قیمت کندانسور

قیمت کندانسور سردخانه

قیمت کندانسور بر اساس مدل آن متفاوت می باشد در ادامه مدل های مختلف کندانسور را بررسی و شما را در خرید کندانسور سردخانه و چیلر یا هر دستگاه برودتی دیگر یاری می نماییم.

صنایع برودتی نوری تولید کننده و ارائه دهنده انواع کندانسور سردخانه ای و چیلر می باشد که شما می توانید با تضمین بهترین قیمت و کیفیت این دستگاه را از ما دریافت نمایید.

لیست قیمت کندانسور سردخانه

در ادامه لیست قیمت برخی از برندهای کندانسور را قرار داده ایم.

لیست قیمت کندانسور سردخانه نیک

به دلیل نوسانات قیمتی لیست قیمت کندانسور از روی سایت حذف شده است و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت کندانسور سردخانه به همراه مشاوره تخصصی رایگان با شماره09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

لیست قیمت دیگر برند های کندانسور که در زیر ذکر شده اند را می توانید از طریق ارسال پیام در چت آنلاین سایت دریافت نمایید.

 • لیست قیمت کندانسور سردخانه بوران
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه آرشه
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه نوین
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه آرتک
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه تبادل کار
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه صابکول

عوامل تاثیرگذار در قیمت کندانسور سردخانه

قیمت کندانسور به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم.

نوع کندانسور

اولین عامل تاثیر گذار در قیمت کندانسور سردخانه نوع آن می باشد. کندانسور ها که دارای سه مدل آبی، هوایی و تبخیری می باشند نحوه ساختار هر کدام متفاوت می باشد که در بین این مدل ها در ظرفیت یکسان کندانسور آبی از قیمت پایین تری برخوردار می باشد. اما نکته ای که وجود دارد کندانسور های آبی هزینه تعمیر و نگهداری بیشتری هم نسبت به دو مدل دیگر دارد.

قیمت کندانسور سردخانه

کیفیت کندانسور

کیفیت مهمترین عامل در خرید کندانسور می باشد خرید کندانسور با کیفیت سبب می شود که طول عمر بالایی داشته باشد و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری سردخانه شما کاهش یابد عوامل تاثیر گذار در کیفیت کندانسور را می توان بر اساس خلوص بالای آلیاژ مس و یا استیل به کار رفته در لوله، ضخامت لوله، نوع و برند فن، تکنولوژی ساخت و چندین فاکتور دیگر مشخص نمود.

قیمت کندانسور سردخانه نیک با توجه به کیفیتی که ارائه می کند در بین دیگر کندانسور ها بسیار مقرون به صرفه می باشد این شرکت با ارائه محصولات با کیفیت و خدمات پس از فروش مطلوب توانسته است که جایگاه مناسبی در بازار ایران و خاورمیانه کسب نماید.

جنس تجهیزات مورد استفاده در ساخت کندانسور

در ساخت کندانسور های مختلف می توان از لوله ها و تجهیزات با آلیاژ ها و جنس های مختلف استفاده نمود که باعث می شود قیمت کندانسور سردخانه را افزایش یا کاهش دهد.

برند کندانسور

برند های مختلف بر اساس کیفیت و خدماتی که ارائه می دهند محصولات خود را قیمت گذاری می کنند به همین دلیل قیمت یک نوع مشخص کندانسور در ظرفیت یکسان در هر برندی متفاوت می باشد.

ویژگی های کندانسور

برخی کندانسور دارای ویژگی و طراحی های خاص می باشند که باعث می شود در قیمت کندانسور سردخانه با ظرفیت یکسان از یک برند متفاوت باشد به عنوان مثال کندانسور های هوایی مناسب برای مناطق با آب و هوای اسیدی دارای گلدن فین می باشند که این ویژگی باعث می شود طول عمر دستگاه در این مناطق افزایش یابد.

اما به دلیل استفاده از آلیاژ دیگری در ساختار کویل میزان ضریب انتقال حرارت کاهش می یابد و باید ابعاد آن را افزایش داد.

کندانسور سردخانه چیست ؟

کندانسور یا چگالنده در سیستم تبریدی سردخانه مورد استفاده قرار میگیرد این دستگاه وظیفه خنک نمودن و تبدیل مبرد به مایع را بر عهده دارد و نحوه عملکرد آن در سیستم های برودتی به این صورت می باشد که مبرد پس از فشرده شدن درون کمپرسور بسیار داغ می شود و به کندانسور منتقل می شود که در این مرحله مبرد گازی شکل حرارت خود را از دست می دهد و به دلیل فشار بالایی که دارد به مایع تبدیل می شود.

پس از تبدیل مبرد به مایع به سمت اواپراتور منتقل می شود که البته قبل از ورود به اواپراتور از یک شیر انبساط عبور می کند و فشار آن به شدت کاهش می یابد که باعث می شود درون اواپراتور تمایل به تبخیر شدن پیدا کند و با دریافت گرمای نهان تبخیر خود از حالت مایع به گاز تبدیل می شود و باعث خنک شدن محیط سردخانه می شود و این گاز مجدد در سیکل تبرید به چرخه خود ادامه می دهد.

نحوه خنک سازی مبرد درون کندانسور بسیار مهم می باشد به این دلیل که شیوه های مختلفی برای خنک سازی وجود دارد اما باید روشی را انتخاب کنیم که راندمان بالایی داشته باشد و از سمت دیگر مصرف انرژی آن کم باشد به همین دلیل کندانسور های مختلفی طراحی و تولید شده اند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

کندانسور و کمپرسور سردخانه بر روی یک یونیت نصب می شوند که به آن کندانسینگ یونیت می گویند و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه کندانسینگ یونیت سردخانه مراجعه نمایید.

فروش کندانسور سردخانه در سراسر ایران 

 • تهران
 • مشهد
 • شیراز
 • اصفهان
 • کرمان
 • زاهدان
 • جیرفت
 • دزفول
 • چابهار
 • بندرعباس
 • اهواز
 • و سایر شهر های ایران و کشورهای همسایه

قیمت انواع کندانسور

کندانسورها را می توان به سه دسته کلی تقسیم نمود که در ادامه آن ها را معرفی و توضیح می دهیم.

 • کندانسور آبی 
 • کندانسور هوایی
 • کندانسور تبخیری

جهت کسب اطلاعات دقیق از مدل های مختلف کندانسور به شما پیشنهاد میکینم که به مقاله انواع کندانسور مراجعه نمایید.

قیمت کندانسور هوایی

این نوع کندانسور که با استفاده از هوای محیط عملیات جذب گرمای مبرد را انجام می دهد کاربرد فراوانی دارد این نوع کندانسور ها هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارند و همچنین در بیشتر پروژه ها قابل استفاده می باشند.

طول عمر کندانسور های هوایی نسبت به مدل های دیگر بیشتر می باشد و استهلاک کمتری دارند به همین دلیل دردسر کمتری برای سردخانه ها ایجاد می کند و نکته ای که باید برای انتخاب این کندانسور مد نظر شما باشد تامین برق آن و شرایط آب و هوایی منطقه شما می باشد به این دلیل که مصرف برق این دستگاه بالا می باشد و در مناطق با آب و هوای گرم و خشک راندمان بسیار پایینی دارد و استفاده از آن به صرفه نیست.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور هوایی به شما پیشنهاد می کنیم که به محصول کندانسور هوایی مراجعه نمایید.

قیمت کندانسور آبی

این کندانسور همانطور که از نامش مشخص است برای خنک سازی مبرد از آب استفاده می کند کندانسور آبی در مدل ها مختلفی چون دو لوله ای، پوسته و کویل مارپیچ و پوسته و لوله طراحی می شود که مدل پوسته و لوله پرکاربرد ترین آن می باشد.

قیمت کندانسور آبی سردخانه

کندانسور پوسته و لوله به دلیل استفاده از آب برای خنک سازی مبرد راندمان کاری بالاتری نسبت به مدل هوایی دارد به همین دلیل ابعاد آن نسبت به اواپراتور هوایی کوچک تری می باشد این کندانسور مصرف انرژی بسیار پایینی دارد ولی کندانسور های به دلیل دارا بودن تعداد زیادی فن میزان مصرف انرژی آنها بالا می باشد و به دلیل وجود همین فن ها قیمت کندانسور سردخانه هوایی بیشتر از مدل آبی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این دسته از کندانسور ها به محصول کندانسور آبی مراجعه نمایید.

قیمت کندانسور تبخیری

این نوع کندانسور برای جذب گرمای مبرد از آب و هوا به صورت همزمان استفاده می کند و معمولا کندانسور تبخیری را در ابعاد و ظرفیت های بالا طراحی میکنند این کندانسور ها ضریب انتقال حرارت و راندمان بالایی دارند و بیشترین کاربرد آن در سردخانه های آمونیاکی می باشد که می تواند حجم زیادی از مبرد را به مایع تبدیل نماید.

این دسته از کندانسور ها کاربرد صنعتی دارند و معمولا در ابعاد بزرگ با ظرفیت بالا طراحی می شوند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به محصول کندانسور صنعتی مراجعه نمایید.

قیمت کندانسور تبخیری سردخانه

اطلاعات تخصصی بسیار زیادی وجود دارد که باید برای خرید کندانسور سردخانه مد نظر خود قرار دهید که در اینجا به برخی از آنها اشاره نموده ایم و شما می توانید برای دریافت اطلاعات فنی بیشتر و قیمت کندانسور سردخانه مناسب خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور های می توانید به صفحه کندانسور مراجعه نمایید.

انواع کندانسور سردخانه 

در ادامه انواع کندانسورهای سردخانه را بر اساس نوع سردخانه بررسی می نماییم.

کندانسور سردخانه فریونی

در ساخت کندانسور فریونی معمولا از لوله های مسی استفاده می شود که ضریب انتقال حرارت بسیار بالایی دارد و فرم دادن این آلیاژ نسبت به فولاد بسیار راحت تر می باشد و ساخت کندانسور های فریونی در مقایسه با کندانسور های آمونیاکی راحت تر می باشد و در ظرفیت یکسان ابعاد کوچکتری دارند.

این نوع کندانسور هم در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود و تنوع کندانسور های فریونی و آمونیاکی مثل یکدیگر می باشند با این تفاوت که آلیاژ استفاده شده در ساخت آنها متفاوت می باشد.

کندانسور سردخانه آمونیاکی

در ساخت این نوع کندانسور امکان استفاده از مس و دیگر فلزات رنگی نمی باشد و معمولا لوله های این کندانسور از جنس فولاد می باشد این نوع کندانسور در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود که بر اساس نیاز مورد استفاده قرار میگیرند.

مس در مقایسه با فولاد از ضریب انتقال حرارت بالاتری برخوردار می باشد ولی به دلیل واکنش مس با آمونیاک امکان استفاده از آن در سیستم های برودتی آمونیاکی نمی باشد به همین دلیل ظرفیت کندانسور کاهش می یابد و باید آن را در ابعاد بزرگتری طراحی و تولید نماییم.

کندانسور سردخانه آمونیاکی

کندانسور سردخانه زیر صفر 

در ساخت هر سیستم برودتی نیاز به کندانسور داریم وظیفه این قطعه در سیکل برودتی به این صورت می باشد که مبرد پس از فشرده شدن در کمپرسور، دمای آن بسیار افزایش می یابد و به سمت کندانسور هدایت می شود در این مرحله کندانسور مبرد گازی شکل را خنک می کند.

کندانسور سردخانه زیر صفر

مبرد به دلیل فشار بالایی که دارد پس از خنک شدن از حالت گاز به مایع تبدیل و آماده ورود به اواپراتور می شود مبرد قبل از ورود به اواپراتور ابتدا با عبور از شیر انبساط فشار آن کاهش می یابد و پس از ورود به اواپراتور به دلیل فشار بسیار پایینی که دارد تمایل به تبخیر شدن پیدا می کند و با دریافت گرما محیط اطراف از حالت مایع به گاز تبدیل می شود.

چرخه ای که در بالا توضیح دادیم ادامه پیدا می کند و عملیات خنک سازی سردخانه انجام می شود و کندانسور باید به صورت دائم عملیات تقطیر و خنک سازی مبرد را انجام دهد تا سیکل تبرید کار خود را ادامه دهد.

هزینه ساخت کندانسور سردخانه

قیمت کندانسور سردخانه بر اساس ظرفیت و مدل آن متفاوت می باشد و عواملی دیگر چون آلیاژ استفاده در ساخت کندانسور، نوع و آلیاژ فین ها، تکنولوژی ساخت، مدل لوله ها استفاده شده، بدنه دستگاه، برند و نوع فن استفاده شده، برند کندانسور و چندین معیار دیگر وجود دارد که هزینه ساخت کندانسور سردخانه را تحت تاثیر قرار می دهد و شما باید به این موارد هنگام خرید کندانسور سردخانه دقت نمایید.

قیمت کندانسور سردخانه

قیمت کندانسور سردخانه زیر صفر و بالای صفر بر اساس مدل و ظرفیت متغییر می باشد و شما پس از در نظر گرفتن شرایط محل راه اندازی سردخانه و انجام محاسبات لازم می توانید برای استعلام قیمت کندانسور سردخانه زیر صفر و بالای صفر خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید و همچنین می توانید تمامی مراحل انتخاب و انجام محاسبات را به ما واگذار کنید تا بر اساس سردخانه زیر صفر شما بهترین انتخاب را برای شما انجام دهیم.

فروش کندانسور

برای خرید کندانسور سردخانه باید به مراکز معتبر فروش کندانسور مراجعه نمایید. صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع کندانسور سردخانه می باشد و خدمات متنوعی چون مشاوره تخصصی انتخاب، نصب و راه اندازی و ساخت کندانسور اختصاصی را برای شما انجام می دهد و شما می توانید خریدی راحت را با ما تجربه نمایید.

نظرات

8 نظرات

 • سلام خسته نباشد
  قیمت کندانسور برای یه سردخانه 500 تنی چقدر می باشد و چه برندی را توصیه می کنید که راندمان و ماندگاری بالایی داشته باشد ؟

  • سلام و درود خدمت شما
   همانطور که در بالا اشاره نمودیم برای سردخانه ها می توان از کندانسور های مختلفی استفاده نمود. برای استعلام قیمت کندانسور سردخانه مورد نظر به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در تماس باشید تا با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و محیطی سردخانه بهترین مدل را به شما اعلام نمایند و با توجه به برند دستگاه قیمت کندانسور را اعلام نمایند.
   در پاسخ به سوال دوم شما در رابطه با ماندگاری و راندمان بالا کندانسور های برند نیک را توصیه می کنیم که کیفیت ساخت بالایی دارند و در ساخت آنها از لوله های مسی با ضخامت بالا استفاده شده است که در فشارهای بالا دچار مشکل نمی شوند. همچنین طراحی این دستگاه ها مطابق استاندارهای روز اروپا می باشد به همین دلیل راندمان بسیار بالایی دارند.

   ممنون که ما را برای خرید کندانسور و دریافت مشاوره انتخاب نموده اید.

 • سلام
  قیمت کندانسور سردخانه زیر صفر برای سردخانه 2000 تنی را می فرمایید؟ برای سردخانه زیر صفر از چه کندانسوری استفاده کنم که راندمان سردخانه بهبود یابد و مصرف انرژی نیز کمتر شود ؟
  قیمت کندانسور سردخانه زیر صفر و بالای صفر فرقی دارد ؟

  • سلام و درود خدمت شما
   قیمت کندانسور سردخانه زیر صفر با توجه به نوع کندانسور، ظرفیت و برند آن متفاوت می باشد. برای استعلام قیمت دقیق قیمت کندانسور سردخانه زیر صفر خود با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید تا پس از بررسی شرایط اقلیمی شما و محاسبه دقیق ظرفیت کندانسور سردخانه قیمت کندانسور های مختلف را به شما اعلام نمایند و سپس بر اساس این اطلاعات خرید خود را انجام دهید.
   مشاورین ما شما را در انتخاب کندانسور متناسب با شرایط اقلیمی راهنمایی می نمایند تا راندمان سردخانه شما به بالاترین میزان خود برسد.
   کندانسور سردخانه زیر صفر با بالای صفر تفاوتی ندارد و بر اساس ظرفیت و مدل این کندانسور ها انتخاب می شوند. در برخی از سردخانه های زیر صفر که به دمای کمتر از 40- درجه سانتی گراد نیاز داریم معمولا از کندانسور های آبی استفاده می شود.

 • سلام ، می خواهم که ما را برای خرید تجهیزات سردخانه در افغانستان مثل خرید کندانسور در افغانستان مشوره دهید ؟
  و بگویید که خرید کندانسور را در افغانستان باید انجام دهیم یعنی در افغانستان نمایندگی دارید یا در ایران کندانسور را خریداری کرده و شما به افغانستان برایمان ارسال می کنید؟

 • سلام ، وقتتون بخیر ، ممنون میشم بفرمایید که در خرید کندانسور در تجهیزات سردخانه بالای صفر یا کندانسور پایین صفر، نیاز است که کندانسور ها با بقیه تجهیزات از یک برند باشند یا نه ؟
  مثلا می توان کندانسور نیک را در سردخانه با اواپراتور یک برند دیگر داشت یا تمام تجهیزات سردخانه باید از برند نیک باشد ؟

 • با سلام و احترام ،ممنون بابت توضیحات جامع در باره انواع کندانسور سردخانه بالای صفر یا پایین صفر ،
  سوالی که داشتم درباره کندانسور های سردخانه می باشد ، به نظر شما خرید کندانسور سردخانه هوایی یا خرید کندانسور سردخانه آبی یا کندانسور تبخیری برای تجهیزات سردخانه زیر صفر پیشنهاد می شود ؟

 • سلام ، به نظر شما با توجه به شرایط آب و هوایی افغانستان ،در ساخت سردخانه، انتخاب کدام نوع کندانسور در تجهیزات سردخانه افغانستان کارایی بهتری دارد ؟
  لازم است از افغانستان با شما تماس بگیریم و شرح دهیم نحوه کار سردخانه افغانستان را ؟ یا همین گونه کندانسور را به افغانستان ارسال می کنید ؟

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دسته بندی مطالب …