قیمت کندانسور سردخانه

قیمت کندانسور سردخانه

کندانسور های سردخانه در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند که می توانند در تمامی شرایط آب و هوایی نیاز های سردخانه داران را بر طرف نمایند. قیمت کندانسور سردخانه بر اساس مدل، برند، ظرفیت و کیفیت مشخص می شود که در ادامه برای شما بیشتر توضیح می دهیم.

صنایع برودتی نوری تولید کننده و ارائه دهنده انواع کندانسور های سردخانه ای می باشد که شما می توانید با تضمین بهترین قیمت و کیفیت این دستگاه را از ما دریافت نمایید.

لیست قیمت کندانسور سردخانه

در ادامه لیست قیمت برخی از برندهای کندانسور را قرار داده ایم.

لیست قیمت کندانسور سردخانه نیک

به دلیل نوسانات قیمتی لیست قیمت کندانسور از روی سایت حذف شده است و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت کندانسور سردخانه به همراه مشاوره تخصصی رایگان با شماره09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

لیست قیمت دیگر برند های کندانسوری که در زیر ذکر شده اند را می توانید از طریق ارسال پیام در چت آنلاین سایت دریافت نمایید.

 • لیست قیمت کندانسور سردخانه بوران
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه آرشه
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه نوین
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه آرتک
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه تبادل کار
 • لیست قیمت کندانسور سردخانه صابکول

عوامل تاثیرگذار در قیمت کندانسور سردخانه

نوع کندانسور

اولین عامل تاثیر گذار در قیمت کندانسور سردخانه نوع آن می باشد. کندانسور ها که دارای سه مدل آبی، هوایی و تبخیری می باشند نحوه ساختار هر کدام متفاوت می باشد که در بین این مدل ها در ظرفیت یکسان کندانسور آبی از قیمت پایین تری برخوردار می باشد. اما نکته ای که وجود دارد کندانسور های آبی هزینه تعمیر و نگهداری بیشتری هم نسبت به دو مدل دیگر دارد.

قیمت کندانسور سردخانه

کیفیت کندانسور

کیفیت مهمترین عامل در خرید کندانسور می باشد خرید کندانسور با کیفیت سبب می شود که طول عمر بالایی داشته باشد و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری سردخانه شما کاهش یابد عوامل تاثیر گذار در کیفیت کندانسور را می توان بر اساس خلوص بالای آلیاژ مس و یا استیل به کار رفته در لوله، ضخامت لوله، نوع و برند فن، تکنولوژی ساخت و چندین فاکتور دیگر مشخص نمود.

قیمت کندانسور سردخانه نیک با توجه به کیفیتی که ارائه می کند در بین دیگر کندانسور ها بسیار مقرون به صرفه می باشد این شرکت با ارائه محصولات با کیفیت و خدمات پس از فروش مطلوب توانسته است که جایگاه مناسبی در بازار ایران و خاورمیانه کسب نماید.

جنس تجهیزات مورد استفاده در ساخت کندانسور

در ساخت کندانسور های مختلف می توان از لوله ها و تجهیزات با آلیاژ ها و جنس های مختلف استفاده نمود که باعث می شود قیمت کندانسور سردخانه را افزایش یا کاهش دهد.

برند کندانسور

برند های مختلف بر اساس کیفیت و خدماتی که ارائه می دهند محصولات خود را قیمت گذاری می کنند به همین دلیل قیمت یک نوع مشخص کندانسور در ظرفیت یکسان در هر برندی متفاوت می باشد.

ویژگی های کندانسور

برخی کندانسور دارای ویژگی و طراحی های خاص می باشند که باعث می شود در قیمت کندانسور سردخانه با ظرفیت یکسان از یک برند متفاوت باشد به عنوان مثال کندانسور های هوایی مناسب برای مناطق با آب و هوای اسیدی دارای گلدن فین می باشند که این ویژگی باعث می شود طول عمر دستگاه در این مناطق افزایش یابد.

اما به دلیل استفاده از آلیاژ دیگری در ساختار کویل میزان ضریب انتقال حرارت کاهش می یابد و باید ابعاد آن را افزایش داد.

کندانسور سردخانه چیست ؟

کندانسور یا چگالنده در سیستم تبریدی سردخانه مورد استفاده قرار میگیرد این دستگاه وظیفه خنک نمودن و تبدیل مبرد به مایع را بر عهده دارد و نحوه عملکرد آن در سیستم های برودتی به این صورت می باشد که مبرد پس از فشرده شدن درون کمپرسور بسیار داغ می شود و به کندانسور منتقل می شود که در این مرحله مبرد گازی شکل حرارت خود را از دست می دهد و به دلیل فشار بالایی که دارد به مایع تبدیل می شود.

پس از تبدیل مبرد به مایع به سمت اواپراتور منتقل می شود که البته قبل از ورود به اواپراتور از یک شیر انبساط عبور می کند و فشار آن به شدت کاهش می یابد که باعث می شود درون اواپراتور تمایل به تبخیر شدن پیدا کند و با دریافت گرمای نهان تبخیر خود از حالت مایع به گاز تبدیل می شود و باعث خنک شدن محیط سردخانه می شود و این گاز مجدد در سیکل تبرید به چرخه خود ادامه می دهد.

نحوه خنک سازی مبرد درون کندانسور بسیار مهم می باشد به این دلیل که شیوه های مختلفی برای خنک سازی وجود دارد اما باید روشی را انتخاب کنیم که راندمان بالایی داشته باشد و از سمت دیگر مصرف انرژی آن کم باشد به همین دلیل کندانسور های مختلفی طراحی و تولید شده اند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

فروش کندانسور سردخانه در سراسر ایران 

 • تهران
 • مشهد
 • شیراز
 • اصفهان
 • کرمان
 • زاهدان
 • جیرفت
 • دزفول
 • چابهار
 • بندرعباس
 • اهواز
 • و سایر شهر های ایران و کشورهای همسایه

انواع کندانسور سردخانه

کندانسور های سردخانه را می توان به سه دسته کلی تقسیم نمود که در ادامه آن ها را معرفی و توضیح می دهیم.

 • کندانسور آبی سردخانه
 • کندانسور هوایی سردخانه
 • کندانسور تبخیری سردخانه

جهت کسب اطلاعات دقیق از مدل های مختلف کندانسور به شما پیشنهاد میکینم که به مقاله انواع کندانسور مراجعه نمایید.

کندانسور هوایی سردخانه

این نوع کندانسور که با استفاده از هوای محیط عملیات جذب گرمای مبرد را انجام می دهد کاربرد فراوانی دارد این نوع کندانسور ها هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارند و همچنین در بیشتر پروژه ها قابل استفاده می باشند.

طول عمر کندانسور های هوایی نسبت به مدل های دیگر بیشتر می باشد و استهلاک کمتری دارند به همین دلیل دردسر کمتری برای سردخانه ها ایجاد می کند و نکته ای که باید برای انتخاب این کندانسور مد نظر شما باشد تامین برق آن و شرایط آب و هوایی منطقه شما می باشد به این دلیل که مصرف برق این دستگاه بالا می باشد و در مناطق با آب و هوای گرم و خشک راندمان بسیار پایینی دارد و استفاده از آن به صرفه نیست.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور هوایی به شما پیشنهاد می کنیم که به محصول کندانسور هوایی مراجعه نمایید.

کندانسور آبی سردخانه

این کندانسور همانطور که از نامش مشخص است برای خنک سازی مبرد از آب استفاده می کند کندانسور آبی در مدل ها مختلفی چون دو لوله ای، پوسته و کویل مارپیچ و پوسته و لوله طراحی می شود که مدل پوسته و لوله پرکاربرد ترین آن می باشد.

قیمت کندانسور سردخانه

کندانسور پوسته و لوله به دلیل استفاده از آب برای خنک سازی مبرد راندمان کاری بالاتری نسبت به مدل هوایی دارد به همین دلیل ابعاد آن نسبت به اواپراتور هوایی کوچک تری می باشد این کندانسور مصرف انرژی بسیار پایینی دارد ولی کندانسور های به دلیل دارا بودن تعداد زیادی فن میزان مصرف انرژی آنها بالا می باشد و به دلیل وجود همین فن ها قیمت کندانسور سردخانه هوایی بیشتر از مدل آبی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این دسته از کندانسور ها به محصول کندانسور آبی مراجعه نمایید.

کندانسور تبخیری سردخانه

این نوع کندانسور برای جذب گرمای مبرد از آب و هوا به صورت همزمان استفاده می کند و معمولا کندانسور تبخیری را در ابعاد و ظرفیت های بالا طراحی میکنند این کندانسور ها ضریب انتقال حرارت و راندمان بالایی دارند و بیشترین کاربرد آن در سردخانه های آمونیاکی می باشد که می تواند حجم زیادی از مبرد را به مایع تبدیل نماید.

این دسته از کندانسور ها کاربرد صنعتی دارند و معمولا در ابعاد بزرگ با ظرفیت بالا طراحی می شوند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به محصول کندانسور صنعتی مراجعه نمایید.

قیمت کندانسور سردخانه

اطلاعات تخصصی بسیار زیادی وجود دارد که باید برای خرید کندانسور سردخانه مد نظر خود قرار دهید که در اینجا به برخی از آنها اشاره نموده ایم و شما می توانید برای دریافت اطلاعات فنی بیشتر و قیمت کندانسور سردخانه مناسب خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور های می توانید به صفحه کندانسور مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب …