قیمت مینی چیلر 8 تن

قیمت مینی چیلر 8 تن

قیمت مینی چیلر 8 تن بر اساس تجهیزات و قطعات استفاده شده در آن مشخص می شود که در اینجا قصد داریم شما را با این موارد آشنا نماییم و عوامل تاثیر گذار در قیمت مینی چیلر 8 تن را مقایسه نماییم همچنین ابتدا توضیح مختصری از چیلر به شما ارائه می نماییم تا با این دستگاه کاملا آشنا شوید.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع مینی چیلر می باشد و برای شما مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب و آشنایی با انواع مینی چیلر فراهم آورده است شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت مینی چیلر 8 تن و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09127444461 تماس بگیرید و یا از طریق گفتکوی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

مینی چیلر 8 تن چیست ؟

مینی چیلر 8 تن در گروه چیلرهای تراکمی قرار می گیرد و عملکرد سیکل تبرید آن به این صورت می باشد که مبرد ابتدا درون کمپرسور تحت فشار قرار میگیرد و در نتیجه فشرده و داغ می شود سپس به سمت کندانسور هدایت می شود تا دمای گاز مبرد کاهش یابد و به مایع تبدیل شود سپس مبرد مایع از کندانسور خارج می شود و به سمت اواپراتور منتقل می شود.

قیمت مینی چیلر 8 تنمایع مبرد قبل از ورود به اواپراتور فشار بالایی دارد که با عبور از شیر انبساط دچار افت فشار می شود و سپس وارد اواپراتور آبی می شود. مایع مبرد به دلیل فشار بسیار پایینی که دارد تمایل به تبخیر شدن پیدا می کند و با دریافت گرمای نهان تبخیر خود از محیط اطراف که سیال ثانویه گردش دارد از حالت مایع به گاز تبدیل می شود و سبب کاهش دمای آب یا همان سیال ثانویه می شود.

از مینی چیلر ها در سیستم تهویع مطبوع ساختمان ها و همچنین برخی کارهای صنعتی استفاده می شود از آب خنک تولید شده توسط مینی چیلر 8 تن جهت کاهش دمای برخی از تجهیزات صنعتی و پزشکی مانند دستگاه برش لیزر و MRI در پزشکی استفاده می شود همچنین در ساختمان ها از آب خنک شده در دستگاه های فن کویل و هواساز جهت کاهش دمای هوای ساختمان استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات دقیق در زمینه چیلرهای تراکمی به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر تراکمی مراجعه نمایید.

انواع مینی چیلر 8 تن

مینی چیلر 8 تن که زیر مجموعه چیلرهای تراکمی می باشد خود در دو مدل مختلف طراحی می شود که هر کدام از این چیلر ها راندمان و عملکرد متفاوتی دارد که در ادامه اطلاعات تکمیلی را برای شما شرح می دهیم.

قیمت مینی چیلر 8 تن هوا خنک

مینی چیلر 8 تن تبرید هوا خنک از پر طرف دار ترین مدل های چیلر می باشد و دلیل آن استهلاک پایین چیلر و مشکلات بسیار کم آن می باشد این دسته از مینی چیلر ها مجهز به کندانسور هوایی می باشند و برای کاهش دمای گاز مبرد از هوای محیط اطراف استفاده می کنند و بر اساس شرایط جوی و محیطی محل نصب راندمان چیلر هوا خنک متفاوت می باشد که توصیه می شود در مناطق با شرایط آب و هوایی گرم و خشک از این نوع چیلر استفاده نشود.

قیمت مینی چیلر 8 تن

قیمت مینی چیلر 8 تن هوا خنک در مقایسه با نمونه آبی آن کمی بیشتر می باشد و دلیل آن هم تفاوت قیمت در کندانسور ها می باشد همچنین به دلیل وجود فن بر روی کندانسور این دستگاه مصرف انرژی آن نسبت به مدل آبی بیشتر می باشد اما به دلیل هزین های پایین تعمیر و نگهداری بسیار پر طرفدار می باشد.

قیمت مینی چیلر 8 تن آب خنک

قیمت مینی چیلر 8 تن آب خنک یا همان آبی از مدل هوایی کمی ارزان تر می باشد. در این مدل چیلرها از کندانسور آبی استفاده می شود که راندمان بهتری نسبت به مدل هوایی دارد ولی به دلیل جریان دائمی آب در قسمت کندانسور نشست رسوب اتفاق می افتد و برای جلوگیری از کاهش راندمان کندانسور باید آن را مرتب سرویس نمود تا عملکرد مینی چیلر 8 تن با مشکل مواجه نشود که همین عمل سبب افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری چیلر آبی می شود.

کندانسور مینی چیلر آبی نیاز به یک منبع آب دارد تا بتواند عملیات خنک سازی گاز مبرد را به خوبی انجام دهد که برای تامین آب مورد نیاز کندانسور می توان از برج خنک کننده یا منابع آزاد آبی استفاده نمود.

شما می توانید برای خرید انواع چیلر و کسب اطلاعات جامع تر به صفحه خرید چیلر مراجعه نمایید.

عوامل تاثیرگذار در قیمت مینی چیلر 8 تن

مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت مینی چیلر 8 تن تجهیزات و قطعات استفاده شده در آن می باشد که در ادامه به بررسی دقیق این تجهیزات می پردازیم.

قیمت مینی چیلر 8 تن : کمپرسور

کمپرسور از مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت مینی چیلر 8 تن می باشد کمپرسور ها در مدل ها و برندهای مختلفی طراحی و تولید می شوند معمولا در ساخت مینی چلر 8 تن از کمپرسور اسکرال استفاده می شود ولی امکان استفاده از دیگر مدل ها نیز امکان پذیر می باشد.

قیمت مینی چیلر 8 تن

کمپرسورها توسط کمپانی های مختلفی در سراسر دنیا تولید می شوند اما همانطور که می دانید برندهای اروپایی و امریکایی بالاترین کیفیت را دارند و شرکت هایی مانند بیتزر، دانفوس و کوپلند کمپرسور هایی با کیفیت بسیار بالا تولید می نمایند که قیمت آنها نسبت به دیگر برندها بیشتر می باشد اما به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند چون هزینه تعمیر نگهداری پایین و طول عمر بالایی دارند.

قیمت مینی چیلر 8 تن : کندانسور

در ساخت مینی چیلر 8 تن می توان از دو نوع کندانسور آبی و هوایی استفاده نمود که بر همین اساس می توان کندانسور ها را دسته بندی نمود.

چیلر های مجهز به کندانسور آبی را چیلر آب خنک یا همان آبی می نامند که قیمت آنها کمی از چیلر با کندانسور هوایی ارزان تر می باشد اما معمولا مینی چیلر ها مجهز به کندانسور هوایی می باشند چون نیاز به تامین کننده آب برای کندانسور خود ندارند و نیاز به تجهیزات جانبی ندارد.

قیمت مینی چیلر 8 تن : اواپراتور

اواپراتور مورد استفاده در ساخت چیلرها از نوع آبی می باشد و معمولا از دو مدل پوسته و لوله و صفحه ای استفاده می شود. معمولا در ساخت مینی چیلر 8 تن از اواپراتور صفحه ای استفاده می شود که راندمان بالایی دارد.

قیمت مینی چیلر 8 تن : شیرآلات و کنترل جات

تعداد و برند شیرآلات و کنترل جات استفاده شده در ساخت مینی چیلر تاثیر بسزایی در قیمت چیلر دارد استفاده برندهای معروف مانند دانفوس و کستل در ساخت مینی چیلر 8 تن باعث افزایش ضریب اطمینان چیلر شما می شود همچنین برخی از این قطعات را می توان برای کاهش قیمت چیلر حذف نمود که سبب افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری چیلر می شود که باید به تک تک این قطعات و تجهیزات دقت نمود.

قیمت مینی چیلر 8 تنقیمت مینی چیلر 8 تن

قیمت مینی چیلر 8 تن بر اساس معیار ها و فاکتور هایی که در بالا ذکر شد تعیین می شود و برای خرید این دستگاه باید بسیار دقت نمایید و خرید خود را از فروشگاه ها و مراکز معتبر انجام دهید تا کیفیت و قیمت مینی چیلر 8 تن خود کاملا اطمینان یابید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلرها به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه محصول چیلر مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

دسته بندی مطالب …

برودتی نوری

برودتی نوری

صنایع برودتی نوری فعال در زمینه صنعت برودت توانسته است برای مجموعه های بزرگ خدمات ارزنده ای ارائه دهد و شما می توانید برای ساخت سردخانه، چیلر، تونل انجماد، آیس بانک و همچنین تهیه تجهیزات برودتی مانند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و ریز اقلام مورد نیاز در صنعت برودت از ما یاری بخواهید .

آیکون های اجتماعی