سردخانه

ساخت سردخانه سبزی سبزیجات و میوه

vegetable-coldstorage

ساخت سردخانه سبزی

ساخت سردخانه سبزی به ما کمک می کند که بتوانیم این محصولات در سراسر طول سال به مشتریان ارائه نماییم و همچنین از خراب شدن محصولات مازاد مصرف جلوگیری نماییم و که در نتیجه هم برای مصرف کننده، تولید کننده و سردخانه دار مزایای فراوانی دارد.

صنایع برودتی نوری از بزرگترین مجریان ساخت سردخانه در ایران می باشد و شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و استعلام بهترین قیمت سردخانه سبزی با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

سردخانه سبزیجات چیست ؟

سردخانه سبزی محیطی می باشد که می توان در آن سبزیجات را به صورت منجمد یا تازه در مدت زمان طولانی نگهداری نمود در این سردخانه ها با کاهش دما و افزایش رطوبت از خراب شدن این محصولات جلوگیری می نمایند.

ساخت سردخانه سبزیجات

دمای نگهداری سردخانه سبزی

دمای نگهداری سبزیجات در سردخانه متفاوت می باشد و بر اساس نوع محصول و مدت زمان مورد نظر برای نگهداری می توان دمای سردخانه سبزی را تنظیم نمود. معمولا در سردخانه های سبزی بالای صفر دما را بین 0 الی 4 درجه و در سردخان های سبزی زیر صفر دما را حدود 12- درجه سانتی گراد تنظیم می نمایند.

انواع سردخانه میوه و سبزی

سردخانه های سبزی را می توان بر اساس دمای یا نوع مبرد دسته بندی نمود که در ادامه هر کدام از این سردخانه ها را به صورت مجزا توضیح می دهیم.

سردخانه سبزیجات زیر صفر

در سردخانه های زیر صفر سبزیجات را به صورت منجمد نگهداری می نمایند و نکته ای که در مورد این سردخانه ها وجود دارد این می باشد که محصولات قبل از ورود به سردخانه با استفاده از تونل انجماد سریع فریز می شوند و سپس برای نگهداری به سردخانه منتقل می شوند. در سردخانه های زیر صفر دمای هوای را بین 12- الی 18- تنظیم می نمایند و می توان محصولات را تا یکسال در این سردخانه های نگهداری نمود که البته مدت زمان نگهداری و دمای سردخانه به نوع محصول وابسته می باشد.

در سردخانه های زیر صفر مدت زمان نگهداری محصول نسبت به سردخانه های بالای صفر بیشتر می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه منجمد نمودن سبزیجات به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه تونل انجماد سبزیجات مراجعه نمایید.

سردخانه سبزیجات بالای صفر

در سردخانه سبزی بالای صفر می توان محصولات را به صورت تازه نگهداری نمود که مصرف کنندگان نیز این نوع محصول را بیشتر ترجیح می دهند ولی در سردخانه های بالای صفر مدت زمان نگهداری محصولات کاهش می یابد که بر اساس نوع محصول مدت زمان نگهداری سبزیجات در سردخانه بالای صفر بین 6 الی 210 روز می باشد به این معنی که برخی از محصولات را می توان تنها 6 روز در این سردخانه ها نگهداری نمود و باید سریعتر توزیع شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های بالای صفر به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه سردخانه بالای صفر مراجعه نمایید.

ساخت سردخانه سبزی

سردخانه سبزی آمونیاکی

سردخانه های آمونیاکی سبزیجات معمولا در ابعاد بسیار بزرگ و صنعتی طراحی و اجرا می شوند به این دلیل که اجرای این نوع سردخانه ها در ابعاد کوچیک توجیه اقتصادی ندارد تفاوت سردخانه های آمونیاکی و فریونی در نوع تجهیزات برودتی مورد استفاده در آن می باشد و معمولا در سردخانه های آمونیاکی تمامی قطعات از جنس استیل و در سردخانه های فریونی از جنس مس می باشد.

سردخانه سبزیجات آمونیاکی راندمان بالاتری نسبت به سردخانه های فریونی دارد به همین دلیل افرادی که قصد ساخت سردخانه صنعتی و بزرگ دارند گاز آمونیاک را ترجیح می دهند.

سردخانه سبزی فریونی

سردخانه فریونی سبزیجات را می توان در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی و اجرا نمود و معمولا در ساخت سردخانه های کوچک از گاز فریون استفاده می نمایند به این دلیل که هزینه ساخت سردخانه سبزی فریونی رابطه مستقیمی با ظرفیت آن دارد  و هزینه تجهیزات اولیه و ثابت آن متناسب می باشد.

طراحی سردخانه سبزی

طراحی و ساخت سردخانه سبزی در دو مرحله ساخت سازه و نصب تجهیزات برودتی انجام می شود که سازه سردخانه را با استفاده از ساندویچ پانل در ضخامت مناسب پیاده سازی می نمایند و سپس تجهیزات برودتی را نصب می نمایند که در ادامه شما را با این تجهیزات برودتی کاملا آشنا می نماییم.

کمپرسور سردخانه

کمپرسور از مهمترین بخش های هر سردخانه می باشد که به آن موتور سردخانه نیز می گویند. کمپرسور در سیکل تبرید وظیفه به گردش در آوردن و فشرده سازی گاز مبرد را بر عهده دارد. این دستگاه در مدل ها مختلفی چون اسکرو، اسکرال، پیستونی و غیره تولید می شوند که هر کدام از آنها ویژگی های مخصوص به خود را دارند و معمولا در ساخت سردخانه های از کمپرسور پیستونی استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کمپرسور به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول کمپرسور بیتزر مراجعه نمایید.

کندانسور سردخانه

کندانسور سردخانه وظیفه کاهش دمای گاز مبرد و تبدیل آن به مایع را در سیکل تبرید بر عهده دارد این دستگاه در مدل های مختلف آبی، هوایی و تبخیری طراحی و تولید می شود که هر کدام از این دستگاه ها در شرایط اقلیمی مختلف راندمان متفاوتی دارند و باید در انتخاب آن بسیار دقت نمود تا دستگاهی مناسب با شرایط اقلیمی انتخاب نمایید.

کندانسور ها نیز در ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید می شوند که بر اساس ظرفیت کمپرسور و بار برودتی سردخانه انتخاب می شوند.

سردخانه سبزی و میوه

اواپراتور سردخانه

اواپراتور نیز دستگاه بسیار مهمی می باشد که باید در انتخاب آن دقت نمود این دستگاه وظیفه جذب گرمای محیط سردخانه را بر عهده دارد و تاثیر بسزایی در میزان رطوبت محیط دارد. در انتخاب اواپراتور برای سردخانه باید به این نکته توجه نمایید که از اواپراتور با فاصله فین زیاد استفاده نمایید به این دلیل که اواپراتور هایی که فاصله فین کمی دارند باعث کاهش شدید رطوبت محیط می شوند.

قیمت سردخانه سبزی و میوه

قیمت سردخانه سبزی بر اساس ظرفیت، دما، فریونی یا آمونیاکی بودن، شرایط اقلیمی، نوع محصول و دیگر ویژگی هایی که مد نظر شما می باشد متغیر می باشد شما می توانید برای استعلام دقیق قیمت سردخانه سبزی و میوه خود با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید تا پس از مشخص شدن ویژگی های سردخانه شما بهترین قیمت هزینه ساخت سردخانه میوه و سبزیجات را به شما اعلام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عوامل تاثیر گذار در قیمت سردخانه به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محاسبه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

دیدگاهی در مورد “ساخت سردخانه سبزی سبزیجات و میوه
 1. آواتار خدادای خدادای گفت:

  سلام، چه نکاتی در ساخت سردخانه برای نگهداری سبزیجات، میوه و سبزی‌ها باید در نظر گرفت؟

  1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

   سلام ، در ساخت سردخانه برای نگهداری سبزیجات، میوه و سبزی‌ها باید موارد ذیل را در نظر گرفت:
   تنظیم دما و رطوبت:
   برای هر نوع سبزیجات، میوه یا سبزی، تنظیم دما و رطوبت به‌طور دقیق بسیار حائز اهمیت است. نگهداری در دما و رطوبت مناسب، از خسارت به محصولات جلوگیری می‌کند.
   سیستم تهویه مطبوع:
   استفاده از سیستم تهویه مطبوع باعث حفظ تازگی و کیفیت محصولات در طول زمان می‌شود.
   عدم تراکم زیاد محصولات:
   از تراکم زیاد محصولات در داخل سردخانه خودداری کنید تا جریان هوا به‌طور بهینه صورت گیرد و خنک‌کنندگی هوا به محصولات برسد.
   سیستم گاز گیری (Ripening System):
   برخی از سردخانه‌ها برای میوه‌هایی که در فرآیند رسیدن بهترین کیفیت هستند، از سیستم‌های گاز گیری استفاده می‌کنند.
   عایق‌های حرارتی و رطوبتی:
   استفاده از عایق‌های حرارتی و رطوبتی در دیوارهای سردخانه برای جلوگیری از تغییرات حرارتی ناخواسته و افزایش کارایی سیستم.
   کنترل ارتفاع:
   ارتفاع سردخانه نیز باید به گونه‌ای باشد که بتوان محصولات را به‌طور مرتب و بهینه داخل سردخانه قرار داد.
   مدیریت تهویه:
   سیستم تهویه باید قابلیت مدیریت و کنترل تعداد و زمانی که سطح تقاضا بر روی سردخانه وارد می‌شود را داشته باشد.
   تهویه جانبی:
   امکانات تهویه جانبی برای جلوگیری از تجمع گازهای مضر و جلوگیری از بوی نامطبوع.
   منابع انرژی کارآمد:
   استفاده از سیستم‌های انرژی کارآمد برای بهینه‌سازی مصرف انرژی در سردخانه.
   با توجه به نوع محصولات و شرایط محیطی، طراحی و ساخت سردخانه باید به‌طور دقیق و شخصی‌سازی شده باشد. برای راهنمایی دقیق‌تر، بهتر است با متخصصان صنعت ساخت سردخانه و تجهیزات تهویه مطبوع مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *