هزینه ساخت سردخانه 1 تن تا 100000 تن

هزینه ساخت سردخانه

هزینه ساخت سردخانه بر اساس تجهیزات و نوع آن متفاوت می باشد سردخانه ها را به صورت کلی می توان در 4 دسته کلی قرار داد که ادامه به بررسی هزینه ساخت انواع سردخانه و تجهیزات آنها می پردازیم. دسته بندی سردخانه ها به دو صورت انجام می شود یکی بر اساس دما آنها و دیگری مبرد مورد استفاده در آن که در زیر مرتب شده اند. 

جهت برآورد هزینه ساخت انواع سردخانه و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

شما می توانید با صنایع برودتی نوری جهت استعلام هزینه ساخت سردخانه در ابعاد دلخواه، تماس حاصل فرمایید:

  هزینه ساخت سردخانه  

  • سردخانه فریونی 
    • سردخانه فریونی بالای صفر
    • سردخانه فریونی زیر صفر
  • سردخانه آمونیاکی 
    • سردخانه آمونیاکی بالای صفر
    • سردخانه آمونیاکی زیر صفر

هزینه ساخت سردخانه فریونی

هزینه ساخت سردخانه فریونی با افزایش ابعاد و حجم آن افزایش پیدا میکند و به همین دلیل سردخانه های کوچک را از نوع فریونی می سازند به این دلیل که هزینه مناسبی نسبت به نوع آمونیاکی دارد در ساخت سردخانه های فریونی می توان از اواپراتور و کندانسور های مسی استفاده نمود که دارای راندمان بالایی می باشند و قیمت تمام شده نسبت به کندانسور های استیل کمتر می باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت سردخانه ها می توانید به مقاله نصب سردخانه مراجعه نمایید.

هزینه ساخت سردخانه آمونیاکی

هزینه ساخت سردخانه های آمونیاکی به دلیل گران قیمت بودن تجهیزات آن نسبت به مدل فریونی بالاتر می باشد اما وقتی در ابعاد بسیار وسیع و بزرگ به احداث سرخانه آمونیاکی می پردازیم هزینه آن مشابه سردخانه فریونی می باشد و تفاوت چندانی ندارد و نکته ای که در کاهش هزینه های سردخانه آمونیاکی تاثیر گذار هست قیمت گاز آمونیاک می باشد که در مقایسه با گاز فریون ارزان تر می باشد.

هزینه ساخت سردخانه

هزینه ساخت سردخانه زیر صفر

سردخانه های زیر صفر جهت نگهداری مواد غذایی یا دیگر محصولات به صورت منجمد می باشد از این نوع سردخانه معمولا برای نگهداری گوشت، مرغ، بستنی، ماهی، عصاره میوه منجمد و دیگر محصولات مورد استفاده قرار میگیرد دمای این سردخانه های معمولا بین منفی 12 درجه تا منفی 40 درجه می باشد که با توجه به محصول و دمای مورد نیاز طراحی می شوند. هزینه ساخت سردخانه زیر صفر در ابعاد و شرایط یکسان نسبت به ساخت سردخانه بالای صفر بیشتر می باشد به این دلیل که به تجهیزات با توان بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم دما را به میزان مورد نیاز خود کاهش دهیم.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های زیر صفر می توانید به صفحه سردخانه زیر صفر مراجعه نمایید.

هزینه ساخت سردخانه

 

هزینه ساخت سردخانه بالای صفر

هزینه ساخت سردخانه بالای صفر بر اساس تجهیزات و ابعاد آن متفاوت می باشد معمولا سردخانه های بالای صفر را برای نگهداری میوه، سبزیجات، برخی لبنیات و دیگر محصولاتی که در این دما قابلیت نگهداری طولانی مدت دارند ساخته می شوند که دمای این سردخانه ها معمولا بین 12 تا 0 درجه می باشد. سردخانه بالای صفر را می توان به دو صورت فریونی و آمونیاکی طراحی و تولید نمود و معمولا سردخانه آمونیاکی را در ابعاد بسیار بزرگ طراحی و تولید می نمایند به این دلیل که هزینه ساخت سردخانه آمونیاکی در ابعاد کوچک توجیه اقتصادی ندارد و بهتر است که برای ساخت سردخانه های کوچک مدل فریونی ساخته شود.

هزینه ساخت سردخانه بالای صفر با توجه به ابعادی که دارد قطعات و تجهیزات مناسبی برای آن انتخاب می شود و سپس می توان هزینه نهایی آن را برآورد نمود شما می توانید برای استعلام قیمت سردخانه بالای صفر خود با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به صورت کاملا رایگان محاسبات لازم و طراحی اولیه سردخانه را برای شما انجام دهند و سپس هزینه ساخت سردخانه را به شما اعلام نمایند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های بالای صفر می توانید به صفحه سردخانه بالای صفر مراجعه نمایید.

هزینه ساخت سردخانه 200 تنی

سردخانه 200 تنی را باید به صورت فریونی طراحی و پیاده سازی نماییم و اگر بخواهیم به صورت آمونیاکی آن را اجرا نماییم هزینه ساخت آن بسیار افزایش می یابد. هزینه ساخت سردخانه 200 تنی بر اساس معیار هایی چون شرایط آب هوایی منطقه (گرمسیر، سردسیر و معتدل) و دمای سردخانه ( بالای صفر یا زیر صفر ) مشخص می شود.

هزینه ساخت سردخانه 1000 تنی

ساخت سردخانه 1000 تنی هم بهتر است به صورت فریونی انجام شود و برای محاسبه قیمت سردخانه 1000 تنی باید شرایط آب و هوایی و دمای آن را مشخص نمایید تا کارشناسان بر اساس این اطلاعت هزینه ساخت سردخانه شما را برآورد نمایند.

هزینه ساخت سردخانه 3000 تنی

سردخانه 3000 تنی را می توان به دو صورت فریونی و آمونیاکی اجرا نمود و هزینه ساخت هر کدام بر اساس معیار های دیگری چون شرایط آب و هوایی منطقه و دمای سردخانه ( بالای صفر / زیر صفر ) مشخص می شود.

هزینه ساخت سردخانه 5000 تنی

سردخانه 5000 تنی را بهتر است که به صورت آمونیاکی پیاده سازی نمایید چون سردخانه های آمونیاکی راندمان بالا و هزینه های تعمیر و نگهداری پایینی دارند به همین دلیل برای ساخت سردخانه های بزرگ مناسب می باشند.

جهت اطلاع از هزینه ساخت سردخانه 5000 تنی خود می توانید اطلاعات اولیه و پایه مربوط به ساخت سردخانه را به کارشناسان ما بدهید تا هزینه ساخت سردخانه شما را برآورد نمایند.

عوامل تاثیر گذار در هزینه ساخت سردخانه ها

نوع سردخانه :

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم تجهیزات سردخانه آمونیاکی گران تر از سردخانه فریونی می باشد که باید برای توجیه پذیر بودن پروژه بر اساس ابعاد تصمیم گیری نماییم.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های صنعتی به شما پیشنهاد میکنیم که به صفحه ساخت سردخانه صنعتی مراجعه نمایید.

دمای سردخانه :

برای کاهش دمای سردخانه نیاز به تجهیزات برودتی می باشد که هرچه نیاز به دمای پایین تری داشته باشند باید از تجهیزات برودتی قوی تری استفاده کنیم به همین دلیل هزینه ساخت سردخانه های زیر صفر در مقایسه با سردخانه بالای صفر بیشتر می باشد و هرچه تجهیزات برودتی قوی تر باشند قیمت بالاتری دارند البته یکسری تجهیزات در این نوع سردخانه ها ثابت می باشد و بیشترین تفاوت در قیمت کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و ساندویچ پانل ها می باشد.

شرایط اقلیمی مکان سردخانه :

شرایط آب و هوایی منطقه بر روی انتخاب تجهیزات تاثیر گذار می باشد معمولا آب و هوای مناطق را به سه دسته گرمسیر، معتدل و سردسیر دسته بندی می کنند و بر اساس آن محاسبات انتخاب تجهیزات را انجام می دهند ولی برای دقیق تر بودن محاسبات می توان اطلاعات دقیق شرایط آب و هوای در گرمترین ماه های سال بدست آورد و دقیقا بر همین اساس محاسبات را انجام داد.

ابعاد سردخانه :

از مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه ساخت سردخانه ابعاد و یا همان حجم سردخانه می باشد که با افزایش ابعاد قیمت سردخانه بیشتر می شود به این دلیل که نیاز به ساندویچ پانل های بیشتری برای ساخت سازه و تجهیزات برودتی قوی تری برای کاهش دمای محیط سردخانه لازم است.

با افزایش حجم سردخانه سودآوری آن هم افزایش می یابد و همچنین بودجه اولیه ساخت بیشتری را لازم دارد و برای احداث سردخانه بزرگتر به زمین بیشتری احتیاج داریم تا بتوانیم آن را پیاده سازی نماییم. امکان افزایش ارتفاع سردخانه تا میزان خاصی امکان پذیر می باشد و برای بهره برداری بیشتر از زمینی که در اختیار داریم می توانیم ارتفاع را حداکثر میزان ممکن در نظر بگیریم.

محصول مورد نگهداری :

برخی از محصولات نیاز به شرایط خاصی دارند و این شرایط خاصی باعث می شود که تجهیزات متفاوت باشند به عنوان مثال در برخی سردخانه ها نباید جریان باد شدید باشد به همین دلیل باید از اواپراتورهای بزرگتر با فن های دور پایین استفاده شود و یا در برخی سردخانه ها باید رطوبت محیط بالا باشد به همین دلیل باید اواپراتور با فاصله فین زیاد و اختلاف دمای کم استفاده کنیم که هزینه ساخت سردخانه را افزایش می دهد.

یکی از محصولاتی که نیاز به نگهداری در سردخانه دارند میوه ها می باشند و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه ساخت آن به صفحه قیمت سردخانه میوه مراجعه نمایید.

هزینه ساخت سردخانه

تعداد کنترل جات :

برخی از سازندگان سردخانه برای کاهش هزینه ساخت سردخانه از تعداد کنترل جات کمتری استفاده می کنند که این کار باعث می شود تعمیر و نگهداری سردخانه کمی مشکل شود و باعث بروز خرابی شود.

جهت آشنایی با تمامی تجهیزات سردخانه به شما پیشنهاد میکنیم که به صفحه تجهیزات سردخانه مراجعه نمایید.

تعداد سالن سردخانه :

با افزایش تعداد سالن های سردخانه نیاز به ساندویچ پانل، درب سردخانه، اواپراتور و دیگر تجهیزات افزایش می یابد به همین دلیل هزینه ساخت سردخانه افزایش می یابد.

برند قطعات :

برند قطعات مورد استفاده در هزینه ساخت سردخانه بسیار تاثیر گذار می باشد استفاده از قطعات برندهای اروپایی اطمینان خاطر بالایی به ما می دهند که سردخانه همیشه در بهترین حالت خود کار می کند اما برای کاهش هزینه ها می توان از قطعات با برندهای چینی استفاده نمود که البته کیفیت آن در حد تجهیزات اروپایی نمی باشد.

میزان عایق بندی :

استفاده از ساندویچ پانل های ضخیم تر باعث می شود میزان مصرف انرژی سردخانه کاهش یابد و همچنین مقاومت سازه افزایش یابد با کاهش مصرف انرژی دوره بازگشت سرمایه کاهش می یابد.

اثرات زیست محیطی :

همانطور که می دانیم گاز های فریون و آمونیاک اثرات زیست محیطی دارند که با پیشرفت تکنولوژی نسل های جدیدتری از گاز های فریون تولید شده اند که این اثرات زیست محیطی به شدت کاهش یافته است ولی نکته ای که وجود دارد قیمت این گازهای نسل جدید بالاتر از گاز های قدیمی می باشد و برای کاهش اثرات زیست محیطی، هزینه ساخت سردخانه افزایش می یابد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها می توانید به صفحه سردخانه مراجعه نمایید.

نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …