قیمت سردخانه میوه

قیمت سردخانه میوه

قیمت سردخانه میوه بر اساس معیار های مختلفی محاسبه می شود و صنایع برودتی نوری امکان طراحی و اجرای انواع سردخانه های میوه را در ظرفیت های متنوع در سراسر داخل و خارج از کشور فراهم آورده است.

طراحی و ساخت سردخانه میوه نیازمند بررسی کارشناسان حوزه صنعت تبرید می باشد تا بتوانند بر اساس نیاز شما و شرایط اقلیمی که دارید سردخانه ای با بالاترین راندمان طراحی و اجرا نمایند که باعث افزایش سودآوری مجموعه شما شود.

صنایع برودتی نوری مجری و سازنده انواع سردخانه های میوه در کشور می باشد و شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و استعلام بهترین قیمت سردخانه میوه خود با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

در ادامه عوامل تاثیر گذار در قیمت سردخانه میوه را برای شما شرح می دهیم تا اطلاعات بهتری در این زمینه کسب نمایید.

قیمت سردخانه میوه

عوامل تاثیر گذار در قیمت سردخانه

همانطور که در بالا اشاره کردیم عوامل مختلفی در انتخاب تجهیزات و محاسبات برودت سردخانه میوه تاثیر گذار می باشد که این موارد در قیمت سردخانه میوه تاثیر گذار می باشند که در ادامه به این موارد اشاره می نماییم.

تاثیر ظرفیت در قیمت سردخانه میوه

مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت سردخانه میوه ظرفیت آن می باشد و هر چه ظرفیت سردخانه بیشتر باشد قیمت تمام شده سردخانه افزایش می یابد که البته سود آوری مجموعه را هم افزایش می دهد و می توان حجم بیشتری میوه را در سردخانه نگهداری نمود.

نوع سردخانه میوه

طراحی و ساخت سردخانه میوه را می توان به دو صورت فریونی و آمونیاکی انجام داد و قیمت سردخانه میوه آمونیاکی با فریونی متفاوت می باشد.

هزینه ساخت سردخانه آمونیاکی در ابعاد کوچک بسیار زیاد می باشد و توجیه اقتصادی ندارد اما در ابعاد بزرگ و صنعتی صرف اقتصادی دارد و برای ساخت سردخانه های کوچک باید گاز فریون و تجهیزات مرتبط با آن استفاده نماییم.

جهت کسب اطلاعات دقیق در زمینه سردخانه های فریونی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه سردخانه فریونی مراجعه نمایید.

هزینه ساخت سردخانه های آمونیاکی در مقایسه با سردخانه های فریونی بیشتر می باشد اما در ساخت سردخانه های عظیم و صنعتی تمایل به ساخت سردخانه آمونیاکی می باشد به این دلیل که سردخانه های آمونیاکی از راندمان بالایی برخودار می باشند و در نتیجه هزینه های تعمیر و نگهداری آن کاهش می یابد.

قیمت سردخانه میوه

برخی از میوه ها را فرآوری و به صورت منجمد نگهداری می نمایند و برایاین دسته از میوه ها نیاز به ساخت سردخانه زیر صفر می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این دسته از سردخانه ها به صفحه سردخانه زیر صفر مراجعه نمایید.

شرایط اقلیمی سردخانه میوه

شرایط اقلیمی تاثیر بسزایی در انجام محاسبات بار برودتی و انتخاب تجیهزات سردخانه میوه دارد به همین دلیل سبب افزایش یا کاهش قیمت سردخانه میوه می شود و همین امر در سبب اختلاف قیمت نگهداری محصولات در سردخانه های سراسر کشور می شود.

در مناطق گرم و خشک راندمان تجهیزات سردخانه کاهش می یابد و همچنین نیاز به بار برودتی بیشتری می باشد تا محیط سردخانه را به دمای دلخواه خود برسانیم به همین دلیل هزینه ساخت سردخانه در این مناطق افزایش می یابد و همچنین باید از تحهیزاتی استفاده نماییم که راندمان بهتری ارائه می کنند به عنوان مثال استفاده از کندانسور هوایی در این مناطق توصیه نمی شود و بهتر است که از کندانسور های آبی یا تبخیری استفاده شود.

همچنین عامل دیگری که در این مناطق سبب افزایش قیمت سردخانه میوه می شود اختلاف دمای زیاد محیط سردخانه با محیط بیرون می باشد که باید برای جلوگیری از هدر رفت انرژی از ساندویچ پانل های ضخیم تری استفاده نماییم و قیمت سردخانه میوه را افزایش می دهد.

اما در مناطق با آب و هوای معتدل و خنک هزینه ساخت سردخانه کاهش می یابد و همچنین هزینه نگهداری محصولات در سردخانه کمتر از دیگر مناطق می باشد و در این مناطق هزینه انرژی مصرفی سرخانه کاهش می یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت سردخانه های میوه به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله ساخت سردخانه میوه مراجعه نمایید.

نوع محصول مورد نگهداری

نوع محصول مورد نگهداری در سردخانه بر روی انتخاب تجهیزات و قیمت سردخانه میوه تاثیر گذار می باشد به این صورت که میوه جهت نگهداری به دما، رطوبت و شرایط نگهداری خاصی نیازمند می باشند.

هرچه نیاز به دمای پایینتری برای نگهداری باشد هزینه ساخت سردخانه افزایش می یابد به این دلیل که از تجهیزات برودتی قوی تری باید استفاده نماییم تا دمای سردخانه را کاهش دهیم.

در سردخانه های میوه معمولا نیاز به رطوبت بالا می باشد تا میوه ها تازه و سالم بمانند و کیفیت اولیه خود را حفظ نمایند به همین دلیل باید از اواپراتور با فاصله فین بالا استفاده نماییم که سبب افزایش قیمت اواپراتور سردخانه می شود اما برخی محصولات که نیاز به رطوبت بالایی ندارند می توان از اواپراتور با فاصله فین کم استفاده نمود تا هزینه ساخت سردخانه میوه کاهش یابد.

تعداد سالن های سردخانه میوه

با افزایش تعداد سالن های سردخانه هزینه ساخت سردخانه میوه افزایش می یابد و مهمتری عامل تاثیر گذار ساندویچ پانل و درب سردخانه می باشد که هر چه تعداد سالن ها بیشتر باشد باید از ساندویچ پانل و درب بیشتری استفاده نماییم.

با افزایش تعداد سالن ها مدیریت سردخانه آسان تر می شود و همچنین می توان میوه های متنوع تری را در سردخانه نگهداری نمود و باید امکان کنترل و مدیریت هر سالن به صورت مجزا انجام شود تا این امر امکان پذیر شود.

عامل دیگری که با افزایش تعداد سالن ها باعث افزایش قیمت سردخانه می شود تجهیزات کنترلی می باشد که باید به ازای هر اتاق اضافه شود و قیمت تمام شده سردخانه را افزایش می دهد.

کیفیت و برند تجهیزات سردخانه میوه

در ساخت سردخانه میوه استفاده از تجهیزات مختلفی استفاده می شود که برندهای مختلف کیفیت های متنوعی را ارائه می کنند و این برندها قیمت های متفاوتی دارند و در برخی قطعات حتی اختلاف قیمت چند برابری دارند که سبب افزایش یا کاهش قیمت سردخانه میوه می شود.

قیمت سردخانه میوه

مهمترین قطعه در ساخت سردخانه میوه کمپرسور می باشد استفاده از کمپرسور با برندهای اروپایی و آمریکایی مثل کوپلند، بیتزر، دورین، دانفوس و غیره سبب افزایش طول عمر سردخانه و ضریب اطمینان سردخانه می شود و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری مجموعه شما را کاهش می دهد.

قطعات دیگری که بسیار مهم هستند اواپراتور و کندانسور می باشند که می توان از برند های با کیفیت تولیدی در کشور خودمان مانند نیک استفاده نماییم که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و بهترین مواد اولیه طراحی و تولید می شوند که راندمان و کیفیت بسیار بالایی دارند.

تجهیزات کنترلی مانند گیج فشار، سایت گلاس، اویل سپراتور، اکسپنشن ولو، رسیور، ترموستات و غیره باید از برندهای اروپایی معروف و قابل اطمینان مانند دانفوس و کستل استفاده شود تا ضریب عملکرد سردخانه افزایش یابد که این قطعات تاثیر بسزایی در قیمت سردخانه میوه دارد و می توان این قطعات را کم یا با برند های چینی جایگزین نمود تا قیمت سردخانه میوه کاهش یابد ولی صنایع برودتی نوری به شما پیشنهاد می کند که از تجهیزات کنترلی با کیفیت اروپایی استفاده نمایید تا ضریب اطمینان سردخانه شما افزایش یابد و همچنین از قطعات مهمی چون کمپرسور حفاظت کامل شود.

برای کسب اطلاعات در زمینه قیمت انواع سردخانه ها و استعلام قیمت آنها به صفحه محاسبه هزینه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …

برودتی نوری

برودتی نوری

صنایع برودتی نوری فعال در زمینه صنعت برودت توانسته است برای مجموعه های بزرگ خدمات ارزنده ای ارائه دهد و شما می توانید برای ساخت سردخانه، چیلر، تونل انجماد، آیس بانک و همچنین تهیه تجهیزات برودتی مانند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و ریز اقلام مورد نیاز در صنعت برودت از ما یاری بخواهید .

آیکون های اجتماعی