تونل انجماد

قیمت تونل انجماد سریع و IQF

IQF

محاسبه قیمت تونل انجماد بر اساس حجم و نوع محصول متفاوت می باشد همچنین نوع تونل انجماد در قیمت تمام شده آن تاثیر گذار می باشد. در خرید تونل انجماد IQF یا سالنی باید از دفتر فروش تونل انجماد مشخصات دقیق تجهیزات را سوال نمایید و موارد زیر را بررسی نمایید.

 • استفاده از شیرآلات اروپایی مانند دانفوس و کستل
 • ساخت سالن به صورت کاملا عایق با ساندویچ پانل های 15، 18 و 20 سانت
 • استفاده از ساندویچ پانل با بالاترین کیفیت 
 • ساخت اواپراتور و کندانسور مناسب و سفارشی بر اساس پروژه شما
 • طراحی بهینه برای استفاده با بالاترین راندمان و کمترین مصرف انرژی
 • طراحی انواع تونل های انجماد در ظرفیت های متنوع بدون محدودیت در ابعاد
 • طراحی و ساخت با تضمین بهترین قیمت و کیفیت
 • استفاده از کمپرسور های برندهای معروف اروپایی مانند بیتزر، کوپلند، دورین و …

جهت استعلام بهترین قیمت تونل انجماد در مدل ها و ظرفیت های متنوع به همراه مشاوره تخصصی رایگان می توانید با شماره 09127444461 تماس بگیرید یا از طریق چت آنلاین سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت تونل انجماد

صنایع برودتی نوری بزرگترین سازنده دستگاه انجماد در ایران می باشد و دارای پروژهای فعال و در حال انجام بسیار زیادی می باشد و شما می توانید برای مشاهده نمونه پروژه های انجام شده با همکاران ما در ارتباط باشید.

در ادامه شما را با انواع دستگاه های انجماد آشنا می کنیم و قیمت تونل انجماد را در مدل های مختلف با هم بررسی می کنیم.

قیمت انواع تونل انجماد

 • سالنی
 • خطی
 • اسپیرال
 • نیتروژنی تماسی

در اینجا ما دسته بندی تقریبی برای تونل های انجماد انجام داده ایم اما هر روزه بر اساس ایده های جدید و فناوری های جدیدتر نمونه ها و مدل های مختلفی از این دستگاه به بازار ارائه می شود در ادامه به معرفی دسته بندی های ارائه شده در بالا می پردازیم.

قیمت تونل انجماد سالنی

این دستگاه با استفاده از ساندویچ پانل ساخته می شود و درون آن یک یا چند اواپراتور بر اساس ابعاد و ظرفیت آن تعبیه می شود. اواپراتور های مورد استفاده در این تونل های انجماد فاصله فین زیادی دارند و مجهز به فن های دور بالا می باشند.

هزینه ساخت تونل ها سالنی با توجه به ساختار ساده ای که دارند نسبت به دیگر مدل ها ارزان تر می باشد و همچنین قابل استفاده در تمامی صنایع می باشند. مراحل احداث این نوع دستگاه همانند ساخت سردخانه می باشد با این تفاوت که تجهیزات مناسب با دما و عملکرد این محیط مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت تونل انجماد سالنی بر اساس ظرفیت و حجم بار ورودی و مدت زمان مورد نیاز برای انجماد مشخص می شود این تونل های انجماد قابل استفاده برای انجماد مرغ، گوشت، ماهی، سبزیجات، خشکبار و غیره می باشد و همچنین از این مدل دستگاه می توان برای کاهش هزینه ها در خط تولید کارخانجات تولید مواد منجمد مانند همبرگر، سبزیجات، فلافل و غیره با استفاده از نوار نقاله استفاده نمود.

در ساخت تونل انجماد سالنی معمولا از کمپرسور های دو مرحله ای به همراه کندانسور های آبی استفاده می شود تا عملکرد مناسبی داشته باشند و همچنین بر اساس سفارش مشتری تجهیزات استفاده شده در ساخت این دستگاه قابل تغییر می باشد.

قیمت تونل انجماد

اواپراتور این دستگاه باید دارای طراحی مهندسی و دقیقی باشد به دلیل استفاده از این اواپراتور در دمای بسیار پایین عملکرد دقیق تمامی تجهیزات و همچنین فاصله فین ها و لوله های مورد استفاده در آن و نحوه انجام عملیات دیفراست و تخلیه آب دیفراست بسیار مهم می باشد که اواپراتور برودتی نیک نوری این موارد به درستی رعایت شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اواپراتور های مورد استفاده در ساخت تونل انجماد و سردخانه به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه اواپراتور سردخانه مراجعه نمایید.

قیمت تونل انجماد IQF خطی

دستگاه انجماد خطی که عملیات انجماد را بسیار سریع انجام می دهند به صورت وزشی و تماسی طراحی می شوند در مدل تماسی با استفاده از اسپری نیتروژن مایع بر روی محصول عملیات انجماد را به سرعت انجام می دهد و در مدل وزشی با استفاده از تعداد زیادی فن و جریان بالای هوای سرد و تماس همه جانبه محصول با هوا عملیات انجماد انجام می شود.

به این نوع تونل های انجماد که عملیات فریز کردن را در زیر یک ساعت انجام می دهد IQF می گویند و قیمت تونل انجماد IQF در مقایسه با مدل تونلی بیشتر می باشد و آن هم استفاده از تجهیزات و قطعات زیاد و همچنین بار برودتی بالای آن می باشد که توانایی منجمد کردن سریع محصول را دارد.

قیمت تونل انجماد IQF

قیمت تونل انجماد IQF بر اساس ظرفیت و تجهیزات استفاده شده در آن متغیر می باشد که شما می توانید برای استعلام قیمت دقیق آن با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تونل های انجماد IQF شما می توانید به صفحه تونل انجماد مراجعه نمایید.

قیمت تونل انجماد اسپیرال

قیمت تونل انجماد اسپیرال بر اساس ظرفیت و مدل های مختلفی که طراحی و تولید می شود متنوع می باشد این نوع دستگاه مصرف انرژی پایینی دارد و اصول ساخت باعث شده است راندمان کاری آن افزایش یابد از این مدل برای فریز کردن محصولات متنوعی استفاده می شود ولی در ایران از این مدل دستگاه استفاده زیادی نمی شود و مرسوم نیست.

قیمت تونل انجماد IQFمحصولات پس از منجمد شدن در این سیستم سپس به سردخانه صنعتی منتقل می شوند و برای مدت زمان طولانی نگهداری می شوند.

قیمت تونل انجماد نیتروژنی تماسی

این نوع سیستم انجماد که با استفاده از غوطه ور کردن محصول در نیتروژن مایع عملیات فریز کردن را انجام می دهد هزینه ساخت بالایی ندارد اما به دلیل استفاده از نیتروژن در آن هزینه نگهداری و استفاده از آن بالا می باشد به همین دلیل کاربرد فراوانی ندارد و از مدل تونلی استفاده می شود.

عوامل تاثیرگذار در قیمت تونل انجماد

در ادامه به بررسی عوامل تاثیر گذار در هزینه ساخت می پردازیم.

ابعاد تونل انجماد

مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت تونل های انجماد ظرفیت سیستم انجماد می باشد که ابعاد آن را مشخص می کند در هر ساعت چه حجمی از محصول را منجمد می نماید.

مدت زمان انجماد

هرچه مدت زمان انجماد کاهش یابد نیاز به تجهیزات برودتی قوی تری می باشد به همین دلیل هزینه ساخت دستگاه افزایش می یابد و شما باید برای دستگاه خود هزینه بیشتری پرداخت نمایید که البته باعث افزایش ظرفیت دستگاه شما هم می شود.

عایق بندی 

عایق بندی مناسب و اصولی باعث می شود مصرف انرژی دستگاه و همچنین استهلاک آن کاهش یابد در صورتی که عایق بندی با لوازم مناسب انجام نشود خسارات فراوانی به مجموعه شما وارد می شود به عنوان مثال استفاده از ساندویچ پانل های 10 سانت به جای ساندویچ پانل 18 سانتی هزینه ساخت را بسیار کاهش می دهد ولی در طولانی مدت هزینه های زیادی به شما وارد می نماید.

مدل تونل انجماد

در بالا مدل های مختلف دستگاه انجماد سریع را برای شما توضیح دادیم و همچنین هزینه ساخت هر کدام را با دیگری مقایسه کردیم و در کل می توان گفت که قیمت تونل انجماد سالنی بسیار مقرون به صرفه می باشد و برای استفاده در مجموعه های توجیه اقتصادی بالایی دارد و همچنین قیمت تونل انجماد IQF برای کارخانه های تولیدی با استاندارد های بالا و حجم بسیار بالای تولید صرفه اقتصادی دارد.

برند تجهیزات مورد استفاده

در ساخت این دستگاه از قطعات و تجهیزات ریز و درشت فراوانی استفاده می شود که در قیمت تونل انجماد تاثیر گذار می باشد استفاده از قطعات برندهای اروپایی و تجهیزات با کیفیت تولیدی برودتی نیک نوری باعث می شود عمر دستگاه شما افزایش یابد و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری شما کاهش یابد.

شما می توانید برای خرید و استعلام قیمت تونل انجماد دسته دوم و همچنین قیمت تونل انجماد کوچک با کارشناسان مجموعه برودتی نوری در ارتباط باشید.

دیدگاهی در مورد “قیمت تونل انجماد سریع و IQF

 1. آواتار قدرت سیفی قدرت سیفی گفت:

  سلام خسته نباشید
  قیمت دستگاه انجماد سریع برای گوشت را لطفا می فرمایید و برند تجهیزاتی که در ساخت دستگاه انجماد سریع استفاده می نمایید مخصوصا کمپرسور و مدل آن را بفرمایید.
  متشکرم

  1. آواتار امین محمد قلم دست ( مدیر سایت ) امین محمد قلم دست ( مدیر سایت ) گفت:

   سلام و درود خدمت شما
   قیمت دستگاه انجماد سریع گوشت با توجه به ظرفیت و مدل آن متفاوت می باشد. معمولا برای منجمد نمودن گوشت از دستگاه انجماد سریع سالنی استفاده می شود که امکان طراحی و ساخت آن در ظرفیت های مختلف امکان پذیر می باشد.
   در ساخت این دستگاه ما از کمپرسور های دو مرحله ای بیتزر یا دورین استفاده می نماییم که با توجه به انتخاب شما در سیکل تبرید نصب می شوند.
   بقیه تجهیزات نیز از برندهای معروف دانفوس، کستل، نیک و غیره استفاده می شوند که کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند و ضریب اطمینان دستگاه شما را افزایش می دهد.
   برای استعلام دقیق قیمت دستگاه انجماد سریع خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا علاوه بر بررسی نیاز شما قیمت دستگاه را به همراه لیست تجهیزات برای شما ارسال نمایند.

 2. آواتار مصطفی ذاکری مصطفی ذاکری گفت:

  سلام
  من یه دستگاه انجماد میوه میخواستم. بفرمایید که چه نوع تونل انجمادی باید خریداری کنم ؟
  قیمت دستگاه انجماد میوه رو هم بفرمایید.
  متشکرم

  1. آواتار امین محمد قلم دست ( مدیر سایت ) امین محمد قلم دست ( مدیر سایت ) گفت:

   سلام و درود خدمت شما
   برای انجماد میوه ها میتوانید از تونل های انجماد مختلفی استفاده نمایید. اما رایج ترین مدل، تونل انجماد خطی می باشد. شما می توانید با استفاده از این نوع تونل میوه های مختلف را در حجم های متفاوت منجمد نمایید. قیمت دستگاه انجماد میوه با توجه به ظرفیت آن متقاوت می باشد و شما می توانید برای خرید دستگاه انجماد میوه در ظرفیت و مدل مورد نظر خود با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *