فروش آنلاین : 09127444461
051-36654030

با مزایا و معایب سردخانه آشنا شوید

مزایا و معایب سردخانه

برای آشنایی با مزایا و معایب سردخانه باید این سازه ها را از نقطه نظرات مختلف مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم با مزایا و معایب سردخانه ها آشنا شویم که در اینجا قصد داریم با بررسی چند دیدگاه مختلف به اهمیت یا مضرات این سازه ها بپردازیم.

مزایا و معایب سردخانه: افزایش مدت زمان نگهداری محصولات

با استفاده از سردخانه ها می توان مدت زمان نگهداری محصولات را افزایش داد که تاثیر بسزایی در زنجیره تولید و عرضه محصولات غذایی دارد. امروزه با استفاده از سردخانه ها می توان محصولات غذایی را در حجم بسیار بالایی در فصل و زمان مناسب تولید نمود و برای عرضه تدریجی آن را در سردخانه نگهداری نمود.

مزایا و معایب سردخانه بالای صقر

بدون وجود سردخانه ها زنجیره تولید و عرضه محصولات غذایی با مشکل جدی رو به رو میشد به این دلیل که جمعیت جهان افزایش یافته است و برای تامین نیاز غذایی آنها باید تولید محصولات غذایی افزایش یابد و همچنین پس از تولید باید به درستی نگهداری شود تا بتوان آنها را به دست مصرف کنندگان برسانیم.

در بررسی مزایا و معایب سردخانه متوجه می شویم که افزایش مدت زمان نگهداری از مزایای بسیار مهم سردخانه ها می باشد و با استفاده از آن می توان نیاز غذایی مردم جهان را بر طرف نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها و نحوه ساخت آنها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه ساخت سردخانه مراجعه نمایید.

مزایا و معایب سردخانه: افزایش سود آوری

با استفاده از سردخانه ها می توان محصولات کشاورزی فصلی را در تمامی طول سال به بازار عرضه نمود که سبب افزایش رضایت مشتریان و افزایش سود آوری کشاورزان و سردخانه داران می شود.

در گذشته محصولات فصلی که امکان نگهداری آنها نبود با قیمت بسیار پایینی به بازار عرضه میشد و حجم زیادی از آن نیز به دلیل نگهداری نامناسب خراب میشد ولی امروز عرضه این محصولات با مدیریت و برنامه ریزی دقیق به صورت مناسب و تدریجی به بازار عرضه می شود و از افت ناگهانی قیمت و همچنین خرابی آنها جلوگیری می شود که سبب افزایش سود آوری می شود.

در بررسی مزایا و معایب سردخانه متوجه می شویم که از این جهت نیز کاملا مزیت محسوب می شود به این دلیل که مصرف کننده رضایت بیشتری دارد و صنعتگران نیز سود بیشتری خواهند داشت.

مزایا و معایب سردخانه: افت کیفیت محصولات

در برخی مواقع مشاهده می نماییم که کیفیت محصولات سردخانه ای نسبت به محصول تازه متفاوت می باشد و محصولات سردخانه ای طعم، بو و رنگ متفاوتی دارند که چنین اتفاقی طبیعی نیست و دلیل آن نگهداری نامناسب محصولات در سردخانه می باشد.

محصولات مختلف مانند میوها، سبزیجات، مواد پروتئینی و گوشتی هر کدام نحوه نگهداری متفاوتی دارند که باید شرایط محیطی لازم را علاوه بر کاهش دما برای آنها فراهم آوریم همچنین برای نگهداری محصولات در سردخانه باید نکاتی را در نحوه و زمان جمع آوری رعایت نماییم تا محصول در سردخانه کیفیت خود را از دست ندهد.

همچنین مواد پروتئینی که قصد نگهداری طولانی مدت آنها را داریم باید با دمای مناسب به سردخانه وارد شوند و معمولا این محصولات را قبل از ورود به سردخانه با استفاده از تونل انجماد منجمد می نمایند و سپس به سردخانه منتقل می کنند که از افت کیفیت آنها جلوگیری می نماید.

مزایا و معایب سردخانه زیر صفر

پس افت کیفیت محصولات جزو معایب سردخانه نمی باشد بلکه برعکس حفظ کیفیت محصولات از مزایای سردخانه می باشد که در صورت نگهداری غیر اصولی محصول در سردخانه کیفیت آن کاهش می یابد و باید در بررسی مزایا و معایب سردخانه به این نکته توجه نماییم.

مزایا و معایب سردخانه: اثرات زیست محیطی

تا اینجا به مزایا و معایب سردخانه ها بر روی محصولات غذایی مورد نگهداری در آن پرداختیم و اما الان قصد داریم تا در رابطه با تاثیر سردخانه ها بر روی محیط زیست صحبت نماییم. در ساختار سردخانه ها از گاز مبردی استفاده می شود که گرمای درون سردخانه را به محیط بیرون منتقل می کند و این گازها با این ساختار به صورت طبیعی وجود ندارد و اثرات زیست محیطی ایجاد می نمایند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

مزایا و معایب سردخانه آمونیاکی

گاز آمونیاک، گاز بسیار سمی می باشد و برای انسان ها، جانوارن و گیاهان خطرناک می باشد و سبب مرگ جانداران و نابودی گیاهان می شود و در صورت نشت گاز آمونیاک سردخانه آسیب های جدی به محیط زیست و انسان ها وارد می شود به همین دلیل باید ساخت این سردخانه ها با دقت بالایی انجام شود تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود و همچنین تجهیزات امنیتی لازم برای کنترل و مهار نشتی گاز این نوع سردخانه ها در محل احداث موجود باشد.

مزایا و معایب سردخانه آمونیاکی

البته نکته ای که در مورد سردخانه های آمونیاکی وجود این مورد می باشد که این نوع سردخانه ها راندمان پایینی دارند و به همین دلیل مصرف انرژی بسیار پایینی دارند که خود باعث کاهش اثرات زیست محیطی می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمنیه سردخانه های آمونیاکی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول سردخانه آمونیاکی مراجعه نمایید.

مزایا و معایب سردخانه فریونی

گاز فریون نیز معایب خاص خود را دارد این گاز مانند آمونیاک بسیار سمی نمی باشد ولی در صورتی که انسان معرض حجم زیادی از آن قرار بگیرد مسموم می شود و حتی باعث مرگ نیز می شود و این گاز مشکلات دیگر نیز به وجود می آورد که شامل گرمایش زمین و تخریب لایه اوزون می باشد که البته گاز های فریونی که باعث تخریب لایه اوزون می شود در بیشتر کشور ها ممنوع شده است و گاز های نسل جدیدتر استفاده می شود.

گازهای فریون نسل ها و گروه های متفاوتی دارند که برای کاهش معایب آن گروه های جدیدتری تولید شده است که مشکلات قبلی را نداشته باشد که به عنوان مثال گازهای نسل جدید اثر تخریبی بر روی لایه اوزون ندارند و ضریب زمین گرمایی آنها بسیار کاهش یافته است و بهتر است که از سردخانه ها و تجهیزات برودتی که با گازهای فریون نسل جدید کار می نمایند استفاده نماییم تا از آسیب رسیدن به محیط زیست جلوگیری نماییم.

حهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های فریونی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه سردخانه فریونی مراجعه نمایید.

محتوا
نوشته های تازه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
با مزایا و معایب سردخانه آشنا شوید افغانستان تاجیکستان عراق مشهد تهران شیراز رشت اصفهان کیش قشم چابهار بندر عباس اهواز جیرفت دزفول زاهدان کرمان
لیست شهر
سبد خرید