چیلر

دستگاه چیلر

دستگاه چیلر

دستگاه چیلر توانایی آماده سازی آب خنک در حجم زیاد را دارد که هرچه ظرفیت چیلر بیشتر باشد حجم بیشتری از آب را می تواند آماده نماید و از این آب خنک می توان در سیستم های تهویه مطبوع ساختمانی و یا در صنعت برای خنک سازی تجهیزات استفاده نماییم.

در ادامه دستگاه چیلر را برای شما تعریف می کنیم و انواع مختلف آن را برای شما توضیح می دهیم.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع دستگاه چیلر می باشد و برای شما مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب و آشنایی با انواع چیلر ها فراهم اورده است شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت چیلر و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

تعریف چیلر

دستگاه چیلر یک دارای سیکل تبرید می باشد که توانایی خنک سازی حجم زیادی از آب را دارد این سیکل تبرید در چیلر ها به دو صورت جذبی و تراکمی می باشد.

انرژی مورد نیاز چیلر های جذبی معمولا گاز می باشد که ژنراتور یا همان مولد حرارت را روشن می نماید و در چیلر های تراکمی انرژی مورد نیاز برق می باشد.

از چیلر های جذبی بهتر است که در مراکزی استفاده شود که از حرارت تولید شده توسط ژنراتور دو منظوره استفاده شود مانند تولید برق و غیره تا مصرف انرژی آن توجیه اقتصادی داشته باشد.

استفاده از دستگاه چیلر تراکمی بسیار رایج می باشد و ابعاد آن نسبت به چیلر های جذبی بسیار کمتر می باشد و امکان نصب و استفاده از آن در همه جا ممکن می باشد.

چیلر ها با استفاده از سیکل تبرید خود عملیات کاهش دمای آب را درون اواپراتور های خود انجام می دهند که هرچه ظرفیت چیلر بیشتر باشد حجم آب خنک تولید شده چیلر افزایش می یابد.

دستگاه چیلردر ادامه انواع چیلر ها را دسته بندی می کنیم و در مورد چیلرهای تراکمی پر کاربرد توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

انواع چیلر

 • چیلر جذبی
  • تک اثره
  • دو اثره
 • چیلر تراکمی
  • هوا خنک
  • آب خنک

دستگاه چیلر جذبی

همانطور که گفتیم از چیلرهای جذبی در ساختمان ها و مکان های خاصی استفاده می شود و توضیحات مربوط به این نوع چیلر کمی پیچیده می باشد به همین منظور جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این نوع چیلر به صفحه محصول چیلر جذبی مراجعه نمایید.

دستگاه چیلر تراکمی

چیلرهای تراکمی دارای 3 بخش اصلی کمپرسور، کندانسور و اواپراتور می باشند و عملکرد آن به این صورت می باشد که گاز مبرد درون کمپرسور فشرده می شود و سپس به سمت کندانسور هدایت می شود درون کندانسور دمای مبرد کاهش می یابد و به دلیل کاهش دما و فشار بالایی که گاز دارد در دمایی بالاتر از دمای تقطیر به مایع تبدیل می شود و سپس به سمت اواپراتور هدایت می شود.

گاز مبرد قبل از ورود به اواپراتور ابتدا از شیر انبساط عبور می کند و فشار آن کاهش می یابد و هنگامی که وارد اواپراتور می شود تمایل به تبخیر شدن پیدا می کند و با جذب گرمای نهان تبخیر خود از محیط اطراف از حالت مایع به گاز تبدیل می شود.

چیلر های تراکمی بر اساس نوع کندانسور که بر روی آن نصب می شود به دو دسته آب خنک و هوا خنک تقسیم می شوند که در ادامه هر کدام را برای شما توضیح می دهیم.

یکی از کاربردی ترین مدل های چیلر تراکمی مینی چیلرها می باشند که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه مینی چیلر نیک مراجعه نمایید.

دستگاه چیلر تراکمی هوا خنک

دستگاه چیلر هوا خنک مجهز به کندانسور هوایی می باشد که گرمای مبرد را به محیط اطراف منتقل می کند این دسته از کندانسور ها مجهز به یک یا چند فن می باشند که هوا را با سرعت بالا از روی کویل کندانسور عبور می دهند و سبب افزایش سرعت انتقال حرارت می شوند.

دستگاه چیلر

به دلیل وجود این فن ها بر روی کندانسور هوایی مصرف انرژی این نوع چیلر بیشتر از چیلر تراکمی آب خنک می باشد اما هزینه های تعمیر و نگهداری چیلر هوا خنک کمتری از چیلر آب خنک می باشد که در قسمت چیلر آب خنک توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلر های هوا خنک به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر هوا خنک مراجعه نمایید.

دستگاه چیلر تراکمی آب خنک

چیلرهای تراکمی آب خنک از کندانسور آبی استفاده می کنند و راندمان بالاتری نسبت به چیلرهای هوایی دارند اما نیاز این چیلر ها به آب خنک برای دفع گرمای مبرد استفاده از این چیلر ها را کمی مشکل نموده است و آب مورد نیاز کندانسور چیلر می تواند از منابع ازاد آبی و یا برج خنک کننده تامین شود.

به دلیل گردش دائمی آب در قسمت کندانسور رسوب و فرسایش در این قسمت زیاد می باشد و کندانسور های آبی باید به صورت منظم سرویس و رسوب زدایی شوند تا عملکرد آنها با مشکل مواجه نشود به همین دلیل هزینه های تعمیر و نگهداری آن افزایش می یابد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلر های آب خنک به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر تراکمی آب خنک مراجعه نمایید.

دستگاه چیلر خانگی

دستگاه چیلر خانگی مانند دیگر چیلر ها تولید آب خنک می کند و می تواند به صورت هوا خنک یا آب خنک باشد و آب خنک تولید شده این دستگاه به سمت فن کویل یا هواساز منتقل می شود و از آن جهت خنک سازی هوای محیط استفاده می کنند.

ظرفیت دستگاه چیلر خانگی بر اساس ابعاد محیط مورد نظر برای خنک سازی محاسبه می شود و همچنین شرایط آب و هوایی محل نصب چیلر در ظرفیت آن تاثیر گذار می باشد.

انتخاب نوع دستگاه چیلر با ظرفیت مناسب سبب افزایش راحتی و طول عمر دستگاه می شود به همین دلیل برای خرید چیلر باید از مشاوره یک کارشناس فنی استفاده نمایید همچنین می توانید برای خرید چیلر خانگی به مقاله چیلر برای منزل مسکونی مراجعه نمایید.

دستگاه چیلر

از دیگر تجهیزات تهویه مطبوع که به در آنها از چیلر استفاده میشود پکیج یونیت ها می باشند و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه پکیج نیک مدل یونیت هوایی مراجعه نمایید.

دستگاه چیلر صنعتی

چیلر های صنعتی در بخش های مختلف به کمک صنعتگران آمده است و از آن جهت خنک سازی تجهیزات مختلفی استفاده می شود از چیلر در صنایع مختلفی چون کارخانجات تولید قطعات فلزی، کارخانجات مواد غذایی، دستگاه های پزشکی مانند MRI و غیره استفاده می شود.

جهت آشنایی با چیلرهای آبی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه چیلر آبی نیک با کمپرسور رفت و برگشتی مراجعه نمایید.

قیمت دستگاه چیلر

خرید دستگاه چیلر با قیمت مناسب و کیفیت بالا بسیار مهم می باشد قیمت دستگاه های چیلر بر اساس ظرفیت، برند قطعات، نوع چیلر ( آبی یا هوایی)، تجهیزات کنترلی و چندین معیار دیگر مشخص می شود که قبل از خرید چیلر هنگام استعلام قیمت دستگاه چیلر باید به این موارد دقت نمایید چون این معیار ها سبب افزایش اختلاف فراوانی در قیمت دستگاه چیلر می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلر ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر مراجعه نمایید.

 

 

 

دیدگاهی در مورد “دستگاه چیلر

 1. آواتار ماکانی ماکانی گفت:

  سلام برای ساختمانی در افغانستان بک دستگاه چیلر میخوام ، لطفا شرایط ارسال چیلر به افغانستان را بفرستید ؟

  1. آواتار Farzane Azad Farzane Azad گفت:

   سلام ، برای ارسال چیلر ساختمان به افغانستان لازم است با همکاران من در نیک نوری تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *