سردخانه

سردخانه سیب

ساخت سردخانه سیب

احداث سردخانه سیب برای نگهداری از این محصول فصلی بسیار ضروری می باشد. در اینجا قصد داریم شما را با مراحل ساخت سردخانه سیب آشنا نماییم و هزینه احداث سردخانه سیب را با توجه به ظرفیت و نوع سردخانه بررسی نماییم.

صنایع برودتی نوری طراحی و ساخت انواع سردخانه سیب را با تضمین بهترین قیمت به همراه مشاوره تخصصی رایگان برای شما انجام می دهد شما میتوانید برای بهره مند شدن از این خدمات با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید. 

انواع سردخانه سیب

سردخانه سیب را می توان بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی نمود. در ادامه مدل های مختلف طراحی و اجرای این سردخانه را به شما معرفی می نماییم.

ساخت سردخانه سیب

سردخانه سیب بالای صفر

سردخانه سیب یک نوع سردخانه بالای صفر می باشد. که دمای محیط آن باید بین 0 تا 5 درجه سانتی گراد بر اساس نوع سیب تنظیم شود. میزان رطوبت مورد نیاز برای نگهداری سیب 90 درصد می باشد و همچنین در این نوع سردخانه باید از اواپراتور با فن دور پایین استفاده شود تا از چروک شدن سیب ها جلوگیری شود.

طراحی و ساخت این نوع سردخانه باید توسط متخصصین انجام شود تا محل نگهداری سیب به بهترین شکل ممکن طراحی شود و محصول مورد نگهداری در سردخانه کیفیت خود را از دست ندهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های بالای صفر به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه سردخانه بالای صفر مراجعه نمایید.

سردخانه سیب کنترل اتمسفر

در سردخانه سیب کنترل اتمسفر علاوه بر کنترل دما، رطوبت، نور و جریان باد، میزان گازهای محیط نیز کنترل می شود تا از رشد باکتری ها و رسیدن سیب ها جلوگیری شود. در سردخانه کنترل اتمسفر می توان مدت زمان نگهداری این محصول را به بیشتر حد خود رساند. با استفاده از سردخانه کنترل اتمسفر می توان حتی سیب هایی که دیرتر از موعد زمانی برای نگهداری در سردخانه چیده شده اند را تا مدت زمانی نگهداری نمود و به طور کلی محصولاتی که در سردخانه کنترل اتمسفر سیب نگهداری می شوند کیفیت بالاتری دارند.

هزینه ساخت سردخانه سیب بالای صفر با اتمسفر کنترل شده نسب به سایر سردخانه های بالای صفر بیشتر می باشد و آن هم به دلیل اضافه شدن تجهیزات کنترل و اندازه گیری گازهای محیط می باشد.

معمولا برای نگهداری محصولات کشاورزی از سردخانه های کنترل اتمسفر استفاده می شود و احداث سردخانه محصولات کشاورزی با اتمسفر کنترل شده اجرا می شود.

سردخانه سیب آمونیاکی

احداث سردخانه سیب می تواند به دو صورت فریونی و آمونیاکی انجام شود. ساخت سردخانه سیب به صورت آمونیاکی در صورتی توجیه اقتصادی دارد که در ابعاد بزرگ و صنعتی اجرا شود چون هزینه ساخت سردخانه آمونیاکی در ابعاد کوچیک بسیار زیاد می باشد.

سردخانه های آمونیاکی از راندمان بالایی برخوردار می باشند و هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایینی دارند به همین دلیل این نوع سردخانه ها بسیار مورد توجه صنعت گران قرار میگیرد.

سردخانه سیب فریونی

احداث سردخانه سیب فریونی می تواند در ظرفیت های مختلفی اجرا شود. هزینه ساخت سردخانه فریونی با توجه به ظرفیت آن متفاوت می باشد و هرچه ظرفیت سردخانه بیشتر باشد هزینه ساخت آن بیشتر می شود. معمولا برای ساخت سردخانه های کوچک از سیکل تبرید فریونی یا به عبارتی از سردخانه فریونی استفاده می شود.

انواع سردخانه سیب

ساخت سردخانه نگهداری سیب

برای ساخت سردخانه سیب ابتدا باید بررسی های کاملی انجام شود تا بتوان اجرای این پروژه را آغاز نمود. در این پروژه عواملی چون ظرفیت، شرایط اقلیمی، زمین محل احداث، تعداد سالن ها و چند عامل دیگر باید مورد بررسی قرار بگیرند.

پس از برآورد کامل پروژه و آماده سازی نقشه ها اقدام به ساخت سازه سردخانه می نمایند. سازه سردخانه یک سوله می باشد که با استفاده از اسکلت آهنی و ساندویچ پانل اجرا می شود. استفاده از ساندویچ پانل مرغوب با ضخامت و دانسیته بالا سبب می شود که از اتلاف انرژی جلوگیری شود و همچنین استحکام سوله افزایش یابد.

پس از ساخت سوله و سالن های سردخانه باید عایق سازی کف سردخانه انجام شود تا محیط سردخانه کاملا عایق شود و مصرف انرژی سردخانه کاهش یابد.

پس از آماده سازی کامل سردخانه حال نوبت به نصب تجهیزات برودتی سردخانه سیب می باشد. اجرای سیکل تبرید سردخانه کار بسیار تخصصی می باشد که باید توسط تیم حرفه و با تجربه انجام شود. سیکل تبرید سردخانه شامل تجهیزات متفاوتی چون کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، اویل سپراتور، اکسپنشن ولو، رسیور، تابلو برق و غیره می باشد.

این تجهیزات باید در ظرفیت و مدل مناسب برای سردخانه شما انتخاب شوند تا عملکرد دقیق و مناسبی داشته باشند. تجهیزات برودتی سردخانه باید بتوانند دمای محیط را به میزان لازم کاهش و کنترل نمایند.

در این سیکل کمپرسور سردخانه سیب مهمترین بخش سیکل تبرید می باشد و وظیفه فشرده سازی و به گردش درآوردن سیکل تبرید را بر عهده دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت سردخانه میوه به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه مقاله ساخت سردخانه میوه مراجعه نمایید.

دمای نگهداری سیب در سردخانه

دمای نگهداری سیب در سردخانه صنعتی با توجه به نوع سیب بین 0 تا 5 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی 90 درصد می باشد. در صورت افت رطوبت محیط باید برای حفظ تازگی محصول از دستگاه های مه پاش در محیط سردخانه استفاده نمایید تا بتوان میزان رطوبت را ثابت نگه داشت. در سردخانه های بزرگ سیب باید چند اواپراتور در قسمت های مختلف سردخانه نصب نمود به این دلیل که امکان استفاده از یک اواپراتور با ظرفیت و پرتاب باد بالا امکان پذیر نیست.

هزینه احداث سردخانه سیب

هزینه ساخت سردخانه سیب

هزینه ساخت سردخانه سیب با توجه به ظرفیت، شرایط آب و هوایی، محل احداث، نوع سردخانه، امکانات و تجهیزات مورد نیاز و درخواستی متفاوت می باشد. پس از بررسی کامل معیار های محیطی و مورد نیاز باید برآورد هزینه دقیقی برای ساخت سردخانه سیب انجام شود تا بتوان مراحل اجرایی این پروژه را آغاز نمود. با برآورد دقیق قیمت سردخانه سیب می توانید برای شروع این کسب و کار برنامه ریزی مالی دقیقی داشته باشید که در نهایت شما را در کار به موفقیت می رساند.

شما می توانید برای محاسبه هزینه ساخت سردخانه سیب خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا با توجه به شرایط شما هزینه اجرای پروژه را از 0 تا 100 برای شما محاسبه و سپس اجرا نمایند.

 

سوالات متداول

هزینه ساخت سردخانه سیب متاثر از عواملی مانند ابعاد سردخانه، مواد و تجهیزات استفاده شده، تکنولوژی خنک‌کننده، نیاز به سیستم‌های کنترل دما و رطوبت، نیاز به انرژی و هزینه‌های نگهداری می باشد.

حفظ دما و رطوبت مناسب باعث افزایش ماندگاری و کیفیت سیب می‌شود. هرگونه نقص در کنترل دما و رطوبت می‌تواند به کاهش کیفیت و خرابی سیب منجر شود.

بله، استفاده از تکنولوژی‌های خنک‌کننده پیشرفته و سیستم‌های هواساز هوشمند می‌تواند مصرف انرژی را بهبود دهد.

دیدگاهی در مورد “سردخانه سیب
 1. آواتار ارشیا محمدی ارشیا محمدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  روش نگهداری سیب برای مدت طولانی فقط سردخانه می باشد یا روش های دیگری نیز وجود دارد ؟
  اگر من بخوام سردخانه سیب احداث کنم حدود قیمت سردخانه سیب چقدر می باشد ؟

  1. آواتار امین محمد قلم دست ( مدیر سایت ) امین محمد قلم دست ( مدیر سایت ) گفت:

   سلام و درود خدمت شما جناب محمدی
   بهترین روش نگهداری سیب برای مدت زمان طولانی نگهداری در سردخانه ها می باشد. درون سردخانه شرایط ایده آل برای جلوگیری از رشد باکتری ها و فاسد شدن مواد غذایی فراهم می شود و می توان این محصول را به صورت تازه تا مدت زمان طولانی نگهداری نمود و بهترین سردخانه برای نگهداری سیب درختی، سردخانه سیب کنترل اتمسفر می باشد که مدت زمان نگهداری این محصول را به حداکثر مدت زمان خود می رساند.
   احداث سردخانه سیب و قیمت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید با توجه به شرایط پروژه بررسی ها و محاسبات کاملی انجام شود. تا بتوانیم هزینه ساخت آن را محاسبه نماییم و برای اجرای کامل آن برنامه ریزی نماییم.
   شما می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی و استعلام بهترین قیمت سردخانه سیب با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید تا شما را از 0 تا 100 راهنمایی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *