چیلر تراکمی آب خنک (آبی) 2 تا 1000 تن تبرید

چیلر تراکمی آب خنک

چیلرهای تراکمی از رایج ترین نمونه های چیلر می باشند و چیلر تراکمی آب خنک راندمان بالایی در مقایسه با چیلرها هوا خنک دارد که در ادامه به بررسی دقیق این موارد می پردازیم.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع چیلر تراکمی آب خنک می باشد و برای شما مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب و آشنایی با انواع چیلر ها فراهم آورده است شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت چیلر تراکمی آب خنک و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

چیلر تراکمی آب خنک ( چیلر آبی) چیست ؟

چیلر تراکمی آب خنک دارای سیکل تبرید تراکمی می باشد و مجهز به کندانسور آبی می باشد که این دسته از کندانسور ها از راندمان بسیار بالایی برخوردار می باشد و سبب افزایش راندمان چیلر تراکمی آب خنک می شود.

چیلر تراکمی آب خنک با استفاده از سیکل تبرید تراکمی خود تولید آب با دمای پایین می نماید و از این آب خنک می توان در سیستم های تهویه مطبوع مثل فن کویل، هوا ساز و ایر واشر یا در دستگاه های صنعتی جهت خنک سازی بخش های مختلف دستگاه استفاده نمود.

جهت آشنایی با دستگاه ایر واشر به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول ایرواشر نیک مدل naw مراجعه نمایید.

ساختار و عملکرد چیلر آب خنک

کندانسور آبی استفاده شده در ساخت چیلر آب خنک معمولا از نوع پوسته و لوله می باشد که طراحی بسیار خوبی دارد و در مقایسه با دیگر کندانسور های آبی راندمان و عملکرد بهینه تری دارد.

نوع دیگری از چیلر ها وجود دارد که به آن چیلر جذبی می گویند و سیکل تبرید آن کاملا متفاوت می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه محصول چیلر جذبی مراجعه نمایید.

نحوه عملکرد چیلر تراکمی آب خنک

در ادامه طرز کار این چیلر را شرح می دهیم.

طرز کار چیلر تراکمی آب خنک

چیلر تراکمی آب خنک دارای سه بخش اصلی کمپرسور، کندانسور و اواپراتور می باشد که درون این سه دستگاه گاز مبرد در چرخش می باشد به این صورت که گاز مبرد ابتدا درون کمپرسور فشرده می شود و طی این عملیات دمای آن افزایش می یابد و سپس به سمت کندانسور هدایت می شود.

کندانسور چیلر تراکمی آب خنک از نوع آبی می باشد و مبرد وارد شده در کندانسور در مجاورت آب قرار می گیرد و دمای آن کاهش می یابد و به دلیل فشار بالایی که دارد در دمایی کمتر از دمای تقطیر به مایع تبدیل می شود و سپس از کندانسور خارج و به سمت اواپراتور هدایت می شود.

مایع مبرد قبل از ورود به اواپراتور ابتدا از شیر انبساط عبور می کند و دچار افت فشار شدید می شود و سپس وارد اواپراتور می شود که به دلیل فشار بسیار پایینی که دارد تمایل به تبخیر شدن پیدا می کند و با دریافت گرمای نهان تبخیر خود از سیال مجاور تبخیر می شود و به صورت گاز از اواپراتور آبی خارج می شود و این چرخه ادامه می یابد.

آب خنک شده در قسمت اواپراتور به سمت محل مورد نظر مثل فن کویل منتقل و مجدد گرم می شود و سپس به سمت اواپراتور چیلر تراکمی آب خنک منتقل می شود تا دمای آن کاهش یابد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلر های آب خنک به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر آبی  مراجعه نمایید.

کاربرد چیلر تراکمی آب خنک

از چیلر تراکمی آب خنک در مناطق گرم و خشک که چیلرهای هوایی راندمان بسیار پایینی دارند استفاده می نمایند این چیلر ها به دلیل بهره مندی از کندانسور آبی راندمان بسیار خوبی دارند و باعث کاهش مصرف انرژی می شوند و از آن می توان برای کاربردهای صنعتی و خانگی در مکان های مختلفی بهره برد.

انواع چیلر تراکمی آب خنک

چیلرهای تراکمی آب خنک را می توان بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی نمود اما یکی از رایج ترین معیارهای دسته بندی چیلر بر اساس نوع کمپرسور آن می باشد که در ادامه به بررسی آنها به صورت مجزا می پردازیم.

چیلر تراکمی آب خنک با کمپرسور پیستونی

چیلرهای پیستونی همانطور که از اسم آن مشخص است مجهز به کمپرسور پیستونی می باشند که این کمپرسور ها جزو اولین نمونه های تولیدی در بازار می باشند که به صورت سمی هرمتیک طراحی می شوند و به همین دلیل تعمیر و تعویض قطعات آنها آسان می باشد و در صورت بروز هر گونه مشکل می توان به راحتی آنها را تعمیر نمود.

چیلر تراکمی آب خنک با کمپرسور اسکرال

چیلر تراکمی آب خنک با کمپرسور اسکرو

مزایا و معایب چیلر تراکمی آب خنک

چیلر تراکمی آب خنک از راندمان بالایی برخوردار می باشد و دلیل آن هم استفاده از کندانسور آبی می باشد این نوع کندانسور در ظرفیت های مختلفی تولید می شود و می توان از آن در ساخت انواع چیلر های آب خنک استفاده نمود.

بر روی کندانسور های چیلر هوا خنک از یک یا چند فن استفاده شده است که سبب افزایش مصرف انرژی و همچنین آلودگی صوتی می شود که این مشکل در چیلر های آبی وجود ندارد و همچنین ابعاد چیلر آب خنک از چیلر هوا خنک کوچیکتر می باشد.

چیلر های تراکمی آب خنک نیاز به یک منبع تامین آب برای کندانسور خود دارند که اگر بتوان این آب را از منابع آزاد آبی تامین نماییم عملکرد چیلر تراکمی آب خنک بسیار بهینه می شود در غیر این صورت می توان آب خنک مورد نیاز چیلر تراکمی هوا آب خنک را توسط برج خنک کننده تامین نماییم.

برج خنک کننده دستگاهی می باشد که آب گرم برگشتی از کندانسور آبی را خنک می نماید و مجدد به چرخه باز می گرداند عملکرد این دستگاه بسیار ساده می باشد به این صورت که این دستگاه مجهز به یک یا چند فن سانتریفیوژی یا اکسیال می باشد که جریان هوا را به میان آب می فرستد و سبب افزایش سرعت تبخیر آب می شود که در این عملیات بخشی از آب تبخیر و بخشی دیگر خنک می شود و آماده استفاده مجدد در کندانسور می شود.

جهت آشنایی با چیلر مناسب ساختمان ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه مقاله چیلر برای منزل مسکونی مراجعه نمایید.

ساختار چیلر تراکمی آب خنک

اجزای چیلر تراکمی آب خنک

در ساخت چیلر تراکمی از قطعات و تجهیزات مختلفی استفاده شده است که کیفیت این تجهیزات تاثیر بسزایی در عملکرد و کاربری چیلر شما دارد و باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و افزایش عمر دستگاه چیلر شما می شود که در نهایت سبب افزایش رفاه شما می شود که در ادامه این موارد را بررسی می نماییم.

جهت استعلام قیمت چیلر و آشنایی با عوامل تاثیر گذار در آن به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه قیمت چیلر مراجعه نمایید.

کمپرسور چیلر تراکمی آب خنک

کمپرسور مهمترین بخش چیلر تراکمی آب خنک می باشد که وظیفه فشرده سازی مبرد را بر عهده دارد کمپرسور ها دارای مدل های مختلفی می باشند و سه مدل رایج آن اسکرو، اسکرال و پیستونی می باشد که دو مدل اسکرو و اسکرال بیشتر در ساخت چیلر مورد استفاده قرار میگیرند.

برند کمپرسور بسیار مهم می باشد و باید در خرید چیلر تراکمی آب خنک خود به این مورد دقت نمایید کمپرسور های تولیدی کمپانی هایی چون بیتزر، دانفوس، کوپلند و دورین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و وجود این کمپرسور های در چیلر شما ضریب اطمینان دستگاه شما را افزایش می دهد.

کندانسور چیلر تراکمی آب خنک

کندانسور آبی چیلر باید از آلیاژ مناسبی ساخته شده باشد تا در مقابل جریان آب مقاوم باشد و دچار فرسایش سریع نشود تا بتوان از آن تا مدت زمان طولانی استفاده نمود از برند های مطرح و با کیفیت کندانسور می توان به برند نیک اشاره نمود که کیفیت بسیار بالایی دارد.

اواپراتور چیلر تراکمی آب خنک

اواپراتور چیلر تراکمی همانند کندانسور باید از آلیاژ مناسبی ساخته شده باشد هرچند که آب استفاده شده در قسمت اواپراتور معمولا از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد و طول عمر اواپراتور را افزایش می دهد ولی به دلیل وجود جریان آب احتمال فرسایش وجود دارد.

 کندانسور آبی در چیلر تراکمی آب خنک

شیرآلات و لوازم کنترلی چیلر تراکمی آب خنک

در ساخت چیلر های تراکمی از قطعات و لوازم مختلفی استفاده می شود که معمولا تولید کنندگان چیلر از تعداد قطعات مختلفی استفاده می نمایند و این تفاوت در ساخت باعث ایجاد اختلاف در هزینه تولید و ضریب اطمینان چیلر می شود و همچنین برند تجهیزات و قطعات استفاده شده تاثیر بسزایی در عملکرد چیلر شما دارد.

استفاده از تمامی قطعات و تجهیزات لازم برای ساخت چیلر تراکمی آب خنک و همچنین استفاده از قطعات با برندهای معروف و با کیفیت چون کستل و دانفوس باعث افزایش کیفیت چیلر شما می شود.

جهت آشنایی و کسب اطلاعات در زمینه نوع دیگر چیلرهای تراکمی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه  چیلر تراکمی هوا خنک مراجعه نمایید.

فروش چیلر تراکمی آب خنک

قیمت چیلر تراکمی آب خنک

قیمت چیلر تراکمی آب خنک بر اساس ظرفیت، برند تجهیزات و لوازم کنترلی استفاده شده در آن متغییر می باشد و شما می توانید برای استعلام دقیق قیمت چیلر تراکمی آب خنک خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده چیلر در ظرفیت های متنوعی می باشد و برای نمونه می توانید به صفحه قیمت چیلر 15 تن مراجعه نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلر ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
دسته بندی مطالب …
برودتی نوری
برودتی نوری

صنایع برودتی نوری فعال در زمینه صنعت برودت توانسته است برای مجموعه های بزرگ خدمات ارزنده ای ارائه دهد و شما می توانید برای ساخت سردخانه، چیلر، تونل انجماد، آیس بانک و همچنین تهیه تجهیزات برودتی مانند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و ریز اقلام مورد نیاز در صنعت برودت از ما یاری بخواهید .

آیکون های اجتماعی