چیلر

چیلر اسکرو

چیلر اسکرو

چیلر اسکرو در دسته چیلر های تراکمی قرار میگیرد و دلیل نام گذاری این چیلر نوع کمپرسور مورد استفاده در آن می باشد و در ادامه اطلاعات بیشتری را در این زمینه به شما ارائه می دهیم.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع چیلر اسکرو می باشد و برای شما مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب و آشنایی با انواع چیلر ها فراهم آورده است شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت چیلر اسکرو و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

چیلر اسکرو چیست ؟

چیلر اسکرو مجهز به کمپرسور اسکرو می باشد و این نوع کمپرسور از راندمان بالایی برخوردار می باشد و طرز کار چیلر اسکرو به این صورت می باشد که مبرد درون کمپرسور فشرده می شود و سپس به سمت کندانسور هدایت می شود و درون کندانسور دمای گاز مبرد کاهش و سپس به مایع تبدیل می شود و از کندانسور خارج می شود.

مایع مبرد پس از خروج از کندانسور به سمت اواپراتور هدایت می شود ولی قبل از ورود به اواپراتور ابتدا از شیر انبساط عبور می کند و دچار افت فشار شدیدی می شود و هنگام ورود به اواپراتور به دلیل فشار بسیار پایینی که دارد تمایل به تبخیر شدن پیدا می کند و با دریافت گرمای نهان تبخیر خود از محیط اطراف از حالت مایع به گاز تبدیل می شود و سپس از اواپراتور خارج می شود و سبب کاهش دمای سیال ثانویه یا همان آب می شود.

 

چیلر اسکرو

در دسته بندی چیلرها بر اساس نوع کمپرسور دو مدل چیلر دیگر با نام های چیلر پیستونی و چیلر اسکرال وجود دارد که برتری چیلر اسکرو در مقایسه با چیلر های پیستونی راندمان بالاتر و آلودگی صوتی پایین آن می باشد و در مقایسه با چیلرهای اسکرال می توان به قابل تعمیر بودن کمپرسور اسکرو اشاره نمود که در صورت بروز مشکل در کمپرسور می توان آن را به راحتی تعمیر نمود ولی کمپرسور های اسکرو به راحتی تعمیر نمی شوند و یا پس از تعمیر راندمان و عملکرد آن کاهش می یابد.

جهت استعلام قیمت چیلر و آشنایی با عوامل تاثیر گذار در آن به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه قیمت چیلر هوا خنک مراجعه نمایید.

انواع چیلر اسکرو

چیلرهای اسکرو رو می توان به دو دسته کلی تقسیم نمود که در زیر به آن ها اشاره می نماییم:

 • چیلر اسکرو هوا خنک
 • چیلر اسکرو آب خنک

چیلر اسکرو هوا خنک

چیلر اسکرو هوا خنک مجهز به کندانسور هوایی می باشد و محبوب ترین مدل چیلر می باشد این نوع چیلر اسکرو هزینه های تعمیر و نگهداری پایینی دارد و استفاده از راحت تر می باشد و دلیل آن هم وجود کندانسور هوایی می باشد که استهلاک بسیار پایینی دارد و اگر کیفیت بالایی داشته باشد به ندرت دچار مشکل می شود.

از چیلر هوا خنک اسکرو می توان در مناطق با شرایط آب و هوایی مختلف استفاده نمود اما در مناطق با آب و هوای گرم و خشک راندمان این نوع چیلر کاهش می یابد و سبب افزایش هزینه قبض برق می شود و بهتر است که در این مناطق از چیلرهای آب خنک استفاده نمایید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید چیلر به صفحه چیلر برای منزل مسکونی مراجعه نمایید.

قیمت چیلرهای هوا خنک در مقایسه با چیلر آبی در شرایط یکسان کمی بیشتر می باشد و همچنین مصرف انرژی چیلرهای هوا خنک بیشتر می باشد اما به دلیل استهلاک پایینی که دارند باز هم انتخاب اول مصرف کنندگان می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلر های هوا خنک به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر هوا خنک مراجعه نمایید.

چیلر اسکرو آب خنک

چیلر اسکرو آب خنک همانطور که از اسم آن مشخص است به کندانسور آبی مجهز می باشد و مصرف انرژی آن نسبت به چیلر هوا خنک کمتر می باشد از این نوع چیلر می توان در مناطق با شرایط آب و هوایی مختلف استفاده نمود و محدودتی برای استفاده از آن وجود ندارد.

چیلر اسکرو

در مناطقی که به منابع آزاد آبی دسترسی داریم استفاده از این نوع چیلر صرفه اقتصادی بالایی دارد به این دلیل که آب خنک مورد استفاده کندانسور همیشه در دسترس می باشد و هزینه ای بابت آن انجام نمی شود در غیر این صورت آب خنک مورد نیاز کندانسور باید توسط برج خنک کننده تامین شود.

چیلر آب خنک اسکرو نیاز به سرویس دوره ای منظم دارد به این دلیل که کندانسور های آبی دچار رسوب و فرسایش می شوند و برای عملکرد صحیح باید کندانسور رسوب زدایی و سرویس شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلر های آب خنک به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر آبی  مراجعه نمایید.

تجهیزات چیلر اسکرو

در ساخت چیلر اسکرو از قطعات و تجهیزات مختلفی چون کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، اکسپنشن ولو، ترموستات، سایت گلس، اویل سپراتور و چندین قطعه مختلف دیگر استفاده می شود که هر کدام وظیفه و کاربرد مخصوص به خود را دارند.

استفاده از قطعات و تجهیزات با برندها و مارک های معتبر در ساخت چیلر سبب افزایش کیفیت و راندمان بهتر چیلر می شود که البته تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده چیلر شما دارد.

برخی قطعات در چیلر وجود دارد که کار آن محافظت از بخش های مهم و حساس چیلر مانند کمپرسور می باشد که برخی سازندگان برای افزایش سود خود و کاهش قیمت چیلر این تجهیزات را حذف می نمایند و ضریب اطمینان چیلر را کاهش می دهند که ممکن است منجر به بروز خسارت های زیادی به شما شود.

دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان این حوزه و بررسی دقیق تجهیزات و قطعات استفاده شده در ساخت چیلر به شما کمک می نماید که خریدی مطمئن داشته باشید و صنایع برودتی نوری با سابقه درخشان در این حوزه این خدمات را به صورت رایگان به شما ارائه می نماید و همچنین تمامی دستگاه ها و تجهیزات این شرکت دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر می باشد.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده چیلر در سراسر داخل و خارج از کشور می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه خرید چیلر در افغانستان مراجعه نمایید.

چیلر اسکرو

در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با کمپرسور اسکرو مورد استفاده در چیلر اسکرو ارائه می دهیم تا با این دستگاه مهم در چیلر ها آشنا شوید.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو از بهترین مدل های کمپرسور می باشد و این نوع کمپرسور مجهز به دو محور مارپیچ می باشد که درون یکدیگر می پیچند و سبب فشرده سازی گاز مبرد می شوند این کمپرسور در ظرفیت های بسیار متنوعی تولید می شود و امکان استفاده از آن در چیلر با ظرفیت های متنوع امکان پذیر می باشد.

کمپرسور های اسکرو به دو صورت سمی هرمتیک و هرمتیک طراحی و تولید می شوند که مدل سمی هرمتیک آن رایج تر می باشد و همچنین کمپرسور سمی هرمتیک اسکرو قابل تعمیر می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کمپرسورهای چیلر به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه کمپرسور چیلر مراجعه نمایید.

قیمت چیلر اسکرو

مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت چیلر اسکرو ظرفیت آن می باشد و بعد از آن برند تجهیزات و تعداد قطعات  استفاده شده در ساخت چیلر تاثیر گذار می باشد استفاده از شیرآلات و قطعات برندهای مطرح اروپایی مانند کستل و دانفوس سبب افزایش کیفیت دستگاه شما می شود همچنین استفاده از کمپرسور های کیفیت بالایی چون دانفوس، بیتزر، کوپلند و دورین سبب افزایش عمر چیلر شما می شود.

برند دو قطعه مهم اواپراتور و کندانسور نیز بسیار مهم می باشد و استفاده از کندانسور و اواپراتور نیک در ساخت چیلر سبب افزایش عمر مفید و راحتی استفاده از چیلر می شود و با بررسی این موارد می توان قیمت چیلر تراکمی اسکرو را محاسبه نمود و شما برای استعلام بهترین قیمت چیلر خود می توانید با کارشناسان صنایع برودتی نوری تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلر ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر مراجعه نمایید.

دیدگاهی در مورد “چیلر اسکرو

 1. آواتار نیما سالاری نیما سالاری گفت:

  سلام
  من قصد خرید چیلر اسکرو دارم. یک واحد صنعتی هستیم و می خواهیم از این چیلر برای خنک کردن محیط و دستگاه ها به صورت همزمان استفاده کنیم. چیلر اسکرو چند تن تبرید نیاز داریم ؟

  1. آواتار مدیر سایت مدیر سایت گفت:

   سلام و درود خدمت شما
   چیلر اسکرو انتخاب مناسبی برای کار شما می باشد و محاسبه ظرفیت آن کار پیچیده ای می باشد. برای محاسبه ظرفیت چیلر مورد نظر شما باید میزان بار برودتی برای خنک سازی دستگاه های شما محاسبه شود. دمای آب استاندارد برای ورودی به دستگاه، دمای آب خروجی . دبی آب مورد نیاز باید بررسی شوند. سپس برای سیستم تهویه مطبوع محیط کارخانه نیز باید حجم محیط، میزان هدر رفت انرژی، عوامل گرمایی، شرایط آب و هوایی محیط و چند معیار دیگر مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد.
   پس از بررسی های فوق می توان ظرفیت دستگاه شما را محاسبه و قیمت چیلر اسکرو مورد نظر شما را اعلام نمود.
   برای دریافت مشاوره تخصصی و کامل با کارشناسان فنی فروش چیلر اسکرو صنایع برودتی نوری در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *