فروش آنلاین : 09127444461
051-36654030

دستورالعمل نگهداری از سردخانه های مختلف

دستورالعمل نگهداری از سردخانه

با رعایت دستورالعمل نگهداری از سردخانه محصولات شما با کیفیت بالاتری نگهداری می شوند و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری سردخانه شما کاهش می یابد و دستورالعمل نگهداری از سردخانه شامل تمامی مراقبت های لازم در برای محیط سردخانه و تجهیزات برودتی آن می باشد.

پس شما برای افزایش مدت زمان نگهداری محصولات غذایی مختلف در سردخانه با کیفیت بالا باید این دستور العمل را رعایت فرمایید پس تا انتهای این مقاله به ما همراه باشید تا نکات لازم را به شما آموزش دهیم.

دستورالعمل نگهداری از سردخانه به دو بخش تقسیم می شود یکی نحوه نگهداری از محیط سردخانه و دیگر مراقبت از تجهیزات برودتی می باشد که در ادامه هر کدام را به تفکیک توضیح می دهیم.

صنایع برودتی نیک نوری از بزرگترین سازندگان سردخانه در کشور می باشد و می تواند شما را در نگهداری از سردخانه خود یاری نماید و شما می توانید جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

دستورالعمل نگهداری از سردخانه شستشودستورالعمل نگهداری از سردخانه

در ادامه این مراحل را برای شما شرح می دهیم.

نظافت سردخانه

نضافت سردخانه امر بسیار مهمی می باشد که باید بر اساس دوره نگهداری محصول به شیوه های مختلفی انجام شود این مرحله از کار باید به صورت بسیار دقیق انجام شود تا محصولات مورد نگهداری در سردخانه دچار افت و خرابی نشوند و بتوان آن ها را تا مدت زمان مورد نیاز در سردخانه نگهداری نمود و سپس با کیفیت بالا به بازار عرضه نمود.

چگونه سردخانه را بهداشتی نگه داریم ؟

در دستورالعمل نگهداری از سردخانه به این نکته باید توجه کنید که محیط سردخانه باید کاملا بهداشتی باشید و برای این منظور باید از ورود هر گونه آلودگی به محیط داخل سردخانه جلوگیری نماییم بدین منظور باید تجهیزات مورد استفاده در سردخانه همه کاملا بهداشتی باشد و همچنین در محیط دیگری مورد استفاده قرار نگیرد و افراد هنگام ورود به سردخانه از کفش یا چکمه مخصوص به سردخانه که ضد عفونی می باشد استفاده نمایند تا از ورود میکروب و آلودگی به محیط درون سردخانه جلوگیری شود.

دستورالعمل نگهداری از سردخانه جابجایی

چگونه سردخانه را تمیز کنیم ؟

برای تمیز کردن سردخانه باید از تجهیزات و مواد شوینده مخصوص استفاده شود که معمولا برای این کار از جارو برقی های صنعتی مخصوص و یا تی استفاده می نمایند و برای ضد عفونی و تمیز نمودن کف سردخانه باید از محلول دتول رقیق شده استفاده نمایند.

در صورتی که محصولی خراب در سردخانه وجود داشته باشد باید آن را فورا از محیط سردخانه خارج نمود و همچنین اگر تکه هایی از آن محیط باقی مانده است باید جمع آوری و محل آن ضد عفونی شود تا از گسترش میکروب و رشد باکتری ها جلوگیری شود.

یکی از نکات مهم که جزو دستورالعمل نگهداری از سردخانه می باشد خشک نمودن کامل محیط پس از نظافت می باشد این امر باعث می شود از یخ زدن کف سردخانه جلوگیری شود و در صورتی که این کار رعایت نشود باعث خراب شدن کف سردخانه و یا سر خوردن افراد می شود که باعث بروز خسارت به مجموعه شما می شود.

نظافت سردخانه در بازه های زمانی مختلفی انجام می شود که بر اساس تعداد دفعات ورود و خروج بار متفاوت می باشد و بهتر است که پس از هر مرتبه ورود و یا خرج بار این کار انجام شود و همچنین بر اساس لزوم در بازه های طولانی که ورود و خروج ندارید حداقل هر 15 روز یکبار نضافت سردخانه را انجام دهید.

پیشنهاد می شود که پس از هر بار خروج کامل بار کل محیط سردخانه شستشو و ضد عفونی شود.

چک لیست روزانه دستورالعمل نگهداری از سردخانه

دمای محیط سردخانه را بررسی نماییم تا مطمئن شویم بر روی میزان دلخواه ما می باشد.

اواپراتور های محیط سردخانه را بازدید نماییم و از عدم یخ زدگی آن اطمینان یابیم و همچنین مشاهده یخ، تایمر دیفراست آن را مجدد تنظیم نمایید و همچنین در صورت تکرار عوامل دیگر را بررسی نمایید.

در صورت وجود شیرابه محصولات آن را سریعا تمیز نمایید و در صورت خرابی محصول آن را به بیرون از سردخانه منتقل نمایید.

محل گردش هوای کندانسور را بررسی نمایید و در صورت وجود مانع آن را بر طرف نمایید و از تمیز بودن سطح کویل و عملکرد صحیح فن اطمینان پیدا کنید.

در دستورالعمل نگهداری از سردخانه به بخش های فنی نیز اشاره شده است که باید گیج های فشار روغن، گاز و همچین میزان روغن موجود در کمپرسور را بررسی نمایید و در صورت عدم عادی بودن این مقادیر به دنبال علت و رفع مشکلات احتمالی باشید.

رطوبت محیط سردخانه را با رطوبت مورد نیاز محصول مطابقت دهید و در صورت عدم تطبیق این مقادیر آن تجهیزات مورد نیاز را در سردخانه نصب نمایید.

دستورالعمل نگهداری از سردخانه بررسی کمپرسور

چک لیست هفتگی دستورالعمل نگهداری از سردخانه

به دلیل گسترده بودن بخش های مختلف سردخانه باید برخی قسمت ها را به صورت هفتگی بررسی نمایید که در ادامه این موارد را شرح می دهیم.

در دستورالعمل نگهداری از سردخانه به بررسی دقیق کندانسور ها اشاره شده است و در صورتی که کندانسور ها گرد و خاک گرفته بودند آن ها را شستشو دهید و همچنین اگر فین های آن دچار بهم ریختگی شده بود آن را با شانه فین مناسب درست نمایید.

درب های سردخانه را بررسی نمایید و ترجیحا نوار دور درب ها را تمیز نمایید تا درب سردخانه به خوبی بسته شود و از هدر رفت انرژی جلوگیری شود و آن را بررسی نمایید که در اثر یخ زدگی دچار پارگی نشده باشد.

در صورتی که چیدمان محصولات نا منظم می باشد و از گردش هوای سردخانه را با مشکل رو به رو نموده است حتما محصولات را مجدد چینش نمایید.

دستورالعمل نگهداری از سردخانه موتورخانه

چگونه از فاسد شدن مواد غذایی در سردخانه جلوگیری نماییم؟

در دستورالعمل نگهداری از سردخانه اشاره شده است که علاوه بر کنترل دقیق دما باید از رشد قارچ ها در سردخانه جلوگیری شود که می توان با رعایت دستورالعمل نگهداری از سردخانه این مشکل را بر طرف نمایید.

در سردخانه ها، مخصوصا سردخانه های بالای صفر میوه که رطوبت سردخانه بالا می باشد امکان رشد و تکثیر قارچ بسیار سریع اتفاق می افتد به همین دلیل باید همیشه محیط سردخانه را تمیز و ضد عفونی شده نگهداری نماییم و در تمیز نمودن سردخانه از قارچ کش های مناسب استفاده نماییم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه های میوه به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه ساخت سردخانه میوه مراجعه نمایید.

ساخت سازه سردخانه باید با دقت بالایی انجام شده باشد و هیچ گونه درزی برای تبادل هوای بیرون با داخل سردخانه وجود نداشته باشد این روزنه ها باعث می شود در نقطه که هوای گرم وارد سردخانه می شود رطوبت هوا به صورت شبنم بر روی سطح بشیند و به دلیل پایین بودن دمای آن نقطه قارچ رشد نماید و در صورت مشاهده چنین قسمت هایی باید فورا درز ها را با استفاده از فوم پلی یورتان و چسب مخصوص مسدود نمایید همچنین برخی مواقع به دلیل خطای پرسنل درب سردخانه به درستی بسته نمی شود این اتفاق رخ می دهید.

درب سردخانه ها یکی از رایج ترین مکان های رشد قارچ می باشد که باید پلاستیک آن را به صورت منظم ضدعفونی و تمیز نمود تا قارچ در این نقاط رشد نکند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سردخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول سردخانه مراجعه نمایید.

محتوا
نوشته های تازه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
دستورالعمل نگهداری از سردخانه های مختلف افغانستان تاجیکستان عراق مشهد تهران شیراز رشت اصفهان کیش قشم چابهار بندر عباس اهواز جیرفت دزفول زاهدان کرمان
لیست شهر
سبد خرید