محاسبه قیمت سردخانه

محاسبه قیمت سردخانه

اهمیت محاسبه هزینه سردخانه جهت استفاده در طرح توجیهی و تخمین درآمد سردخانه مورد استفاده می باشد.

برای محاسبه قیمت سردخانه باید عوامل مختلفی را بررسی نماییم تا بتوانیم محاسبه قیمت دقیقی برای سردخانه خود داشته باشیم که در اینجا قصد داریم این فاکتورهای تاثیرگذار را مقایسه نماییم.

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان به همراه محاسبه قیمت سردخانه همین حالا با شماره 09127444461 تماس بگیرید.

تاثیر ابعاد سردخانه در محاسبه قیمت سردخانه

از مهمترین عوامل تاثیرگذار در محاسبه قیمت سردخانه ابعاد آن می باشد که با توجه به زمینی که در اختیار داریم باید مشخص کنیم سردخانه چند تنی نیاز داریم.

سردخانه ها را می توان در ابعاد مختلف طراحی و پیاده سازی نمود برای استفاده حداکثری از مساحت زمین خود باید نقشه دقیقی برای شما طراحی شود و پس از گرفتن تاییده ها و مجوز های لازم ساخت سردخانه را آغاز نمایید. 

پس از آماده شدن نقشه سردخانه امکان محاسبه قیمت سردخانه وجود دارد و شما می توانید قبل از شروع پروژه بودجه آن را برآورد نمایید.

برای استفاده بهینه از مساحت سردخانه می توان تجهیزات برودتی را بر روی سقف سوله و یا بالای راه رو زیر سقف قرار داد تا از فضای پایین برای نگهداری مواد غذایی استفاده شود و همچنین با افزایش ارتفاع، حجم سردخانه افزایش می یابد و می توان محصولات بیشتری در آن نگهداری نمود.

شما می توانید با صنایع برودتی نوری جهت استعلام هزینه ساخت سردخانه در ابعاد زیر یا ابعاد دلخواه، تماس حاصل فرمایید:

هزینه ساخت سردخانه 20 تنی ( محاسبه قیمت سردخانه 20 تنی )

هزینه ساخت سردخانه 50 تنی ( محاسبه قیمت سردخانه 50 تنی )

هزینه ساخت سردخانه 100 تنی (محاسبه قیمت سردخانه 100 تنی )

هزینه ساخت سردخانه 200 تنی

هزینه ساخت سردخانه 500 تنی

هزینه ساخت سردخانه 1000 تنی

هزینه ساخت سردخانه 2000 تنی

هزینه ساخت سردخانه 3000 تنی

هزینه ساخت سردخانه 5000 تنی

هزینه ساخت سردخانه 20000 تنی

شیرآلات و تجهیزات کنترلی سردخانه

محاسبه قیمت سردخانه

جهت محاسبه قیمت سردخانه باید مشخص شود که چه تجهیزات و شیرآلاتی لازم داریم که قبل از این مرحله ابتدا باید نقشه ساخت سردخانه را آماده کرده باشیم تا جزئیات کار مشخص شود.

این تجهیزات جهت انتقال سیالات در بخش های مختلف سیستم استفاده می شود. باز و بسته شدن مسیر روغن، گاز مبرد و مشخص کردن جهت حرکت سیالات در مدار استفاده می شود. اهمیت بالای این تجهیزات در افزایش ایمنی و دقت سیستم های برودتی حائز اهمیت می باشد.

تابلو برق سردخانه

محاسبه قیمت سردخانه

تابلو برق سردخانه را می توان به عنوان حساس ترین قسمت در نظر گرفت چرا که کنترل وضعیت فعالیت کندانسور، اواپراتور، کمپرسور و دمای اتاق از طریق تابلو برق انجام میگیرد.

تابلو برق سردخانه شامل فیوز و کلید، کنتاکتور و کلید حرارتی، ترموستات و تایمر، نشانگرها، هشدارها و غیره می باشد.

در هنگام محاسبه قیمت سردخانه تابلو برق هم متناسب با سردخانه طراحی می شود و قیمت آن وابسته به سردخانه و امکانات مورد نظر ما می باشد.

برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه تابلو برق سردخانه مراجعه نمایید.

ساندویچ پانل

از ساندویچ پانل جهت ساخت سازه سردخانه استفاده می شود این مصالح ساختمانی مدرن در مدل های مختلفی تولید می شوند هزینه خرید ساندویچ پانل بین یک سوم تا یک چهارم کل هزینه ساخت سردخانه می باشد و در محاسبه قیمت سردخانه تاثیر بسزایی دارد.

ساندویچ پانل سردخانه معمولا از دو لایه ورق که دربین آنها یک عایق از جنس پلی یورتان قرار میگیرد تشکیل شده است.

در قیمت ساندویچ پانل جنس ورق های استفاده شده که میتواند آلومینیوم یا ورق گالوانیزه باشد و همچنین قطر ساندویچ پانل که معمولا از 3 سانت تا 20 سانت است تاثیرگذار می باشد.

پس متوجه می شویم که در محاسبه قیمت سردخانه باید قیمت ساندویچ پانل سردخانه را هم در نظر گرفت البته در شرایطی می توان با عایق بندی بیشتر و کمی سرمایه گذاری بیشتر در مصرف انرژی خود صرفه جویی کنیم.

کندانسور و اواپراتور سردخانه

محاسبه قیمت سردخانه

تجهیزات دیگری که در محاسبه قیمت سردخانه باید لحاظ شود کندانسور و اواپراتور می باشد کندانسور و اواپراتور در سردخانه وظیفه تبادل حرارت را بر عهده دارند. به این صورت که اواپراتور مایع مبرد را در چرخه تبدیل به گاز میکند و وظیفه سرد کردن محیط و هوا را دارد و از سمت دیگر کندانسور گاز را به مایع تبدیل میکند که برای این کار گرما را از گاز میگیرد و به محیط اطراف که می تواند هوا یا مایع باشد منتقل کند.

کندانسور و اواپراتور را می توان به دو گروه هوایی و آبی دسته بندی نمود که در سرخانه ها باید از اواپراتور هوایی استفاده نمود ولی کندانسور را می توان از نوع هوایی یا آبی انتخاب نمود که قیمت تمام شده کندانسور های آبی نسبت به مدل هوایی کمتر می باشد و همچنین راندمان بالاتری دارند اما هزینه تعمیر و نگهداری آنها بالا می باشد و از سمت دیگر کندانسور های هوایی به دلیل فن های قوی که بر روی آن نصب می شود مصرف انرژی بالاتری داشته و قیمت تمام شده آن افزایش یافته است.

این دو دستگاه انواع مختلفی دارند و با توجه به نوع سردخانه و محاسبات انجام شده انتخاب می شوند.

برای آشنایی بیشتر با عملکرد این دو دستگاه می توانید به صفحه کندانسور و اواپراتور مراجعه نمایید.

کمپرسور سردخانه

محاسبه قیمت سردخانه

در یک سردخانه کمپرسور نقش قلب سیستم را ایفا می کند و انتخاب آن باید با دقت بالایی انجام شود همچنین می توان گفت تاثیر بسزایی هم در محاسبه قیمت سردخانه دارد.

کمپرسور در سیستم های برودتی تراکمی وظیفه فشرده سازی و گردش گاز در مدار را بر عهده دارد کمپرسور ها در مدل های مختلفی چون پیستونی، اسکرو و اسکرال تولید می شوند که شیوه فشرده سازی هر کدام متفاوت می باشد.

این موتورها با توجه به نوع عملکرد، مدل های مختلفی دارند که هر کدام مزایا خاص خود را دارند که با توجه به سیستم سردخانه و محاسبات انجام شده یک مدل از آنها را انتخاب میکنیم.

صنایع برودتی نوری در ساخت سردخانه از برترین برندهای کمپرسور اروپایی استفاده میکند. شاید هزینه آن نسبت به برندهای چینی و غیره فرق داشته باشد اما نباید فراموش کرد که کمپرسور قلب سیستم برودتی شما می باشد و باید در انتخاب آن حساس باشید.

آب و هوای منطقه

آب و هوای منطقه احداث سردخانه درمحاسبه قیمت سردخانه بسیار تاثیرگذار می باشد.

در مناطق آب هوایی بسیار گرم و مرطوب باید عایق های استفاده شده در سردخانه را ضخیم تر و از مواد مناسب در این شرایط مانند آلومینیوم استفاده نماییم. همچنین در ساخت سازه باید دقت کنیم که عایق بندی به خوبی انجام شود.

در این نواحی باید تمامی تجهیزات سردخانه متناسب با شرایط دمایی منطقه انتخاب شود و باید دقت کنیم که محاسبات سردخانه و تجهیزات استفاده شده برای هر آب و هوایی متفاوت می باشد.

نوع سردخانه

همانطور که قبلا در مقاله ساخت سردخانه صنعتی دسته بندی مربوط به انواع سردخانه ها را مطرح کردیم اینجا هم باید بدانیم که سردخانه بالا صفر و سردخانه زیر صفر تجهیزات مختص به خودشان را می خواهند و با توجه به محصولی که قرار است ما در آن نگهداری کنیم سردخانه مورد نظر خود را میسازیم و محاسبه قیمت سردخانه را هم بر همین اساس انجام میدهیم.

همچنین دسته بندی دیگری از سردخانه ها را داشتیم که بر اساس مبرد مصرفی در آن (سردخانه فریونی و سردخانه آمونیاکی) باید تجهیزات متفاوتی در ساخت آنها استفاده کنیم.

یک نکته که بد نیست در ایم مقاله به آن اشاره کنیم این می باشد که قیمت سردخانه کوچیک یا قیمت سردخانه کانکسی که قرار باشد با مبرد آمونیاکی کار کند اصلا به صرفه نیست و استفاده از آمونیاک برای ساخت سردخانه های بالا 2000 تن می باشد.

جهت محاسبه قیمت سردخانه خود همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید یا از طریق گفتگوی آنلاین با ما در ارتباط باشید.


صنایع برودتی نوری مجری بزرگترین پروژهای برودتی کشور

 

 

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

دسته بندی مطالب …

برودتی نوری

برودتی نوری

صنایع برودتی نوری فعال در زمینه صنعت برودت توانسته است برای مجموعه های بزرگ خدمات ارزنده ای ارائه دهد و شما می توانید برای ساخت سردخانه، چیلر، تونل انجماد، آیس بانک و همچنین تهیه تجهیزات برودتی مانند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و ریز اقلام مورد نیاز در صنعت برودت از ما یاری بخواهید .

آیکون های اجتماعی