود به همین دلیل شما نیاز به یک تونل انجماد 8 تن دارید که در هر مرحله می توانید 8 تن محصول را منجمد نمایید و مدت زمان تقریبی انجماد بدون توجه به دمای محصول ورودی حدود 8 ساعت می باشد. شما می توانید با استفاده از این دستگاه در شبانه روز حدود 24 تن محصول را منجمد نمایید.
   برای استعلام قیمت تونل انجماد 8 تن با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا هزینه ساخت این دستگاه را با توجه به شرایط شما اعلام نمایند.

 • سلام
  من یه تونل انجماد خطی لازم دارم برای انجماد سریع محصولاتی چون نخود فرنگی و ذرت مدت زمان ساخت دستگاه حدودا چقدر می باشد و به چه صورتی آن را پیاده سازی می نمایید ؟

  • سلام و درود خدمت شما
   برای انجماد محصولات مورد نظر شما معمولا از تونل انجماد IQF استفاده می نمایند ولی به دلیل هزینه بالایی که دارد از تونل های جایگزین استفاده می نمایند.
   دستگاهی که مناسب نیاز شما باشد با استفاده از نوار نقاله پیاده سازی می شود با استفاده از نوار نقاله های مخصوص محصولات را به درون اتاق انجماد منتقل می نمایند و بر اساس مدت زمان مورد نیاز محصولات در مجاورت هوای سرد خروجی از اواپراتور ها قرار میگیرند و سپس از اتاق خارج می شوند.
   سوال اصلی شما در زمینه مدت زمان اجرا به نوع تونل انجماد و ظرفیت مورد نیاز شما بستگی دارد همچنین به شرایط محل نصب و سایر شرایط بستگی دارد که باید پس از بررسی دقیق و بازدید از مکان برآورد زمانی انجام شود. در هنگام عقد قرار داد مدت زمان دقیقی به شما اعلام می شود.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 • سلام خسته نباشید
  من به یک تونل انجماد اسپیرال نیاز داشتم برای منجمد نمودن غذاهای نیمه اماده مانند مرغ سوخاری و ناگت لطفا قیمت تونل انجماد اسپیرال مورد نظر را اعلام نمایید.
  متشکرم

 • سلام و درود خدمت شما
  قیمت تونل انجماد اسپیرال با توجه به ظرفت آن مشخص می شود معمولا هرچه ظرفیت تونل انجماد بیشتر باشد قیمت تمام شده آن نیز بیشتر می شود. همچنین قیمت این دستگاه با توجه به معیار های دیگری نیز مشخص می شود به عنوان مثال امکانات، برند تجهیزات، شرایط محل نصب و چندین معیار دیگر در قیمت این دستگاه تاثیر گذار می باشد.
  برای کاهش هزینه ها ما می توانیم به شما تونل انجماد با نوار نقاله را پیشنهاد کنیم که ترکیبی از تونل انجماد خطی و سالنی می باشد که هزینه ساخت آن کمتر می باشد و همچنین هزینه تعمیر نگهداری آن پایین تر می باشد.
  برای کسب اطلاعات دقیق و دریافت مشاوره خرید تونل انجماد به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

 • سلام
  ببخشید دمای انجماد مناسب برای گوشت چند درجه می باشد و اینکه چه مدت باید در تونل انجماد گوشت قرار بگیرد ؟

  • سلام و درود خدمت شما
   برای منجمد نمودن گوشت در تونل انجماد باید دمای محیط را به حدود 40- درجه سانتی گراد برسانید ولی تنها عامل دما برای منجمد نمودن گوشت کافی نمی باشد و باید سرعت جریان هوا در محیط افزایش یابد که این کار با فن های بسیار قوی که بر روی اواپراتور قرار میگیرد انجام می شود.
   در جواب سوال دوم باید خدمت شما بگوییم که مدت زمان مورد نیاز برای منجمد نمودن گوشت به تونل انجماد شما بستگی دارد. هرچه تونل انجماد توانایی بیشتری داشته باشد و محصول را در مدت زمان کمتری منجمد نماید گوشت با کیفیت بهتری منجمد می شود. این مدت زمان می توان در تونل های انجماد سریع گوشت در حدود 2 ساعت و در سایر تونل ها حدود 8 ساعت می باشد که البته این زمان ها کاملا تقریبی می باشد.
   پس از انجماد گوشت باید آن را فورا به سردخانه با دمای 18- درجه سانتی گراد منتقل نمایید و از باز شدن یخ و منجمد شدن مجدد آن جلوگیری نمایید.

 • سلام
  قیمت دستگاه انجماد میوه که سرعت بالایی نیز داشته باشد رو می فرمایید ؟
  برای کارخانه مواد غذایی لازم داریم و تونل انجمادی می خواهیم که کیفیت ساخت بالایی داشته باشه تا بتوانیم به صورت صنعتی از آن استفاده نماییم.

 • سلام و درود خدمت شما
  قیمت تونل انجماد میوه با توجه به نوع و ظرفیت آن متفاوت می باشد. برای انجماد میوه می توان از تونل های خطی IQF ، سالنی و اسپیرال استفاده نمود و هر کدام از انواع این تونل ها در ظرفیت های متفاوتی طراحی و ساخته می شود که در قیمت تاثیر گذار می باشد.
  ما در ساخت تجهیزات برودتی خود از قطعات و تجهیزات با کیفیت بالا استفاده می کنیم به همین دلیل شما می توانید از تونل انجماد میوه تولید شده توسط تیم ما در کارخانجات صنعتی که به صورت مداوم از دستگاه استفاده می شود بهره ببرید.
  برای خرید دستگاه انجماد میوه خود با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

 • سلام
  روز بخیر
  من یه تونل انجماد کوچک برای انجماد سریع سبزیجات نیاز دارم. تونل انجماد کوچک در چه نوعی طراحی و اجرا می شود ؟
  قیمت تونل انجماد کوچک رو هم بیزحمت بفرمایید.

 • سلام و درود خدمت شما
  منظور شما از تونل انجماد کوچک با چه ظرفیتی می باشد. این موضوع کمی ایهام دارد. تونل انجماد کوچک مد نظر شما ظرفیت انجماد 1 تن محصول را در داشته باشد کافیست ؟
  این موضوع خیلی مهم می باشد و باید برای بررسی دقیق با کارشناسان ما تماس بگیرید.
  تونل انجماد IQF کوچک توانایی انجماد 1 تن محصول در ساعت را داراست و به طور کلی به دلیل قیمت بالایی که دارد برای این ظرفیت ها صرفه اقتصادی ندارد.
  تونل های انجماد کوچک سالنی را می توان در ظرفیت های مختلفی اجرا نمود که قیمت معقول تری دارند و به احتمال زیاد برای کار شما مناسب می باشد. می توانی این نوع تونل انجماد کوچک سبزیجات را به نوار نقاله مجهز نمود تا کار مورد نیاز شما به درستی انجام شود.

 • سلام وقت بخیر
  قیمت دستگاه انجماد سریع برای گوشت قرمز رو می فرمایید ؟ ما در روز حدود 10 گوساله کشتار داریم و میخواهیم پس از تکه کاری آنها را منجمد و بسته بندی بندی نماییم. ظرفیت دستگاه انجاد سریع باید چقدر باشد ؟

  • سلام و درود خدمت شما
   قیمت دستگاه انجماد سریع گوشت به عوامل مختلفی بستگی دارد که ظرفیت مهمترین عامل تاثیر گذار در آن می باشد. با توجه به توضیحاتی که ارائه نمودین می توان گفت که شما نیاز به دستگاه انجماد سریع 5 تن دارید. برای ساخت تونل انجماد سالنی 5 تن می توان از تجهیزات مختلفی استفاده نمود و هزینه تقریبی آن 400 میلیون می باشد.
   البته این هزینه به صورت تقریبی می باشد و بر اساس ظرفیت 5 تن گوشت می باشد و برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

 • سلام وقتتون بخیر ، من میخوام خرید سردخانه زیر صفر برای گوشت و مرغ انجام بدم ، هزینه خرید سردخانه گوشت چقدره ؟

  • سلام وقتتون بخیر ، برای خرید سردخانه زیر صفر گوشت و مرغ بستگی به حجم سردخانه ، نوع سردخانه و تجهیزات سردخانه و… دارد که پیشنهاد می کنم که صفحه سردخانه زیر صفر را مطالعه کنید.

  • سلام برای 10 تن ماهی، همان تونل انجماد ده تنی کفایت می کند ، برای استعلام قیمت روز تونل انجماد 10 تنی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 • سلام
  خسته نباشید
  برای خرید تونل انجماد سریع در افغانستان پیام میدم خدمتتان. بفرمایید که شما در کشور افغانستان پروژه ای انجام داده اید یا خیر ؟
  لطفا نمونه پروژه تونل انجماد سریع در افغانستان را اعلام نمایید. متشکرم

  • سلام و درود خدمت شما
   ما امکان اجرا و فروش تونل انجماد سریع در افغانستان را فراهم آورده ایم و شما می توانید برای بررسی پروژه های تونل انجماد در افغانستان با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید تا پروژه ای در شهر شما معرفی نمایند و بتوانید از نزدیک تونل انجماد اجرا شده در افغانستان را بازدید نمایید و با کارفرما به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دسته بندی مطالب …