سردخانه

قیمت سردخانه 20 تنی

قیمت سردخانه 20 تنی

قبل از استعلام قیمت سردخانه 20 تنی باید یکسری موارد موثر در هزینه ساخت سردخانه 20 تنی را لحاظ کنیم، در این مقاله سعی بر این است که با موارد موثر در قیمت سردخانه 20 تنی بالای صفر و زیر صفر آشنا شوید، برای درک بهتر یک نمونه برآورد هزینه ساخت سردخانه 20 تنی میوه را محاسبه کرده ایم.

می توانید برای استعلام هزینه ساخت سردخانه 20 تنی با توجه به چند معیارهای مد نظر حود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

صنایع برودتی نوری مجری انواع سردخانه های زیر صفر و بالای صفر در ظرفیت های مختلف می باشد شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت سردخانه 20 تنی به همراه مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سردخانه 20 تنی

در برآورد هزینه ساخت سردخانه 20 تنی عوامل زیادی مانند شرایط آب و هوایی، تجهیزات و قطعات، سازه و برند قطعات و کاربرد سردخانه 20 تنی موثر هستند که در اینجا به طور کامل درباره آنها صحبت می کنیم.

کاربرد سردخانه 

اینکه برآورد هزینه ساخت سردخانه میوه 20 تنی باشد یا سرد خانه گوشت بسیار مهم است، مثلا در برآرود هزینه ساخت سردخانه میوه 20 تنی باید به عواملی چون نزدیکی به باغات، حمل و نقل، دسترسی به مواد داخل سردخانه میوه 20 تنی توجه کرد.

شرایط آب و هوایی

شرایط اقلیمی ایران را به سه دسته گرمسیر، معتدل و سردسیر دسته بندی می شود که شرایط آب و هوایی در برآورد هزینه ساخت سردخانه 20 تنی مهم است، زیرا مواد ساخت ساختمان و عایق کاری و کف پوش و درب سردخانه (به علت باز و بسته شدن ) و با توجه به میزان گرما یا سرمای هوایی که در آن، سردخانه بیست تنی ساخته می شود انتخاب می شود.

معمولا با بررسی شرایط اقلیمی با استفاده از حداکثر دمای هوای محل احداث سردخانه در طول سال، می توان محاسبات دقیقی انجام داد و تجهیزات را انتخاب نمود و هرچه بالاترین نقطه دمای منطقه بیشتر باشد هزینه ساخت سردخانه افزایش می یابد.

لازم به ذکر است که در انتخاب تجهیزات علاوه بر دما به میزان رطوبت محیط نیز توجه می شود تا بتوان تجهیزاتی کاملا متناسب با محیط انتخاب نمایند.

تجهیزات و قطعات

انتخاب نوع تجهیزات و قطعات در قیمت سردخانه 20 تنی بسیار موثراست، از آنجاییکه تجهیزات و قطعات سردخانه بالای صفر با پایین صفر متفاوت است، هزینه آن نیز متغیر می باشد.

ابتدا با تجهیزات مورد نیاز درساخت سردخانه 20 تنی آشنا می شویم.

اجزای سردخانه 20 تنی

در ساخت سردخانه 20 تنی از تجهیزات و قطعات مختلفی استفاده می شود که در ادامه تنها به برخی از مهمترین آنها اشاره می نماییم.

کمپرسور

کمپرسور یا موتور سردخانه 20 تنی یکی از مهمترین قسمت های سردخانه می باشد، کمپرسور ها در سیکل تبرید وظیفه فشرده سازی و به گردش درآوردن گاز مبرد را بر عهده دارند و در مدل های مختلفی چون اسکرو، اسکرال و پیستونی طراحی و تولید می شوند که قیمت هر کدام نیز متفاوت می باشد.

پس از مشخص شدن ظرفیت کمپرسور بر اساس محاسبات دقیق به شما پیشنهاد می کنیم که موتور سردخانه صنعتی خود را از برندهایی چون بیتزر، دانفوس، کوپلند و دورین انتخاب نمایید، برندهای معرفی شده از کیفیت ساخت بالایی برخوردار می باشند و طراحی آن ها کاملا بهینه و آلیاژ های استفاده شده در آن متناسب با عملکرد دستگاه می باشد.

کندانسور

قطعه مهم دیگری که در ساخت سردخانه 20 تنی استفاده می شود کندانسور می باشد، این دستگاه وظیفه کاهش دمای گاز مبرد و تبدیل آن به مایع را بر عهده دارد.

کندانسور ها دارای 3 مدل هوایی، آبی و تبخیری می باشند که بر اساس شرایط محل احداث سردخانه 20 تنی انتخاب می شوند.

یکی از برترین تولید کنندگان کندانسور در خاورمیانه کمپانی نیک می باشد که تولید کننده انواع کندانسور های تبخیری، هوایی و آبی می باشد، این کمپانی در ساخت تجهیزات خود از تکنولوژی روز اروپا و مناسب ترین آلیاژها استفاده می نماید به همین دلیل کیفیت ساخت آن محصولات این کمپانی بسیار بالا می باشد.

اواپراتور

دستگاه مهم دیگری که در ساخت سردخانه صنعتی به کار می رود اواپراتور می باشد، این دستگاه درون سردخانه قرار می گیرد و وظیفه جذب گرمای محیط و کاهش دما را بر عهده دارد.

این دستگاه بر اساس نوع سردخانه که بالای صفر یا زیر صفر می باشد انتخاب می شود و محصول مورد نگهداری در سردخانه می توان در انتخاب اواپراتور و قیمت آن تاثیر گذار باشد.

اواپراتور های با کیفیت بازار نیز از برند نیک می باشند که شما می توانید با خیالی آسوده این محصول را خریداری و استفاده نمایید.

برای آشنایی با مدل های مختلف این اواپراتور به صفحه محصول اواپراتور نیک مراجعه نمایید.

سازه سردخانه 20 تنی

در ساخت سازه سردخانه از ساندویچ پانل استفاده می شود که کیفیت و نوع این محصول تاثیر بسزایی در قیمت سردخانه 20 تنی دارد، ساندویچ پانل ها دارای مدل های مختلفی می باشند با استفاده از ورق و عایق های مختلفی تولید می شوند که در قیمت تمام شده آنها تاثیر گذار می باشد.

در ساخت ساندویچ پانل از ورق گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم و غیره استفاده می شود که با توجه به شرایط مورد استفاده قرار میگیرند، عایق استفاده شده در ساخت ساندویچ پانل از نوع پلی استایرن، xps، پشم سنگ، پشم شیشه و پلی یورتان می باشد که بهترین آنها پلی یورتان می باشد و عایق قوی حرارت می باشد و بهتر است که از این نوع ساندویچ پانل ها در ساخت سازه سردخانه استفاده شود هرچند که باعث افزایش قیمت سردخانه 20 تنی می شود ولی در طولانی مدت صرفه اقتصادی بالایی دارد.

ساخت سردخانه 20 تنی

در ساخت سازه سردخانه از ساندویچ پانل با ضخامت های مختلفی استفاده می شود و معمولا در ساخت سردخانه های زیر صفر از ساندویچ پانل با ضخامت 12 الی 18 سانتی متری و در سازه سردخانه بالای صفر مانند احداث سردخانه محصولات کشاورزی از ساندویچ پانل 8 الی 12 سانتی متری استفاده می شود که در قیمت سردخانه 20 تنی تاثیر گذار می باشد.

برند تجهیزات و قطعات

پس از محاسبه ظرفیت تجهیزات و قطعات حال نوبت به انتخاب برند تجهیزات میرسد، انتخاب قطعات از برندهای مطرح که کیفیت ساخت بالایی دارند سبب افزایش عمر مفید سردخانه، راندمان و ضریب اطمینان سردخانه می شود که البته باعث افزایش قیمت سردخانه 20 تنی نیز می شود.

هزینه ساخت انواع سردخانه 20 تنی

ساخت سردخانه 20 تنی به دو صورت زیر صفر و بالای صفر انجام می شود که هزینه ساخت هر کدام از این سردخانه ها متفاوت می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

قیمت سردخانه 20 تنی بالای صفر

سردخانه 20 تنی بالای صفر جهت نگهداری محصولاتی مانند میوه، سبزی، لبنیات، گوشت تازه و غیره استفاده می شود، قیمت سردخانه 20 تنی بالای صفر در مقایسه با نمونه زیر صفری آن در شرایط یکسان کمتر می باشد به این دلیل که به بار برودتی کمتری نیاز دارد و همچنین در ساخت سازه آن از ساندویچ پانل با ضخامت متوسط استفاده می شود.

سردخانه 20 تنی بالای صفر

برای آشنایی بیشتر با سردخانه بالای صفر به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول سردخانه بالای صفر مراجعه نمایید.

قیمت سردخانه 20 تنی زیر صفر

از سردخانه 20 تنی زیر صفر جهت نگهداری محصولات غذایی به صورت منجمد استفاده می شود و جهت نگهداری محصولاتی چون گوشت منجمد، بستنی، پنیر پیتزا، سبزیجات اماده منجمد و غیره استفاده می شود. همانطور که گفتیم هزینه ساخت سردخانه 20 تنی زیر صفر کمی بیشتر از مدل بالای صفر می باشد و برای ساخت سازه آن باید از ساندویچ پانل های 10 الی 20 سانتی متری با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه استفاده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این نوع سردخانه به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله سردخانه زیر صفر مراجعه نمایید.

سردخانه 20 تنی زیر صفر

برآرود هزینه ساخت سردخانه میوه 20 تنی

به طور مثال هزینه ساخت سردخانه میوه 20 تنی را با هم برآورد می کنیم. ابتدا باید بدانیم که سردخانه میوه 20 تنی یک سردخانه بالای صفر است و قبل ساخت سردخانه 20 تنی میوه باید به زمین احداث سردخانه توجه کنیم.

زمین احداث سردخانه 20 تنی میوه معمولا نزدیک به باغات میوه است، همچنین دسترسی اوپراتور به میوه ها و راحتی جابجایی میوه های در سردخانه 20 تنی را  درنظر بگیریم.

دومین عامل موثر در هزینه ساخت سردخانه میوه 20 تنی ابعاد سردخانه است، هر چه سردخانه بزرگ تر باشد هزینه ساخت سردخانه میوه 20 نیز بیشتر می شود.

سومین عامل موثر بر هزینه ساخت سردخانه میوه 20 تنی سازه سردخانه است، اینکه از چه مصالحی استفاده کنیم و عایق کاری به چه صورت باشد در قیمت ساخت سردخانه 20 تنی موثر است.

چهارمین عامل موثر بر هزینه ساخت سردخانه میوه 20 تنی تجهیزات سردخانه است، قیمت تجهیزات اثر مستقیم روی برآورد هزینه ساخت سردخانه میوه 20 تنی دارد.

بعد موارد بالا می توانیم برآورد هزینه ساخت سردخانه میوه 20 تنی را انجام دهیم.

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده در بالا هزینه ساخت سردخانه 20 تنی متغیر است و بنا به شرایط، انتخاب نوع سردخانه، ظرفیت و … قیمت سردخانه بیست تنی را می توانید به صورت آنلاین از سایت یاتماس با کارشناسان بگیرید .

دیدگاهی در مورد “قیمت سردخانه 20 تنی

  1. آواتار وحدتی وحدتی گفت:

    سلام، چگونه شرایط اقلیمی و شرایط هوایی محل احداث سردخانه بر انتخاب تجهیزات و مواد ساختمانی تأثیر می‌گذارد؟

    1. آواتار خدامی خدامی گفت:

      سلام، شرایط اقلیمی و هوایی محل احداث سردخانه تأثیر زیادی بر انتخاب تجهیزات و مواد ساختمانی دارد. برای مثال، در مناطق گرمسیری با دماهای بالا، نیاز به سیستم‌های خنک‌کننده بیشتر است و از مواد عایق حرارتی مناسب برای کنترل دمای داخل سردخانه باید استفاده شود. این شرایط می‌توانند هزینه ساخت را به طور مستقیم تحت تأثیر قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *